Rezultatele 1 - 30 din 1000 (0.451 secunde)
Schimba cuvintele cautate
Filtreaza dupa data
Data inceput
Data sfarsit

Filtreaza dupa publicatie

Inot: Cupa Mos Nicolae, sambata la piscina Casei EMA!

Joi, 08 Decembrie 2016, ora 15:54

Inot: Cupa Mos Nicolae, sambata la piscina Casei EMA!Competitia organizata de Clubul Sportiv Casa EMA a ajuns la editia a 3-a si reuneste la start copii nascuti intre anii 2006 si 2011. S-au inscris pana acum aproximativ 100 iar listele raman deschise pana la ora inceperii. Invitam si publicul bistritean sa ii incurajeze pe tinerii sportivi la fata locului

Sambata la ora 9.30, piscina de dimensiuni semi-olimpice de la Casa EMA gazduieste competitia deschisa tuturor copiilor inotatori din Bistrita nascuti intre 2006-2011, care vor fi premiati de

Sport / stiri Sport2 vizite[ Sportul Bistritean ]

Video, Liga Campionilor: Caz inchis! Se stiu toate echipele calificate! Rezultate, rezumate!

Joi, 08 Decembrie 2016, ora 08:52

Video, Liga Campionilor: Caz inchis! Se stiu toate echipele calificate! Rezultate, rezumate!Aseara s-au disputat ultimele meciuri din faza grupelor Ligii Campionilor. In meciul-vedeta al serii, Real Madrid si Borussia Dortmund au terminat nedecis, scor 2-2. Surpriza a venit de la Varsovia, acolo unde Legia a invins-o cu 1-0 pe Sporting si s-a calificat in dauna echipei lusitane in primavara Ligii Europa.

In optimile de finala ale Ligii Campionilor s-au calificat echipele:Arsenal, PSG, Napoli, Benfica, FC Barcelona, Manchester City, Atletico Madrid, Bayern Munchen, AS Monaco, Bayer 04

Sport / stiri Sport6 vizite[ Sportul Bistritean ]

Tenis de masa: Bistritencele si-au imbratisat colegele, campioane mondiale la dublu!

Joi, 08 Decembrie 2016, ora 08:37

Tenis de masa: Bistritencele si-au imbratisat colegele, campioane mondiale la dublu!Andreea Dragoman de la Medias si Adina Diaconu de la Slatina au format un dublu imbatabil la Campionatele Mondiale de tenis de masa pentru juniori, care se desfasoara in Africa de Sud.

Au invins in finala doua japoneze si au obtinut prima medalie a unei echipe non asiatice la un campionat mondial.

Celelalte doua jucatoare din lotul Romaniei deplasat la Cape Town, bistritencele Andreea Clapa si Tania Plaian, s-au oprit intre primele 32 de jucatoare, cedand atat

Sport / stiri Sport2 vizite[ Sportul Bistritean ]

Radu Moldovan: "Oana Chirila, mai buna ca toata echipa Rusiei, campioana olimpica"

Miercuri, 07 Decembrie 2016, ora 21:08

Radu Moldovan: "Oana Chirila, mai buna ca toata echipa Rusiei, campioana olimpica"Romania a invins Rusia in aceasta seara cu 22-17, intr-un meci fantastic de la Campionatul European din Suedia. Cea mai buna jucatoare din echipa Romaniei a fost portarita Denisa Dedu, de la Corona Brasov. A aparat fenomenal, contribuind decisiv la victoria echipei noastre.

Dupa meci, presedintele Consiliului Judetean Bistrita Nasaud, Radu Moldovan, si-a adus aminte de partida castigata de CSM Bistrita cu echipa din Brasov, 35-29, disputata in Sala Polivalenta acum o luna si jumatate.

"Mai in

Sport / stiri Sport4 vizite[ Sportul Bistritean ]

Tenis de masa: Bistritenii au dominat Memorialul Eugen Pascan!

