Ziare.com
Traian Basescu

Ce parere aveti de Traian Basescu?

Traian Basescu
Traian Basescu

Data nasterii:  4 noiembrie 1951

Cariera:  Primar al Capitalei, presedinte al Romaniei, ministru al Transporturilor

Evenimente importante:  - in 2006 s-a operat de hernie de disc la Viena

 
25 comentarii
Ordoneaza comentariile:Standard |Calitate |Numar Voturi |Recente

Tiran Criminal

Parerea meaeste ca Basescu este un ticalos cu apucaturi de tiran razbunator, un criminal care a condamnat Romania la saracie si pe muli la iesire "pe cale naturala" din sistem! I-mi doresc sa scapam de el si de PDL-istii lui ticalosi cit mai repede cu putinta! Am dreptul sa traiesc bine si nu o sa-l las pe acest ticalos ordinar, sa-mi fure acest drept! Fie el blestemat impreuna cu shleahta lui IN VECII VECILOR!

 

ciclop maritim !

bai ciclopule maritim (basexule)bai *** nu vezi ca ai dus tara asta de rapa , ne omori prin infometare ce dracu mai cauti la cotroceni ? fa un bine poporului asta si pleaca cat mai ai demnitate cu fruntea sus ca altfel o sa ai soarta lu ceausescu!

 

Un betivan nenorocit

si necioplit

Salut o parerea proasta au toti romanii despre basescu

http://jos-basescu.blogspot.com

Acest blog este un minting online inpotriva lu Basescu !Voteaza ce parere ai tu, parerea ta conteaza , destinul tarii este in click-ul tau pe vot , poate cineva va observa parerea romanilor , iti poti lasa si impresia ta aici la comment ! Va multumim !

 

JigodiiPDL-iste!

Mai Javre PDL-iste pina nu devenim violenti voi char refuzati dialogul cu noi cei care v-am ales?!?!/ *** RALUCA TURCAN,Cind ai vrut votul nostru ne trimiteai scrisori, veneai la Casa DE Cukltura a Sindicatelor si ne CRESEAI VOTUL! ***! Cind ti-am cerut sa votezi motiune de cenzura NICI MACAR NU AI BINEVOIT SA-MI RASPUNIZI! ***! Potoliti-va PDL-isti IMPUTITI! Javre ticaloase cu Basescu vostru CRIMINAL! Vino in *** MATIII in Sibiu si Vorbeste cu noi *** de Raluca TurcaN!!!!!!!!!!!! P.S. Pe voi PDL-sti IMPUTITI care NU NE TRATATI CU RESPECT, NU ASTEPTATI SA VA MAI TRATAM CU RESPECT! Un picior in ***! Ala-i respectul pentru voi JIGODIILOR!

 

,, parerea mea....,,

Este cel mai nereprezentativ presedinte, cel mai rau voitor,cel mai megaloman, cel mai ........., etc, pe care l-a avut Romania, din tote ,,timpurile,,.
Nu merita sa ocupe aceasta functie, ne-a facut de ras pe plan international, iar pe plan intern a creeat si intretinut o stare generala de ,,isterie,, in toata societatea, a fost un factor principal provocare a scandalurilor, de destabilizare a tuturor institutiilor statului si a societatii romanest in general.
NU MA REPREZINTA.

 

Cel mai ipocrit om

Ar fi trebuit sa se faca actor.

 

Parerea mea.

Dupa cite necazuri si incalcari ale constitutiei acest om dupa parerea mea iar sta bine dupa gratii.

 

De ce nu lasati voi istoria sa vorbeasca...

