Messi aduce inca o victorie Barcelonei in Primera

Sambata, 16 Februarie 2013, ora 23:16
2487 citiri

Cu un Gabi Torje titular, Granada a pierdut intalnirea de acasa cu Barcelona, scor 1-2, dupa doua resite semnate Leo Messi.

75 de minute a stat pe teren Gabi Torje, care s-a bucurat in minutul 25, echipa sa deschizand scorul prin Ighalo. Acesta a fost si scorul pauzei, unul poate mincinos daca ne gandim ca Barca a avut posesie 75 la suta din timpul efectiv.

Egalarea a venit in minutul 49. Fabregas a tras de la distanta, portarul Tono a respins gresit in fata, iar Messi a reluat sec din apropiere pentru 1-1. Acesta a fost al 300-lea gol al argentinianului pentru Barcelona, in toate competitiile.

Si a venit curand si al 301-lea. In minutul 73 el a exacutat perfect o lovitura libera de la 25 de metri, securizand victoria Barcei.

Trupa catalana este la 15 puncte de Atletico Madrid, locul 2 si la 19 de marea rivala Real.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#victorie barcelona granada, #evolutie torje granada barcelona, #infrangere torje granada barcelona, #victorie barcelona primera etapa , #stiri FC Barcelona