Faza incredibila reusita de Neymar in victoria Barcelonei cu Villarreal (Video)

Duminica, 08 Noiembrie 2015, ora 19:59
4332 citiri

Brazilianul Neymar a incantat toate privirile cu o reusita splendida in meciul pe care echipa sa Barcelona a dispus de Villarreal, scor 3-0.

Dupa ce a marcat un gol in minutul 60, el a initiat si faza din minutul 85, care a dus la desprinderea pe tabela.

El l-a lansat pe Suarez printr-o pasa cu capul, a sprintat in centru pentru a ajunge la mingea trimisa imediat de uruguayan la intalnire, la marginea careului. A preluat apoi balonul si l-a trimis peste fundasul Juame Costa printr-un procedeu denumit "sombrero", s-a intors si a sutat fara sanse pentru portarul advers.

Barca e lidera acum in Spania, dar asteapta un pas gresit al lui Real la FC Sevilla, duminica de la 21.30.

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
#neymar super gol barcelona, #reusita splendida neymar barcelona, #barcelona gol urias neymar , #stiri FC Barcelona