Rezultatele 1 - 30 din 1000 (0.515 secunde)
Schimba cuvintele cautate
Filtreaza dupa data
Data inceput
Data sfarsit

Filtreaza dupa publicatie

Liga a 4-a: etapa fara FC Bistrita. Dumitra joaca pe IPROEB

Duminica, 29 Mai 2016, ora 09:42

Liga a 4-a: etapa fara FC Bistrita. Dumitra joaca pe IPROEBEtapa a 23-a din Liga a 4-a se joaca astazi, de la ora 16.00. Partida FC Bistrita - Vointa Cetate a fost amanata si se va juca in 11 iunie din cauza ca mai multi jucatori bistriteni din echipa lui Titi Voica sunt implicati intr-un turneu zonl de minifotbal de minifotbal. Cu aceasta ocazie, ACS Dumitra are ocazia de a se apropia la un punct, avand meci usor cu Progresul Taure, pe IPROEB.

Etapa 23

Eciro Forest Telciu

-

Luceafarul Sieu

Silvicultorul Maieru

-

Viitorul Lechinta

A.C.S.

Sport / stiri Sport3 vizite[ Sportul Bistritean ]

Minifotbal, liga a doua: Venut Rus, dac de Chicago! Friends Melarox tot mai aproape de titlu

Sambata, 28 Mai 2016, ora 12:34

Minifotbal, liga a doua: Venut Rus, dac de Chicago! Friends Melarox tot mai aproape de titluO etapa care nu a lamurit deloc ordinea dintre primele 3 echipe, dar care a linistit lupta pentru promovare. Netvolt au reusit din nou o uriasa surpriza, aducand prima infrangere din retur pentru Sandy Cola, care cu acest esec iese din cursa pentru primele trei pozitii.

Pozitii pe care se situeaza in ordine Friends Melarox, care a trecut destul de greu de La Squadra, Farel, care a profitat de neprezentarea Olimpului si Muncelului, care a castigat in ultimele secunde meciul cu Dacii Liberi, din

Sport / stiri Sport3 vizite[ Sportul Bistritean ]

Turneu zonal Juniori D: AF Gloria joaca pentru ocuparea primului loc in grupa!

Sambata, 28 Mai 2016, ora 11:37

Turneu zonal Juniori D: AF Gloria joaca pentru ocuparea primului loc in grupa!Jocurile turneului zonal la juniori D, eveniment fotbalistic ce se desfasoara pe stadionul '' Jean Padureanu '', au ajuns in a III-a zi de competitie .

In jocul inaugural, joi 26 mai-Grupa A, juniorii Gloriei i-au invins pe cei de la Primavera Satu-Mare cu scorul de 1-0, dupa un joc echilibrat, golul victoriei venind in repriza a II-a, la o faza la care mijlocasul central bistritean R. Sulici a recuperat o mingie in terenul advers, a eliminate apoi un adversar si a finalizat din careu cu un

Sport / stiri Sport26 vizite[ Sportul Bistritean ]

AF Gloria, start cu dreptul in turneul zonal: 1-0 cu Primavera Satu Mare (FOTO/VIDEO)

Vineri, 27 Mai 2016, ora 16:49

AF Gloria, start cu dreptul in turneul zonal: 1-0 cu Primavera Satu Mare (FOTO/VIDEO)Echipa de juniori D a Academiei de Fotbal Gloria a castigat primul meci din grupa in cadrul turneului zonal al Campionatului National, turneu ce se desfasoara in aceste zile la Bistrita, pe stadionul Jean Padureanu.

Bistritenii lui Valer Sasarman au invins cu 1-0 pe Primavera Satu Mare, cu un gol marcat in repriza a doua de Sulici.

Al doilea meci e programat sambata, de la ora 16.00, cu Viitorul Oradea.

Primele doua clasate din

Sport / stiri Sport11 vizite[ Sportul Bistritean ]

Minifotbal: Cucerim Roman(ia)! Extraterestrii si Raal la Turneul Zonal

Vineri, 27 Mai 2016, ora 10:05

Minifotbal: Cucerim Roman(ia)! Extraterestrii si Raal la Turneul ZonalIncepand de astazi, primele doua echipe ale Campionatului Municipal de minifotbal Bistrita vor incerca sa repete isprava reusita sezonul trecut de echipele bistritene, Raal si River Plate ajungand atunci pana la Turneul Final.

