Bayern Munchen, victorie chinuita in prima etapa de Bundesliga

Sambata, 23 August 2014, ora 08:56
1434 citiri

Bayern Munchen a deschis noul sezon din Bundesliga cu o victorie chinuita. Echipa pregatita de Pep Guardiola s-a impus dupa multe emotii, scor 2-1 in fata celor de la Wolfsburg.

Fara trei titulari, Franck Ribery, Bastian Schweinsteiger si Javi Martinez, bavarezii au reusit sa deschida scorul in minutul 20 prin Thomas Muller, care a trimis in poarta din mijlocul careului o centrare venita de la Robben.

Gazdele s-au distantat in minutul 47, Robben marcand dupa o frumoasa combinatie cu Lewandovski si Muller.

Oaspetii au redus din diferenta prin Olic in minutul 52. Finalul de partida a apartinut vizitatorilor care au scapat printre degete o remiza meritata. Malanda a ratat incredibil cu poarta goala dupa ce initial a sutat mingea in bara.

In final, Bayern a obtinut toate cele trei puncte si a inceput cu dreptul noul sezon.

Ministrul Agriculturii le ia apărarea crescătorilor: "Eu nu cred că fermierii români vopsesc puii. Cel mai mare export de carne de pui în Franţa se face din România"
Ministrul Agriculturii şi Dezvoltării Rurale Florin Barbu a precizat că el nu crede că „fermierii români vopsesc puii”. Declarațiile vin în contextul în care fostul președinte al...
Cum a fentat Piedone licitațiile. Curtea de Conturi l-a luat la bani mărunți. Nereguli grave și la Direcția Pentru Protecția Copilului
Curtea de Conturi a constat la ultimul audit, finalizat la începtutul lunii martie 2024, la Sectorul 5, pentru anul 2022, că instituția condusă de Popescu Piedone a divizat contracte de...