Rezultatele 1 - 30 din 1000 (0.398 secunde)
Schimba cuvintele cautate
Filtreaza dupa data
Data inceput
Data sfarsit

Filtreaza dupa publicatie

A doua intalnire pentru salvarea fotbalului bistritean s-a incheiat ca si prima: degeaba!

Vineri, 24 Februarie 2017, ora 18:05

A doua intalnire pentru salvarea fotbalului bistritean s-a incheiat ca si prima: degeaba!Reprezentantii cluburilor FC Bistrita si AF Gloria, impreuna cu seful AJF, Dan Jiga, s-au intalnit astazi cu presedintele Consiliului Judetean, Radu Moldovan, avand la ei un protocol de colaborare si o tentativa de proiect de finantare, asa cum le-a cerut conducatorul judetului acum o luna.

"Daca reusiti sa scrieti un proiect comun, lasand la o parte orgoliile, eu imi asum toate riscurile si vin alaturi de voi", a spus Radu Moldovan la finalul lunii ianuarie, intr-o prima incercare de salvare

Sport / stiri Sport4 vizite[ Sportul Bistritean ]

Handbal: Grabiti-va, mai sunt putine bilete! Meciul e duminica, de la ora 12.00!

Vineri, 24 Februarie 2017, ora 10:08

Handbal: Grabiti-va, mai sunt putine bilete! Meciul e duminica, de la ora 12.00!Echipa bistriteana de handbal joaca duminica, in Sala Polivalenta, un meci important pentru evitarea locurilor de baraj, care pot duce in Liga a doua.

CSM Bistrita intalneste Magura Cisnadie, echipa aflata doar la un singur punct in spatele ei si care vine dupa o victorie de moral, obtinuta in etapa trecuta la Corona Brasov.

Partida dintre cele doua combatante este netelevizata, va avea loc de la ora 12:00 si va fi oficiata de arbitrii D. Florescu si Stoia, iar observatorul FRH va fi A. Lupsa.

Sport / stiri Sport5 vizite[ Sportul Bistritean ]

Fotbal feminin: Heniu deschide sezonul cu un meci din Cupa Romaniei, sambata, de la ora 14.00

Vineri, 24 Februarie 2017, ora 09:47

Fotbal feminin: Heniu deschide sezonul cu un meci din Cupa Romaniei, sambata, de la ora 14.00Aflata pe penultimul loc in prima liga, echipa de fotbal feminin Heniu Prundu Bargaului s-a intarit in aceasta iarna, in speranta ca se va salva de la retrogradare.

Conducatorii clubului au adus 3 jucatoare din Republica Moldova, dintre care una de lot national, portarita Ana Zatusevskaia. Pana sa se reia campionatul (12 martie), Heniu are un meci din optimile Cupei Romaniei, sambata, de la ora 14.00, la Prundu Bargaului. Adversarele bargauancelor sunt jucatoarele de la Vasas Odorheiu

Sport / stiri Sport3 vizite[ Sportul Bistritean ]

Sintetic, Liga a doua: FC Budac, inca o victima! Trio-ul din varf, fara pasi gresiti!

Joi, 23 Februarie 2017, ora 11:36

Sintetic, Liga a doua: FC Budac, inca o victima! Trio-ul din varf, fara pasi gresiti!Echipa lui "Zizou" Mihai Danciu merge ceas in Liga a doua a Campionatului Municipal de minifotbal, dupa inca o victorie muncita contra celor de la Netvolt. Sorin Tihan si-a facut din nou datoria pentru cei din Budac si golurile lui au cantarit decisiv in obtinerea celor trei puncte, Netvolt ratand cateva ocazii pe contraatac care nu au mai putut intoarce soarta jocului.

Puf de Papadie au marcat jumatate din golurile din etapa trecuta dar tot au facut scor cu Leoni BMW, intr-un meci marcat de

Sport / stiri Sport3 vizite[ Sportul Bistritean ]

Sintetic, Liga I: Emi "Boldis" Corporation s-au "revansat" cu varf si-ndesat! Raal e noul lider!

Miercuri, 22 Februarie 2017, ora 11:55

Sintetic, Liga I: Emi "Boldis" Corporation s-au "revansat" cu varf si-ndesat! Raal e noul lider!Dupa umilinta din tur, cand AMG Romania I zdrobea echipa lui Marian Muresan, Emi Corporation a reusit unul dintre cele mai bune meciuri din campionat si i-a calcat in picioare pe "beclenari". Lazar Boldis a marcat nu mai putin de opt goluri, intr-un meci in care a debutat si Iurisniti pentru Emi, si "Lazo" e cel mai in forma jucator al Campionatului Municipal, numele lui dand frisoane adversarilor.

