Surpriza de proportii in finala Cupei Germaniei, Bayern pierde la scor

Duminica, 20 Mai 2018, ora 08:38
5783 citiri

Bayern Munchen, campioana incontestabila a Germaniei din ultimele sezoane, a pierdut la scor finala Cupei Germaniei, disputata in fata celor de la Eintracht Frankfurt.

3-1 a fost scorul pentru echipa condusa de croatul Nico Kovac, cel care va antrena din sezonul viitor chiar pe Bayern! A fost meciul de adio pentru el, un meci perfect facut de elevii sai, care au marcat golurile victoriei prin Rebici o dubla in minutele 11 si 82, plus golul lui Gacinovici din minutul 96.

Lewandowski marca singurul gol al lui Bayern in minutul 53, cand egala situatia pe tabela la 1.

Este primul trofeu major pentru Frankfurt in Germania in ultimii 30 de ani, dupa ce in 1988 Eintracht cucerea tot Cupa. 5 trofee de acest gen au in palmares jucatorii in alb si rosu, dupa trofeele din 1974, 1975, 1981 si 1988.

Interesant este ca Frankfurt terminase Bundesliga pe locul 8 si nu avea drept de participare in cupele europene.

Croatul Nico Kovac va merge din aceasta vara la Bayern pentru a ocupa functia de antrenor principal, dupa retragerea din activitate a lui Jupp Heynckes.

ANRE demontează declarațiile ministrului Burduja privind energia alternativă: "Să se liciteze pentru aceste capacități"
Declarațiile ministrului Energiei, Sebastian Burduja, referitoare la ritmul extraordinar de instalare a fotovoltaicelor și eolienelor, au fost contrazise de președintele ANRE (Autoritatea...
Viitorul sumbru descris de Dan Barna (USR): "În 2025 vor fi din nou măriri de taxe pentru că nu mai au bani"
Dan Barna lansează un atac la actuala guvernare care protejează în opinia sa "sinecurile şi pensiile speciale" pe care PSD şi PNL le plătesc în continuare. Aceste cheltuieli vor duce la...
#Bayern pierde finala la scor Cupa, #surpriza de proportii Eintracht finala Cupei , #stiri Bayern Munchen