FC Barcelona a castigat Supercupa Spaniei

Joi, 18 August 2016, ora 07:41
5046 citiri

FC Barcelona a castigat fara emotii Supercupa Spaniei, dupa ce s-a impus si in meciul retur, scor 3-0, in fata celor de la FC Sevilla.

In prima mansa, catalanii castigasera cu 2-0 si porneau ca favoriti.

Desi FC Sevilla a pus presiune in startul confruntarii, Arda Turan a facut 1-0 in minutul 10. Sevilla a ratat un penalti prin Iborra, iar Turan a realizat dubla dupa pauza.

Din minutul 55, catalanii s-au desprins la 3-0, prin reusita lui Leo Messi, ajuns la golul cu numarul 100 in mandatul lui Luis Enrique.

De asemenea, Messi a ajuns la 29 de trofee castigate in tricoul celor de la FC Barcelona.

Pentru catalani aceasta este a 12-a Supercupa a Spaniei din istorie.

Pentru FC Barcelona urmeaza acum debutul in prima liga iberica, sambata de la 19:15, pe teren propriu cu Betis.

C.S.

Nicușor Dan, prima reacție după ce PSD și PNL au renunțat la candidatura lui Cîrstoiu. „Decizie grea pentru mafia imobiliară”
Primarul Capitalei Nicuşor Dan a reacţionat marți, 23 aprilie, printr-o postare ironică, după ce coaliţia PSD-PNL a renunţat la candidatura lui Cătălin Cîrstoiu pentru Primăria...
AUR și partidul lui Șoșoacă, în scădere, în intenția de vot la alegerile europarlamentare. Cum arată topul, cu mai puțin de două luni înainte de alegeri SONDAJ
Alianţa PSD-PNL este creditată că 46,6% din intenţiile de vot la alegerile europarlamentare, AUR cu 16,7%, iar Alianţa Dreapta Unită cu 13,8%, conform unui sondaj realizat de INSCOP în luna...
#Barcelona Supercupa Spaniei, #Barcelona castiga Supercupa Spaniei, #Barcelona Sevilla Supercupa , #stiri FC Barcelona