Raal a profitat de amanarea meciului dintre Extraterestrii si Friends Melarox si s-au cocotat pe

Sport / stiri Sport4 vizite[ Sportul Bistritean ]

VIDEO, Minifotbal: Doua echipe din Bistrita-Nasaud au jucat finala unui turneu la Reghin!

Marti, 21 Februarie 2017, ora 10:24

VIDEO, Minifotbal: Doua echipe din Bistrita-Nasaud au jucat finala unui turneu la Reghin!Cupa Municipiului Reghin a revenit Progresului Nasaud, la categoria copiilor nascuti in 2004, reusind sa nu primeasca nici un gol in 5 meciuri.

Nasaudenii antrenati de Danut Dosan si Andrei Nagy au invins in finala cu 1-0 o echipa de la LPS Bistrita, pregatita de Marius Chira si Sergiu Gabor. Unicul gol a fost marcat in ultimul minut al meciului. Bistritenii s-au consolat la final cu titlul de cel mai bun jucator, castigat de Patrick Stefan.

Pana la finala Progresul Nasaud a mai trecut de

Sport / stiri Sport5 vizite[ Sportul Bistritean ]

VIDEO: Sanmartean isi pune semnatura pe unicul gol al echipei lui in Liga Campionilor Asiei

Marti, 21 Februarie 2017, ora 08:25

VIDEO: Sanmartean isi pune semnatura pe unicul gol al echipei lui in Liga Campionilor AsieiMeci mare facut de echipa lui Costel Galca si Lucian Sanmartean in Liga Campionilor Asiei. Al Taawon a reusit sa castige primul meci din grupe cu scorul de 1-0 in fata lui Lokomotiv Tashkent.

Singurul gol al meciului a fost marcat de Al Absi in

Sport / stiri Sport9 vizite[ Sportul Bistritean ]

Ultima zi de transferuri pentru ligile inferioare si juniori!

Luni, 20 Februarie 2017, ora 08:48

Ultima zi de transferuri pentru ligile inferioare si juniori!Departamentul Competitii al Federatiei Romane de Fotbal anunta cluburile participante in competitiile Liga 2, Liga 3 si de juniori ca luni, 20 februarie, este ultima zi a perioadei de iarna pentru transferuri in esaloanele mai sus mentionate.

In acest sens, reprezentantii cluburilor sunt asteptati la Departamentul Competitii pana la ora 24 a zilei de luni, 20 februarie. Reamintim ca, intr-un an competitional, un jucator se poate legitima la trei echipe, insa va avea drept de joc doar la doua

Sport / stiri Sport4 vizite[ Sportul Bistritean ]

Magura Cisnadie bate in deplasare si vine amenintatoare la Bistrita! Rezultate, clasament, program

Luni, 20 Februarie 2017, ora 08:07

Magura Cisnadie bate in deplasare si vine amenintatoare la Bistrita! Rezultate, clasament, programLupta in partea de jos a clasamentului Ligii Nationale se inteteste. In aceasta runda CSM Bistrita a pierdut usor la Ramnicu Valcea, in vreme ce Magura Cisnadie a batut la Brasov si s-a apropiat la un punct de echipa noastra. Sambata, cele doua formatii se intalnesc la Bistrita, intr-un meci care va arata cine merita sa fie deasupra in clasament.

Etapa a 18-a

SCM Craiova - CSM Bucuresti 25-30

CSM Roman - HC Zalau 21-21

HCM Rm. Valcea - CSM Bistrita 32-28

Corona Brasov - Magura Cisnadie

Sport / stiri Sport5 vizite[ Sportul Bistritean ]

Handbal, Liga Nationala: Zici c-a fost blat! S-au batut singure in ultimul sfert de ora!

Sambata, 18 Februarie 2017, ora 17:59

Handbal, Liga Nationala: Zici c-a fost blat! S-au batut singure in ultimul sfert de ora!CSM Bistrita a pierdut la Ramnicu Valcea, 32-28, in etapa a 18-a din Liga Nationala, dupa ce echipa lui Horatiu Pasca a condus pe tabela trei sferturi din meci.

