Rezultatele 1 - 30 din 1000 (0.436 secunde)
Schimba cuvintele cautate
Filtreaza dupa data
Data inceput
Data sfarsit

Filtreaza dupa publicatie

Cristian Bataga, pe podium la Fantastic Gymnastics NK 2016

Luni, 27 Iunie 2016, ora 12:25

Cristian Bataga, pe podium la Fantastic Gymnastics NK 2016Sportivii romani au reusit sase clasari pe podium la concursul de gimnastica artistica ''Fantastic Gymnastics NK 2016'' de la Rotterdam (Olanda)

In finala de la inele, Andrei Muntean a ocupat locul al doilea, cu 15,250 puncte, iar Cristian Bataga a fost al treilea, cu 14,600, in timp ce Vlad Cotuna s-a clasat pe 5 (14,200), iar Andrei Groza pe 9 (13,500).

La paralele, Vlad Cotuna a terminat pe doi (15,150), Andrei Groza a fost al treilea (14,500), Cristian Bataga s-a clasat pe 5 (14,150), iar

Sport / stiri Sport1 vizite[ Sportul Bistritean ]

Tenis de masa: Rezultate modeste pentru bistriteni la Paleta de Argint!

Luni, 27 Iunie 2016, ora 11:46

Tenis de masa: Rezultate modeste pentru bistriteni la Paleta de Argint!Obisnuiti cu locuri pe podium la toate competitiile de tenis de masa din Romania, bistritenii au dezamagit la Paleta de Argint, cea mai importanta competitie de copii pana la 10 ani, alaturi de Campionatul National.

Organizat in Sala Gheorghe Bozga din Bistrita, concursul a adunat toate sperantele acestui sport, in jur de 250 de copii din toata Romania. Dupa 4 zile de intreceri, uneori pe o caldura sufocanta, paleta de argint a ajuns la cluburile din Afumati (baieti) si Medias (fete) in

Sport / stiri Sport3 vizite[ Sportul Bistritean ]

A sarit de la Salva si Taure, la Cluj si Zalau! Cu cine ar putea juca FC Bistrita in Liga a treia!

Luni, 27 Iunie 2016, ora 10:47

A sarit de la Salva si Taure, la Cluj si Zalau! Cu cine ar putea juca FC Bistrita in Liga a treia!Dupa un sezon de cosmar, 2015-2016, in care judetul nu a avut nicio reprezentanta in primele 3 esaloane, fotbalul din Bistrita face un pas mic dar important spre lumea buna. Cu numele de FC Bistrita, cea mai tare echipa a orasului in acest moment a promovat in esalonul 3, dupa un baraj cu Somuz Falticeni (0-0, 1-1) reprezentanta judetului Suceava.

Asadar, de la Taure si Salva, fotbalul bistritean face un salt spre Cluj sau Zalau, doua dintre orasele care vor avea reprezentante in acelasi

Sport / stiri Sport7 vizite[ Sportul Bistritean ]

Inot: Stafeta Familiei la Beclean si Bistrita

Luni, 27 Iunie 2016, ora 10:22

Inot: Stafeta Familiei la Beclean si BistritaCompetitia Stafeta Familiei la inot a ajuns la a III-a editie si s-a desfasurat anul acesta in cadrul proiectului "SANATATE PRIN MISCARE - INOT LA BISTRITA SI BECLEAN", proiect finantat nerambursabil din bugetul judetului Bistrita-Nasaud si realizat de clubul sportiv Tibi Bistrita.

Competitia s-a desfasurat doua zile consecutiv, in 25 iunie la Beclean cu sprijinul primariei orasului in bazinul didactic din oras si in 26 iunie la Bistrita in bazinul Centrului Spa Schreiner. A fost un concurs de

Sport / stiri Sport2 vizite[ Sportul Bistritean ]

FC Bistrita conduce la Falticeni: 1-0 la pauza!

Sambata, 25 Iunie 2016, ora 17:43

FC Bistrita conduce la Falticeni: 1-0 la pauza!FC Bistrita joaca la aceasta ora pe terenul Tineretului din Falticeni intr-un meci de baraj pentru promovarea in prima liga. In tur, scorul a fost 0-0.

Antrenorii Titi Voica si Dinu Vlad folosesc urmatoarea formula: Trif - Tiberiu Rus, Hasnas, Chibulcutean, Cristian Pop - Dradici, Costin, Conon, Vasile Lup - Sighiartau, Esigorean

Ecipa bistriteana conduce cu 1-0 la pauza, dupa ce Otniel

Sport / stiri Sport12 vizite[ Sportul Bistritean ]

Zanca, atac virulent la conducerea Liceului Sportiv si a sectiei de atletism!

