Messi a revenit cu gol la Barcelona: Inca un record depasit de argentinian

Sambata, 15 Octombrie 2016, ora 21:32
3838 citiri

Leo Messi a revenit in prima echipa a Barcelonei in meciul cu Deportivo La Coruna, argentinianul reusind sa inscrie la trei minute dupa ce a fost introdus in teren.

Potrivit jurnalistilor catalani, golul inscris de Messi in poarta echipei la care evolueaza si romanul Florin Andone a fost al 180-lea marcat de acesta in tricoul Barcelonei pe Camp Nou.

Astfel, Leo Messi a devenit fotbalistul cu cele mai multe goluri inscrise pe teren propriu din istoria campionatului spaniol, el depasindu-l pe Zarra, care are 179 de reusite "acasa".

Messi a revenit pe terenul de fotbal dupa o absenta de 25 de zile, sansa lui fiind aceea ca perioada de recuperare a coincis cu pauza competitionala provocata de meciurile echipelor nationale.

Barcelona a invins Deportivo La Coruna cu scorul de 4-0 si a ajuns la cota 16 puncte dupa opt etape disputate in acest sezon.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Messi gol Barcelona, #Messi accidentat Barcelona, #Messi Barcelona record gol , #stiri FC Barcelona