Bayern se califica dramatic in sferturile Champions League. Victorie in prelungiri cu Juventus

Joi, 17 Martie 2016, ora 00:16
11809 citiri

Bayern Munchen a avut nevoie de prelungiri pentru a obtine o calificare dramatica in sferturile de finala ale Champions League.

Dupa 2-2 in meciul tur de la Torino, Bayern si Juventus au reusit acelasi scor in mansa secunda de la Munchen, astfel ca s-a intrat in prelungiri.

In timpul suplimentar de joc, bavarezii au marcat de doua ori si au obtinut astfel calificarea.

Rezultatul din prima mansa ii avantaja pe nemti, insa italienii au fost cei care au condus ostilitatile in prima repriza.

Paul Pogba a deschis scorul in minutul 6, aducand-o in avantaj pe campioana din Serie A, iar Cuadrado a dus scorul la 2-0 douazeci de minute mai tarziu, anuland avantajul golurilor inscrise in deplasare de Bayern.

Juve a avut chiar si un gol anulat eronat, dupa o semnalizare gresita in offside a lui Morata.

Bayern si-a revenit pe finalul partidei, cu doua goluri pe care putini le anticipau.

Lewandowski a redus din diferenta in minutul 73, iar Muller a trimis partida in prelungiri cu reusita sa din minutul 91.

Dupa o prima repriza suplimentara lipsita de evenimente, gazdele au rezolvat ecuatia calificarii in doua minute. Thiago Alcantara a marcat pentru 3-2 in minutul 108, dupa o combinatie de efect cu Muller, pentru ca Kingsley Coman, jucatorul adus chiar de la Juve, sa stabileasca scorul final in minutul 110.

Partida dintre Bayern si Juventus a fost transmisa in direct pe site-ul Ziare.com, iar mai jos aveti rezumatul:

Min.120 Final de meci! Bayern este in sferturi!

Min.117 Ce ocazie! Sturaro suteaza in Neuer din cinci metri!

Min.115 Juventus pare incapabila sa reintre in joc.

Min.110 GOOOL BAYERN! Coman marcheaza cu un sut frumos, la coltul lung!

Min.108 GOOOL BAYERN! Thiago inscrie cu un sut plasat dupa o combinatie superba cu Muller!

Min.106 Incepe partea secunda.

_______________________

Min.105+1 Se incheie prima repriza de prelungiri.

Min.103 Cartonas galben pentru Pereyra.

Min.101 Schimbare Bayern: Thiago intra in locul lui Ribery.

Min.99 Bayern este echipa mai insistenta in aceste minute.

Min.93 Sansa buna pentru Juve, dar Neuer respinge bine sutul lui Lichtsteiner.

Min.90 Incepe prima repriza de prelungiri.

_____________________

Min.90+3 Finalul timpului regulamentar de joc si este clar ca vom avea doua reprize de prelungiri.

Min.90+1 GOOOL BAYERN! Muller inscrie si trimite meciul in prelungiri!

Min.86 Bayern este in ofensiva totala de minute bune, dar nu reuseste sa ameninte serios poarta lui Buffon.

Min.78 Si Vidal isi incearca norocul cu un sut de la distanta, insa trimite peste poarta.

Min.73 GOOOL BAYERN! Lewandowski reduce din diferenta pentru bavarezi!

Min.72 Schimbare Juventus: Mandzukic intra in locul Morata.

Min.70 Muller suteaza de la foarte mare distanta, dar trimite peste poarta.

Min.68 Schimbare Juventus: Sturaro intra in locul lui Khedira.

Min.60 Schimbare Bayern: Coman intra in locul lui Alonso.

Min.53 Se inmultesc cartonasele galbene dupa ce Lewandowski si Bonucci au fost si ei avertizati.

Min.49 Galben si pentru Lichtsteiner.

Min.48 Cartonas galben pentru Vidal.

Min.46 Incepe repriza secunda.

Schimbare Bayern: Bernat intra in locul lui Benatia.

_______________

Min.45+1 Finalul primei reprize.

Min.44 Cartonas galben pentru Kimmich.

Min.42 Buffon are o interventie de zile mari in fata lui Muller.

Min.38 Galben si pentru Morata.

Min.29 Cartonas galben pentru Khedira.

INFO: In acest moment, italienii au anulat avantajul golurilor din deplasare luat de nemti dupa mansa tur.

Min.28 GOOOL JUVENTUS! Cuadrado inscrie pentru 2-0 din pasa lui Morata!

Min.18 Brazilianul Douglas Costa suteaza peste poarta.

Min.14 Buffon retine fara probleme balonul trimis cu capul de Muller.

Min.11 Ribery suteaza pe langa poarta.

Min.6 GOOOL JUVENTUS! Pogba deschide scorul la Munchen!

Min.1 Incepe partida!

ECHIPELE DE START

Bayern: Neuer - Benatia, Ribery, Lewandowski, Costa, Alonso, Lahm, Vidal, Muller, Alaba, Kimmich

Rezerve: Ulreich, Thiago, Rafinha, Bernat, Gotze, Rode, Coman

Juventus: Buffon - Alex Sandro, Barzagli, Bonucci, Lichtsteiner - Evra, Khedira, Pogba, Hernanes - Morata, Cuadrado

Rezerve: Neto, Rugani, Asamoah, Sturaro, Pereyra, Zaza, Mandzukic

INFO: In tur, la Torino, cele doua formatii au remizat, scor 2-2.

Vot interzis la locale pentru unii alegători cu domiciliul în străinătate. Decizia aparține Biroului Electoral Central
Alegătorii cu domiciliul în străinătate, care şi-au stabilit reşedinţa în ţară, începând cu data de 11 aprilie 2024, nu vor putea vota la alegerile pentru autorităţile administraţiei...
AUR se plânge că George Simion nu are acces la comisia de control a SRI. "PNL-PSD continuă acapararea statului român"
Deputata AUR Gianina Şerban acuză că, de patru luni, Birourile permanente reunite al Camerei şi Senatului refuză, fără nicio justificare, să numească un membru al partidului în comisia...
#Juventus Bayern Liga Campionilor, #Bayern Juventus Champions League , #Champions League