Miercuri, 07 Decembrie 2016, ora 12:24

Tenis de masa: Bistritenii au dominat Memorialul Eugen Pascan!Peste 100 de sportivi de la Campulung, Cluj, Ludus, Zalau, Vatra Dornei, Targu Secuiesc, Odorheiu Secuiesc si Bistrita au jucat in weekend la Memorialul Eugen Pascan.

Intrecerea se tine an de an la Sala Olimpica de tenis de masa, in memoria celui care a fost un mare iubitor al acestui sport, instructor de tenis de masa, arbitru, dar si contabil la Gloria, decedat in 24 decembrie 2003 (foto).

S-a jucat la toate categoriile de copii si juniori, iar bistritenii au avut evolutii remarcabile.

La

Sport / stiri Sport4 vizite[ Sportul Bistritean ]

VIDEO, Liga Campionilor: Moraes, gol pentru Dinamo Kiev! Rezultate, rezumate...!

Miercuri, 07 Decembrie 2016, ora 10:31

VIDEO, Liga Campionilor: Moraes, gol pentru Dinamo Kiev! Rezultate, rezumate...!Marti s-au disputat primele meciuri din ultima runda din faza grupelo. rEchipele de pe primele doua locuri - Arsenal, PSG, Napoli, Benfica, Barcelona, Manchester City, Atletico Madrid si Bayern - s-au calificat in "optimile" Ligii Campionilor. Pozitia a treia - Ludogoret, Besiktas, M'gladbach, Rostov - duce in "16"-imile Ligii Europa.

Grupa A

FC Basel - Arsenal 1-4 VIDEO (21.45)

PSG - Ludogoret 2-2 VIDEO (21.45)

Cosmin Moti a fost titular la oaspeti, Claudiu Keseru a intrat in minutul 90+5,

Sport / stiri Sport4 vizite[ Sportul Bistritean ]

Baschet: Cupa Irbis, la a 4-a editie! Sambata, la Liceul Forestier!

Miercuri, 07 Decembrie 2016, ora 08:15

Baschet: Cupa Irbis, la a 4-a editie! Sambata, la Liceul Forestier!Baschet Club Irbis organizeaza a 4-a editie a Cupei Irbis la baschet copii, in data de 10.12.2016. Competitia se va desfasura in sala de sport a Liceului Tehnologic Forestier, intre orele 10:00-16:00.

Devenind o traditie a clubului, aceast spectacol sportiv doreste sa promoveze baschetul in municipiul Bistrita. Pentru aceasta data sunt programate meciuri pentru grupele de minibaschet si babybaschet, avand invitate echipele ACS Floresti si BC Muresul Ludus.

Baschet

Sport / stiri Sport3 vizite[ Sportul Bistritean ]

Tenis de masa: Debutanta la un Campionat Mondial, Tania Plaian e remarcata de site-ul federatiei internationale!

Marti, 06 Decembrie 2016, ora 10:03

Tenis de masa: Debutanta la un Campionat Mondial, Tania Plaian e remarcata de site-ul federatiei internationale!Tania Plaian are 15 ani, e inca junioara 2, dar a fost selectionata in lotul Romaniei pentru Campionatele Mondiale de tenis de masa pentru juniori si tineret, care se desfasoara zilele acestea in Africa de Sud.

Bistriteanca a fost remarcata de oficialii federatiei internationale si a fost subiectul principal al unui articol aparut pe site-ul federatiei dupa calificarea ei pe tabloul principal al competitiei.

"Aceasta este prima mea participare la Campionatele Mondiale de juniori si nu ma

Sport / stiri Sport3 vizite[ Sportul Bistritean ]

Sintetic, Liga I: Boldis loveste din nou! Extraterestrii si Raal, cap la cap spre derby

Marti, 06 Decembrie 2016, ora 08:27

Sintetic, Liga I: Boldis loveste din nou! Extraterestrii si Raal, cap la cap spre derbyO etapa fara prea mari surprize la Baza Raoul, favoritele luandu-si partea leului in partidele disputate in acest week-end. Extraterestrii au realizat scorul etapei cu Blanco, Alex Rus&Compania suplinind lipsa lui John Runcan, aflat in tribune la derby-ul dintre Barca si Real. Raal s-a chinuit serios si cu Leoni, Ghita Burduhos salvand cele trei puncte cu un gol marcat din interiorul suprafetei de poarta adverse.