Ma uit la limbajul celor care il injura pe Basescu... Sunteti tristi dragilor. Si trebuie sa acceptati ca voi sunteti cei care tineti tara acolo unde este acum, in mizerie si umilinta si nu Basescu.
Vreti toti binele tarii dar sa nu cumva sa vi se miste voua fundurile de pe scaunele de profesori invatati cu saru' mana sau de doctori invatati sa le fie bagata in buzunar mana cu plicul, sau a nenorocitilor din justitie care o fac orbeste si dupa bunul lor plac.
Va complaceti toti sa va plimbati in tribunale unde judecatori betivi si afemeiati va impart dreptatea dupa ani intregi de asteptat pe la usi, va complaceti sa duceti cadouri ssecretarelor prin scoli ca sa fiti siguri ca veti avea copilul la cea mai buna clasa samd. Va complaceti sa fiti tratati de doctori care va umplu dulapurile de medicamente si corpurile de otrava, doar pentru micile comisioane-pomeni, primite de la lanturile de producatori de medicamente.
Va complaceti sa le faceti odoarelor temele ca sa nu se streseze ei si sa le platiti profesorilor milioane pentru pregatiri.
Injurati snapanii din politica in timp ce va frecati mainile dupa ultimul tun sau ultimul cearseaf pe care l-ati furat din magazia spitalului unde lucrati.
Asta este tara pe care ati construit-o si asta este tara pe care vreti sa ne-o lasati noua pe mai departe si copiilor nostri, injurand-ul pe Basescu ca are chelie si pe Boc ca nu este vreun playboy. Sunt de fapt printre putinii care vor si pot sa miste ceva in tara asta, indiferent cat de tare va agatati voi cu unghiile de trecutul lui Voiculescu.
Aveti curajul sa va asumati greselile si nu va mai ganditi doar la vietile vostre mici si jenante... ganditi-va la ce lasati copiilor vostri.
Coboratzi de pe scaunele voastre de sefi de sefi si vedeti tristetea in care ne-am invatat sa traim...

hiiii

Spune cel putin una sau taci de tot, ca ghabar n-ai.

Un marinar betiv ce ascunde flota in maneca si devine Presedinte

Vino Doamne si alege in tara orbilor unde chioru' e Rege!
Rabdarea este mama intelepciunii nu mai este mult si chioru' devine nevazator si va cadea primu cap Promit!

 

Un bun conducator si cunoscator desavarsit.....

Cel mai iubit dintre pamanteni! Fara domnia sa se afisau numai mogulii de stanga. Prin maestria carmuirii a reusit sa faca moguli si printre cei de dreapta cum se considera domnia sa. Vom trai bine si cu domnia sa in frunte si daca tot ce ne pregateste constitutional nu-l va afecta, stie vaporeanul ce vrea, iar noi am uitat ca in Ro tara in toate vremurile de restriste a fost salvata de armata populara. Vorba aceea "sa nu uiti Darie"......

 

Traian Basescu este cel mai mare politician dintre toti presedintii

Romaniei....un adevarat "animal"politic cum il numesc pana si dusmanii cei mai aprigi.

 

Da.

Da este un animal, dar nu unul politic

Traian Basescu

Un OM extraordinar care stie sa speculeze momentul prielnic mult mai bine ca oricare altul. Si asta datorita faptului ca, fiind comandant al unui vas, trebuia sa fie mereu atent pentru ca, pe mare, sunt furtuni si oricand un val imens te poate arunca in ape... Daca nu ai prezenta de spirit si comenzi ferme esti pierdut. Este o deformatie profesionala care l-a ajutat in viata politica si, totodata, si-a atras nenumarate critici de la persoane care nu au cunoscut acest aspect. Tot respectul. Il inteleg si il admir.

 

Un mare ***

Traian Basescu este un mare *** al Romaniei,la fel ca tine. Un presedinte trebuie sa fie alaturi de popor, nu impotriva. El a fost ales de *** la fel ca tine, fara creier si - normal - fara discernamant. La al doilea mandat a furat voturile cu diaspora, nimeni nu a iesit la vot acolo. Este un mare *** de politician, este un *** ***. Nici nu realizezi cat rau faci acestei natiuni cand spui ca basescu este un mare presedinte! Este o *** rusinoasa, nu are ce cauta aici.

Traian Basescu este cel mai mare criminal securist roman.