Sambata, 25 Iunie 2016, ora 08:56

Zanca, atac virulent la conducerea Liceului Sportiv si a sectiei de atletism!Profesorul Ioan Zanca, unul dintre cei mai cunoscuti antrenori de atletism din judetul Bistrita Nasaud, e in razboi deschis cu directorul LPS dar si cu sefa de catedra. Dupa multe sageti aruncate in ultima vreme in presa, Zanca ataca acum pe facebook, postand un mesaj virulent la adresa celor doi:

"Directorul Liceului cu Program Sportiv, prof. Pop Augustin, impreuna cu inestimabila sefa de catedra a sectiei de atletism (n.r. Edith Magyarosi) au descoperit cele mai eficiente metode de a scoate

Sport / stiri Sport5 vizite[ Sportul Bistritean ]

Pompierii bistriteni, performeri la Campionatul de atletism si cros al MAI

Sambata, 25 Iunie 2016, ora 08:35

Pompierii bistriteni, performeri la Campionatul de atletism si cros al MAIPompierii au castigat cele mai multe medalii la Campionatul de atletism si cros al MAI, adjudecand primul loc in clasamentul general al competitiei, organizata de Centrul Cultural al MAI.

Rezultatele obtinute de catre salvatorii demonstreaza, inca o data, ca latura sportiva completeaza suita calitatilor pe care le detin: curaj, devotament si onoare.

Din lotul Inspectoratului General pentru Situatii de Urgenta au facut parte trei pompieri bistriteni: plt. maj. Balan Nicolae (cros), plt. maj.

Sport / stiri Sport3 vizite[ Sportul Bistritean ]

FC Bistrita o ia de la 0-0! Titi Voica: "Batem la Falticeni. Suntem mai buni ca ei!"

Vineri, 24 Iunie 2016, ora 10:07

FC Bistrita o ia de la 0-0! Titi Voica: "Batem la Falticeni. Suntem mai buni ca ei!"FC Bistrita joaca sambata, de la ora 17.30, pe stadionul Tineretului din Falticeni, in returul barajului de promovare in Liga a treia. Partida incepe de la 0-0, rezultatul meciului tur, disputat la Bistrita.

"Meritam sa castigam. Ei n-au avut ocazii asa de multe si de mari ca noi. Cred ca avem un lot mai valoros, mergem sa castigam la Falticeni. Suntem peste ei si vom bate", zice Titi Voica. El are in lot nu mai putin de 7 jucatori care au evoluat in Liga 1, insa si experienta unui baraj ratat,

Sport / stiri Sport10 vizite[ Sportul Bistritean ]

Inot: Rezultate deosebite pentru CS Tibi la Cupa Flykick

Joi, 23 Iunie 2016, ora 18:14

Inot: Rezultate deosebite pentru CS Tibi la Cupa FlykickIn 18-19 iunie a avut loc la Bazinul Olimpic de Inot "Gheorghe Demeca" din Baia Mare editia a VIII-a a Cupei TYR-FLYKICK la inot. La competitie au participat 307 sportivi de la 22 cluburi din tara.

Printre participanti s-au aflat si Glinta Robert recordmen mondial la juniori si calificat la olimpiada din vara de la Rio si Coste Alin calificat la olimpiada in proba de stafeta.

Clubul sportiv Tibi din Bistrita a participat cu un lot de 21 de inotatori: Ghita Octavian, Barcan Alexandru, Ilisuan

Sport / stiri Sport6 vizite[ Sportul Bistritean ]

Tenis de masa: La Bistrita, a inceput "Paleta de Argint"!

Joi, 23 Iunie 2016, ora 08:54

Tenis de masa: La Bistrita, a inceput "Paleta de Argint"!Viitorul tenisului de masa din Romania se cladeste in Sala Gheorghe Bozga din Bistrita, loc devenit deja traditional pentru concursul Paleta de Argint.

Timp de patru zile, de azi pana duminica, peste 250 de copii cu varste pana

Sport / stiri Sport29 vizite[ Sportul Bistritean ]

Jodo la Livezile! Podium national dupa doar 4 luni de la initiere!

