Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Surpriza mare in Spania: Barcelona, invinsa de Celta Vigo

Luni, 03 Octombrie 2016, ora 07:46
3887 citiri

FC Barcelona a facut un mare pas gresit in lupta pentru titlu din Spania dupa ce a pierdut meciul disputat pe terenul celor de la Celta Vigo.

Catalanii au fost invinsi cu scorul de 4-3 si au ajuns pe locul 4 al clasamentului din Primera.

Cei de la Celta au dat lovitura in prima repriza, atunci cand au reusit sa inscrie de trei ori intr-un interval de numai 11 minute, luand un avans consistent.

Dupa pauza, Barca a redus din diferenta prin golurile lui Pique si Neymar, insa portarul Ter Stegen a gafat incredibil la o faza care nu anunta nimic si scorul a devenit 4-2.

Pique a mai redus o data din diferenta in minutul 88, insa, pana la urma, Barcelona a parasit terenul invinsa.

Cu 13 puncte, Barca se afla la doua puncte in spatele rivalelor din Madrid, Atletico si Real, si la unul in spatele Sevillei.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#Barcelona invinsa Celta Vigo, #Barcelona rezultate Spania , #stiri FC Barcelona