Barcelona pierde meciul cu trupa lui Florin Andone, imediat dupa revenirea senzationala cu PSG, din Liga Campionilor

Duminica, 12 Martie 2017, ora 19:16
6228 citiri

FC Barcelona a dezamagit la doar cateva zile dupa ce a uimit o lume intreaga in Liga Campionilor, cand a intors acel 0-4 cu PSG, castigand cu 6-1 dupa ultime 3 goluri marcate in ultimele 7 minute.

Duminica seara, Barca a pierdut la Deportivo La Coruna, scor 1-2, o grupare gazda fara Florin Andone, suspendat.

Golurile lui Depor au fost marcate de Joselu in minutul 40, respectiv Bergantinos, minutul 74. Barca a punctat doar prin Luis Suarez, in minutul 46.

Catalanii (fara Neymar pe teren, eroul cu PSG) au fost vizibil obositi dupa minunea reusita cu PSG, nici Iniesta sau Rakitici neputand ajuta echipa, cei doi intrand dupa pauza.

Deportivo urca pe 15 dupa acest mare triumf, avand 27 de puncte, 8 peste prima echipa ce retrogradeaza in acest moment, Granada.

Barcelona ramane lidera in Primera, dar are doar un punct peste Real, care va juca duminica acasa cu Betis Sevilla, de la 21.45.

Mai trebuie adaugat faptul ca Barcelona sufera primul esec dupa 20 de meciuri la rand in La Liga.

Cei mai influenți zece europarlamentari români. Cu cât sunt plătiți și care dintre ei candidează din nou FOTO
După alegerile europarlamentare din 9 iunie, România va avea în continuare treizeci și trei de reprezentanți în plenul Parlamentului European (PE), dar nu toți se remarcă prin activitatea...
PNL exclude susţinerea lui Piedone la Primăria Capitalei. Ionuț Stroe: "Ar fi cea mai mare greşeală"
Susţinerea lui Cristian Popescu Piedone la Primăria Capitalei nu este pe agenda de lucru a PNL, susține purtătorul de cuvânt al partidului, Ionuţ Stroe. Întrebat, în emisiunea România...
#Barcelona esec cu Deportivo, #trupa Florin Andone bate Barcelona, #Deportivo Barcelona cronica meci , #stiri FC Barcelona