Barcelona castiga la Madrid dupa un meci nebun

Joi, 29 Ianuarie 2015, ora 08:52
4112 citiri

FC Barcelona s-a calificat in semifinalele Cupei Regelui dupa ce a trecut de rivala Atletico Madrid cu dubla victorie.

Catalanii, care s-au impus in meciul tur, de pe "Camp Nou", cu corul de 1-0, au castigat si mansa secunda de la Madrid cu scorul de 3-2.

Fernando Torres a lovit din nou, deschizand scorul pe "Vicente Calderon" inca din minutul 1, cu un sut frumos, de la marginea careului, insa Neymar a egalat rapid.

A urmat o faza amuzanta, cu Jordi Alba cazand ca secerat dupa ce a fost lovit, involuntar, de unul dintre asistenti, iar dupa nici 10 minute a venit si golul de 2-1, Raul Garcia marcand dintr-un penalti contestat vehement de oaspeti.

Barcelona a egalat din nou, in urma autogolului lui Miranda, iar a doua reusita a lui Neymar a transat soarta partidei.

Atletico a terminat meciul cu doi jucatori in minus, Gabi si Mario Suarez fiind eliminati.

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
#Barcelona Atletico Madrid Cupa, #Barcelona victorie Atletico Madrid , #stiri FC Barcelona