FC Barcelona a calcat stramb in Primera Division

Sambata, 31 August 2019, ora 20:02
5684 citiri

FC Barcelona a inregistrat doar un rezultat de egalitate, scor 2-2, in deplasarea de la Osasuna, din cadrul etapei a 3-a din Primera Division.

Fara Lionel Messi si Luis Suarez, accidentati, catalanii au fost pusi in dificultate de nou-promovata Osasuna.

Gazdele au deschis scorul in minutul 7, prin Torres, care avea sa stabileasca si rezultatul final in minutul 81, dintr-o lovitura de la 11 metri.

Golurile formatiei blaugrana au fost marcate de Fati (min.51) si Arthur (min.64), ambii intrati dupa pauza.

Antrenorul Ernesto Valverde a inceput meciul cu urmatorul "11": Ter Stegen - Semedo, Pique, Lenglet, Alba - Sergi, Busquets, De Jong - Perez, Griezmann, Rafinha.

Catalanii au doar 4 puncte stranse in primele 3 etape ale campionatului spaniol de fotbal.

Mai mult de jumătate dintre români votează la europarlamentare cu candidatul preferat la primărie. Ce procente ar putea obține partidele SONDAJ
PSD este creditat cu 28,4% din intenţiile de vot la alegerile pentru consiliile locale, PNL cu 26,7%, AUR cu 14,4%, conform unui sondaj realizat de INSCOP la comanda News.ro, în luna aprilie,...
Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...
#Barcelona egal Osasuna, #Osasuna Barcelona Primera Division , #stiri FC Barcelona