Real Madrid - FC Barcelona: Reactiile celor doi antrenori

Luni, 24 Aprilie 2017, ora 09:25
4541 citiri

Luis Enrique a fost extaziat de prestatia pe care Leo Messi a avut-o in derbiul cu Real Madrid, castigat cu 3-2.

Antrenorul Barcelonei a afirmat ca argentinianul a demonstrat inca o data ca este cel mai bun jucator din istorie.

"Pentru mine, este cel mai bun, nu exista altul ca el in intreaga istorie. Nu-l pot compara cu nimeni. E decisiv si cand sta acasa si ia cina", a spus Enrique intr-o conferinta de presa.

De partea cealalta, Zidane a afirmat ca infrangerea suferita de Real Madrid este nedreapta.

"La cum s-a jucat, nu trebuia sa pierdem, dar asta este fotbalul. Trebuie sa ne odihnim si sa ne gandim la urmatorul meci. Depindem doar de noi si vom fi optimisti", a comentat Zinedine Zidane.

FC Barcelona a castigat cu 3-2 derbiul Spaniei de pe terenul celor de la Real Madrid.

Casemiro (28) si James Rodriguez (85) au marcat pentru madrileni, in timp ce pentru Barcelona au punctat Leo Messi (33 si 90+2) si Rakitici (73).

Dupa aces rezultat, FC Barcelona a urcat pe primul loc, cu 75 de puncte, la egalitate cu Real Madrid, dar cu un golaveraj mai bun.

Madrilenii au si un meci restanta cu Celta Vigo, care nu se stie insa cand se va juca din cauza programului incarcat al celor doua echipe.

C.S.

Pleaca vedeta braziliană a lui Real? Atacantul a dat un verdict clar
Atacantul brazilian al celor de la Real Madrid, Rodrygo, a comentatp zvonurile despre transferul său de la ”Galactici”. Despre Rodrygo s-a spus în ultimul timp, că va pleca de pe...
Real Madrid - FC Barcelona: cinci goluri și faze controversate în derby-ul așteptat de toată planeta. Ce echipă a dat lovitura în prelungiri
Real Madrid și FC Barcelona s-au întâlnit în El Clasico, unul dintre cele mai așteptate meciuri ale sezonului. Partida a avut loc în etapa a 32-a a campionatului spaniol și le-a opus pe...