FC Barcelona, victorie la scor in Spania

Sambata, 19 Octombrie 2019, ora 16:00
5549 citiri

FC Barcelona a castigat fara emotii partida cu Eibar din etapa a 9-a a campionatului Spaniei.

Catalanii s-au impus cu 3-0 dupa un meci in care vedetele din atac au facut spectacol.

Scorul a fost deschis in minutul 13 de Griezmann, care a profitat de o mare gafa a apararii adverse si a inscris cu un sut langa bara.

In partea secunda, atacantul francez i-a pasat lui Leo Messi, iar argentinianul a dus scorul la 2-0 in minutul 58.

3-0 s-a facut in minutul 66, cand Messi a pasat, iar Luis Suarez nu a iertat.

In urma acestui rezultat, Barcelona urca cel putin provizoriu pe primul loc, cu 19 puncte in primele 9 etape.

C.S.

Lovitură pentru Clotilde Armand. Primărița Sectorului 1, trimisă în judecată în ziua în care și-a depus candidatura pentru un nou mandat
Procurorii au anunțat joi, 25 aprilie, trimiterea în judecată a primăriței Sectorului 1, Clotilde Armand, pe care o acuză de ”folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane”. Ea...
Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...