Rezultatele 1 - 30 din 1000 (0.467 secunde)
Schimba cuvintele cautate
Filtreaza dupa data
Data inceput
Data sfarsit

Filtreaza dupa publicatie

INEDIT: Lectii gratuite de tir cu arcul!

Vineri, 06 Mai 2016, ora 08:42

INEDIT: Lectii gratuite de tir cu arcul!Bistritenii au ocazia sa practice o noua activitate de recreere. Sambata, intre orele 13.00 si 14.00, bistritenii sunt invitati sa invete sa traga cu arcul... Gratuit! VEZI unde o sa aiba loc lectiile si care sunt conditiile de participare.

Clubul Monarhistilor Bistriteni, in colaborare cu Directia Judeteana pentru Sport si Tineret, organizeaza un eveniment nou pentru Bistrita, care va avea loc sambata, in Padurea Schullerwald. De la ora 13.00, bistritenii vor avea ocazia sa invete notiunile

Sport / stiri Sport2 vizite[ Sportul Bistritean ]

A luat titlul in Anglia, dar n-a putut bate Gloria la Bistrita! Claudio Ranieri, egalul lui Remus Vlad in toamna lui 96!

Miercuri, 04 Mai 2016, ora 18:58

A luat titlul in Anglia, dar n-a putut bate Gloria la Bistrita! Claudio Ranieri, egalul lui Remus Vlad in toamna lui 96!Claudio Ranieri, antrenorul care a produs minunea din campionatul Angliei, a fost tehnicianul Fiorentinei in cel mai renumit meci al fotbalului bistritean. Italianul, campion astazi cu Leicester, a smuls doar o remiza la Bistrita in toamna anului 1996, in prima mansa din primul tur al Cupei Cupelor.

Dupa o promovare spectaculoasa in 1994, Claudio Ranieri reusea, doi ani mai tarziu, sa castige Cupa Italiei cu Fiorentina. Avea 45 de ani si intra in Cupa Cupelor cu o echipa favorita la fazele

Sport / stiri Sport8 vizite[ Sportul Bistritean ]

Mihai Sarmasan scrie despre snooker: Mark Selby - Campionul absolut la Sheffield

Miercuri, 04 Mai 2016, ora 10:18

Mihai Sarmasan scrie despre snooker: Mark Selby - Campionul absolut la SheffieldAnul 2016 ne-a oferit o editie spectaculoasa a Campionatului Mondial de snooker care inca din primul tur al competitiei ne-a rezervat surprize prin eliminarea unor fosti campioni mondiali ca Stuart Bingham, Peter Ebdon, Graeme Dott, Shaun Murphy si Neil Robertson.

Eliminat inca din faza optimilor de finala, Ronnie O'Sullivan, nu reuseste nici anul acesta sa-si adauge un nou trofeu de campion mondial in visteria bogata ce o are adunata in intreaga sa cariera de jucator profesionist. In careul

Sport / stiri Sport2 vizite[ Sportul Bistritean ]

Tenis de camp: Claudiu Dudasu, invingator la Brasov, intr-un turneu al FRT

Marti, 03 Mai 2016, ora 12:23

Tenis de camp: Claudiu Dudasu, invingator la Brasov, intr-un turneu al FRTClaudiu Dudasu, legitimat la CS Tennis ELP, a participat in perioada 23-27 aprilie la Circuitul National FRT- Brasov Junior, la categoria 14 ani, unul dintre cele mai importante turnee dupa Campionatele Nationale.

Bistriteanul antrenat de Iulian Moga a reusit sa castige turneul si la simplu, dar si la dublu.

La

Sport / stiri Sport7 vizite[ Sportul Bistritean ]

Tenis de camp: Saga continua! Dupa fete, vin si baietii tot la Cluj-Napoca!

Duminica, 01 Mai 2016, ora 11:01

Tenis de camp: Saga continua! Dupa fete, vin si baietii tot la Cluj-Napoca!E oficial! Iata continutul mail-ului pe care l-am primit de la biroul de presa al Federatiei Romane de Tenis, in 26 aprilie 2016:

Federatia Romana de Tenisanunta ca a fost stabilit orasul care va gazduiintalnirea de Cupa Davis by BNP Paribas dintre Romania si Spania, dinturul 2 al Grupei I, zona Euro/Africana, din 15-17 iulie 2016.Astfel, dupa consultari cu componentii echipei Romaniei si cu capitanul nejucator Andrei Pavel, s-a decis ca meciul sa se joace in SalaPolivalenta din Cluj-Napoca.