Lazar Boldis a fost omul meciului pentru Emi Corporation, cele doua goluri

Sport / stiri Sport5 vizite[ Sportul Bistritean ]

Sintetic, Liga a doua: Flori de gheata! Puf de Papadie, noul lider!

Luni, 05 Decembrie 2016, ora 12:35

Sintetic, Liga a doua: Flori de gheata! Puf de Papadie, noul lider!Cu sansa oferita de Real Unitaxi, care au invins liderul, Puf de Papadie era sa o comita duminica in meciul cu Hobbits. S-a terminat totusi 5-4 pentru ei, cu un hattrick semnat de Catalin Span si Florin Rus poate fi fericit, investitiile facute de acesta aratandu-si roadele cu 5 etape inainte de finalul turului. Puful e lider si asteapta linistita derby-ul cu Dacii Liberi, avand avatajul unui golaveraj zdrobitor.

AS Roma, desi a condus mult timp pe tabela, goluri Ionut Ciocan si Marius Dumitru,

Sport / stiri Sport3 vizite[ Sportul Bistritean ]

Minifotbal, Memorialul Gheorghe Ola: Un mare "BRAVO" pentru Viitorul Nasaud!

Luni, 05 Decembrie 2016, ora 08:39

Minifotbal, Memorialul Gheorghe Ola: Un mare "BRAVO" pentru Viitorul Nasaud!Dupa ce a castigat toate meciurile etapei judetene a Memorialului Gheorghe Ola, Viitorul Nasaud a jucat in weekend la etapa zonala, disputata la Cluj-Napoca.

Nasaudenii lui Andrei Vasilichi si Viorel Gheorghita au avut o evolutie remarcabila si in aceasta faza a celei mai importante competitii pentru copii nascuti in 2007. Au invins categoric, pe rand, Juniorul Satu Mare (5-2, goluri Cira, Bodescu 3, autogol1), CSM Oradea (5-1 goluri Cira 2, Covaci 2, Chifa), Sporting Recea (6-1, goluri Cira 2,

Sport / stiri Sport6 vizite[ Sportul Bistritean ]

Haltere: Monica Csengheri, campioana europeana de junioare!

Duminica, 04 Decembrie 2016, ora 16:29

Haltere: Monica Csengheri, campioana europeana de junioare!Dupa ce l-a inceputul anului a devenit campioana europeana la senioare, bistriteanca Monica Csengheri a castigat, cum era si firesc, aur si la Campionatele Europene de juniori si tineret.

Competitia s-a incheiat astazi in Israel si

Sport / stiri Sport4 vizite[ Sportul Bistritean ]

VIDEO, Tinel Sighiartau, pe Nou Camp: "Te iau fiori cand vezi 100 de mii de oameni in tribune! Toata Bistrita, cum ar veni"

Duminica, 04 Decembrie 2016, ora 15:54

VIDEO, Tinel Sighiartau, pe Nou Camp: "Te iau fiori cand vezi 100 de mii de oameni in tribune! Toata Bistrita, cum ar veni"Atacantul celor de la FC Bistrita, Otniel Sighiartau, a fost pe Nou Camp la derby-ul dintre Barcelona si Real Madrid, disputat sambata dupa masa si incheiat 1-1.

