Gigi Becali a decis tactica in derbiul cu Rapid

Marti, 19 Mai 2009, ora 08:52
1039 citiri

Patronul Stelei a decis din loja partida cu Rapid, el fiind cel care a hotarat atat modificarile, cat si tactica echipei in repriza secunda.

Exasperat de jocul echipei in primele 45 de minute, Gigi Becali a pus mana pe telefon si a ordonat intrarea lui Nicolita.

"Ba, e bataie de joc ce faceti! Voi nu vedeti ca n-avem extreme? Cum sa dai gol cand n-ai extreme? Semedo si Szekely n-au ce cauta pe teren. Sa intre imediat Nicolita", a tunat Becali, informeaza Gazeta Sporturilor.

Marius Ianuli a fost cel care i-a transmis lui Lacatus dorinta patronului, Banel Nicolita fiind introdus in minutul 51 al partidei.

Steaua a pierdut derbiul cu Rapid, scor 1-2, golurile partidei fiind marcate de Kapetanos, pentru ros-albastri, si Spadacio, de doua ori, pentru Rapid.

Conspirația „George Soroș”, din nou în România, în plin an electoral. Reacția nervoasă a lui Cioloș, întrebat dacă miliardarul se află în spatele partidului său
Europarlamentarul REPER Dacian Cioloş a declarat la Iaşi, după ce a fost întrebat de un bărbat dacă în spatele partidului din care face parte se află George Soros, că nu s-a întâlnit...
Guvernul modifică plafoanele la energie, „în favoarea consumatorilor”. Până când se prelungește măsura
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 28 martie, că Guvernul le-a promis românilor că menţinem plafonarea preţurilor la energie şi gaze până în primăvara lui 2025 iar astăzi, în...