Revenire fantastica pentru FC Barcelona, care in minutul 87 era condusa cu 2-0

Sambata, 31 Martie 2018, ora 23:40
10356 citiri

FC Barcelona a smuls un egal nesperat, sambata seara, pe terenul celor de la Sevilla.

2-2 a fost scorul intalnirii de pe stadionul Sanchez Pizjuan, dupa ce catalanii au marcat doua goluri in ultimele 3 mintute!

Vazquez (min.36) si Luis Muriel (min.50) au dus scorul la 2-0, iar Ernesto Valverde a decis ca e momentul sa-l trimita in teren pe Lionel Messi, pastrat pe banca de rezerve pentru a se odihni in vederea meciului din sferturile Ligii Campionilor cu AS Roma.

Cu Messi in teren, Barcelona a bombardat poarta Sevilliei, iar efectele s-au vazut in ultimele minute.

Mai intai, in minutul 88, Luis Suarez a punctat pentru 1-2, cu o reluare spectaculoasa pe spate.

Apoi, peste doar un minut, Lionel Messi a restabilit egalitatea cu un sut din afara careului.

FC SEVILLA: Rico - Mercado, Kjaer, Lenglet, Escudero - Nzonzi, Banega - Navas, Vazquez, Correa - Muriel.

FC BARCELONA: Ter Stegen - Sergi, Pique, Umtiti, Alba - Paulinho, Rakitic, Iniesta - Dembele, Suarez, Coutinho.

In urma acestui rezultat, FC Barcelona ajunge la 76 de puncte si are un avans de 12 puncte in fruntea clasamentului din Primera Division.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#Barcelona invinsa Sevilla, #Barcelona pierdut meci Sevilla , #stiri FC Barcelona