Barcelona castiga greu in Primera

Sambata, 08 Noiembrie 2014, ora 22:59
2459 citiri

Barcelona a fost la un pas de dezastru in deplasarea de la Almeria. Echipa gazda si-a vandut scump pielea in fata formatiei pregatite de Luis Enrique, pierzand in final cu scorul de 2-1.

Catalanii, fara cativa titulari in "unsprezecele" de baza, au avut o prima repriza de cosmar, in care erorile jucatorilor au fost la ordinea zilei, in timp ce gazdelor le-a iesit totul, inclusiv un gol marcat de Thievy in minutul 36.

In partea secunda, Luis Enrique a mutat ideal si i-a trimis in teren pe Luis Suarez, in locul lui Pedro, si pe Neymar, in locul tanarului Munir.

Atacantul uruguayan a trecut la pupitrul de comanda si a servit perfect pentru ca Neymar, in minutul 72, si Jordi Alba, in minutul 82, sa aduca cele trei puncte oaspetilor.

Cu acesta victorie, Barcelona urca pe locul 2 in clasamentul provizoriu, cu 25 de puncte.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...