Bianca Andreescu abandoneaza in optimi la Miami

Luni, 25 Martie 2019, ora 21:57

Bianca Andreescu si-a incheiat parcursul de la Miami in optimile de finala, canadianca de origine romana luand decizia de a se retrage in setul doi al intalnirii cu Anett Kontaveit.

"Bibi" incheie astfel o serie fabuloasa, de 10 victorii victorii consecutive in circuitul feminin.

Duelul de luni seara a fost unul in care Andreescu nu s-a regasit, ea nereusind sa faca fata nivelului adversarei.

Pana la urma, ea a decis sa se retraga in setul al doilea al unei partide din care nu mai putea salva nimic.

Punctele castigate la Miami o vor ajuta insa pe sportiva in varsta de numai 18 sa urce inca un loc in clasamentul WTA, ea urmand a ocupa de luni pozitia cu numarul 23, cea mai buna din cariera.

Bianca Andreescu - Anett Kontaveit 1-6/ 0-2

21:50 - Kontaveit incepe setul II cu break.

21:42 - SET KONTAVEIT!

21:34 - Break Kontaveit, care serveste pentru castigarea setului!

21:10 - Se reia partida si Kontaveit reuseste breakul.

20:30 - A trecut furtuna. Organizatorii spun ca se va juca incepand cu ora 21:00, dupa curatarea si uscarea terenurilor.

19:45 - Organizatorii anunta ca nu se va juca pana la ora 20:15.

19:29 - Apar aversele de ploaie la Miami, astfel ca jocul este intrerupt.

19:22 - Incepe partida! Kontaveit serveste prima.

19:17 - Sunt in arena cele doua sportive!

INFO: Este primul duel direct din circuitul feminin dintre cele doua.

INFO: Castigatoarea va juca in sferturi cu jucatoarea ce se va impune in duelul Su-Wei Hsieh - Caroline Wozniacki.