Bayern Munchen a sters pe jos cu Bremen

Duminica, 19 Octombrie 2014, ora 08:54
1997 citiri

Bayern Munchen a oferit un adevarat festival de goluri in etapa a VIII-a din Bundesliga. Echipa lui Pep Guardiola a tinut sa arate cine e stapana Germaniei si a maturat pur si simplu pe jos, invingand cu 6-0, pe Werder Bremen.

Oaspetii nu au reusit sa opuna nicio rezistenta in prima repriza, iar bavarezii au inscris prin Lahm in minutul 20, Xabi Alonso in minutul 27, Muller in minutul 43 din penalti si Gotze in ultimul minut al primei parti.

Dupa pauza, campioana a mai scazut ritmul si a mai inscris de doua ori inspre finalul meciului prin Lahm, in minutul 79 si Gotze in minutul 86, ambii realizand dubla.

In minutul 60, si-a facut aparitia la gazde Franck Ribery, a carui revenire dupa o accidentare care l-a tinut pe tusa timp de o luna, a fost primita cu entuziasm de cei 71 000 de mii de spectatori de pe Allianz Arena.

In clasament, lider solitar este Bayern Munchen cu 20 de puncte, la patru distanta de pozitia secunda ocupata de Gladbach.

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...