Joi, 23 Iunie 2016, ora 08:41

Jodo la Livezile! Podium national dupa doar 4 luni de la initiere!Rezultate foarte bune pentru tinerii practicanti de judo din comuna Livezile la Finala Campionatului National de Judo de U 12 si U 13 care a avut loc la Baia- Mare, in perioada 17-19 iunie 2016.

Clubul de Judo si Arte Martiale Bistrita a deschis in februarie, in comuna Livezile, o sectie de judo satelit. Desi se antreneaza de putin timp, 3 dintre ei au reusit sa se califice la finalele nationale, iar doua sportive au reusit sa urce chiar pe podium, obtinand doua medalii (una de argint si una

Sport / stiri Sport4 vizite[ Sportul Bistritean ]

Euro 2016, faza pe fotoliu. Croatia - Spania: Dulceata de Perisic!

Miercuri, 22 Iunie 2016, ora 08:42

Euro 2016, faza pe fotoliu. Croatia - Spania: Dulceata de Perisic!Meciul dintre Spania si Croatia a inceput in tunelul care varsa vestiarele pe teren, acolo unde jucatorii celor doua echipe erau atat de relaxati, incat pareau ca se pregatesc sa intre la vreun film de comedie la mall, nu la ditai meciul de final care decidea primul loc in grupa. Exista, bineinteles, si o explicatie pentru asta: ambele echipe erau virtual calificate mai departe inaintea meciului, x-ul din ecuatie vizand exclusiv locul de pe care urma sa plonjeze fiecare in apele tulburi ale

Sport / stiri Sport5 vizite[ Sportul Bistritean ]

Rezultate bune pentru atletismul bistritean la nationalele de juniori 2! Podium pentru Musteata si Ciherean!

Marti, 21 Iunie 2016, ora 10:44

Rezultate bune pentru atletismul bistritean la nationalele de juniori 2! Podium pentru Musteata si Ciherean!Campionatul National de atletism pentru juniori 2 s-a desfasurat in weekend, la Pitesti pe stadionul Nicolae Dobrin. Bistritenii au fost destul de bine reprezentati si au urcat pe podium la 1500 de metri baieti si 800 de metri fete.

Traian Musteata a terminat al treilea in proba de 1500 de metri si este surpriza placuta propusa de antrenoarea Alina Cucerzan in ultimul an. "E un rezultat foarte bun, la niciun an de cand acest baiat s-a apucat de atletism. Am avut rezultate bune si la juniori 1,

Sport / stiri Sport3 vizite[ Sportul Bistritean ]

Viorel Moldovan a inceput munca la Auxerre: "Nu vreau sa pierd timpul"

Marti, 21 Iunie 2016, ora 08:57

Viorel Moldovan a inceput munca la Auxerre: "Nu vreau sa pierd timpul"Antrenorul bistritean Viorel Moldovan a inceput luni munca la echipa franceza de fotbal de liga secunda AJ Auxerre, dupa ce parcursul Romaniei la EURO 2016 s-a incheiat prematur si astfel fostul international a fost eliberat de sarcinile de secund al nationalei.

Daca delegatia Romaniei a parasit Franta luni seara, Moldovan a fost prezent la reuniunea echipei AJ Auxerre la stadionul Abbe Deschamps si a condus un prim antrenament in cursul amiezii.

"AJ Auxerre

Sport / stiri Sport4 vizite[ Sportul Bistritean ]

"Noi am fost cu daruirea, ei cu experienta"Ce zice antrenorul de la Falticeni dupa primul meci de baraj

Luni, 20 Iunie 2016, ora 19:24

"Noi am fost cu daruirea, ei cu experienta"Ce zice antrenorul de la Falticeni dupa primul meci de barajRadu Anania, antrenorul echipei Somuz Falticeni, crede ca au crescut sansele echipei lui de a trece de FC Bistrita dupa prima mansa a barajului de promovare in Liga a treia, incheiata 0-0.

"Am sperat sa obtinem un rezultat bun iar evolutia echipei noastre a facut ca acest lucru sa se intample. Noi am fost cu daurirea iar ei cu experienta. Era bine daca reuseam sa inscriem. Acum sansele sunt de 60 la 40 la suta in favoarea noastra si depindem doar de noi sa obtinem promovare. Le-am explicat

Sport / stiri Sport4 vizite[ Sportul Bistritean ]

Euro 2016, faza pe fotoliu. Romania - Albania: Tatarusinos!

