Rezultatele 1 - 30 din 1000 (0.438 secunde)
Schimba cuvintele cautate
Filtreaza dupa data
Data inceput
Data sfarsit

Filtreaza dupa publicatie

Handbal, Liga Nationala: Tadici trimite Clujul sub Bistrita! Rezultate, clasament, program

Vineri, 24 Martie 2017, ora 08:33

Handbal, Liga Nationala: Tadici trimite Clujul sub Bistrita! Rezultate, clasament, programLiga Nationala de handbal feminin s-a reluat dupa o pauza de 3 saptamani. CSM Bistrita a castigat la Slobozia, chinuit dar meritat. Victoria o salta un loc in clasament, dupa ce U Cluj a pierdut la Zalau.

Clujencele lui Florentin Pera au inceput mai bine jocul si au avut avantaj pe tabela de marcaj. Incet-incet, salajencele au revenit si au dominat ostilitatile.

Desi au avut un avantaj si mai consistent, Vali Bardac si compania au castigat la o diferenta de trei goluri, 29-26. Suficiet,

Sport / stiri Sport4 vizite[ Sportul Bistritean ]

FOTO: Cupa Politiei castigata de pompieri! Presa descalificata!

Joi, 23 Martie 2017, ora 19:00

FOTO: Cupa Politiei castigata de pompieri! Presa descalificata!De Ziua Politiei, Toma Ivan si ai lui au organizat o competitie de minifotbal la Baza Alex, dar n-au reusit sa puna mana pe marele trofeu.

Politia Judeteana, Pompierii, Penitenciarul si Jandarmii au jucat intr-o grupa iar in cealalta au nimerit Politia Municipiului, SRI, Politia Locala si Presa. Din pacate, ziaristii au fost descalificati inainte de primul fluier, pentru ca au aliniat o echipa cu prea multi fotbalisti legitimati. Si au pierdut toate jocurile cu 3-0 in grupa, parasind

Sport / stiri Sport5 vizite[ Sportul Bistritean ]

CSM Bistrita, victorie chinuita, pe final de meci, cu ultima clasata

Miercuri, 22 Martie 2017, ora 19:39

CSM Bistrita, victorie chinuita, pe final de meci, cu ultima clasataCSM Bistrita a castigat pe terenul "lanternei rosii" din Liga Nationala de Handbal Feminin. Bistritencele s-au chinuit pe terenul echipei Unirea Slobozia, dar au invins pe final, la o diferenta de doua goluri.

CSM Bistrita s-a vazut condusa pe tabela inca de la inceputul partidei. Handbalistele antrenate de Horatiu Pasca au lasat senzatia, mai bine de o repriza, ca nu sunt conectate la meci. Unirea Slobozia a condus 40 de minute, uneori si la 3 goluri, iar CSM Bistrita a ratat de mai multe ori

Sport / stiri Sport5 vizite[ Sportul Bistritean ]

Gloria Junior, lider la juniori B! Echipa lui Stanciu, greu de batut in campionat!

Miercuri, 22 Martie 2017, ora 10:09

Gloria Junior, lider la juniori B! Echipa lui Stanciu, greu de batut in campionat!Juniorii republicani, asa cum erau denumiti pe vremuri, au avut programata prima etapa din acest an. Gloria Junior a castigat acasa cu AFK Miercurea Ciuc, scor 3-1. Victoria a fost cu atat mai pretioasa cu cat a fost obtinuta in fata echipei de pe locul 2, contracandidata la calificarea pentru turneul final.

Pentru echipa condusa de Cristi Stanciu si antrenata de Gabriel Carstea au marcat Lazar, Dragota si Moldovan. Au jucat: Racoti,

Sport / stiri Sport6 vizite[ Sportul Bistritean ]

CSM Bistrita joaca astazi la Slobozia! Meciul e pe TVR 2, de la ora 16.00!

Miercuri, 22 Martie 2017, ora 09:48

CSM Bistrita joaca astazi la Slobozia! Meciul e pe TVR 2, de la ora 16.00!Dupa intreruperea campionatului pentru meciurile amicale cu Spania, Liga nationala de handbal feminin se reia astazi cu partida Unirea Slobozia - CSM Bistrita, din cadrul etapei a 21-a.

