Vesti proaste pentru Dinamo: Barcelona e nemiloasa in amicale

Duminica, 29 Iulie 2012, ora 12:16
1873 citiri

FC Barcelona a oferit un adevarat festival de goluri in a doua partida jucata in cadrul turneului pe care-l efectueaza prin lume.

La Tanger, in Maroc, catalanii au invins cu scorul de 8-0 formatia Raja Casablanca. Lionel Messi revenit dupa o accidentare a avut o evolutie sclipitoare, reusind sa marcheze pana la pauza trei din cele cinci goluri ale extraterestrilor. In min. 63 al partidei argentinianul a fost schimbat. Au mai inscris pentru extraterestrii: Alexis 2g , Dani Alves, Sergi Gomez, Deufoleu.

Antrenorul Tito Villanova a jucat cu urmatoarea echipa: Pinto, Alves, Bartra, Mascherano, Adriano, Dos Santos, Sergi Roberto, Rafinha, Alexis, Messi, Afellay.

Au intrat in timpul reprizei a doua: Gustavo Ledes, Kiko Femenia, Espinosa, Planas, Deulofeu, Patric, Balliu, S.Gomez si Lomban.

FC Barcelona eliminată, Atletico Madrid calificată! Toate calculele pentru Cupa Mondială din 2025
Înfrângerea şi eliminarea echipei FC Barcelona din Liga Campionilor, marţi seara, garantează calificarea formaţiei Atletico Madrid pentru noua Cupă Mondială a Cluburilor FIFA, care va...
Presa catalană n-are milă de Istvan Kovacs: ”S-a terminat! A fost începutul sfârșitului”
Paris Saint-Germain s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, după ce a învins-o pe FC Barcelona cu scorul de 4-1 (1-1), marţi seara, în deplasare, în manşa secundă a...
#fc barcelona, #amicale Barcelona, #amical Dinamo Barcelona , #stiri FC Barcelona