Luni, 20 Iunie 2016, ora 11:20

Euro 2016, faza pe fotoliu. Romania - Albania: Tatarusinos!De undeva din atmosfera care a acoperit meciul cu Albania ni s-a dat de inteles ca totul e sub control in sanul sterp al Nationalei si ca, dupa ce ne-am luptat ca eroii in primele doua partide, totul depinde numai de noi. Fara ca cineva, oricine, sa defineasca foarte clar ce inseamna "totul". Oricum, problema e ca, daca ar fi sa alegem intre a miza pe rezultate care ne fac sa depindem de noi si a depinde de altii, am prefera sa ne faca altii treaba, pe cat posibil fara sa ne ceara inapoi nimic.

Sport / stiri Sport7 vizite[ Sportul Bistritean ]

Un potop de PENIBIL! Cum a fost premiata campioana judetului la fotbal (VIDEO)

Duminica, 19 Iunie 2016, ora 14:25

Un potop de PENIBIL! Cum a fost premiata campioana judetului la fotbal (VIDEO)Momente de cascadorii rasului pe stadionul "Jean Padureanu" din Bistrita, la festivitatea de premiere de la finalul sezonului competitional.

Premierea a avut loc dupa meciul de baraj dintre FC Bistrita si Sumoz Falticeni (0-0). Asociatia Judeteana de Fotbal Bistrita-Nasaud poate intra in istorie cu cea mai penibila festivitate.

Festivitate e, totusi, mult spus, in conditiile in care jucatorii au primit trofeul si au luat-o la fuga spre vestiare, din cauza unei ploi torentiale. Dincolo de

Sport / stiri Sport6 vizite[ Sportul Bistritean ]

VIDEO: Promovare amanata! FC Bistrita, doar o remiza alba cu Somuz Falticeni in prima mansa a barajului!

Sambata, 18 Iunie 2016, ora 20:56

VIDEO: Promovare amanata! FC Bistrita, doar o remiza alba cu Somuz Falticeni in prima mansa a barajului!FC Bistrita n-a reusit sa se impuna pe teren propriu in meciul tur al barajului de promovare in Liga a treia, in fata unui adversar accesibil, pe care l-a dominat in cea mai mare parte a jocului.

Cu 7 fosti divizionari A in teren (Costin, Cr. Pop, Mandrean, Chibulcutean, C. Bucur, Sighiartau si Hasnas), plus doua dintre cele mai mari sperante ale momentului in fotbalul bistritean (Esigorean si Lup), FC Bistrita s-a prezentat destul de modest la aceasta partida, de parca ar fi fost castigata

Sport / stiri Sport10 vizite[ Sportul Bistritean ]

Minifotbal, Liga a II a: Ultima etapa decide locul 1! Trei meciuri decisive pentru campionat

Sambata, 18 Iunie 2016, ora 11:29

Minifotbal, Liga a II a: Ultima etapa decide locul 1! Trei meciuri decisive pentru campionatCu amintirea inca vie a Cupei Romaniei, organizata excelent de Raoul Borsos, Baza Raoul gazduieste astazi ultima runda a Ligii a II a, una care se anunta extrem de interesanta. Trei echipe au sanse reale de a castiga campionatul, Friends Melarox, Farel si Muncelului fiind despartite de doar 2 puncte.

Echipa lui Liviu Pop are prima sansa, dar joaca impotriva celor de la Hobbits, trupa lui Zaig dand impresia ca si-a revenit in retur, o data cu aducerea catorva jucatori de la echipa de Liga a 4 a

Sport / stiri Sport7 vizite[ Sportul Bistritean ]

FC Bistrita forteaza promovarea! Doar 3 echipe bistritene au trecut de baraj in ultimii 20 de ani! Vezi toate meciurile din ultimele doua decenii!

Vineri, 17 Iunie 2016, ora 12:41

FC Bistrita forteaza promovarea! Doar 3 echipe bistritene au trecut de baraj in ultimii 20 de ani! Vezi toate meciurile din ultimele doua decenii!FC Bistrita joaca sambata, de la ora 18.00, prima mansa a barajului pentru Liga a treia, pe stadionul Jean Padureanu, cu Somuz Falticeni, campioana judetului Suceava. Daca ar promova, ar fi de-abia a 5-a promovare la baraj in ultimii 20 de ani pentru judetul nostru.

De-a lungul ultimilor 20 de ani, doar 3 echipe din judetul Bistrita Nasaud au reusit sa treaca de baraj. Vointa Livezile este performera, cu doua participari si doua reusite, ambele sub conducerea antrenorului Constantin Sava, cu

Sport / stiri Sport11 vizite[ Sportul Bistritean ]

N-a fost sa fie! Meciul amical Gloria - Rapid a fost amanat!