Sport / stiri Sport9 vizite[ Sportul Bistritean ]

Liga a 4-a: rezultatele si clasamentul dupa etapa a 19-a

Sambata, 30 Aprilie 2016, ora 15:31

Liga a 4-a: rezultatele si clasamentul dupa etapa a 19-aEtapa 19

A.C.S. Dumitra

-

Luceafarul Sieu

3

-

1

Atletico Monor

-

Silvicultorul Maieru

3

-

1

F.C. Bistrita

-

Eciro Forest Telciu

9

-

0

Progresul Nasaud

-

Viitorul Lechinta

10

-

0

Heniu Lesu

-

Progresul Taure

5

-

3

Spicul Salva

-

a stat

-

Vointa Livezile

-

Vointa Cetate

1

-

4

Clasament:

1

F.C. Bistrita

18

14

4

0

89

-11

46p

2

A.C.S. Dumitra

17

13

3

1

72

-21

42p

3

Heniu Lesu

18

12

1

5

56

-36

37p

4

Progresul

Sport / stiri Sport6 vizite[ Sportul Bistritean ]

Minifotbal,Liga a II a: "Razboi si pace" - capitolul La Squadra-Unitaxi!

Sambata, 30 Aprilie 2016, ora 10:50

Minifotbal,Liga a II a: "Razboi si pace" - capitolul La Squadra-Unitaxi!Nu mai putin de 3 cartonase rosii s-au aratat intr-unul dintre cele mai asteptate meciuri ale etapei din acest week-end. "Italienii" lui Emiliano au facut din nou un meci excelent, dar au avut si noroc la ratarile incredibile ale celor de la Real Unitaxi. Finalul a fost unul incins, Hazbei si Dragan de la Unitaxi, respectiv Hipi de la La Squadra nemaiputandu-si stapani nervii si plecand mai repede la vestiare. S-a terminat egal si totul a fost uitat pe terasa la o bere, cele doua echipe dand

Sport / stiri Sport4 vizite[ Sportul Bistritean ]

Nu se joaca Liga a 5-a in weekend! Doar Liga a 4-a si un meci de Cupa Romaniei!

Vineri, 29 Aprilie 2016, ora 10:25

Nu se joaca Liga a 5-a in weekend! Doar Liga a 4-a si un meci de Cupa Romaniei!Asociatia Judeteana de Fotbal a decis sa schimbe un pic programul meciurilor din judet in weekendul acesta, in care se sarbatoreste Pastele.

Astfel, meciurile din Liga a 4-a nu se vor juca duminica ci sambata, de la ora 13.00.

Liga a 5-a se va intrerupe pana saptamana viitoare iar in Cupa Romaniei se va juca sambata, de la 14.00, partida Victoria Uriu - Minerul Rodna.

Liga a 4-a, etapa a 19-a

Etapa 19

A.C.S. Dumitra

-

Luceafarul Sieu pe IPOEB

Atletico Monor

-

Silvicultorul Maieru

F.C.

Sport / stiri Sport10 vizite[ Sportul Bistritean ]

Handbal, Cupa Romaniei: Cealalta promovata in Liga a luat-o mai rau decat CSM Bistrita! Vezi rezultatele!

Joi, 28 Aprilie 2016, ora 11:16

Handbal, Cupa Romaniei: Cealalta promovata in Liga a luat-o mai rau decat CSM Bistrita! Vezi rezultatele!In optimile de finala ale Cupei Romaniei la handbal feminin, de fapt, prima faza a competitiei, toate echipele socotite favorite pe hartie s-au calificat in faza urmatoare.

Danubius Galati, echipa care si-a disputat, in oglinda, promovarea in Liga Nationala din cealalta serie a ligii secunde, a pierdut la 17 goluri diferenta, acasa cu HCM Roman. Galatencele n-au pierdut nici ele vreun meci in acest campionat al Diviziei A, dar n-au putut face fata moldovencelor de pe locul 5 in Liga Nationala.

Sport / stiri Sport10 vizite[ Sportul Bistritean ]

Radu Moldovan: "Imi pare rau ca n-am apucat sa-i sarut mana!" Vezi cui!

Miercuri, 27 Aprilie 2016, ora 19:48

Radu Moldovan: "Imi pare rau ca n-am apucat sa-i sarut mana!" Vezi cui!Presedintele Consiliului Judetean, Radu Moldovan, crede ca tupeul a facut diferenta dintre cele doua echipe in meciul CSM - Rapid 28-34, din optimile Cupei Romaniei la handbal feminin.

