Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Barcelona, debut cu dreptul in noul sezon din Primera Division: Messi a facut spectacol

Luni, 25 August 2014, ora 11:40
2435 citiri

Noua Barcelona a lui Luis Enrique a oferit o imagine perfecta in prima etapa din noul sezon, in Primera Division.

Desi au jucat cu un om in minus mai bine de o repriza, catalanii s-au impus lejer, acasa, scor 3-0, cu Elche.

Messi a fost omul meciului. Starul argentinian a deschis scorul in minutul 42, intr-o faza in care cinci fundasi de la oaspeti nu au reusit sa-l opreasca la marginea careului de 16 metri.

Un minut mai tarziu, gazdele au ramas in zece oameni, Mascherano fiind eliminat dupa un fault din postura de ultim aparator.

Dupa pauza, tanara speranta Munir a marit avantajul in minutul 46, iar un sfert de ora mai tarziu Messi a inchis tabela de marcaj, dupa o actiune in care sase jucatori de la vizitatori s-au aratat neputinciosi in fata genialului argetinian.

Barcelona a jucat in urmatoarea formula: Bravo; Alves, Mascherano, Mathieu, Jordi Alba, Sergio Busquets, Rakitic, Iniesta (Sergi Roberto, m.78) ; Rafinha (Bartra, m.46), Messi, Munir (Pedro, m.67).

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...