Vineri, 17 Iunie 2016, ora 08:19

N-a fost sa fie! Meciul amical Gloria - Rapid a fost amanat!Partida de old-boys, Gloria - Rapid, programata sambata de la ora 16.00, in deschiderea meciului de baraj pentru Liga a treia, nu se mai joaca. Organizatorii au amanat-o pentru o alta data, din cauza unor probleme personale pe care le au cativa dintre jucatorii bucuresteni.

"Nu ne puteam prezenta doar cu 4-5 fosti jucatori de-ai Rapidului. Nu ar fi fost corect fata de bistritenii lui Nae Manea, un om care a fost atat de iubit in aceasta parte a tarii.

Sport / stiri Sport4 vizite[ Sportul Bistritean ]

Gabriela Mihalschi a semnat cu CSM Bistrita. Ce a declarat handbalista (FOTO-VIDEO)

Joi, 16 Iunie 2016, ora 15:10

Gabriela Mihalschi a semnat cu CSM Bistrita. Ce a declarat handbalista (FOTO-VIDEO)CSM Bistrita a reusit un nou transfer. Oficial, incepand de astazi, Gabriela Mihalschi este jucatoarea echipei bistritene.

Handbalista a efectuat vizita medicala si a fost prezentata la sediul Clubului Sportiv Municipal.

"Ii multumesc ca a avut incredere in ceea ce i-am propus noi. Venirea ei la Bistrita e un mare plus pentru noi si cu siguranta ca, impreuna cu lotul pe care il vom definitiva cat de repede, sa reusim ceea ce ne-am propus, adica ocuparea unui loc care sa ne permita sa jucam in

Sport / stiri Sport13 vizite[ Sportul Bistritean ]

Euro 2016, faza pe fotoliu. Romania - Elvetia: Esara cartoanelor

Joi, 16 Iunie 2016, ora 10:16

Euro 2016, faza pe fotoliu. Romania - Elvetia: Esara cartoanelorDupa ce in meciul cu Franta am reusit sa camuflam jocul obstesc de baricadare cu fesele-ntre bare asezonat cu noroc la peste si ceva sclipiri personale si sa-l prezentam ca o strategie lucrata intens in sedinte de pregatire ultratacticizate, baietii condusi de pe banca de Iordanescu i-au invitat pe elvetieni, adversarii din al doilea meci al grupelor, sa se faca de plastilina impreuna sacrificand un platou de nimici pe gratar serviti cu fondue-ul in poarta.

Sa fim insa sinceri cu noi insine:

Sport / stiri Sport3 vizite[ Sportul Bistritean ]

CSM Bistrita a anuntat un nou transfer pentru Liga Nationala.

Joi, 16 Iunie 2016, ora 08:51

CSM Bistrita a anuntat un nou transfer pentru Liga Nationala.Incepand de astazi, Ana Marinela Gherman este jucatoarea echipei din Bistrita. In varsta de 31 de ani, jucatoarea care poate sa acopere cu succes atat postul de inter stanga, cat si de coordonator de joc, a semnat un contract valabil un sezon cu echipa noastra.

A debutat in Liga Nationala in anul 2001, la "U" Cluj, echipa pentru care a jucat pana in anul 2009, cand s-a transferat la HCM Roman. A jucat pentru romascani pana in anul 2013, cand s-a transferat pentru o jumatate sezon in Islanda,

Sport / stiri Sport4 vizite[ Sportul Bistritean ]

Pompierii, buni si la tenis de masa! Au jucat finala pe tara la Bistrita!

Joi, 16 Iunie 2016, ora 08:34

Pompierii, buni si la tenis de masa! Au jucat finala pe tara la Bistrita!Sala Olimpica de tenis de masa din municipiul Bistrita a fost gazda etapei finale a Cupei A.S.P.R. la tenis de masa, desfasurata in perioada 14 - 15 iunie 2016.

La finalul competitiei, cei mai buni au fost recompensati cu diplome si cupe, asigurate prin grija Asociatiei Sportive a Pompierilor din Romania.

CLASAMENT GENERAL:

Categoria pana la 35 de ani:

Locul I - lt. LABO Alexandru - ISU Salaj

Locul II - cpt. RADUCAN Bogdan - ISU Dolj

Locul III - plt. PAVEL Calin - ISU Hunedoara

Categoria

Sport / stiri Sport7 vizite[ Sportul Bistritean ]

VIDEO: Goluri de goluri! Vezi cel mai spectaculos meci al bistritenilor la Cupa Romaniei!

