Becali isi lauda jucatorii

Miercuri, 27 Octombrie 2010, ora 23:46
1608 citiri

Gigi Becali isi lauda jucatorii dupa victoria dramatica obtinuta in fata celor de la Sportul Studentesc si spune ca nu a avut emotii in privinta rezultatului final.

Chiar daca a parasit stadionul la pauza, cand Sportul conducea Steaua cu 1-0, latifundiarul sustine ca presimtea o calificare a formatiei sale.

"Aveam o presimtire ca ne calificam, dar am plecat la pauza pentru ca m-a sunat nevasta-mea ca avem musafiri. Am vazut mai frumos meciul la televizor! Nu am avut nicio emotie pentru ca meciul nu mi-a dat ocazia. A fost o atitudine a jucatorilor pe care o salut. Cum n-am jucat cu titularii? Toti de astazi sunt titulari! Ei erau rezerve pentru ca nu poti sa joci cu 29 deodata!

Chiar voiam sa spun ca m-am bucurat sa-l vad pe Martinovici. Imi parea rau ca l-am cumparat, il certam in gand pe Piturca, dar acum mi-a placut foarte mult. Steaua nu a mai facut de mult eventul. Avem un lot valoros si cred ca e timpul sa-l facem", a spus Becali la GSpTV.

Steaua trece dramatic de Sportul Studentesc

Steaua s-a calificat dramatic in sferturile de finala ale Cupei Romaniei, "ros-albastrii" eliminand Sportul dupa executarea loviturilor de la 11 metri. Dupa 1-1 in timpul regulamentar de joc, Steaua a castigat cu scorul de 3-1 la penaltiuri.

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
#Becali lauda jucatori Steaua, #Steaua victorie dramatica Sportul, #Steaua victorie penaltiuri Sportul , #Steaua