Extraterestrii Pokemoni vin dupa un sezon excelent cu doar 2 meciuri pierdute dar cu 233 de goluri marcate, avand in Alex Rus si Runcan Jon principalii marcatori. Campionii bistriteni au cazut intr-o grupa grea, reprezentantele Iasiului (locul 2), Galatiului (locul 1) si

Sport / stiri Sport6 vizite[ Sportul Bistritean ]

Viorel Moldovan va antrena formatia franceza Auxerre din sezonul urmator

Vineri, 27 Mai 2016, ora 09:11

Viorel Moldovan va antrena formatia franceza Auxerre din sezonul urmatorBistriteanul Viorel Moldovan, antrenor secund al echipei nationale de fotbal a Romaniei, va conduce din sezonul 2016-2017 formatia AJ Auxerre, a anuntat gruparea din Liga a II-a franceza pe site-ul sau oficial.

"Viorel Moldovan este noul antrenor al echipei AJ Auxerre. El este in prezent actualul antrenor secund al echipei nationale a Romaniei, calificata la Campionatul European din Franta. Viorel Moldovan a antrenat deja mai multe echipe din primul esalon din Romania. A terminat pe locul 5 in

Sport / stiri Sport5 vizite[ Sportul Bistritean ]

AF Gloria Bistrita - gazda turneului zonal de fotbal pentru juniori D! Incepe azi, pe stadionul Jean Padureanu!

Joi, 26 Mai 2016, ora 08:39

AF Gloria Bistrita - gazda turneului zonal de fotbal pentru juniori D! Incepe azi, pe stadionul Jean Padureanu!Statutul de campioana judeteana categoria juniori D i-a dat grupei 2003 a Academiei Gloria dreptul de a reprezenta fotbalul bistritean la faza zonala, Zona 6 - competitie la care mai participa alte 5 campioane judetene, reprezentantele judetelor Bihor, Satu-Mare, Maramures, Salaj si Cluj.

Mai mult, clubul bistritean a reusit chiar sa obtina statutul de gazda a competitiei, facand un efort considerabil in a aduce tot ce e mai bun fotbalistic la acest nivel de varsta, din zona de vest si nord a

Sport / stiri Sport14 vizite[ Sportul Bistritean ]

Bistritenii, calificati la turneul final al Cupei Pompierilor din Romania

Joi, 26 Mai 2016, ora 08:28

Bistritenii, calificati la turneul final al Cupei Pompierilor din RomaniaLotul de minifotbal al Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta BN s-a calificat la turneul final al Cupei Asociatiei Sportive a Pompierilor din Romania, de pe prima treapta a podiumului.

Rezultatele din anii trecuti au pus o presiune suplimentara pe fotbalistii bistriteni, iar acest lucru s-a vazut in primul meci al turneului care a stabilit doua dintre finalistele competitiei.

Astfel, primul meci s-a terminat nefast pentru lotul

Sport / stiri Sport5 vizite[ Sportul Bistritean ]

Tenis de camp: Start in forta, cu turneu FRT! A inceput sezonul de vara la Grand Slam Tennis Club!

Miercuri, 25 Mai 2016, ora 08:45

Tenis de camp: Start in forta, cu turneu FRT! A inceput sezonul de vara la Grand Slam Tennis Club!Primul turneu bistritean din calendarul F.R.T. al acestui an a avut loc recent, la Grand Slam Tennis Club. La Cupa Politub, au fost inscrisi 50 de copii, din Bistrita, Baia-Mare,Tg. Mures, Satu-Mare, Dorohoi, Campia Turzii, Cluj-Napoca, Sighetul Marmatiei, Brasov, Sibiu, Zalau, Medias, Reghin.

Turneul s-a desfasurat pe 3 categorii de varsta: 10 ani,12ani,14 ani, baieti si fete.

La categoria 10 ani fete, locul 1 a fost castigat de Carla Cucoli de la GS Tennis Club Bistrita, dupa o finala

Sport / stiri Sport3 vizite[ Sportul Bistritean ]

VIDEO: Uite cum se poate muri la fotbal! S-a intamplat intr-o liga mica!

Marti, 24 Mai 2016, ora 10:05

VIDEO: Uite cum se poate muri la fotbal! S-a intamplat intr-o liga mica!Un fotbalist a decedat pe teren intr-un meci disputat intr-o liga regionala din Argentina, intre San Jorge de Villa Elisa si Defensores Colon, dupa ce a fost lovit la cap de un adversar, relateaza EFE.

