Messi salveaza din criza Barcelona

Luni, 21 Aprilie 2014, ora 08:46
2854 citiri

Barcelona nu traverseaza o perioada prea buna in acest sezon. Eliminata din Liga Campionilor si invinsa in finala Cupei Spaniei in decurs de o saptamana, catalanii au fost la doar un pas de un nou rezultat negativ.

In etapa a 34-a din Primera Division, echipa pregatita de "Tata" Martino a reusit sa se impuna, scor 2-1, in meciul cu Atletic Bilbao.

Oaspetii au deschis scorul prin Aduriz in minutul 50. Starul argentinian, Lionel Messi a fost cel care a adus in final cele trei puncte gazdelor dupa ce a inscris golul victoriei in minutul 75, dupa ce Pedro egalase cu trei minute in urma.

Cu patru puncte mai putin decat Atletico Madrid, Barcelona ocupa pozitia secunda, cu 81 de puncte si mai spera la titlu, asteptand pasii gresiti din partea liderului, dar si a rivalei Real Madrid, aflata pe locul trei cu 79 de puncte, cu un meci mai putin jucat.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...