Meciul va incepe la ora 16.00 si e transmis pe TVR 2. Celelalte partide ale rundei se joaca maine, dupa cum urmeaza:

Dunarea Braila - Corona Brasov, ora 17.00, TVR HD

CSM Roman - SCM Craiova, ora 17.00

CSM Bucuresti - HCM Ramnicu Valcea, ora 18.00, Digi, Dolce

HC Zalau - U Cluj, ora 19.30, Digi,

Sport / stiri Sport5 vizite[ Sportul Bistritean ]

Sporturile de echipa, excluse si in 2017 de pe lista finantarilor nerambursabile de la Primarie!

Marti, 21 Martie 2017, ora 09:55

Sporturile de echipa, excluse si in 2017 de pe lista finantarilor nerambursabile de la Primarie!La fel ca anul trecut, Primaria nu finanteaza nici anul acesta sporturile de echipa in cadrul finantarii nerambursabile de la bugetul local in baza legii 350.

In perioada 21 martie - 10 aprilie, municipalitatea lanseaza sesiunea de selectie a

Sport / stiri Sport5 vizite[ Sportul Bistritean ]

Sintetic, FOTO/VIDEO: Raal, primul trofeu din palmares! Leoni, meritorie in careul Cupei

Luni, 20 Martie 2017, ora 17:57

Sintetic, FOTO/VIDEO: Raal, primul trofeu din palmares! Leoni, meritorie in careul CupeiPe ploaia de sambata, la Baza raoul, s-au jucat semifinalele etapei judetene a Cupei Romaniei la fotbal pe sintetic. Prima semifinala a fost transata de Emi Corporation, care a trecut de surpriza competitiei, asta dupa un joc foarte echilibrat. La fel de echilibrata a fost si cealalta semifinala, Raal castigand in cele din urma cu 3-0, Extraterestrii punand infrangerea pe seama unor greseli de arbitraj, intr-un meci care s-a terminat trist pentru ei, cu Alex Rus trimis mai devreme la cabine.

Sport / stiri Sport5 vizite[ Sportul Bistritean ]

Un antrenor bistritean crede ca a gasit cel mai bun atlet al judetului din ultimii 15 ani!

Luni, 20 Martie 2017, ora 10:11

Un antrenor bistritean crede ca a gasit cel mai bun atlet al judetului din ultimii 15 ani!Practica atletismul doar din octombrie anul trecut si acum cateva zile a reusit sa urce pe podium la finala Campionatului National pentru juniori 3.

Sebastian Tomoiaga e considerat de antrenorul sau, Dragos Mihali, cel mai bun produs al atletismului bistritean din ultimii 15 ani. "Experienta mea, ochiul format si calitatile lui deosebite imi spun ca Bistrita

Sport / stiri Sport4 vizite[ Sportul Bistritean ]

Cupa Bistrita la tenis de masa, eveniment reusit! Tania Plaian pierde trofeul dar e consolata de Radu Moldovan!

Luni, 20 Martie 2017, ora 08:25

Cupa Bistrita la tenis de masa, eveniment reusit! Tania Plaian pierde trofeul dar e consolata de Radu Moldovan!Sportivi din 10 tari s-au luptat pentru Cupa Bistrita, in cel mai mare concurs international de tenis de masa din Romania, desfasurat in memoria antrenorului emerit Gheorghe Bozga.

S-a jucat atatpe echipe cat si individual, pe 3 categorii de varsta, minicadeti, cadeti, juniori, la masculin si feminin. Bistrita a fost reprezentata la toate categoriile si a reusit sa ajunga pe podium la multe dintre ele. Ai nostri si-au disputat intre ei finala mare la minicadeti, Paul Szilagy invingandu-l pe

Sport / stiri Sport12 vizite[ Sportul Bistritean ]

FOTO/VIDEO: Au condus la pauza o echipa neinvinsa de 3 ani dar au pierdut pe un exces de zel al arbitrilor!

Duminica, 19 Martie 2017, ora 20:11

FOTO/VIDEO: Au condus la pauza o echipa neinvinsa de 3 ani dar au pierdut pe un exces de zel al arbitrilor!Heniu Prundu Bargaului era cat pe ce sa faca ce n-a facut nimeni in fotbalul feminin romanesc in ultimele 3 sezoane, sa bata pe Olimpia Cluj, nimeni alta decat echipa nationala a Romaniei. A pierdutin cele din urma cu 1-3 intr-o restanta din etapa a 10-aa Superligii nationale.

