FC Barcelona castiga derbiul cu Espanyol si ramane pe primul loc in Spania

Sambata, 29 Aprilie 2017, ora 23:35
5874 citiri

FC Barcelona s-a impus cu 3-0 in derbiul local cu Espanyol si ramane pe primul loc si dupa aceasta etapa.

Barcelona nu a impresionat in prima repriza, insa a obtinut o victorie lejera dupa pauza, profitand si de doua gafe uriase comise de jucatorii lui Espanyol.

Mai intai, in minutul 50, Suarez a primit o pasa direct de la un adversar, a ramas singur cu portarul si a inscris cu un sut cu exteriorul. A fost primul gol pentru uruguayan dupa 5 meciuri in care nu mai punctase.

Minutul 76 a adus golul de 2-0, dupa o faza superba creata de Leo Messi, pe care Rakitici a finalizat-o cu un sut langa bara.

O noua gafa a aparut in minutul 87, cand Suarez a punctat dupa o minge balbaita incredibil in careul lui Espanyol de Aaron Martin.

S-a terminat doar 3-0, dar pe final scorul putea lua proportii.

Dupa acest rezultat, FC Barcelona are 81 de puncte, la fel ca si Real Madrid, care are un meci mai putin disputat. Catalanii sunt in acest moment pe primul loc deoarece au un golaveraj mai bun.

C.S.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...