Traian Basescu are un trecut compromis strans lgat e spionajul sovietic in occident,dar si de actiuni crimianle impotriva unoe stae occidentale,asa cum este cazul de roeun ,Franta.Cea mai grava acuzatie adusa lui Traian Basescu este facuta si argumentata de catre seful EDA(Agentia Europeana de Aparare) si ea este confirmata de acte oficiale din Romania:""Presedintele Traian Basescu A REFUZAT, in anul 2008, sa semneze Codul de conduita al UE, implicit al EDA, in domeniul achizitiilor militare. Sunteti singura tara a Uniunii care a refuzat acest lucru si, din aceasta cauza, in urma investigatiilor facute de EDA, il acuzam pe Traian Basescu de faptul ca refuzul sau categoric, in ciuda normelor care trebuiesc respectate in Uniune de catre tarile membre, are la baza favorizarea si chiar complicitatea sa la contrabanda nationala si interstatala cu arme!". Asadar, de aceasta data nu presa, nu surse din procuratura ori armata, nu forte ostile guvernarii – cum ar spune Basescu – il acuza de trafic de armament.Ci insusi seful Agentiei Europene de Aparare! Deci, asa cum ne-a relatat azi Excelenta sa Alexander WEIS, artizanul refuzului de a ne conforma Codului european de conduita in domeniul achizitiilor militare este insusi seful statului roman, Traian Basescu. "Acesta – ne-a mai spus domnul Weis – in ciuda insistentelor Guvernului din anul 2008, ale fostului prim-ministru, Calin Popescu Tariceanu, in ciuda insistentelor fostului ministru al Apararii al tarii dumneavoastra – a refuzat semnarea documentului". De ce? Tot seful Agentiei Europene de Aparare ne-a dat raspunsul: "Codul de conduita in domeniul achizitiilor militare impune respectarea unor reguli si transparenta. Operatiile pe sub mana care permit luarea si darea de mita in domeiniul produselor militare, precum si traficul cu arme devin mult mai greu de realizat daca Romania adopta Codul. Ori interesul a continuat sa fie acela de a incalca legile interne si internationale. Iar cele mai flagrante fraude, care conduc la pagube imense aduse economiei nationale, au loc in domeniul achizitiilor de armament unde, in Uniunea Europeana, semnatarii Codului de conduita sunt obligati sa aplice regula offset-ului". Cu alte cuvinte, societatea comerciala care ne vinde arme are obligatia sa investeasca, de regula, contravaloarea acestora tot in Romania, in domenii convenite cu statul nostru. Dar aceasta ar fi o afacere cinstita. Cum sa castigi dintr-o afacere cinstita la fel de multi bani ca dintr-o afacere necinstita? Principalul motiv care l-a determinat pe Traian Basescu sa refuze semnarea Codului este dorinta acestuia de a eluda regula offset-ului. De a continua sa pompeze tehnica de lupta romaneasca in zone de conflict ale lumii si de a scoate bani negrii – banii ***! – din vanzarea lor teroristilor de toate felurile. ..."

 

Cel mai bun presedinte

Basescu=un tip vertical, destept, curajos

 

Increderea

Eu ce pot sa spun, l-am votat de trei ori, dar imi pare foarte rau. Nu sa imbunatatit cu nimic situatia din Romania
Pana si medicii fug din tara, atunci la ce sa ne asteptam
de la restul tarii, milioanele de Romani care au plecat sa-si caute rostul in alte tari. Rusine Romania!!! nu are cine sa te conduca, de la 1866 incoace. Imi pare foarte rau pentru tara mea, toti marii banditi o duc bine!!! Ne-ai tradat Basescule!!!

 

Basescu

In ce situatie ai dus tara, sa-ti fie rusine! Sper din toata inima sa platiti cu varf si indesat, nu sa ajungeti la varsta lui Iliescu ( alt ***)

 

Prima   1   2   Ultima

Platforma pentru solutionarea online a litigiilor