In minutul 24 al jocului, Micael Favre (San Jorge) era in duel pentru balon cu Alejandro Quintano, care in cadere l-a lovit involuntar cu genunchiul pe adversar

Sport / stiri Sport4 vizite[ Sportul Bistritean ]

Scoala gimnaziala din Singeorz Bai, vicecampioana nationala la rugby-tag!

Luni, 23 Mai 2016, ora 13:31

Scoala gimnaziala din Singeorz Bai, vicecampioana nationala la rugby-tag!Prima editie a Olimpiadei Gimnaziilor la rugby tag s-a incheiat duminica la Barlad, acolo unde s-au intalnit cele mai bune echipe din Romania, castigatoarele celor 8 zone geografice. Zona Transilvania Nord a fost reprezentata de echipa Scolii gimanziale "Artemiu PubliAlexe" din Singeorz- Bai.

Trebuie sa consemnam cu mandrie, ca dupa un excelent turneu, sportivii acestei scoli s-au clasat pe un excelent loc 2, pierzand la mare lupta finala cu echipa gazda. Iata ca mugurii de campioni de acum un

Sport / stiri Sport3 vizite[ Sportul Bistritean ]

Juniorii lui Valer Sasarman, neinvinsi in judet! Zona se joaca la Bistrita!

Luni, 23 Mai 2016, ora 12:14

Juniorii lui Valer Sasarman, neinvinsi in judet! Zona se joaca la Bistrita!Patru echipe de juniori D si-au disputat faza judeteana a campionatului national, organza de FRF prin AJF. Au jucat intre ele, tur-retur, cea mai buna fiind Academia Gloria, echipa antrenata de Valer Sasarman, care a castigat toate punctele puse in joc. S-a calificat la etapa zonala, programata la sfarsitul acestei saptamani, la Bistrita.

Primavera Satu Mare, Viitorul Cluj, Kiss Baia Mare, Viitorul Oradea si Atletic Zalau sunt adversarele pe care le vor intalni bistritenii, in incercarea lor

Sport / stiri Sport8 vizite[ Sportul Bistritean ]

Liga a doua: Greab si Curtuius raman in carti pentru promovare! Urmeaza ultima etapa!

Luni, 23 Mai 2016, ora 09:56

Liga a doua: Greab si Curtuius raman in carti pentru promovare! Urmeaza ultima etapa!Cu o singura etapa inainte de final, doar in seria 1 din Liga a doua se stie echipa care va promova. Rapidul a revenit dupa un singur an in Liga 1. Giulestenii au invins cu 3-1 Academica Clinceni si s-au distantat la cinci puncte de rivala la promovare din Seria I, Dunarea Calarasi.

In seria a doua, candidatele la promovare n-au facut pasi gresiti in penultima etapa a play-off-ului.

Liderul Gaz Metan Medias e doar la un pas de revenirea, dupa un singur an, in Liga 1. Echipa lui Cristian

Sport / stiri Sport11 vizite[ Sportul Bistritean ]

Fotbalul nasaudean in doliu: A murit Ioan Ianul

Luni, 23 Mai 2016, ora 09:46

Fotbalul nasaudean in doliu: A murit Ioan IanulLa 65 de ani, dupa lungi probleme cardiace, s-a stins din viata Ioan Ianul, important om de fotbal de pe meleaguri nasaudene. A fost fotbalist si conducator la echipa din Nasaud, oficial

Sport / stiri Sport3 vizite[ Sportul Bistritean ]

Liga a 5-a: rezultatele si clasamentele dupa etapa de duminica, 22 mai

Duminica, 22 Mai 2016, ora 19:11

Liga a 5-a: rezultatele si clasamentele dupa etapa de duminica, 22 maiSERIA 1

Etapa 17

A stat

-

Olimpia Sieut

-

Vointa Mariselu

-

Hebe Singeorz-Bai

4

-

3

Vulturul Arcalia

-

Somesul Feldru

8

-

2

Minerul Rodna

-

Real Budus

8

-

0

Somesul Rebrisoara

-

AFC Budac

6

-

3

Clasament:

1

Hebe Singeorz-Bai

16

12

3

1

68

-23

39p

2

Minerul Rodna

15

11

2

2

74

-25

35p

3

Real Budus

15

6

3

6

29

-36

21p

4

Vointa Mariselu

15

6

2

7

37

-49

20p

5

AFC Budac

15

5

4

6

42

-50

19p

6

Olimpia

Sport / stiri Sport8 vizite[ Sportul Bistritean ]

Bronz la ONSS! Echipa lui Titi Voica, locul 3 pe tara intre licee!

