Messi, Suarez si Neymar califica Barcelona in sferturile Cupei Spaniei

Joi, 12 Ianuarie 2017, ora 08:46
4234 citiri

"Tripleta" Messi - Suarez - Neymar a calificat Barcelona in sferturile de finala ale Cupei Regelui.

Cei trei atacanti au inscris fiecare cate un gol in victoria din optimi, scor 3-1, cu Athletic Bilbao.

Suarez a deschis scorul in minutul 36 dupa ce, cu 10 minute mai devreme, o reusita perfect regulamentara i-a fost anulata gresit de brigada de arbitri.

Neymar a dus scorul la 2-0 in debutul partii secunde, brazilianul transformand un penalti obtinut tot de el, pentru ca imediat Saborit sa reduca din diferenta pentru basci.

Messi a "inchis tabela" in minutul 78, el transformand impecabil o lovitura libera de la marginea careului advers.

Traian Băsescu, ironii despre liderii PSD și PNL după retragerea finului său, Cătălin Cîrstoiu: ”Sunt și slabi de minte, nu numai slabi politicieni”
Fostul preşedinte Traian Băsescu, naşul medicului Cătălin Cîrstoiu, este de părere că alegerea acestuia pentru a candida la Primăria generală a Capitalei cu susţinerea PSD şi PNL...
Firea îl trimite pe Piedone înapoi la sectorul 5: "Nu vreau să îl jignesc"
Cursa pentru fotoliul de primar al Capitalei se încinge. Gabriela Firea îl trimite pe Cristian Popescu Piedone înapoi la sectorul 5. Ea a a declarat vineri, 26 aprilie, că "ar fi o normalitate"...