Barcelona a smuls in extremis o remiza pe terenul rivalei Atletico Madrid

Duminica, 15 Octombrie 2017, ora 11:02
3031 citiri

FC Barcelona a obtinut o remiza pe final in partida derbi cu cei de la Atletico de Madrid, scor 1-1 in jocul disputat pe noua arena a jucatorilor din capitala Spaniei, Wanda Metropolitano.

Scorul a fost deschis de Saul Niguez in minutul 21, cu un sut splendid de la circa 25-30 de metri, fara sperante pentru portarul german Andre Ter Stegen.

Barcelona a tot insistat apoi pe toata durata meciului pentru a marca un gol, dar s-a lovit de barajul defensiv inteligent creat de oamenii lui Simeone.

Pana la urma totusi egalarea a venit, pe final de partida, prin Luis Suarez, in minutul 82, care a egalat dupa o pasa venita de la Sergi Roberto, care a centrat de pe flancul drept, iar lovitura de cap a uruguayanului a fost splendida.

Este prima data cand Barcelona pierde puncte in acest sezon, avand inainte de meci 7 victorii din 7 meciuri. Catalanii raman lideri cu 22 de puncte, 5 peste Real Madrid, care a castigat greu tot sambata, scor 2-1 la Getafe.

AUR se plânge că George Simion nu are acces la comisia de control a SRI. "PNL-PSD continuă acapararea statului român"
Deputata AUR Gianina Şerban acuză că, de patru luni, Birourile permanente reunite al Camerei şi Senatului refuză, fără nicio justificare, să numească un membru al partidului în comisia...
Florin Cîțu iese la atac după tensiunile din coaliție privind candidatura lui Cătălin Cîrstoiu la Capitală. Variantele propuse de fostul premier
Florin Cîţu, fost premier și fost lider PNL, a anunțat că sunt probleme privind „candidatura coaliţiei toxice” în persoana medicului Cătălin Cîrstoiu la Primăria Capitalei. El a...
#Barcelona face doar egal Atletico, #Barca smulge pe final remiza Madrid, #cronica derbi Atletico Barcelona , #stiri FC Barcelona