"Mi-am dorit de cand m-am apucat de fotbal sa ajung pe acest stadion. M-a fermecat de pe la 14-15 ani jocul Barcelonei. Am sperat sa ajung ca fotbalist pe acest teren dar n-am avut sansa asta, de a ajunge la acest nivel. Si mi-am zis ca trebuie sa vin sa vad si eu odata live derby-ul lumii cu Real. Mi-am luat bilet de avion cu cateva

Sport / stiri Sport8 vizite[ Sportul Bistritean ]

Liga a 3-a: FC Bistrita, penultima la sfarsitul turului! S-a jucat ultima etapa din 2016!

Duminica, 04 Decembrie 2016, ora 11:57

Liga a 3-a: FC Bistrita, penultima la sfarsitul turului! S-a jucat ultima etapa din 2016!FC Bistrita va trece iarna de pe locul 14 in clasament, penultimul, la 5 puncte in spatele pozitiei care ar salva-o de la retrogradare. In acest weekend s-a jucat ultima etapa a turului, una in care bistritenii au stat si altii le-au luat fata.

FC Hermannstadt este lider in seria a 5-a chiar daca a abordat derby-ul cu Sanatatea Cluj fara antrenor principal, dupa ce Marian Margarit si-a dat demisia la inceputul saptamanii, in urma esecului suferit etapa trecuta, pe teren propriu, in fata

Sport / stiri Sport12 vizite[ Sportul Bistritean ]

FOTO: Drifturi pe sintetic! Real Unitaxi aduce prima infrangere Dacilor Liberi!

Sambata, 03 Decembrie 2016, ora 18:43

FOTO: Drifturi pe sintetic! Real Unitaxi aduce prima infrangere Dacilor Liberi!Intr-un peisaj de iarna autentica, dar pe o suprafata excelenta de joc, Dacii Liberi au inceput excelent derby-ul cu trupa lui Mitru Moldovan si au marcat prin Cristian Bugnar, care a reluat din prima o pasa primita dintr-o lovitura de la colt.

Real Unitaxi a reactionat imediat, dar au punctat doar la impresia artistica, bara de senzatie reusita de Sorin Buricea neaducand nimic pe tabela de scor. Dacii se puteau desprinde, dar acelasi Bugnar a ratat o scarita dupa ce l-a driblat si pe "Loby"

Sport / stiri Sport5 vizite[ Sportul Bistritean ]

Fotbal, under 17: Gloria Junior, traseu scurt in Cupa Romaniei!

Sambata, 03 Decembrie 2016, ora 11:08

Fotbal, under 17: Gloria Junior, traseu scurt in Cupa Romaniei!FC Gloria Junior a fost invinsa cu 2-0 la Slatina si eliminata din prima faza a Cupei Romaniei pentru juniori sub 17 ani.

Gruparea condusa de Cristia Stanciu a dominat prima parte a intalnirii cu CSS Slatina dar a ratat mult si a primit doua goluri pe neatentii in aparare.

Sport / stiri Sport5 vizite[ Sportul Bistritean ]

Strict interzis pe derdelusul de milioane de euro! Ironia sortii: ai zapada, ai partie, n-ai acte!

Vineri, 02 Decembrie 2016, ora 14:32

Strict interzis pe derdelusul de milioane de euro! Ironia sortii: ai zapada, ai partie, n-ai acte!Zapada a acoperit partia din Wonderland, insa accesul pe deal este strict interzis. Pana cand? Nimeni nu stie!

Prin Unirea, drumul spre partie e destul de greu. Cum te abati de la soseaua nationala conduci pe urmele altora care au trecut inaintea ta, fiindca exista semne putine ca ar fi trecut vreun utilaj de curatat zapada. In apropierea partiei, gasesti drumul doar pe ghicite. Ajuns acolo, te intampina un paznic hotarat. "Nu aveti voie aici. Va rog sa intoarceti si sa plecati"

Omul are

Sport / stiri Sport8 vizite[ Sportul Bistritean ]

Tenis de masa: Andreea Clapa si Tania Plaian, calificate in sferturi cu nationala la mondiale!