Bargauancele au condus cu 1-0 la pauza dupa un gol marcat de Dinescu, dupa o faza pe dreapta si o centrare in fata portii. Si poate ar fi rezistat in avantaj in repriza secunda, daca arbitrul Andrei Florin din Targu

Sport / stiri Sport10 vizite[ Sportul Bistritean ]

Liga a 4-a: Rezultatele si clasamentul dupa prima etapa din 2017

Duminica, 19 Martie 2017, ora 17:53

Liga a 4-a: Rezultatele si clasamentul dupa prima etapa din 2017Astazi s-a disputat prima etapa din acest an in liga a 4-a, ultima a turului. Dumitra castiga fara probleme la Telciu, cu golurile lui Hazbei si Catalin Bucur si se distanteaza pe primul loc in clasament, profitand de neprogramarea Academiei Gloria. Lesu pierde la Monor iar Livezile si Cetate, victorioase in deplasare, ii iau fata in clasament.

Iata rezultatele si clasamentul:

PROGRESUL TAURE - MINERUL RODNA 1-5 (0-2)

ECIRO FOREST TELCIU - ACS DUMITRA 0-2 (0-2)

VIITORUL LECHINEsA - VOINEsA

Sport / stiri Sport10 vizite[ Sportul Bistritean ]

A murit un fost fotbalist al Gloriei, Radu Gheorghe!

Duminica, 19 Martie 2017, ora 11:06

A murit un fost fotbalist al Gloriei, Radu Gheorghe!Familia Gloriei se restrange pe zi ce trece. Un al fost component al clubului bistritean, Radu Gheorghe, a incetat din viata in noaptea de sambata spre duminica, in propria locuinta, in urma unei hemoragii interne.

Avea 57 de ani si a venit la Bistrita in 1984, dupa ce mai jucase la CFR, Dinamo, Victoria Bucuresti si Corvinul. A jucat 4 sezoane la echipa lui Jean Padureanu

Sport / stiri Sport27 vizite[ Sportul Bistritean ]

La limita cu Sanatatea! FC Bistrita a pierdut cu 1-0 la Cluj!

Vineri, 17 Martie 2017, ora 17:18

La limita cu Sanatatea! FC Bistrita a pierdut cu 1-0 la Cluj!FC Bistrita a reusit un joc destul de bun pe terenul echipei clasate pe locul 2 in seria a 5-a din Liga a treia. Bistritenii au pierdut la limita, cu un gol primit in minutul 20, la o greseala colectiva in aparare.

"Am inceput sa jucam ceva. Parca, parca ne dam drumul la joc. Am avut si doua trei ocazii bune de gol. N-a fost un meci rau", spune Titi Voica,

Sport / stiri Sport14 vizite[ Sportul Bistritean ]

Are 7 ani de-acasa! Clubul Hercules si-a aniversat ziua de nastere!

Vineri, 17 Martie 2017, ora 11:01

Are 7 ani de-acasa! Clubul Hercules si-a aniversat ziua de nastere!Clubul de lupte greco-romane Hercules Bistrita a implit 7 ani de activitate si conducatorii sunt multumiti de bilantul acestei perioade.

Presedintele Teodor Florea si antrenorul Vasile Bancea au readus luptele greco-romane in Bistrita dupa o pauza de aproape 20 de ani. In martie 2010, infiintau o sectie noua la Sala Polivalenta si putini erau cei care le dadeau sanse mari de reusita.

Dar iata ca in cei 7 ani CS Hercules Bistrita a reusit sa adune doua titluri de campioni nationali prin Calin

Sport / stiri Sport4 vizite[ Sportul Bistritean ]

Tibi Useriu a castigat pentru a doua oara ultramaratonul Arctic 6633!

Vineri, 17 Martie 2017, ora 09:48

Tibi Useriu a castigat pentru a doua oara ultramaratonul Arctic 6633!Tibi Useriu a reusit performanta de a castiga pentru a doua oara competitia de la Cercul Polar, Arctic Ultra 6633, una dintre cele mai dure competitii de acest gen din lume, care iti pune la incercare rezistenta fizica si psihica.

