Messi, Suarez si Neymar califica Barcelona in sferturile Cupei Spaniei

Joi, 12 Ianuarie 2017, ora 08:46
4234 citiri

"Tripleta" Messi - Suarez - Neymar a calificat Barcelona in sferturile de finala ale Cupei Regelui.

Cei trei atacanti au inscris fiecare cate un gol in victoria din optimi, scor 3-1, cu Athletic Bilbao.

Suarez a deschis scorul in minutul 36 dupa ce, cu 10 minute mai devreme, o reusita perfect regulamentara i-a fost anulata gresit de brigada de arbitri.

Neymar a dus scorul la 2-0 in debutul partii secunde, brazilianul transformand un penalti obtinut tot de el, pentru ca imediat Saborit sa reduca din diferenta pentru basci.

Messi a "inchis tabela" in minutul 78, el transformand impecabil o lovitura libera de la marginea careului advers.

Kelemen Hunor, atac la PSD și PNL: "Cu chiu cu vai, au găsit un candidat comun şi acum îl abandonează. O bâlbâială politică de neiertat"
Retragerea candidatului coaliţiei PSD - PNL pentru Primăria Capitalei reprezintă o "bâlbâială politică de neiertat", consideră Kelemen Hunor, preşedintele UDMR. "Este o situaţie din...
Justificarea la care nimeni nu se aștepta: ”Desemnarea lui Cîrstoiu, legată de tendința de a visa”
Senatorul PSD Vasile Dîncu a declarat că renunţarea la varianta unui candidat comun PSD-PNL la Primăria Capitalei şi susţinerea unui candidat propriu denotă ”mai multă flexibilitate”....