Lupta la baioneta intre Barcelona si Real Madrid (Video)

Duminica, 25 Aprilie 2010, ora 10:47
1505 citiri

FC Barcelona si Real Madrid continua lupta stransa pentru castigarea campionatului. Sambata seara, cele doua formatii puternice din Spania s-au impus in meciurile disputate in etapa cu numarul 34.

Echipa lui Josep Guardiola a castigat meciul de pe teren propriu cu Xerez, scor 3-1. Golurile catalanilor au fost reusite de Jeffren (14), Henry (24) si Ibrahimovic (56), in timp ce pentru oaspeti a punctat Bermejo (25).

Xerez a terminat meciul cu Barcelona cu doi oameni mai putin, Orellana si Alustiza fiind eliminati in prelungirile meciului.

Rivala Barcelonei, Real Madrid, s-a impus greu pe terenul celor de la Zaragoza, scor 2-1, si ramane in cursa pentru castigarea campionatului.

Raul (50) si Kaka (82) au inscris golurile madrilenilor, singura reusita a gazdelor apartinandu-i lui Colunga (61). Din minutul 53, Zaragoza a evoluat in zece oameni, Conti vazand cartonasul rosu.

Cu patru etape inainte de finalul campionatului, Barcelona ocupa primul loc, cu 87 de puncte, iar Real Madrid are un punct mai putin.

C.M.

Gestul cu degetul care a calificat-o pe Real Madrid în semifinalele Ligii Campionilor VIDEO
Real Madrid s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, după ce a învins-o pe Manchester City cu scorul de 4-3, la loviturile de departajare, miercuri seara, în deplasare,...
S-a deslușit misterul. Cine l-a sfătuit pe portarul Realului să nu se arunce la penalty VIDEO