Meci nebun in Spania: Barcelona smulge dramatic o remiza dupa ce a condus cu 2-0!

Miercuri, 03 Aprilie 2019, ora 07:43

FC Barcelona a reusit sa smulga dramatic o remiza in deplasarea de la Villarreal, desi a condus cu scorul de 2-0 si parea ca nu va avea nicio problema.

Primele 20 de minute au fost de vis pentru catalani, care au marcat de doua ori, prin Coutinho si Malcolm, iar fostul jucator al lui Liverpool a mai lovit si bara, ratand sansa de a face 3-0.

Nigerianul Chukwueze a redus din diferenta la jumatatea primei reprize in urma unei faze norocoase, el sutand in bara, mingea revenindu-i si abia apoi reusind sa o trimita in plasa.

La cinci minute dupa pauza, Ekambi a egalat in urma unei actiuni de toata frumusetea. A tasnit incredibil pe contraatac, a sprintat in banda dreapta si a inscris cu un sut prin spatele lui Ter Stegen, iesit gresit din poarta pentru o centrare.

Pentru Barcelona a urmat apoi agonia, Iborra si Bacca reusind sa marcheze si ei, astfel ca scorul arata in minutul 80 un neverosimil 4-2 in favoarea lui Villarreal.

Messi, trimis in teren in minutul 61, a redus din diferenta transformand impecabil o lovitura libera de la marginea careului, iar Suarez a restabilit egalitatea in minutul 90+4, cu un sut puternic pe coltul scurt.

Barca a salvat un punct din deplasarea de la Villarreal si mai are 8 "lungimi" in fata celor de la Atletico Madrid cu opt etape inainte de finalul sezonului.