Vineri, 02 Decembrie 2016, ora 11:12

Tenis de masa: Andreea Clapa si Tania Plaian, calificate in sferturi cu nationala la mondiale!Bistritencele Andreea Clapa si tania Plaian fac parte din echipa feminina a Romaniei care joaca la Campionatele Mondiale de tenis de masa pentru juniori de la Cape Town (Africa de Sud).

Romania va juca in sferturi cu Japonia, dupa ce s-a clasat pe locul al doilea in Grupa D din faza a doua. In primul meci, tricolorele au invins Serbia cu scorul de 3-1, prin punctele aduse de Adina Diaconu si Andreea Dragoman. Diaconu a dispus cu 3-0 (11-3, 11-6, 11-8) cu Sabina Surjan si cu 3-0 (11-8, 12-10,

Sport / stiri Sport4 vizite[ Sportul Bistritean ]

Se vand abonamente on-line la handbal! Cat costa si cum le puteti achizitiona!

Joi, 01 Decembrie 2016, ora 11:12

Se vand abonamente on-line la handbal! Cat costa si cum le puteti achizitiona!CSM Bistrita a redeschis comercializarea abonamentelor pentru meciurile pe care echipa feminina de handbal le mai are de disputat acasa in Liga Nationala.

Astfel, pentru 7 partide in Sala Polivalenta pretul unui abonament este de 90 de lei.

Abonamentele pot fi cumparate on-line, AICI, dar si de la casa de bilete care va fi mutata in sediul clublui, de pe strada Parcului, nr. 1 si care va fi deschisa dupa urmatorul program: 6

Sport / stiri Sport6 vizite[ Sportul Bistritean ]

Sintetic, Liga a doua: Leoni, (cu) BMW-ul peste Netvolt! Casa Ema recupereaza 3 lungimi de bazin!

Miercuri, 30 Noiembrie 2016, ora 13:43

Sintetic, Liga a doua: Leoni, (cu) BMW-ul peste Netvolt! Casa Ema recupereaza 3 lungimi de bazin!Etapa cu numarul 13 din cea de-a doua Liga a inceput cu o remiza echitabila intre Gloria 9 si Sprunedici, cele doua echipe oferind 6 goluri, care mai de care mai spectaculoase. La Squadra si FC Budac au confirmat statutul de favorite si si-au tras partea leului din disputele cu Pink Boys G si Prodima, Silvestri Emiliano marcand pentru echipa lui cu un calcai de aur.

Duminica, pe o vreme care te indemna mai degraba sa stai in casa, Leoni BMW a jucat perfect si a demolat Netvolt-ul. Cu Albert

Sport / stiri Sport7 vizite[ Sportul Bistritean ]

Inot: Sapte sportivi de la CS Tibi, la nationalele de inot poliatlon!

Miercuri, 30 Noiembrie 2016, ora 12:17

Inot: Sapte sportivi de la CS Tibi, la nationalele de inot poliatlon!Sapte sportivi de la CS Tibi au participat in perioada 25-27 noiembrie 2016 la campionatul national de inot poliatlon categoria copii 10-11 ani. La competitia care a reunit 533 de sortivi de la 60 de cluburi, clubul bistritean a participat cu urmatorul lot: Cartis Horia, Deac Darius, Farkas Cristopher, Harsan Robert, Banu Alexandru, Pop Darius si Bora Carla.

In probele individuale cele mai bune rezultate le-au obtinut Bora Carla (locul 8 la 50 m liber, locul 9 la 200 m mixt, locul 10 la 200 m

Sport / stiri Sport6 vizite[ Sportul Bistritean ]

Tenis de masa: Doua dintre sportivele premiate de CJ au plecat la mondialele din Africa de Sud

Miercuri, 30 Noiembrie 2016, ora 10:12

Tenis de masa: Doua dintre sportivele premiate de CJ au plecat la mondialele din Africa de SudIn perioada 30 noiembrie - 7 decembrie va avea loc in Cape Town, Africa de Sud, Campionatele Mondiale de tenis de masa pentru juniori, echipe si individual.