Ana Maria Mazareanu apara prima minge si parca vedem a treia repriza a meciului bun de la Cluj. Ivan intra si ea mai hotarata ca niciodata pe teren, arunca doua torpile dar se accidenteaza si iese decisiv in minutul 5.

Scorul curge in favoarea Bistritei minut cu minut, desi Oana Chirila nu-si gaseste locul si rateaza la un moment dat

Sport / stiri Sport5 vizite[ Sportul Bistritean ]

Sintetic, Liga a II a: Blackjack! Puf de Papadie scrie istorie!

Sambata, 18 Februarie 2017, ora 12:35

Sintetic, Liga a II a: Blackjack! Puf de Papadie scrie istorie!Cel mai mare scor din istoria Campionatului Municipal de minifotbal s-a inregistrat in etapa a 21 a din Liga a II a. Liderul Puf de Papadie nu a avut mila si a zdrobit pur si simplu "lanterna rosie" ACP Bistrita cu 21-0. Cel mai bun atac si-a facut si de aceasta data datoria, Span, Petrean, Rebrisorean, Baciut, Hasnas sau Pop marcand din orice pozitie si, cu acest rezultat, Florin Rus a prins din nou incredere in lupta pentru primul loc.

Dacii Liberi au castigat mai lejer decat o arata scorul

Sport / stiri Sport7 vizite[ Sportul Bistritean ]

Sintetic, Liga I: Etapa Raal-ului! Leoni opreste pe Energoplast

Joi, 16 Februarie 2017, ora 14:15

Sintetic, Liga I: Etapa Raal-ului! Leoni opreste pe EnergoplastInceputa miercuri cu surpriza uriasa reusita de Comelf, cea de-a 19 a etapa a Ligii I a din Campionatul municipal de minifotbal a fost favorabila echipei lui Mateescu, Raal revenind in lupta pentru titlu si scapand deocamdata de Energoplast, principala urmaritoare. AMG Romania I a fost prea mica pentru Conon&Compania, scorul de tenis cu care s-a incheiat partida spunand totul despre diferenta de valoare dintre cele doua echipe.Catalin Blaji si "Danu" Iusan au marcat din nou pentru vicecampioni

Sport / stiri Sport6 vizite[ Sportul Bistritean ]

PENIBIL: Si vantul ne ia la misto! Zapada artificiala spulberata aiurea in jurul partiei!

Joi, 16 Februarie 2017, ora 11:33

PENIBIL: Si vantul ne ia la misto! Zapada artificiala spulberata aiurea in jurul partiei!Primaria si firma care opereaza partia de pe Dealul Cocosului se incapataneaza sa produca zapada artificiala desi prognozele arata clar ca vremea se incalzeste si va ploua saptamana viitoare.

Tunurile au functionat din plin in aceasta noapte insa aproape in zadar. Zapada a fost spulberata de vant pe o raza de peste 500 de metri in jurul partiei. Astfel, un strat consistent s-a depus in parcarea complexului, peste aerodrom si peste toate pamanturile din jur. Atmosfera la baza partiei e ca

Sport / stiri Sport8 vizite[ Sportul Bistritean ]

Campioana pentru Satu Mare! Bistrita nu-si poate sustine singura sahista de valoare, Briana Balan!

Joi, 16 Februarie 2017, ora 09:40

Campioana pentru Satu Mare! Bistrita nu-si poate sustine singura sahista de valoare, Briana Balan!Are 16 ani si e multipla medaliata in competitiile de copii si juniori, fiind una dintre sahistele de mare perspectiva ale Romaniei. Briana Balan a castigat recent medalia de argint la nationalele de juniori si aur in proba de dezlegari, fiind in carti sa participe la Campionatele Europene si Mondiale. Insa ea nu mai reprezinta Bistrita in astfel de intreceri, fiindca a fost transferata la LPS Satu Mare.

De ce s-a intamplat asta,desi Briana e inca eleva la Liceul de Arte? "Pentru cresetrea

Sport / stiri Sport7 vizite[ Sportul Bistritean ]

Galerie Foto: Remember Ioan Palko

Miercuri, 15 Februarie 2017, ora 16:08

Galerie Foto: Remember Ioan PalkoDin arhiva saptamanalului Sportul bistritean, am selectat fotografii cu Ioan Palko, trecut in nefiinta in seara

Sport / stiri Sport5 vizite[ Sportul Bistritean ]

A fost golgeter in prima liga si a promovat Bistrita de doua ori pe prima scena! Cariera lui Ioan Palko, pas cu pas!

