Barcelona a facut spectacol in La Liga si a castigat cu un scor de tenis (Video)

Duminica, 25 Februarie 2018, ora 08:10
4824 citiri

FC Barcelona s-a distrat cu una dintre rivalele sale din Catalonia din La Liga, Girona, castigand jocul de sambata seara cu un categoric 6-1.

A fost un meci presarat cu goluri de mare calitate, marcate de Suarez (3), Messi (2), si Coutinho. Meciul a facut parte din etapa cu numarul 25 din Spania, iar in clasament Barcelona are acum 65 de puncte, 10 peste urmatoarea clasata, Atletico de Madrid.

Rivala Real are 51 de lungimi si este doar a treia in Spania.

Iata mai jos frumoasele goluri marcate de jucatorii Barcei cu Girona:

Interesant este ca Girona a condus dupa un gol marcat de Portu in minutul 3, dar Barca s-a dezlantuit doua minute mai tarziu dupa prima reusita a lui Suarez.

Pentru Barca urmeaza in scurt timp returul cu cei de la Chelsea din Champions League, dupa ce in prima mansa, la Londra, scorul a fost 1-1 in faza optimilor de finala.

Tot sambata, Real Madrid a trecut de Alaves cu 4-0.

Gabriela Firea iese în stradă. Candidata PSD la Primăria Capitalei vrea întâlniri directe cu electoratul
Gabriela Firea, candidatul PSD la Primăria Capitalei, nu va sta la birou în timpul campaniei electorale. Firea a declarat miercuri, 24 aprilie, că îşi va axa campania în primul rând pe...
Lider PNL inculpat pentru corupție și-a depus candidatura la locale: ”Intru în competiţie bărbăteşte, deschis şi asumat”
Preşedintele PNL Prahova, Iulian Dumitrescu, inculpat pentru corupţie şi cu interdicţia de a exercita funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean Prahova, şi-a depus miercuri, 24 aprilie,...
#Barcelona trece de Girona scor tenis, #Video rezumat Barcelona Girona, #Barcelona goluri minunate Video Girona , #stiri FC Barcelona