A luat startul in data de 10 martie si a avut de infruntat conditii mai vitrege decat la editia de anul trecut: vant puternic si ger de pana la -40 de grade!

El a ajuns acum cateva minute la Tuktoyaktuk , linia de sosire, dupa ce a strabatut 566 km! In acest moment

Sport / stiri Sport6 vizite[ Sportul Bistritean ]

Incepe Liga a 4-a: Dumitra, greu de oprit! Academia Gloria arunca prosopul!

Vineri, 17 Martie 2017, ora 08:33

Incepe Liga a 4-a: Dumitra, greu de oprit! Academia Gloria arunca prosopul!Liga a 4-a se reia duminica, de la ora 14.00, cu prima etapa a returului. Un retur la indemana echipei din Dumitra, care cu greu va mai putea fi oprita din sprintul final catre titlu. Dumitrenii au transferat 3 jucatori care impreuna aduna 1000 de meciuri in prima liga. Costin, Chibulcutean si Mandrean au parasit FC Bistrita si merg sa puna umarul la victoria finala a echipei de pe primul loc din Liga a 4-a.

In schimb, Academia de Fotbal Gloria, principala contracandidata la primul loc, s-a

Sport / stiri Sport7 vizite[ Sportul Bistritean ]

Sintetic: Singuri impotriva tuturor! Old Boys, ultima reprezentanta a Ligii a II a din sferturi

Joi, 16 Martie 2017, ora 10:26

Sintetic: Singuri impotriva tuturor! Old Boys, ultima reprezentanta a Ligii a II a din sferturiOptimile Cupei Romaniei au adus rezultate scontate, fara prea mari surprize. Doar Vikingii, in fata unui public numeros au reusit sa scoata din cursa pe Puf de Papadie.

Echipa fratilor Somesan a luptat pana in ultima clipa si au reusit sa egaleze pe final cu un gol marcat la un corner, dupa ce Bugnar a rupt plasa cu un spit perfect executat. Loteria penalty-urilor a fost dramatica, fiecare echipa avand sansa sa se califice. A mers mai departe echipa de Liga I, Nicu Pop demonstrand ca poate fi

Sport / stiri Sport4 vizite[ Sportul Bistritean ]

Handbal, Romania - Spania: Horatiu Pasca, primele declaratii dupa reunirea lotului

Joi, 16 Martie 2017, ora 08:54

Handbal, Romania - Spania: Horatiu Pasca, primele declaratii dupa reunirea lotuluiSecundul nationalei feminine de handbal, Horatiu Pasca, a declarat ieri ca jucatoare de baza precum Cristina Neagu, Eliza Buceschi, Gabriella Szucs, Florina Chintoan sau Melinda Geiger au fost menajate si in schimb vor fi testate jucatoare noi in meciurile amicale cu Spania, de vineri (ora 18,45) si duminica (ora 16,00) de la Sala Dinamo.

''Sper ca venirea mea aici ca secund la echipa nationala sa fie de bun augur si sa pot ajuta. Perioada de pregatire de la Izvorani este foarte importanta

Sport / stiri Sport6 vizite[ Sportul Bistritean ]

Adrian Crisan joaca "ceas"! Castiga meciuri decisive in campionat si cupele europene!

Miercuri, 15 Martie 2017, ora 11:18

Adrian Crisan joaca "ceas"! Castiga meciuri decisive in campionat si cupele europene!Stella Sport La Romagne, echipa din Franta la care joaca Adrian Crisan, a castigat cu 3-0 meciul cu rusii de la UMMC Ekaterinburg, in turul semifinalei Cupei ETTU.

Competitia este similara cu Europa Cup la fotbal, adica a doua intrecere ca valoare din tenisul european, dupa Liga Campionilor.

Crisan a intrat la masa la scorul de 2-0, dupa ce coechipierii sai asiatici, Chen si Wei, si-au castigat meciurile lor. Bistriteanul a inchis partida cu 3-2 in fata rusului Grigory Vlasov.

"A fost destul

Sport / stiri Sport3 vizite[ Sportul Bistritean ]

Incepe Cupa Bistrita, o noua editie in memoria lui Gheorghe Bozga!

Miercuri, 15 Martie 2017, ora 10:53

Incepe Cupa Bistrita, o noua editie in memoria lui Gheorghe Bozga!Joi, incepand cu ora 9.00, la sala olimpica de tenis de masa, debuteaza concursul international de tenis de masa Cupa Bistrita, in memoriam Gheorghe Bozga.

