Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Barcelona, pas mare spre finala Cupei Spaniei

Joi, 12 Februarie 2015, ora 10:10
1809 citiri

Barcelona este cu un pas in finala Cupei Spaniei.

In mansa tur din semifinale, catalanii au invins pe teren propriu, scor 3-1, formatia Villareal.

Gazdele au dominat steril in prima parte, dar au reusit sa deschida scorul prin Messi in minutul 42. La patru minute dupa pauza, un sut al lui Trigueros, de la 20 de metri, s-a oprit in plasa lui Ten Stegen, restabilind egalitatea pe tabela de marcaj.

Un minut mai tarziu, Iniesta a adus din nou in avantaj formatia gazda pentru ca apoi Pique sa stabileasca rezultatul final cu o lovitura de cap.

Oaspetii puteau fi "groggy", dar Neymar a ratat un penalti dupa ce Messi i-a cedat executarea loviturii de la punctual cu var, lasand astfel sperante si in tabara adversa la calificare.

Pentru Barcelona a fost a zecea victorie consecutiva in toate competitiile.

In cealalta semifinala, Atletico Bilbao si Espanyol Barcelona au incheiat la egalitate, scor 1-1, in Tara Bascilor, iar returul se anunta unul de foc pe Cornella del Prat.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#Barcelona finala Cupa Spaniei, #Barcelona Villareal Cupa Spaniei , #stiri FC Barcelona