Record incredibil in Germania: Cate goluri a marcat Lewandowski in doar 9 minute

Marti, 22 Septembrie 2015, ora 22:49
7161 citiri

Polonezul Robert Lewandowski a reusit un record incredibil in partida pe care Bayern Munchen a obtinut-o, scor 5-1, in fata lui Wolfsburg.

Lewandowski a fost introdus pe teren la pauza meciului, cand Wolfsburg conducea cu 1-0, insa si-a facut extrem de rapid simtita prezenta.

Intr-un interval de doar 9 minute (51-60), Lewandowski a marcat cinci goluri, un record incredibil in fotbalul mondial.

Reusita polonezului este cu atat mai impresionanta, mai ales ca vine intr-un derbi al campionatului Germaniei.

Dupa acest rezultat, Bayern ocupa primul loc, cu 18 puncte, iar Wolfsburg este pe 3, cu 11 puncte.

C.S.

Președintele PSD Sector 1 o vede pe Clotilde Armand la pușcărie: ”Și-a dat bani necuveniţi tocmai din bugetul unui proiect anticorupţie”
Preşedintele PSD Sector 1, Petre Florin Manole, a transmis joi, 25 aprilie, că primărița Clotilde Armand are „un drum scurt și previzibil de când a fost prinsă cu mâna-n bugetul local”....
Ultimul mesaj al lui Piedone despre posibila retragere din cursa pentru Capitală: ”Îi las pe contracandidaţi să facă campanie când cerurile sunt deschise”
Cristian Popescu Piedone a anunțat joi, 25 aprilie, că rămâne în cursa pentru Primăria Bucureștiului, în ciuda tuturor zvonurilor. "Haideţi să închidem odată... Retragere, mesaje,...