Intrecerea va aduna la start cei mai buni juniori 1,2 si 3 din Romania si din alte 9 tari europene, care vor juca atat la individual cat si la echipe. Meciurile se vor disputa zilnic intre

Sport / stiri Sport17 vizite[ Sportul Bistritean ]

Doua medalii pentru Tiger Muresenii Bargaului la nationalele de karate WUKF

Miercuri, 15 Martie 2017, ora 08:49

Doua medalii pentru Tiger Muresenii Bargaului la nationalele de karate WUKFPeste 60 de cluburi cu 841 de sportivi au concurat recent la Campionatul National de karate WUKF, in Sala Sporturilor din Targoviste.

Scoala de Karate Tiger din Muresenii Bargaului s-a prezentat la start cu 5 sportivi si a obtinut doua medalii. Una de argint la kata Karate Shoryn Ryu prin

Sport / stiri Sport4 vizite[ Sportul Bistritean ]

Horatiu Pasca, la primul examen ca secund al nationalei! Uite ce lot are la dispozitie!

Marti, 14 Martie 2017, ora 10:31

Horatiu Pasca, la primul examen ca secund al nationalei! Uite ce lot are la dispozitie!Bistriteanul Horatiu Pasca se afla in fata primei provocari la Lotul National. Romania va disputa doua meciuri impotriva reprezentativei similare a Spaniei, pe 17 si 19 martie (ora 18,45, respectiv ora 16,00), in Sala Dinamo din Bucuresti.

Pentru aceste doua partide, selectionerul Martin Ambros nu a apelat la cateva jucatoare de baza, care au evoluat constant in ultimul timp in echipa nationala, cum ar fi Cristina Neagu, Eliza Buceschi, Gabriella Szucs, Florina Chintoan sau Melinda Geiger, dar

Sport / stiri Sport12 vizite[ Sportul Bistritean ]

La multi ani, Cristi Coroian! Golgeterul absolut al Gloriei in prima divizie implineste 44 de ani!

Marti, 14 Martie 2017, ora 10:03

La multi ani, Cristi Coroian! Golgeterul absolut al Gloriei in prima divizie implineste 44 de ani!Cristian Coroian isi aniverseaza astazi ziua de nastere si prietenii fotbalului bistritean ii ureaza toate cele bune, sanatate si bucurii. Sportulbistritean.ro ii dedica o galerie foto din cele peste 10 sezoane in care a jucat la Gloria.

Cristian Coroian este originar din Gherla, judetul Cluj. In cei 18 ani de cariera ca atacant, clujeanul a jucat in 398 de meciuri pentru 4 echipe. A jucat atat pentru CFR Cluj (5 sezoane) cat si pentru Universitatea Cluj (un sezon), marcand 35 de goluri pentru

Sport / stiri Sport14 vizite[ Sportul Bistritean ]

Lucian Sanmartean a implinit 37 de ani! A postat o poza de album!

Luni, 13 Martie 2017, ora 19:30

Lucian Sanmartean a implinit 37 de ani! A postat o poza de album!Bistriteanul Lucian Sanmartean si-a aniversat astazi ziua de nastere, departe de casa, in Arabia Saudita. A implinit 37 de ani, dar inca mai joaca la nivel inalt, la o echipa din prima liga, antrenata de Costel Galca.

De dimineata, Lucian a postat

Sport / stiri Sport5 vizite[ Sportul Bistritean ]

Rezultate bune la atletism, juniori 2: Daniel Rus, campion national de sala! Musteata, locul 4!

Luni, 13 Martie 2017, ora 10:27

Rezultate bune la atletism, juniori 2: Daniel Rus, campion national de sala! Musteata, locul 4!La Bacau, s-au desfasurat Campionatele Nationale de sala pentru juniori 2. Bistritenii au avut rezultate remarcabile, reusind sa se intoarca acasa cu un titlu national, un loc 4 si mai multe clasari in primii 10.

Daniel Rus de la Liceul cu Program Sportiv a terminat cursa de 3000 de metri pe primul loc, cu 9:08,37. Campion national de cros anul trecut, sportivul antrenat de Silvia Muresan si Ioan Zanca si-a confirmat valoarea si a facut un pas mare in vederea selectiei la lotul national,

Sport / stiri Sport5 vizite[ Sportul Bistritean ]

VIDEO: Bistriteanul Gabi Deac, la primul gol in Liga 1!

