Barcelona se incurca si ea in La Liga, in derbiul Cataloniei. Decizie ciudata a lui Valverde

Duminica, 04 Februarie 2018, ora 19:10
5732 citiri

FC Barcelona se incurca si ea in campionatul Spaniei, dupa ce Real a remizat sambata in deplasarea de la Levante, scor 2-2.

Barca nu a putut trece de marea sa rivala din oras Espanyol, in marele derbi al Cataloniei, scor 1-1. Gazdele au condus cu 1-0 dupa golul marcat de Moreno in minutul 66, iar egalarea a venit tarziu, prin fundasul Pique, in minutul 82.

O decizie ciudata a antrenorului Valverde al Barcelonei este mentinerea pe banca de rezerve a lui Leo Messi pana in minutul 59.

Marele argentinian a intrat si a oferit pasa de gol pentru Pique, golul egalarii si cel care a stabilit si scorul final al unei partide jucate pe o ploaie torentiale si cu un gazon pe alocuri impracticabil.

Barcelona ramane oricum lidera clara in Primera, cu 58 de puncte, 12 peste Atletico de Madrid si 19 peste marea rivala Real, care ocupa doar locul 4 in Spania.

Noul transfer al Barcei, Coutinho, a avut o mare sansa de gol, izbind bara dupa o lovitura libera impecabil lovita.

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
#Barcelona doar egal cu Espanyol, #cronica mare derbi Catalonia Barcelona Espanyol, #decizie ciudata Valverde Barcelona Messi , #stiri FC Barcelona