FC Barcelona, pas gresit in Primera Division

Sambata, 02 Decembrie 2017, ora 15:57
4836 citiri

FC Barcelona a calcat stramb sambata dupa-amiaza, pe teren propriu, in etapa cu numarul 14 din Primera Division.

Gruparea blaugrana a inregistrat doar un rezultat de egalitate, scor 2-2, cu Celta Vigo.

Lionel Messi si compania au dominat partida, insa s-au lovit de o echipa extrem de bataioasa si periculoasa pe contraatacuri.

Scorul a fost deschis in minutul 20 de oaspeti, prin Iago Aspas, insa avantajul Celtei a durat doar doua minute, Messi restabilind egalitatea dupa o pasa primita de la Paulinho.

Dupa pauza, mai exact in minutul 62, Luis Suarez a finalizat din cativa metri la o centrare excelenta a lui Alba.

Peste numai 8 minute insa trupa lui Juan Carlos Unzue i-a redus la tacere din nou pe cei peste 60 de mii de suporteri prezenti pe Camp Nou. A punctat Max Gomez, dupa o actiune superba a colegului sau din atac, Iago Aspas.

ECHIPELE:

BARCELONA: Ter Stegen - Sergi, Pique, Umtiti, Alba - Rakitic, Busquets, Iniesta - Paulinho - Messi, Suarez.

Antrenor: Ernesto Valverde.

CELTA VIGO: Blanco - Wass, S.Gomez, Fontas, Mallo - Mendez, Lobotka, Jozabed, Sisto - Aspas, M.Gomez.

Antrenor: Juan Carlos Unzue.

In urma acestui rezultat, catalanii raman pe primul loc al clasamentului, cu 36 de puncte, cu 4 mai multe ca urmatoarea clasata, Valencia, care are insa si un meci mai putin disputat. De partea cealalta, Celta urca pe pozitia a 8-a, cu 18 puncte.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#rezultat Barcelona Celta Vigo, #Barcelona Celta Primera Division , #stiri FC Barcelona