Duminica, 22 Mai 2016, ora 11:32

Bronz la ONSS! Echipa lui Titi Voica, locul 3 pe tara intre licee!Calificata la turneul de final de la Roman, echipa de fotbal de la LPS Bistrita a terminat a treia la Olimpiada Nationala a Sportului Scolar, clasele 9-12.

Antrenata de Titi Voica si formata din jucatori pe care fostul fotbalist de Liga1 ii pregateste la FC Bistrita, echipaliceului bistritean a batut

Sport / stiri Sport5 vizite[ Sportul Bistritean ]

Handbal: Inca doua jucatoare noi pentru CSM! Ambele vin de la U Alexandrion Cluj!

Duminica, 22 Mai 2016, ora 10:55

Handbal: Inca doua jucatoare noi pentru CSM! Ambele vin de la U Alexandrion Cluj!CSM Bistrita isi pregateste lotul pentru primul sezon competitional in Liga Nationala de handbal feminin. Echipa lui Horatiu Pasca are nevoie de intariri pentru a ramane in prima liga.

Dana Ratiu este prima jucatoare care a semnat cu CSM Bistrita si vine de la Corona Brasov. Alte doua jucatoare vor ajunge in perioada urmatoare la formatia lui Horatiu Pasca.

Este vorba de Irina Ivan si Ana Maria Mazareanu. Ambele jucatoare vin de la U Alexandrion Cluj.

Irina Ivan joaca pe postul de inter

Sport / stiri Sport10 vizite[ Sportul Bistritean ]

Liga a 4-a: Programul etapei de azi

Duminica, 22 Mai 2016, ora 10:32

Liga a 4-a: Programul etapei de aziAstazi, duminica, se joaca etapa a 22-a din Liga a 4-a. Continua dulelul de la distanta intre FC Bistrita si ACS Dumitra, dar amandoua au meciuri usoare in aceasta runda. Meciurile se joaca de la ora 16.00, cu exceptia partidei de la Livezile, programata la ora 14.00.

Etapa 22

Luceafarul Sieu

-

sta

Vointa Livezile

-

Heniu Lesu ora 14.00

Vointa Cetate

-

Progresul Nasaud

Spicul Salva

-

F.C. Bistrita

Progresul Taure

-

Atletico Monor

Viitorul Lechinta

-

A.C.S. Dumitra

Eciro

Sport / stiri Sport5 vizite[ Sportul Bistritean ]

E oficial: Adrian Crisan s-a calificat la Jocurile Olimpice de la Rio!

Sambata, 21 Mai 2016, ora 21:14

E oficial: Adrian Crisan s-a calificat la Jocurile Olimpice de la Rio!Bistriteanul Adrian Crisan va prinde a 5-a Olimpiada din cariera lui, record absolut in tenisul de masa din Romania. Federatia Internationala a dat astazi publicitatii clasamentul olimpic si Crisan si-a pastrat ultimul loc pentru Rio! Lista e definitiva si pe ea se mai afla un roman, Ovidiu Ionescu.

La fete, Bernadette Szocs va

Sport / stiri Sport12 vizite[ Sportul Bistritean ]

Liga 5: AF Gloria si Hebe Singeorz Bai, promovate matematic! Vezi etapa si clasamentele!

Sambata, 21 Mai 2016, ora 11:14

Liga 5: AF Gloria si Hebe Singeorz Bai, promovate matematic! Vezi etapa si clasamentele!Fara nici o infrangere si doar cu doua egaluri, Academia Gloria a promovat la pas in Liga a 4-a, cu 4 etape inainte de final. Echipa lui Florea si Hurloi a profitat si de ultimele doua infrangeri ale echipei de pe locul 2 si a intrat mai repede in vacanta.

Asa incat, meciul de astazi, cu Unirea Urmenis va fi unul mai lejer decat toate. De la ora 16.00, pe stadionul mare, strutii au un singur obiectiv, sa ramana cu 0 la rubrica meciurilor pierdute. Celelalate jocuri ale rundei de Liga a 5-a se

Sport / stiri Sport7 vizite[ Sportul Bistritean ]

Sepsi, rezultat bun cu FC Nurnberg la barajul de promovare in Bundesliga

Vineri, 20 Mai 2016, ora 18:27

Sepsi, rezultat bun cu FC Nurnberg la barajul de promovare in BundesligaFC Nurnberg a remizat in deplasare cu Eintracht Frankfurt, scor 1-1 (0-1), joi, in turul barajului pentru promovare/retrogradare in prima divizie a campionatului de fotbal al Germaniei. La Nurnberg, a jucat foarte bine fostul fotbalist al Gloriei, Laszlo Sepsi (foto stanga), titular incontestabil pe partea stanga.

