Becali, un car de nervi dupa remiza cu Pandurii

Sambata, 31 Martie 2012, ora 23:30
3372 citiri

Gigi Becali i-a criticat pe Raul Rusescu si Mihai Costea dupa remiza de pe terenul celor de la Pandurii Targu Jiu.

"Daca luam ocaziile, rezultatul e echitabil. Dar daca ai 1-0 in minutul 80 si iei gol din aut mi se pare inadmisibil. Am cea mai buna aparare, cei mai buni fundasi si ala ramane liber acolo! Ce pretentii sa ai cand iei gol dintr-un aut? Am dominat prima repriza clar, daca aveam 3-0 la pauza nu se supara nimeni.

Rusescu a fost mai sters, nu mi-a placut. La Mihai Costea ati vazut... Avea o calitate, explozia, dar n-o mai are, la revedere! A primit 3 mingi in adancime dar nu mai are viteza, nu mai are vana. I-a luat Daniela Crudu toata vana. Vai de capul lui, l-a nenorocit! Florin Costea si Balan au dormit in tusa, s-au uitat la ala cum bate aut", a spus Gigi Becali la Digi Sport.

Steaua a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul cu Pandurii de la Targu Jiu in meciul de debut al lui Mihai Stoichita.

Steaua ajunge la sapte puncte de liderul CFR Cluj dupa acest rezultat si isi diminueaza considerabil sansele la titlu.

C.M.

Comandantul militar al CSA Steaua, reacție neașteptată către FCSB înainte de câștigarea titlului
Clubul CSA Steaua are o reacție categorică față de FCSB înainte de finalul acestui sezon. CSA Steaua București a fost declarată deținătoarea de drept a palmaresului 1947-1998, pe care...