Messi s-a accidentat. Iata cat va lipsi de pe gazon

Miercuri, 03 Aprilie 2013, ora 13:52
3316 citiri

Argentinianul Lionel Messi s-a accidentat in timpul meciului cu Paris Saint-Germain, din prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor.

Decarul Barcelonei a fost supus, miercuri dimineata, unui control medical ce a relevat o leziune musculara care-l va tine pe argentinian departe de gazon in urmatoarele trei saptamani, relateaza presa spaniola.

Astfel, Barcelona va trebui sa se descurce fara omul ei numarul unu in returul cu PSG, programat peste o saptamana.

Ultima accidentare musculara pe care Messi a suferit-o dateaza din urma cu cinci ani, in returul cu Celtic Glasgow din Liga Campionilor.

Pe langa accidentarea lui Messi, Barcelona l-a pierdut, pentru urmatoarele sase saptamani, si pe Javier Mascherano. Fostul "cormoran" acuza o lovitura la ligamentele genunchiului drept.

Cei doi argentinieni se adauga astfel unei liste cu jucatori accidentati care ii mai contine pe Carles Puyol si Adriano Correia.

Barcelona, egalata in prelungiri de PSG

PSG si FC Barcelona au terminat la egalitate, scor 2-2, intr-un meci din prima mansa a sferturilor de finala a Ligii Campionilor.

Returul va avea loc peste o saptamana.

C.S.

Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...
Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
#accidentare Leo Messi, #Leo Messi accidentat, #accidentare Messi, #Leo Messi Barcelona , #stiri FC Barcelona