Eintracht, care a incheiat pe locul 16 in prima divizie, a fost condusa la pauza dupa ce capitanul sau, Marco Russ, a inscris un autogol in minutul 42. Marco Russ a fost diagnosticat

Sport / stiri Sport11 vizite[ Sportul Bistritean ]

Judo: Doua bistritence, campioane nationale la U 15!

Vineri, 20 Mai 2016, ora 12:14

Judo: Doua bistritence, campioane nationale la U 15!Daca in anii trecuti, baietii erau cei care obtineau rezultate valoroase pentru judo-ul bistritean, iata ca in anul acesta fetele sunt performere.

Dupa ce in urma cu o luna Gherman Silvia Maria - la categoria 36kg si Biris Ariadna Daria - la categoria 63 kg obtineau titlurile nationale la U 16, recent, la Drobeta Tr. Severin, cele doua obtin titlurile de campioane nationale si la categoria de varsta U 15.

Aceste rezultate le dau

Sport / stiri Sport3 vizite[ Sportul Bistritean ]

Teroristii islamisti stau cu ochii pe meciul Romania - Franta de la EURO!

Vineri, 20 Mai 2016, ora 11:13

Teroristii islamisti stau cu ochii pe meciul Romania - Franta de la EURO!Meciul de deschidere de la Campionatul European de Fotbal 2016 dintre Romania si Franta de pe 10 iunie, dar si finala competitiei, de pe 10 iulie, care se vor desfasura pe Stade de France, ar putea fi vizate de teroristi islamisti, a anuntat Biroul politiei criminale federale germane, potrivit ziarului Bild, citat joi de DPA.

Potrivit Bundeskriminalamt (BKA), amenintarea ar fi valabila nu numai pentru acest meci, ci pentru intregul campionat european, potrivit unui raport care a ajuns la

Sport / stiri Sport2 vizite[ Sportul Bistritean ]

Liga a doua: Bistriteanul Greab apara foarte bine si Gaz Metan e favorita la promovare! Meciurile si clasamentele ultimelor doua etape!

Vineri, 20 Mai 2016, ora 10:42

Liga a doua: Bistriteanul Greab apara foarte bine si Gaz Metan e favorita la promovare! Meciurile si clasamentele ultimelor doua etape!Gaz Metan Medias a invins, joi seara, in deplasare, formatia FC Brasov cu scorul de 1-0 (1-0), intr-un meci contand pentru etapa a 8-a a play-off-ului Seriei a II-a a Ligii a II-a la fotbal. Golul victoriei formatiei din Medias a fost marcat de Gavra in minutul 11. In poarta mediesenilor a aparat bistriteanul Doru Greab, care a avut cateva interventii excelente.

a-sGaz Metan: Greab - R. Romeo, I. Cristea, R. Zaharia, Buzean (cpt.) - P. Iacob (Tircoveanu '56), Bic (Danci '56) - Buziuc (G. Neagu

Sport / stiri Sport10 vizite[ Sportul Bistritean ]

Flow Ride, sponsorizat de Archiudean, confiscat de Dolha (Publicitate Electorala)

Vineri, 20 Mai 2016, ora 09:43

Flow Ride, sponsorizat de Archiudean, confiscat de Dolha (Publicitate Electorala)A cincea editie a competitiei Flow Ride, un concurs de ciclism montan al impatimitilor de miscare si adrenalina, a avut loc anul acesta in plina campanie electorala. Pentru ca tineretea si dinamismul sunt punctele forte in campanie, unii candidati nu au pierdut ocazia sa isi asocieze imaginea cu acest concurs.

Orientarea catre tineri pare sa fie, in aceasta campanie, preocuparea de baza a candidatilor. Desi tineretea si interesul fata de populatia tanarar a fost, initial, un atu al

Sport / stiri Sport6 vizite[ Sportul Bistritean ]

Tenis de camp: De azi se vand bilete la meciul cu Spania de la Cluj-Napoca. Vezi detalii!

