Barcelona face un nou pas gresit in Spania

Luni, 08 Octombrie 2018, ora 08:53

FC Barcelona nu se regaseste in prima parte a sezonului, catalanii facand un nou pas gresit in campionatul Spaniei.

De aceasta data, Messi & Co. s-au incurcat in deplasarea de la Valencia, acolo unde nu au reusit decat o remiza, scor 1-1.

"Liliecii" au deschis scorul pe Mestalla inca din minutul 2, prin Garay, pentru ca Messi sa restabileasca egalitatea 20 de minute mai tarziu.

Barca n-a reusit sa se impuna pana la finalul timpului regulamentar de joc, astfel ca a bifat a patra partida consecutiva fara victorie in campionat.

Catalanii sunt totusi pe locul secund, la un punct in spatele liderului Sevilla.