FC Barcelona a calcat stramb in Primera Division

Sambata, 31 August 2019, ora 20:02

FC Barcelona a inregistrat doar un rezultat de egalitate, scor 2-2, in deplasarea de la Osasuna, din cadrul etapei a 3-a din Primera Division.

Fara Lionel Messi si Luis Suarez, accidentati, catalanii au fost pusi in dificultate de nou-promovata Osasuna.

Gazdele au deschis scorul in minutul 7, prin Torres, care avea sa stabileasca si rezultatul final in minutul 81, dintr-o lovitura de la 11 metri.

Golurile formatiei blaugrana au fost marcate de Fati (min.51) si Arthur (min.64), ambii intrati dupa pauza.

Antrenorul Ernesto Valverde a inceput meciul cu urmatorul "11": Ter Stegen - Semedo, Pique, Lenglet, Alba - Sergi, Busquets, De Jong - Perez, Griezmann, Rafinha.

Catalanii au doar 4 puncte stranse in primele 3 etape ale campionatului spaniol de fotbal.