Bistrita are reprezentanti la aceasta competitie.Tania Plaian si Andreea Clapa fac parte din lotul Romaniei alaturi de Adina Diaconu, Andreea Dragoman, Alexandru Manole, Cristian Pletea, Dragos Oprea.

Tania Plaian si Andreea

Sport / stiri Sport3 vizite[ Sportul Bistritean ]

Taekwondo: Clubul Sportiv Ilyo Bistrita, locul 2 la Cupa Tornado!

Marti, 29 Noiembrie 2016, ora 12:03

Taekwondo: Clubul Sportiv Ilyo Bistrita, locul 2 la Cupa Tornado!Clubul Sportiv Ilyo Bistrita a participat recent la un concurs important la Targu Mures, Cupa Tornado, care a adunat la start peste 300 de sportivi de la 20 de cluburi din tara.

Intrecerea, aflata la editia a 6-a, a fost un bun prilej pentru sportivii lui Marius Muti de a-si mai testa nivelul de pregatire pe final de an. Cu un lot de 23 de luptatori, Ilyo a adunat peste 20 de medalii individuale

Sport / stiri Sport5 vizite[ Sportul Bistritean ]

Sintetic, Liga I: Au suierat gloantele pe la urechi! Raal si Extraterestrii, victorii muncite din greu!

Marti, 29 Noiembrie 2016, ora 10:56

Sintetic, Liga I: Au suierat gloantele pe la urechi! Raal si Extraterestrii, victorii muncite din greu!Primele doua echipe ale Ligii I din Campionatul Municipal de minifotbal au avut de tras tare pentru a obtine toate punctele in aceasta etapa.

Raal si Rimini s-au intalnit in derby-ul rundei si au oferit un meci de mare angajament, decis pana la urma de schimbarea lui Mateescu, care l-a introdus pe Andrei Fodor cand mai erau 3 minute. Trupa lui Goia, cu lectia invatata, a facut unul dintre cele mai bune meciuri din acest sezon, Morariu si Anton ducand greul in aparare iar Nastase, Nap sau Tanco

Sport / stiri Sport6 vizite[ Sportul Bistritean ]

Fotbal, juniori B: Gloria Junior joaca intr-o competitie inedita! Are meci la Slatina!

Marti, 29 Noiembrie 2016, ora 09:28

Fotbal, juniori B: Gloria Junior joaca intr-o competitie inedita! Are meci la Slatina!Gruparea condusa de Cristian Stanciu si antrenata de Gabriel Carstea conduce in seria a 8-a din Campionatul National de juniori B (sub 17 ani) si participa la Cupa Romaniei pentru juniori, competitie aflata la debut in fotbalul romanesc.

In campionat, Gloria Junior joaca intr-o serie cu alte 8 echipe din Ardeal si e pe primul loc dupa 17 meciuri. Se joaca doua tururi si doua retururi si se afla la inceputul turului 2. In cea mai recenta partida disputata, bistritenii au invins cu 4-1 la Reghin,

Sport / stiri Sport11 vizite[ Sportul Bistritean ]

Sah de calitate la editia a doua a Memorialului Alexandru Vrasmas

Marti, 29 Noiembrie 2016, ora 08:18

Sah de calitate la editia a doua a Memorialului Alexandru VrasmasDuminica, 27 noiembrie 2016, a avut loc memorialul "Alexandru Vrasmas" la sah, aflat la cea de- doua editie. Concursul a fost organizat de Asociatia Sah Club Bistrita, DJST Bistrita-Nasaud si familia celui comemorat.

In deschidere au luat cuvantul profesorii Anghel Petre si Popescu Silvestru, care au schitat cu cuvinte alese un portret al celui ce a fost unul dintre cei mai redutabili sahisti bistriteni, plecat prematur dintre noi in noiembrie 2014 la doar 58 de ani. De asemenea, presedintele

Sport / stiri Sport4 vizite[ Sportul Bistritean ]

VIDEO, Liga a 4-a: "Strutii", meci bun cu Progresul Nasaud! Vezi aici toate golurile!