Miercuri, 15 Iunie 2016, ora 15:11

VIDEO: Goluri de goluri! Vezi cel mai spectaculos meci al bistritenilor la Cupa Romaniei!River Plate a ajuns pana in finala Cupei Romaniei la minifotbal dupa meciuri care mai de care mai frumoase. Insa cel mai spectaculos dintre toate a fost cel cu Hemannstadt Sibiu, din saisprezecimile de finala.

Oaspetii au condus cu 1-0, dar Negrea a egalat cu latul, dupa o pasa foarte buna

Sport / stiri Sport4 vizite[ Sportul Bistritean ]

Euro 2016, faza pe fotoliu. Portugalia - Islanda: Cristiano Jenaldo

Miercuri, 15 Iunie 2016, ora 09:48

Euro 2016, faza pe fotoliu. Portugalia - Islanda: Cristiano JenaldoDupa 5 zile de la momentul in care in Franta a inceput in sfarsit si altceva in afara de greve, astazi s-au disputat ultimele meciuri din prima faza a grupelor de la Euro 2016. Am vazut astfel pentru prima data la fata o grupa care vazuta de departe parea una cenusie si doar marginal interesanta, dar care ne-a oferit doua meciuri cum scrie la manualul pariurilor sportive la capitolul "Cum sa faci bani ca bookmaker pe intelesul tururor: lasa prostii sa mizeze pe favoriti".

In cel mai important

Sport / stiri Sport3 vizite[ Sportul Bistritean ]

EURO 2016: Meciul cu Elvetia, decisiv pentru Romania. Sanmartean nu e in echipa probabila!

Miercuri, 15 Iunie 2016, ora 08:33

EURO 2016: Meciul cu Elvetia, decisiv pentru Romania. Sanmartean nu e in echipa probabila!Meciul dintre nationalele de fotbal ale Romaniei si Elvetiei, care va avea loc miercuri, la EURO 2016, este unul decisiv pentru tricolori in perspectiva calificarii in optimile de finala ale competitiei gazduite de Franta.

Romania si Elvetia se vor infrunta miercuri 15 iunie, pe stadionul Parc des Princes din Paris, de la ora 19,00 (ora Romaniei).

Meciul va fi arbitrat de rusul Serghei Karasev . La partida de pe Parc des Princes (47.294 locuri) sunt asteptati peste 10.000 de spectatori romani.

Sport / stiri Sport23 vizite[ Sportul Bistritean ]

Lupte greco-romane: Andrei Ghita, bronz la nationalele de cadeti!

Marti, 14 Iunie 2016, ora 16:11

Lupte greco-romane: Andrei Ghita, bronz la nationalele de cadeti!La Satu Mare s-a desfasurat recent Finala Campionatului National de cadeti (16-17 ani), la lupte greco-romane.

Bistriteanul Andrei Ghita,legitimat la CS Hercules, a avut o evolutie foarte buna si a urcat pe podium, cu medalie de bronz la categoria 100 kg. Podiumul categoriei la care au concurat 18 luptatori a fost completat de doi sportivi de la la Campulung Muscel si unul de la Radauti, toti componenti ai lotului national de cadeti.

De mentionat si evolutia buna a lui Andrei Scuturici,

Sport / stiri Sport2 vizite[ Sportul Bistritean ]

Dublu eveniment pe stadion: Amical de legenda intre Gloria si Rapid, in deschiderea barajului pentru Liga a treia!

Marti, 14 Iunie 2016, ora 10:08

Dublu eveniment pe stadion: Amical de legenda intre Gloria si Rapid, in deschiderea barajului pentru Liga a treia!Sambata, 18 iunie, in deschiderea meciului de baraj dintre FC Bistrita si Somuz Falticeni, va avea loc un meci demonstrativ intre echipele de old-boys ale Gloriei si Rapidului.

Evenimentul este organizat in memoria lui Nicolae Manea, fostul jucator si antrenor de legenda al celor doua echipe. Cu aceasta ocazie va fi lansata la Bistrita cartea lui Lucian Ionescu (fost ofiter de presa in Giulesti), Zambetul Legendei, dedicata fostei glorii giulestene si bistritene.

Vin sa joace in acest meci

Sport / stiri Sport5 vizite[ Sportul Bistritean ]


Prima   1   2   3   4   5   6   >>   Ultima