Barcelona castiga acasa cu Huesca dupa ce a fost condusa. S-au marcat 10 goluri pe Camp Nou

Duminica, 02 Septembrie 2018, ora 21:37
6271 citiri

FC Barcelona a facut un meci incredibil acasa pe Camp Nou in fata noii-promovate Huesca, castigand dupa o partida in care s-au marcat 10 goluri!

8-2 a fost scorul final al partidei de pe taramul catalanilor, chiar daca Huesca incepea minunat jocul, 1-0 in minutul 3, gol marcat de Cucho.

Gazdele s-au enervat insa rapid si au venit 3 goluri la rand, prin Messi, Suarez si Pulido un autogol. S-a terminat 3-2 la pauza, caci Gallar a redus din handicap si oaspetii sperau ca sunt inca in joc.

Nu a fost deloc asa, dupa pauza s-a vazut o singura echipa pe teren, Barca, care a mai marcat de 5 ori, prin Dembele, Rakitic, iarasi Messi, Jordi Alba si din nou Suarez, de aceasta data din penalti, la ultima faza a jocului.

Trei victorii are asadar Barca in acest debut de sezon, dupa 3-0 cu Alaves si 1-0 la Valladoid.

Huesca nu pierduse in primele jocuri din istorie in La Liga, avand o victorie si un egal.

Caseta tehnica:

Barcelona: ter Stegen - S. Roberto, Pique, Umtiti, J. Alba - Rakitic, Busquets, Coutinho - Messi, Suarez, Dembele.

Huesca: Werner - Miramon, Pulidp, Etxeita, Lusinho - Gallar, Musto, Melero, Gomez - Longo, Cucho.

Doar 2 echipe au 9 puncte din 9 in acest start de sezon in Spania, e vorba de marile rivale Barcelona si Real Madrid, 12-2 golaveraj Barca, 10-2 golaveraj Real.

Huesca mai primise recent 8 goluri de la Barca, in 2011, in meciul de Cupa Spaniei de pe teren propriu, scor 1-8.

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
#Barcelona da 8 goluri in Spania, #Barcelona victorie cu 10 goluri marcate, #Barcelona Huesca La Liga cronica , #stiri FC Barcelona