Miercuri, 15 Februarie 2017, ora 15:07

A fost golgeter in prima liga si a promovat Bistrita de doua ori pe prima scena! Cariera lui Ioan Palko, pas cu pas!Cine a fost Ioan Palko si ce a facut el pentru handbalul romanesc si mai ales pentru handbalul bistritean? Gasiti aicio carte de vizita detaliata a celui care a trecut in nefiinta, azi noapte, la 70 de ani.

- 6 ianuarie - zi cu "rosu" trecuta in calendarele crestine, ea fiind ziua Botezului Domnului, a devenit cu dubla semnificatie din 1947 incoace, pentru familia PALKO din Sieu, atunci venindu-le pe lume fiul, caruia i-au dat prenumele IOAN. Semn bun, cu semnificatii pentru destinul micului

Sport / stiri Sport9 vizite[ Sportul Bistritean ]

A murit Ioan Palko, antrenorul de legenda al handbalului bistritean

Miercuri, 15 Februarie 2017, ora 12:41

A murit Ioan Palko, antrenorul de legenda al handbalului bistriteanAseara, intr-un spital din Cluj, a trecut in nefiinta Ioan Palko. Avea 70 de ani impliniti in 6 ianuarie si suferea de anevrism pelvian, in ultima vreme avand artera femurala marita de 10 ori.

Ioan Palko a fost ultimul antrenor care a reusit sa duca o echipa bistriteana de handbal in Liga Nationala, inaintea lui Horatiu Pasca, cel care a izbutit anul trecut aceasta performanta, dar la fete. Palko a promovat cu baietii in 2006,

Sport / stiri Sport5 vizite[ Sportul Bistritean ]

Surprize in Liga Nationala de handbal! Codasele scot puncte! Bistrita, sambata, la TVR!

Miercuri, 15 Februarie 2017, ora 08:52

Surprize in Liga Nationala de handbal! Codasele scot puncte! Bistrita, sambata, la TVR!Etapa a 17-a din Liga Nationala de handbal feminin, una in care CSM Bistrita a stat, a consemnat doua victorii surprinzatoare ale echipelor de pe locurile retrogradabile.

SU Danubius Galati a invins pe CSM Roman cu 27-26, dupa ce oaspetele au condus cu 26-24 in minutul 53 al intalnirii. Romanul a condus cu 7-0 in debutul partidei si cu 17-12 inainte de pauza, iar Ramona Urse a semnat golul victoriei Galatiului in secundele de final!

La Slobozia, echipa antrenata de Dumitru Musi a trecut de

Sport / stiri Sport9 vizite[ Sportul Bistritean ]

Bistritenii Albut, Peteleu si Ganea, titulari in Liga 1!

Marti, 14 Februarie 2017, ora 09:53

Bistritenii Albut, Peteleu si Ganea, titulari in Liga 1!Bistrita mai are inca reprezentanti in Liga 1 la fotbal. Cei mai buni dintre ei au fost titulari in etapa a 23-a, disputata zilele trecute.

Cristi Ganea (foto) a jucat din nou foarte bine si echipa lui, Viitorul Ovidiu, a castigat si s-a desprins la 6 puncte de Steaua in fruntea clasamentului. Jucatorul crescut la Inter Viisoara a dat pasa de gol la cea de-a treia reusita a liderului (VIDEO), dupa o faza in care a driblat

Sport / stiri Sport6 vizite[ Sportul Bistritean ]

Tenis de masa: LPS Bistrita, aproape de podium la nationalele de juniori 3!

Marti, 14 Februarie 2017, ora 09:31

Tenis de masa: LPS Bistrita, aproape de podium la nationalele de juniori 3!Campionatele Nationale pe echipe, juniori 3,s-au desfasurat recent la Bistrita, in sala Gheorghe Bozga. Bistritenii au aliniat la start mai multe echipe atat la baieti cat si la fete, dar nu au prins podiumul cu niciuna.

Cel mai aproape a fost formatia de baieti LPS 1, care a terminat competita pelocul 4, fiind alcatuitadin bistriteanul Darius Sangeorzan si din doi baieti de la

Sport / stiri Sport4 vizite[ Sportul Bistritean ]

Sintetic, Liga I: "Fiu" de Comelf! Extraterestrii, opriti din marsul catre titlu!

