Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Barcelona s-a impiedicat la Valencia (Video)

Duminica, 26 Aprilie 2009, ora 10:36
1091 citiri

FC Barcelona a calcat gresit in incercarea de a castiga titlul. Avansul baietlor lui Guardiola s-ar putea diminua, dupa remiza, scor 2-2, cu Valencia.

Desi au deschis scorul prin Lionel Messi, catalanii s-au vazut condusi de Valencia prin doua goluri reusite in finalul primei reprize. Maduro, dupa gafa lui Valdes, si Hernandez au adus Valencia in avantaj.

Intrat in partea secunda, Thierry Henry a marcat in minutul 86 si a facut ca Barcelona sa nu plece invinsa de la Valencia, meciul incheindu-se la egalitate, scor 2-2.

Barcelona are in acest moment 82 de puncte, sapte mai mult decat Real Madrid, care s-ar putea apropia la doar patru puncte in cazul in care va castiga meciul de duminica cu Sevilla.

"Răzgândescu" din Spania: decizia anunțată de Xavi, antrenorul Barcelonei
Antrenorul Barcelonei, Xavi, va rămâne la club cel puţin până la finalul contractului său, în iunie 2025, după ce s-a răzgândit că acesta va fi ultimul său sezon, relatează BBC....
Încă o lovitură primită de FC Barcelona după eșecul dramatic din marele derby
Frenkie de Jong, mijlocaşul central al clubului spaniol FC Barcelona, s-a accidentat în derby-ul de duminică, pierdut în compania echipei Real Madrid, scor 2-3, şi va lipsi de pe teren până...