Duminica, 27 Noiembrie 2016, ora 17:41

VIDEO, Liga a 4-a: "Strutii", meci bun cu Progresul Nasaud! Vezi aici toate golurile!Academia de Fotbal Gloria si-a mai spalat din rusinea suferita in runda trecuta, cand a pierdut clar acasa cu Rodna. De data aceasta, jucatorii lui Adrian Florea si Gheorghe Hurloi au dominat intalnirea cu nasaudenii lui Gheorghita, Burduhos si Vasilichi, reusind sa castige cu 4-1.

Oaspetii au deschis scorul destul de repede, in minutul 10 cand Frisan a prins un voleu la coltul lung, de la marginea careului de 6 metri. Insa si-au terminat destul de repede benzina si din minutul 30 partida a

Sport / stiri Sport7 vizite[ Sportul Bistritean ]

VIDEO: Marul discordiei dintre Padureanu si Becali a ajuns golgeter la Dinamo Kiev! Uite ce-a facut ieri!

Duminica, 27 Noiembrie 2016, ora 12:00

VIDEO: Marul discordiei dintre Padureanu si Becali a ajuns golgeter la Dinamo Kiev! Uite ce-a facut ieri!Lui Junior Moraes ii merge foarte bine in Ucraina, unde e pe locul 2 cu Dinamo Kiev in campionat si joaca meci de meci in Liga Campionilor.

Sambata, a avut meci acasa cu Volyn Lutz, o echipa din coada clasamentului, a marcat 3 goluri si Dinamo a castigat cu 4-1. Astfel, fostul atacant al Gloriei Bistrita a ajuns la 9 goluri marcate in 16 etape, fiind golgeterul echipei, in fata internationalului rus Andryi Yarmolenko, cel care are doar 3 goluri marcate.

Moraes a jucat meci de meci si in Liga

Sport / stiri Sport15 vizite[ Sportul Bistritean ]

Handbal: Gabi Preda, gol pentru Romania B la Trofeul Carpati!

Duminica, 27 Noiembrie 2016, ora 10:47

Handbal: Gabi Preda, gol pentru Romania B la Trofeul Carpati!Aleasa initial in lotul A, Gabriela Preda a facut parte din lotul B al Romaniei la Turneul Carpati, iar Laura Pristavita a iesit din calculele antrenorilor dupa ce s-a accidentat la umar.

Cele doua jucatoare de la CSM Bistrita au fost selectionate de Martin Ambros pentru acest turneu amical de la Cluj, in urma caruia selectionerulva decide lotul pentru Campionatul European din Suedia, din 4-18 decembrie, unde Romania va intalni, in Grupa D, Norvegia (5 decembrie), Rusia (7 decembrie) si

Sport / stiri Sport10 vizite[ Sportul Bistritean ]

Liga a 4-a: Programul etapei a 14-a

Sambata, 26 Noiembrie 2016, ora 19:32

Liga a 4-a: Programul etapei a 14-aDuminica, 27 noiembrie, se joaca penultima etapa din turul Ligii a 4-a. Toate partidele se disputa de la ora 14.00

Penultima etapa a turului:

Hebe Singeorz-Bai - Progresul Taure

ACS Dumitra - Spicul Salva

Vointa Livezile - Eciro Forest Telciu

Heniu Lesu - Luceafarul Sieu

Silvicultorul Maieru - Atletico Monor

Vointa Cetate - Viitorul Lechinta

Gloria Bistrita - Progresul Nasaud

Minerul Rodna sta

Clasament:

1. ACS Dumitra 12 9 2 1 36-17 29

2. Gloria Bistrita 13 8 3 2 62-13

Sport / stiri Sport9 vizite[ Sportul Bistritean ]


Prima   1   2   3   4   5   6   >>   Ultima