"Se vede diferenta dintre o echipa care vine din prima liga si una din Liga a doua. A fost un meci frumos, o lectie foarte buna. Sa ramanem insa cu ce a fost frumos, cu promovarea noastra. E clar ca avem nevoie de intariri pentru a ne atinge obiectivul, ramanerea in Liga, obiectiv ce nu va fi usor de indeplinit",

Sport / stiri Sport11 vizite[ Sportul Bistritean ]

VIDEO, Horatiu Pasca: " Ma bucur ca infrangerea asta a venit acum!"

Miercuri, 27 Aprilie 2016, ora 19:27

VIDEO, Horatiu Pasca: " Ma bucur ca infrangerea asta a venit acum!"Antrenorul Horatiu Pasca stie care este diferenta dintre Liga Nationala si Divizia A. Indeamna pe toata lumea la calm dupa infrangerea cu Rapid din Cupa Romaniei si le promite suporterilor ca la startul sezonului echipa va arata altfel:

"A fost cat se poate de greu. Ne lipseau jocurile de aceasta

Sport / stiri Sport4 vizite[ Sportul Bistritean ]

Greul de-acum incepe! CSM Bistrita dominata in Cupa Romaniei de o echipa retrogradata!

Miercuri, 27 Aprilie 2016, ora 19:08

Greul de-acum incepe! CSM Bistrita dominata in Cupa Romaniei de o echipa retrogradata!CSM Bistrita a pierdut astazi cu 34-28 in prima faza a Cupei Romaniei la handbal feminin, intr-un meci disputat la Bistrita cu Rapid Bucuresti, echipa retrogradata din Liga Nationala la finalul acestui sezon.

Bistritencele au dat de greu, dupa un sezon in care s-au distrat intr-un campionat in care au avut o singura adversara puternica, Cetate Deva. Fara Andrada Maior Pasca si Adriana Tamas accidentate, dar si cu Geta Vartic si Ioana Oltean nerefacute complet dupa accidentari, echipa lui

Sport / stiri Sport6 vizite[ Sportul Bistritean ]

Ea este noul director al Directiei pentru Sport si Tineret Bistrita-Nasaud! Interimar!

Miercuri, 27 Aprilie 2016, ora 11:29

Ea este noul director al Directiei pentru Sport si Tineret Bistrita-Nasaud! Interimar!Anamaria Antal este noul director interimar al Directiei Judetene de Tineret si Sport Bistrita-Nasaud. Anamaria Antal a ocupat pana in prezent functia de director adjunct al institutiei. Aceasta va conduce temporar institutia, pana in 31 august.

Anamaria Antal este instructor de dans al unei trupe copii si este casatorita cu consilierul municipal Atilla Antal,

Sport / stiri Sport10 vizite[ Sportul Bistritean ]

Minifotbal, Liga I: Roxana, scor de handbal!

Miercuri, 27 Aprilie 2016, ora 09:46

Minifotbal, Liga I: Roxana, scor de handbal!Trupa lui Goia nu a avut mila de Lazio Budac si a obtinut cea mai categorica victorie a etapei. O etapa fara surprize, toate favoritele trecandu-si in cont punctele puse in joc. Extraterestrii Pokemoni au dat 10 goluri celor de la Comelf iar Raal a marcat si ea de 9 ori, Blanco rezistand doar o repriza. River Plate joaca spectaculos si cu un om mai putin, Shadows nereusind sa marcheze nici macar golul de onoare, desi poate ar fi meritat acest lucru, dupa numarul de ocazii avute.

Bistritenii si

Sport / stiri Sport5 vizite[ Sportul Bistritean ]

Handbal in Sala Polivalenta: CSM - Rapid, azi, ora 17.00! Totul despre adversarele bistritencelor!

Miercuri, 27 Aprilie 2016, ora 09:41

Handbal in Sala Polivalenta: CSM - Rapid, azi, ora 17.00! Totul despre adversarele bistritencelor!CSM Bistrita va juca, astazi, acasa, cu Rapid Bucuresti, in optimile Cupei Romaniei la handbal feminin. Desi intalnesc o echipa de Liga Nationala, handbalistele bistritene au sansa sa faca o figura frumoasa si sa se califice in sferturi, acolo unde ar putea intalni campioana Romaniei, CSM Bucuresti.

