Barcelona a castigat Cupa Spaniei

Duminica, 28 Mai 2017, ora 00:26
7653 citiri

Barcelona a castigat sambata seara Cupa Spaniei.

La ultimul meci cu Luis Enrique pe banca, catalanii au invins-o in finala pe Alaves, scor 3-1, toate golurile fiind marcate in primul mitan.

Pe stadionul Vicente Calderon din Madrid, Leo Messi a deschis scorul in minutul 30, cu un sut de la marginea careului, venit dupa un un doi cu Neymar.

Peste numai 3 minute, fundasul francez Theo Hernandez, cumparat deja de Real Madrid, a transformat superb o lovitura libera.

In prelungirile primei reprize, Barcelona a marcat insa doua goluri si a stabilit soarta partidei. In minutul 45, Neymar a primit excelent de la Andre Gomes si a punctat din apropiere, pentru ca, in minutul 45+3, Alcacer sa faca 3-1 in urma unei actiuni excelente a lui Messi.

Barcelona: Cillessen - Mascherano (Gomes '11), Pique, Umtiti, Alba - Rakitic (Vidal '81), Busquets, Iniesta - Messi, Alcacer, Neymar

Antrenor: Luis Enrique.

Alaves: Pacheco - Kiko, Vigaray, Ely, Feddal, Hernandez (Romero '79) - Mendez (Camarasa '59), Llorente, Garcia, Gomez (Sobrino '60) - Devyverson.

Antrenor: Mauricio Pellegrino.

E cel de-al 9-lea trofeu castigat de Barcelona cu Luis Enrique pe banca si cea de-a 3-a Cupa a Spaniei la rand.

Gabriela Firea iese în stradă. Candidata PSD la Primăria Capitalei vrea întâlniri directe cu electoratul
Gabriela Firea, candidatul PSD la Primăria Capitalei, nu va sta la birou în timpul campaniei electorale. Firea a declarat miercuri, 24 aprilie, că îşi va axa campania în primul rând pe...
Lider PNL inculpat pentru corupție și-a depus candidatura la locale: ”Intru în competiţie bărbăteşte, deschis şi asumat”
Preşedintele PNL Prahova, Iulian Dumitrescu, inculpat pentru corupţie şi cu interdicţia de a exercita funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean Prahova, şi-a depus miercuri, 24 aprilie,...