Vineri, 20 Mai 2016, ora 08:42

Tenis de camp: De azi se vand bilete la meciul cu Spania de la Cluj-Napoca. Vezi detalii!Biletele pentru intalnirea Romania - Spania, programata la Cluj-Napoca, in turul 2 al Grupei I, Zona Europa/Africa, din cadrul Cupei Davis, se vor comercializa la pretul de 90 de lei pe zi, se arata intr-un comunicat de presa al Federatiei Romane de Tenis remis, joi, AGERPRES.

Tichetele de intrare vor putea fi achizitionate incepand de vineri, 20 mai, de la ora 12,00, de pe site-ul www.eventim.ro si din reteaua Eventim, inclusiv casieria Eventim din Iulius Mall Cluj.

Conform organizatorilor,

Sport / stiri Sport8 vizite[ Sportul Bistritean ]

Karate Kyokushin: Cristiana Chirlejan si Octavian Rada, bronz la europene! (VIDEO)

Joi, 19 Mai 2016, ora 09:40

Karate Kyokushin: Cristiana Chirlejan si Octavian Rada, bronz la europene! (VIDEO)Lotul Romaniei de karate kyokushin a participat recent Campionatul European de stil pentru juniori, tineret si seniori desfasurat in capital Georgiei, Tibilisi.

Din delegatia Romaniei, condusa de Anca Wallmen, presedinta federatiei, au facut parte Cristiana Chirlejan si Octavian Rada, sportivi legitimati la Karate Club Bistrita si antrenati de Radu si Dragos Sangeorzan.

In chiar prima zi a concursului, la care au participat peste 300 de sportivi din 27 de tari, cei doi karateka au reusit sa

Sport / stiri Sport3 vizite[ Sportul Bistritean ]

FC Bistrita bate greu pe Heniu Lesu si se se califica in finala judeteana a Cupei Romaniei

Joi, 19 Mai 2016, ora 08:30

FC Bistrita bate greu pe Heniu Lesu si se se califica in finala judeteana a Cupei RomanieiFC Bistrita - Minerul Rodna este finala judeteana a Cupei Romaniei, care se joaca, de regula, la finalul fotbalului judetean si desemneaza echipa ce va intra in lupta directa cu echipe din Liga a treia.

FC Bistrita a trecut, ieri, de semifinale dupa ce a ainvins Heniu Lesu cu 3-2, intr-un meci disputat la Feldru. Echipa lui Titi Voica a fost condusa cu 2-0 la pauza dupa doua neatenti in

Sport / stiri Sport8 vizite[ Sportul Bistritean ]

ZECE! Nota maxima pentru bistriteni dupa 10 medalii la Balcaniada! Bozga ar fi fost mandru de ziua lui!

Miercuri, 18 Mai 2016, ora 18:18

ZECE! Nota maxima pentru bistriteni dupa 10 medalii la Balcaniada! Bozga ar fi fost mandru de ziua lui!La sfarsitul saptamanii trecute, la Tivat, in Muntenegru, au avut loc Campionatele Balcanice de tenis de masa, competitie rezervata juniorilor si cadetilor, competitie la care sportivii bistriteni din loturile Romaniei s-au numarat printre protagonisti.

Andreea Clapa la junioare, Tania Plaian si Krisztina Varga la cadete, au reusit sa castige 10 medalii de aur si argint, la multe dintre categoriile din concurs.

Andreea Clapa a terminat pe locul 2 intrecerea pe echipe, alaturi de

Sport / stiri Sport2 vizite[ Sportul Bistritean ]

Fotbal: Nici pepiniera nu mai e ce-a fost odata! Punct final pentru juniorii E!

Miercuri, 18 Mai 2016, ora 10:16

Fotbal: Nici pepiniera nu mai e ce-a fost odata! Punct final pentru juniorii E!Fotbalul bistritean e in suferinta mare si in ce priveste pepiniera. Echipele de copii si juniori nu se mai bat la fazele superioare ale competitiilor nationale, asa cum se intampla an de an la toate categoriile de varsta.

De pilda, cei mai mici juniori, juniorii E, s-au luptat intre ei intr-un campionat judetean format doar din 4 echipe. Castigatoare a iesit Transilvania Bistrita (foto), dar cand a scos capul in afara judetului a pierdut de la primele confruntari.

Echipa lui Partiu si

Sport / stiri Sport6 vizite[ Sportul Bistritean ]


Prima   1   2   3   4   5   6   >>   Ultima