Sansa echipei din Bistrita esta data de forma slaba prin care trece CS Rapid Usl Metrou Bucuresti, echipa care a retrogradat la finalul acestui sezon, terminand pe locul 13 in Liga Nationala, cu

Sport / stiri Sport6 vizite[ Sportul Bistritean ]

Taekwondo: CS Ilyo, 11 campioni nationali! 22 de medalii intr-un sport olimpic!

Marti, 26 Aprilie 2016, ora 10:01

Taekwondo: CS Ilyo, 11 campioni nationali! 22 de medalii intr-un sport olimpic!Clubul Sportiv Ilyo isi mai confirma o data valoarea, de data aceasta la nationalele de copii si cadeti. Gruparea antrenata de Marius Muti e printre cele mai tari din Romania, intr-un sport olimpic, si are dreptul sa viseze la Jocurile Olimpice viitoare, poate chiar la cele de peste 4 ani. Cu 11 campioni nationali si 7 vicecampioni la majoritatea categoriilor si probelor din taekwondo, clubul bistritean lasa senzatia ca e printre cele mai serioase dintr-un oras aflat in goana dupa sport.

La

Sport / stiri Sport8 vizite[ Sportul Bistritean ]

Fotbal, copii: Transilvania Bistrita a castigat Cupa Interstar Sibiu!

Marti, 26 Aprilie 2016, ora 09:06

Fotbal, copii: Transilvania Bistrita a castigat Cupa Interstar Sibiu!La Sibiu, s-a disputant recent unul dintre cele mai puternice si renumite turnee de fotbal pentru copii din Romania, Cupa Interstar. Transilvania Bistrita a participat la doua dintre cele 4 categorii de varsta la care s-a jucat si a reusit sa ia trofeul la una dintre ele.

Echipa antrenata de Horatiu Partiu si Cristian Spatarean a jucat la U 10 (2006) si a ctstigat toate cele 3 meciuri din grupa: 2-0 cu CFR, 4-0 cu Bucegi Rasnov si 2-0 cu echipa gazda, Interstar Sibiu.

Alaturi de

Sport / stiri Sport7 vizite[ Sportul Bistritean ]

Handbal la Bistrita: CSM - Rapid, miercuri la 17.00, in Cupa Romaniei

Luni, 25 Aprilie 2016, ora 12:04

Handbal la Bistrita: CSM - Rapid, miercuri la 17.00, in Cupa RomanieiDesi a fost programat initial la Bucuresti, meciul dintre CSM Bistrita si Rapid, contand pentru optimile de finala ale Cupei Romaniei, se va disputa in Sala Polivalenta din Bistrita. Partida va avea loc miercuri, 27 aprilie, de la ora 17.00.

Rapid USL Metrou Bucuresti a terminat campionatul Ligii Nationale pe penultimul loc in clasament si a retrogradat in Divizia A.

"Va fi un meci

Sport / stiri Sport6 vizite[ Sportul Bistritean ]

Liga a 5-a: rezultatele si clasamentele etapei de duminica, 24 aprilie

Luni, 25 Aprilie 2016, ora 10:32

Liga a 5-a: rezultatele si clasamentele etapei de duminica, 24 aprilieSERIA 1

Etapa 14

AFC Budac

-

a stat

-

Real Budus

-

Hebe Singeorz-Bai

1

-

2

Somesul Feldru

-

Olimpia Sieut

9

-

0

Somesul Rebrisoara

-

Vulturul Arcalia

4

-

3

Vointa Mariselu

-

Minerul Rodna

1

-

7

Clasament:

1

Hebe Singeorz-Bai

13

10

2

1

57

-18

32p

2

Minerul Rodna

12

8

2

2

58

-23

26p

3

AFC Budac

12

5

3

4

35

-37

18p

4

Real Budus

13

5

3

5

26

-26

18p

5

Somesul Feldru

13

5

1

7

36

-40

16p

6

Olimpia

Sport / stiri Sport2 vizite[ Sportul Bistritean ]

Tenis de masa: Bistrita domina podiumurile nationale la juniori 2! Tania, campioana!

Luni, 25 Aprilie 2016, ora 09:53

Tenis de masa: Bistrita domina podiumurile nationale la juniori 2! Tania, campioana!Dupa aur la baieti si argint la fete in campionatul national pe echipe, desfasurat in februarie la Constanta, Bistrita si-a confirmat valoarea si in intrecerile individuale de tenis de masa pentu juniori 2.

Campionatul National individual a avut loc in acest week-end la Bistrita, in Sala Gheorghe Bozga si a fost la indemana bistritenilor, care au castigat 10 medalii.

