Bayern Munchen a spulberat-o pe Borussia Dortmund in derbiul Germaniei (Video)

Duminica, 10 Noiembrie 2019, ora 10:37
3852 citiri

Bayern Munchen a dispus de marea sa rivala Borussia Dortmund la scor in marele derbi al Germaniei, poreclit "Der Klassiker".

Chiar daca nu are un antrenor principal "plin" pe banca, fiind momentan doar un interimar, e vorba de fostul jucator Hans-Dieter Flick, Bayern nu a acuzat acest lucru si a castigat al doilea joc consecutiv cu Flick pe banca dupa succesul din Champions League cu Olympiakos.

A fost 4-0 cu Borussia, dupa un meci in care din nou Lewandowski a iesit la rampa si a stralucit, acesta fiind cel mai in forma jucator al Europei la aceasta ora, cu 16 goluri marcate in campionat.

Polonezul a marcat de doua ori in minutele 17 si 76, Gnabry a facut 2-0 in minutul 47, imediat dupa pauza, iar ultima reusita a venit dupa un autogol, semnat de Hummels, in minutul 80.

Bayern isi mai revine putin si mai respira putin aer curat in Bundesliga, urcand acum pe locul 3, cu 21 de puncte, la doar o lungime in spatele liderului Gladbach. Inainte de partida, bavarezii erau abia pe 6 in Bundesliga.

Dortmund ramane pe 5 cu 19 puncte la activ. Este a sasea victorie la rand in marele derbi pentru Bayern cu rivala in galben si negru.

Cele 4 goluri de mai sus le puteti urmari in imagini VIDEO pe acest link.

Gabriela Firea, acuzată că joacă ”la două capete”. Candidat AUR: ”Nu se decide dacă îşi doreşte să fie primar sau europarlamentar”
Mihai Enache, candidatul AUR la Primăria Capitalei, îi cere Gabrielei Firea să oprească jocul politic "la două capete" şi să se retragă de pe lista PSD - PNL pentru alegerile...
Mai mult de jumătate dintre români votează la europarlamentare cu candidatul preferat la primărie. Ce procente ar putea obține partidele SONDAJ
PSD este creditat cu 28,4% din intenţiile de vot la alegerile pentru consiliile locale, PNL cu 26,7%, AUR cu 14,4%, conform unui sondaj realizat de INSCOP la comanda News.ro, în luna aprilie,...
#Bayern spulbera Borussia mare derbi Germania, #Bayern trece la scor Borussia Video , #stiri Bayern Munchen