Sambata, 11 Februarie 2017, ora 13:41

Sintetic, Liga I: "Fiu" de Comelf! Extraterestrii, opriti din marsul catre titlu!Nimeni nu anticipa surpriza de proportii oferita de trupa lui Cosmin Campian si Cosmin Logigan in deschiderea etapei cu numarul 19 a Ligii I din Campionatul Municipal de minifotbal.

Disputat miercuri, meciul a inceput perfect pentru Extraterestrii care, fara sa forteze, aveau 3-0 dupa 20 de minute. Golul marcat de Pop chiar inainte de pauza avea sa anunte revenirea incredibila a Comelfului. Paul Ureche a redus diferenta la un gol, dupa o preluare excelenta si un sut la coltul lung fara

Sport / stiri Sport5 vizite[ Sportul Bistritean ]

Se pregateste un club nou de fotbal: "Ne dezicem de trecut, de cerseala, de mocirla! Vrem credibilitate!"

Vineri, 10 Februarie 2017, ora 10:52

Se pregateste un club nou de fotbal: "Ne dezicem de trecut, de cerseala, de mocirla! Vrem credibilitate!""Am stat si ne-am gandit ca singura varianta de a relansa fotbalul bistritean este sa ne dezicem de fosti conducatori sau falsi conducatori care au dovedit ca nu pot face treaba. Nu poti sa te duci sa cersesti bani la Consiliul Judetean sau Local fara sa ai credibilitate. Hatfaludi si Sangeorzan nu au reusit sa faca treaba la Bistrita, e simplu. Nimeni n-o sa le dea lor bani pe mana. In schimb noi vrem sa adunam oameni precum Costin, Mandrean sau Sanmartean, care nu au avut nicio legatura cu

Sport / stiri Sport14 vizite[ Sportul Bistritean ]

Incepe FED CUP - editia 2017! Mihai Sarmasan scrie despre aceasta competitie

Vineri, 10 Februarie 2017, ora 08:58

Incepe FED CUP - editia 2017! Mihai Sarmasan scrie despre aceasta competitieLa finalul acestei saptamani, sambata si duminica se vor desfasura intalnirile din FED CUP - editia 2017, atat in Grupa Mondiala I cat si in Grupa Mondiala II. In prima grupa valorica vom avea parte de duelurile Cehia-Spania, Germania-SUA, Belarus-Olanda si Elvetia-Franta. Intalnirea cea mai atractiva pare a fi cea dintre campioana ultimelor trei editii, Cehia si Spania. Cehoaicele sunt cea mai omogena echipa din ultimii ani, care pentru intalnirea de fata o are ca si lider pe ocupanta locului

Sport / stiri Sport9 vizite[ Sportul Bistritean ]

Suceava poate, Bistrita inca nu: 3 milioane pentru sport in 2017!

Joi, 09 Februarie 2017, ora 09:47

Suceava poate, Bistrita inca nu: 3 milioane pentru sport in 2017!Trei milioane de lei prin programul de finantari nerambursabile este suma atribuita activitatilor sportive in proiectul de buget propus de primarul Ion Lungu pentru anul 2017 in Municipiul Suceava.

Foresta Suceava, echipa din Liga a doua, ar putea beneficia in 2017 de mai putini bani fata de anul trecut. In proiectul propus de primaria Municipiului Suceava, clubul de fotbal din Liga 2 ar urma sa incaseze 1.500.000 lei, cu 200.000 de lei mai putin fata de 2016. In schimb, orasul ar putea

Sport / stiri Sport8 vizite[ Sportul Bistritean ]

Sintetic, Liga a II-a: E (I)Real - Protaxi! Fotbal si suspans total in meciul campionatului!

Miercuri, 08 Februarie 2017, ora 15:01

Sintetic, Liga a II-a: E (I)Real - Protaxi! Fotbal si suspans total in meciul campionatului!Vremea mohorata nu a impiedicat iubitorii minifotbalului sa fie in tribunele Bazei Raoul la cel mai asteptat meci al Ligii a II a, doua dintre cele mai bune echipe intalnindu-se intr-o partida care poate decide campioana. Nici terenul usor alunecos nu a fost un obstacol pentru jucatori si spectacolul a fost unul garantat.