La fete, Tania Plaian a luat titlul national, dupa o finala cu o alta jucatoare bistriteana, Krisztina Varga. Impreuna, cele

Sport / stiri Sport5 vizite[ Sportul Bistritean ]

VIDEO: Sanmartean loveste din nou! Gol superb din lovitura libera!

Luni, 25 Aprilie 2016, ora 09:01

VIDEO: Sanmartean loveste din nou! Gol superb din lovitura libera!Al Ittihad a castigat lejer meciul din deplasare cu Al Hajer, ultima clasata, scor 5-0. In urma acestui succes, formatia lui Piturca ramane pe locul 3, cu 49 de puncte.

Lucian Sanmartean a jucat toate minutele in acest joc si a marcat golul 5 al oaspetilor direct din lovitura libera.

Sport / stiri Sport3 vizite[ Sportul Bistritean ]

Ovidiu Cretu premiat de FIFA pentru sprijinul acordat fotbalului bistritean! Buahahhah...:)))!!

Duminica, 24 Aprilie 2016, ora 20:01

Ovidiu Cretu premiat de FIFA pentru sprijinul acordat fotbalului bistritean! Buahahhah...:)))!!Primarul Ovidiu Cretu a fost premiat sambata seara de Societatea pentru Administratie Publica, in cadrul unei festivitati organizate la Sibiu. Edilul a luat marele premiu, cel mai bun primar din tara in 2015. Stirea asta ar putea fi la fel de credibila ca si cea conform careia primarul ar fi premiat de FIFA pentru sprijinul acordat fotbalului bistritean.

Insa, galusca a fost inghitita pe nemestecate de toata presa bistriteana, care nu s-a intrebat cine este societatea asta pentru Administratia

Sport / stiri Sport11 vizite[ Sportul Bistritean ]

Liga a 4-a: rezultatele si clasamentul dupa etapa a 18-a

Duminica, 24 Aprilie 2016, ora 17:25

Liga a 4-a: rezultatele si clasamentul dupa etapa a 18-aEtapa 18

Luceafarul Sieu

-

Vointa Cetate

2

-

1

Spicul Salva

-

Vointa Livezile

2

-

7

Progresul Taure

-

a stat

-

Viitorul Lechinta

-

Heniu Lesu

2

-

4

Eciro Forest Telciu

-

Progresul Nasaud

0

-

1

Silvicultorul Maieru

-

F.C. Bistrita

1

-

6

A.C.S. Dumitra

-

Atletico Monor

7

-

0

Clasament:

1

F.C. Bistrita

17

13

4

0

80

-11

43p

2

A.C.S. Dumitra

16

12

3

1

69

-20

39p

3

Heniu Lesu

17

11

1

5

51

-33

34p

4

Progresul

Sport / stiri Sport10 vizite[ Sportul Bistritean ]

Preotul Vasile Rus ii scrie primarului Ovidiu Cretu si il implora sa sprijine sportul, "nu doar mititeii de pe pietonal"

Duminica, 24 Aprilie 2016, ora 11:05

Preotul Vasile Rus ii scrie primarului Ovidiu Cretu si il implora sa sprijine sportul, "nu doar mititeii de pe pietonal"Un provincial care s-a nascut si a copilarit in Bistrita, cel mai frumos oras al Transilvaniei, un slujitor al Domnului dintr-o parohie modesta de la tara si-a luat inima in dinti si indrazneste sa va aduca aminte domnule primar ca sportul si ecologia reprezinta sanatatea noastra trupeasca si sufleteasca si mai ales leaga prietenii.

Am observat ca de o buna vreme primaria Bistrita nu mai investeste in sporturile de echipa din oras. Aceasta frica a dumneavoastra este legata de faptul ca nu ar

Sport / stiri Sport8 vizite[ Sportul Bistritean ]

Salvatorii bistriteni au castigat etapa zonala la minifotbal!

Sambata, 23 Aprilie 2016, ora 09:47

Salvatorii bistriteni au castigat etapa zonala la minifotbal!Intr-o competitie mai stransa ca niciodata, salvatorii bistriteni au reusit sa se impuna la capatul unui turneu care a aliniat echipele reprezentative ale inspectoratelor judetene pentru situatii de urgenta din Maramures, Salas, Satu - Mare, Suceava si Bistrita - Nasaud.

