Cupa Spaniei: Barcelona s-a impiedicat de Malaga

Joi, 17 Ianuarie 2013, ora 16:20
2589 citiri
Sursa: As.com

Malaga a stricat buna dispozitie a celor 55.000 de fani prezenti in tribunele stadionului Nou Camp, remizand cu FC barcelona, scor 2-2, in mansa tur a sferturilor de finala ale Cupei Spaniei.

Veniti sa vada o victorie facila a favoritilor, suporterii s-au bucurat mai mult de prezentarea celor patru Baloane de Aur ale starului Lionel Messi decat de rezultatul final al partidei.

Malaga, cu o echipa curajoasa in teren, a deschis scorul in minutul 25, prin Ittura. Barcelona a intors rezultatul in decurs de doua minute, cu golurile lui Messi, din minutul 29 si Puyol, din minutul 30.

Cand intreaga asistenta se pregatea sa pararseasca tribunele, Malaga a dat lovitura in ultimul minut al partidei. Echipa antrenata de Marcelo Pelegrini a reusit sa egaleze prin golul inscris de Ignacio Camacho.

Barcelona si Malaga au incheiat la egalitate, scor 2-2, dar rezultatul complica visul unui nou "El Clasico" in semifinalele Cupei Spaniei. Catalanii nu vor avea o misiune usoara, joia viitoare in orasul de pe Costa del Sol, in meciul retur.

In schimb Real Madrid a luat o optiune serioasa pentru semifinale dupa victoria de pe teren propriu, scor 2-0, in fata Valenciei. Returul se va juca pe Mestalla, dar "galacticii" au prima sansa.

Dan Tănasă, candidatul AUR la Primăria Brașov: ”Braşovenii nu mai sunt nevoiţi să aleagă răul cel mai mic”
Alianţa pentru Unirea Românilor, filiala Braşov, a prezentat, vineri, candidatul pentru funcţia de primar al Municipiului Braşov în persoana deputatului Dan Tanasă. Acesta a declarat...
Premierul Ciolacu, alături de tinerii blocaţi pe aeroportul din Dubai: ”Zâmbetele lor mi-au dat energie cât toate cafelele băute în ultimele zile” FOTO
Marcel Ciolacu, premierul României a postat imagini din aeronava oficială cu care revine în ţară, alături de grupul de tineri blocaţi pe aeroportul din Dubai, el afirmând că zâmbetele lor...
#Cupa Spaniei rezultat Barcelona Malaga rezultat, #Malaga remiza Barcelona , #suporteri