Puf de Papadie au lovit primii, Rares Petrean inscriind doua goluri de senzatie, cu suturi care nu i-au lasat nici o speranta lui "Lobby" Florin Cosilca. Real Protaxi s-a

Sport / stiri Sport11 vizite[ Sportul Bistritean ]

De-abia acum a picat un record mondial detinut de Gabi Szabo din 1998! (VIDEO)

Miercuri, 08 Februarie 2017, ora 10:13

De-abia acum a picat un record mondial detinut de Gabi Szabo din 1998! (VIDEO)In 8 martie 1998, Gabriela Szabo oprea cronometrul probei de 2000 de metri indoor la 5min. 50 sec. 53/100, stabilind un nou record mondial in aceasta proba. De atunci si pana acum, nimeni nu a mai alergat sub acest timp.

De-abia zilele trecute, atleta etiopiana Genzebe Dibaba a imbunatatit recordul bistritencei, e adevarat, cu aproape 7 secunde, in cadrul reuniunii atletice in sala de la Sabadell (Spania). Dibaba, care miercuri a implinit 26 de ani, si-a trecut cu aceasta ocazie in palmares

Sport / stiri Sport5 vizite[ Sportul Bistritean ]

"Magicianul" i-a vrajit si pe arabii de la noua lui echipa! (VIDEO)

Miercuri, 08 Februarie 2017, ora 10:00

"Magicianul" i-a vrajit si pe arabii de la noua lui echipa! (VIDEO)Bistriteanul Lucian Sanmartean a marcat unicul gol al unui meci din sferturile de finala ale Cupei Regelui Arabiei Saudite, gol cu care a

Sport / stiri Sport7 vizite[ Sportul Bistritean ]

Sintetic, Liga I: Energoplast, victorie pentru podium! Marius Conon, decisiv pentru Leoni in surpriza etapei!

Marti, 07 Februarie 2017, ora 17:48

Sintetic, Liga I: Energoplast, victorie pentru podium! Marius Conon, decisiv pentru Leoni in surpriza etapei!Ambitii mari inaintea derby-ului dintre Energoplast si Emi Corporation. S-a jucat pentru un loc intre primele 3 echipe ale Ligii I si asta nu a facut decat sa creasca spectacolul din teren. Cu Gelu Dragan in tribuna, Emi a inceput mai bine si la pauza avea avantaj pe tabela, Lazar Boldis facandu-si din nou datoria cu o dubla. Partea a doua a fost insa la discretia trupei lui Sergiu Iugan, Energoplast intorcand spectaculos rezultatul, Florin Majer conducandu-si echipa spre o victorie importanta

Sport / stiri Sport7 vizite[ Sportul Bistritean ]

Rezultate remarcabile la tenis de masa pentru juniori II! Bistrita, vicecampioana nationala!

Luni, 06 Februarie 2017, ora 10:13

Rezultate remarcabile la tenis de masa pentru juniori II! Bistrita, vicecampioana nationala!LPS Bistrita a ajuns pana in finala, atat la baieti cat si la fete, in cadrul Campionatului National de tenis de masa pentru juniori 2, pe echipe.

Intrecerea s-a desfasurat in weekend, la Constanta. Baietii, condusi de Emilian Bulbuc, au terminat pe 2, fiind invinsi doar de Pristavu Campulung iar fetele indrumate la acest concurs de Alex Dinca au iesit pe podium in spatele Farului Constanta.

LPS baieti: Cocinschi Emanuel /

Sport / stiri Sport8 vizite[ Sportul Bistritean ]

Handbal, Liga Nationala: Etapa buna pentru bistritence! Pauza, doua saptamani!

Luni, 06 Februarie 2017, ora 09:00

Handbal, Liga Nationala: Etapa buna pentru bistritence! Pauza, doua saptamani!CSM Bistrita a egalat Universitatea Cluj in clasamentul Ligii Nationale si s-a indepartat de locurile care duc la baraj. Insa victoria de la Cluj (24-25) a fost mai importanta pentru moralul jucatoarelor, care au rupt lantul de esecuri din ultima vreme.

De altfel, toata etapa a fost favorabila echipei bistritene. Galatiul si Slobozia au pierdut in deplasare iar echipa din Cisnadie a stat. In urmatoarea etapa CSM Bistrita sta, urmand sa joace in etapa a 18-a la Ramnicu Valcea, in 19 februarie.

Sport / stiri Sport6 vizite[ Sportul Bistritean ]


Prima   1   2   3   4   5   6   >>   Ultima