Dupa primele doua zile ale competitiei, cu o victorie (5-1 cu ISU Suceava) si doua rezultate de egalitate (2-2 in compania celor de la ISU Salaj, respectiv 1 - 1 dupa meciul cu pompierii din Satu Mare), in meciul decisiv

Sport / stiri Sport6 vizite[ Sportul Bistritean ]

Liga a 4-a: Meciuri echilibrate in runda a 18-a

Sambata, 23 Aprilie 2016, ora 09:41

Liga a 4-a: Meciuri echilibrate in runda a 18-aLiga a 4-a a ajuns la etapa a 18-a, o runda echilibrata, in care echipele din fruntea clasamentului nu au meciuri foarte usoare. Toate partidele se vor juca duminica, de la ora 15.00

Luceafarul Sieu - Vointa Cetate

Spicul Salva - Vointa Livezile

Viitorul Lechinta - Heniu Lesu

EF Telciu - Progresul Nasaud

Silvicultorul Maieru - FC Bistrita

ACS Dumitra - Atletico Monor (pe IPROEB)

Clasament:

1

F.C. Bistrita

16

12

4

0

74

-10

40p

2

A.C.S.

Sport / stiri Sport7 vizite[ Sportul Bistritean ]

Rezultate remarcabile la judo! Sportivii lui Vasile Bodea, pe podium la U 14!

Vineri, 22 Aprilie 2016, ora 08:12

Rezultate remarcabile la judo! Sportivii lui Vasile Bodea, pe podium la U 14!La Miercurea - Ciuc, a avut loc recent Finala Campionatului National U 14, atat la masculin cat si la feminin. La aceasta competitie au participat peste 350 de sportivi din toata tara. Clubul de Judo si Arte Martiale Bistrita a reusit sa urce din nou pe podium atat la individual cat si la echipe.

Judoka medaliati la aceasta competitie sunt :

Bodea Vasilica Beatrice categ.48 Kg loc III -

Sport / stiri Sport2 vizite[ Sportul Bistritean ]

Minifotbal, Liga a doua: Gloria 9 si La Squadra intorc clasamentul!

Joi, 21 Aprilie 2016, ora 12:01

Minifotbal, Liga a doua: Gloria 9 si La Squadra intorc clasamentul!Plecate cu sansa a doua in fata ocupantelor locurilor 2 respectiv 3, cele doua formatii au oferit o lectie de fotbal pe care cei prezenti la Baza Raoul au gustat-o din plin. Gloria 9 a condus tot timpul ostilitatile pe teren, dar finalul a apartinut celor de la Farel care au reusit sa egaleze la 2. Ultimul cuvant l-au avut insa tot Gloria 9, care au fructificat un contraatac rapid si au reusit o noua victorie de rasunet.

Nici La Squadra nu s-a lasat mai prejos, si, fara cativa titulari si fara

Sport / stiri Sport5 vizite[ Sportul Bistritean ]

Un vis implinit! Ai filmul si pozele de la sarbatoarea handbalului bistritean! (FOTO/VIDEO)

Joi, 21 Aprilie 2016, ora 09:42

Un vis implinit! Ai filmul si pozele de la sarbatoarea handbalului bistritean! (FOTO/VIDEO)La 10 ani de la ultima participare in Liga Nationala de handbal masculin si la 3 ani de cand Gloria disparea de pe prima scena a fotbalului romanesc, Bistrita are o noua echipa la varful sporturilor de echipa.

Clubul Sportiv Municipal si Consiliul Judetean sunt "responsabili" pentru aceasta performanta, asteptata de bistriteni, care au

Sport / stiri Sport10 vizite[ Sportul Bistritean ]

Nebunie in Sala Polivalenta! CSM Bistrita a sarbatorit promovarea! (VIDEO)

Miercuri, 20 Aprilie 2016, ora 20:12

Nebunie in Sala Polivalenta! CSM Bistrita a sarbatorit promovarea! (VIDEO)Cu sala plina ochi, echipa de handbal a jucat ultimul meci din campionatul ligii secunde. Un meci cu National Brasov, castigat usor de bistritence, cu 43-21. Insa partida a fost doar un pretext pentru a sarbatori promovarea in Liga Nationala, promovare obtinuta cu o etapa mai devreme.

Cu multe personalitati marcante ale vietii publice bistritene in tribunele Salii Polivalente, fetele s-au bucurat cu artificii, confetti si baloane la capatul unui sezon in care nu au pierdut nici un meci.

Sport / stiri Sport11 vizite[ Sportul Bistritean ]


Prima   1   2   3   4   5   6   >>   Ultima