Luni, 13 Martie 2017, ora 08:43

VIDEO: Bistriteanul Gabi Deac, la primul gol in Liga 1!Deac a marcat golul de 1-0 in remiza, 1-1, obtinuta de echipa lui, FC Voluntari, in meciul cu Pandurii Targu Jiu din prima etapa a play-out-ului Ligii 1.

Bistriteanul a trimis cu capul in plasa o minge centrata de Cernat in minutul 26. Cateva minute mai tarziu, oaspetii au egalat, nu

Sport / stiri Sport11 vizite[ Sportul Bistritean ]

Fotbal feminin: Heniu Prundu Bargaului face surpriza campionatului! Bate in deplasare la Timisoara!

Duminica, 12 Martie 2017, ora 19:26

Fotbal feminin: Heniu Prundu Bargaului face surpriza campionatului! Bate in deplasare la Timisoara!Cu 3 moldovence de lot national aduse in aceasta iarna, echipa din Prundu Bargaului arata altfel decat in turul Superligii. In prima etapa din acest an, jucatoarele antrenate de Calin Svoboda au batut la Timisoara, in fata unei echipe neinvinse acasa, cu doar doua esecuri in acest campionat.

In minutul 11, Anastasia Toma a avut o ocazie mare la poarta feroviarelor, iar un minut mai tarziu, ea a marcat cu capul, in urma unui corner. Egalarea a venit peste opt minute, dupa un penalty scos de

Sport / stiri Sport7 vizite[ Sportul Bistritean ]

MTS a impartit banii pe federatii! Canotajul ia cel mai mult, squash-ul cel mai putin!

Sambata, 11 Martie 2017, ora 16:04

MTS a impartit banii pe federatii! Canotajul ia cel mai mult, squash-ul cel mai putin!Federatiile de canotaj, gimnastica, handbal si atletism vor primi cele mai mari sume din bugetul Ministerului Tineretului si Sportului pe anul 2017, din totalul de 60 de asociatii sportive nationale eligibile pentru finantare, potrivit documentului publicat, vineri, pe site-ul oficial al MTS.

Cele patru au avut cele mai mari bugete si in 2016, canotajul fiind tot prima, gimnastica a urcat de pe patru pe doi, handbalul a ramas a treia, iar atletismul este a patra, dupa ce anul trecut a avut al

Sport / stiri Sport5 vizite[ Sportul Bistritean ]

Au rezistat o repriza! A doua a fost macel! FC Bistrita - Recea 0-6

Vineri, 10 Martie 2017, ora 17:47

Au rezistat o repriza! A doua a fost macel! FC Bistrita - Recea 0-6FC Bistrita a pierdut categoric si al doilea meci din returul Ligii a treia, disputat astazi pe stadionul Jean Padureanu, cu cateva zeci de spectatori in tribune.

Bistritenii au rezistat eroic in prima repriza, care s-a incheiat 0-0. Oaspetii, aflati pe locul 2 in clasament, au ratat ocazie dupa ocazie, in timp ce ai

Sport / stiri Sport18 vizite[ Sportul Bistritean ]

Inot: Bistriteni intr-un mare concurs la Berlin, cel mai mare la care au fost ai nostri vreodata!

Vineri, 10 Martie 2017, ora 10:41

Inot: Bistriteni intr-un mare concurs la Berlin, cel mai mare la care au fost ai nostri vreodata!Cinci inotatori de la CS Tibi au participat in perioada 3-5 martie in Berlin la importantul concurs de inot "International Swim Meeting". Ei sunt: Banu Mezdrea Alexandru, Cartis Horia, Farkas Cristopher, Pop Darius si Bora Carla. Competitia a reunit sportivi de la 174 cluburi din 24 de tari.

Presedintele clubului bistritean Horgos Tiberiu ne-a comunicat "Este cea mai importanta competitie din Europa la care participa si copii la categoria 11-12 ani. Numarul participantilor a fost extrem de

Sport / stiri Sport8 vizite[ Sportul Bistritean ]


Prima   1   2   3   4   5   6   >>   Ultima