Rezultatele 1 - 30 din 1000 (0.383 secunde)
Schimba cuvintele cautate
Filtreaza dupa data
Data inceput
Data sfarsit

Filtreaza dupa publicatie

"N-am fost pus pe furat niciodata! Am facut puscarie degeaba!"Un interviu cu Jean Padureanu despre puscarie, accident, religie si altele! (VIDEO)

Luni, 03 August 2015, ora 19:13

"N-am fost pus pe furat niciodata! Am facut puscarie degeaba!"Un interviu cu Jean Padureanu despre puscarie, accident, religie si altele! (VIDEO)"Am venit la Bistrita cand aici fotbalul era de nimic. L-am indreptat cum am putut si uite ca acum e tot nimic. Mi-as vinde si sufletul pentru el, daca as putea sa-l salvez si sa las echipa asta bistritenilor", spune un om care a avut in viata o singura iubire: Gloria.

La 79 de ani, cu o gramada de boli si suferinte, Jean Padureanu isi duce crucea mai departe si spune ca e mandru de ea. Ne-a primit din nou in apartamentul lui, asa cum a facut-o si altadata. Acum ne asteptam sa dam peste un

Sport / stiri Sport3 vizite[ Sportul Bistritean ]

Gloria a murit, traiasca Gloria! Uite cum se va numi noua echipa si cine se va ocupa de ea!

Luni, 03 August 2015, ora 09:06

Gloria a murit, traiasca Gloria! Uite cum se va numi noua echipa si cine se va ocupa de ea!Gloria Progresul, echipa desprinsa din AFC Gloria 1922 si care in campionatul trecut a evoluat in Liga a 3-a, a fost retrogradata in cel mai mic esalon judetean. Desi a obtinut pe teren dreptul de a ramane in Liga a 3-a, gruparea condusa de Cristian Stanciu a fost pedepsita de comisiile federatiei din cauza datoriilor catre unii jucatori. Ultima sanctiune si cea care o trimite in Liga a 5-a a venit in urma neprezentarii la meciul din Cupa Romaniei, pe care Gloria trebuia sa-l dispute cu ACS

Sport / stiri Sport10 vizite[ Sportul Bistritean ]

Al 7-lea bistritean in Liga 1 isi asteapta debutul! Vezi cat castiga fiul fostului primar din Prundu Bargaului la FC Botosani!

Sambata, 01 August 2015, ora 16:50

Al 7-lea bistritean in Liga 1 isi asteapta debutul! Vezi cat castiga fiul fostului primar din Prundu Bargaului la FC Botosani!Monitorizat in ultimul an de FC Botosani, Raul Avram a facut in aceasta vara pasul spre Liga 1. Dupa evolutii foarte bune la Stiinta Miroslava in Liga a 3-a, portarul crescut la Bistrita de antrenorul Horatiu Partiu a semnat un contract pe 5 ani cu formatia din nordul Moldovei.

Va primi in jur de 1000 de euro pe luna, dar are de tras sa-i ia fata titularului Plesca. A fost rezerva acestuia in partida de la Timisoara, iar astazi, de la ora 21.00 va sta pe banca din nou, la partida cu Steaua.

Sport / stiri Sport5 vizite[ Sportul Bistritean ]

Minuni la europenele de tenis de masa: Andreea Clapa si Tania Plaian - medalii pentru Bistrita!

Sambata, 01 August 2015, ora 16:20

Minuni la europenele de tenis de masa: Andreea Clapa si Tania Plaian - medalii pentru Bistrita!Dupa o prima medalie de aur obtinuta de Andreea Clapa cu echipa Romaniei de junioare, probele individuale au adus alte performante exceptionale pentru Bistrita la Campionatul European de tenis de masa pentru cadeti si juniori, desfasurat la Bratislava.

La junioare, Andreea Clapa a ajuns in semifinale la simplu dupa evolutii foarte bune pe tabloul principal. A pierdut finala fiind invinsa cu 4-2 de frantuzoaica Marie Migot, dar a fost razbunata in ultimul act de Adina Deaconu de la Slatina,

Sport / stiri Sport3 vizite[ Sportul Bistritean ]

Bistriteni in Liga 1: Tarnovan si Deac, frati de cruce la copii si la juniori, adversari in fotbalul mare!

Vineri, 31 Iulie 2015, ora 12:26

Bistriteni in Liga 1: Tarnovan si Deac, frati de cruce la copii si la juniori, adversari in fotbalul mare!Gabriel Deac si Alex Tarnovan sunt doi dintre cei 5 jucatori bistriteni care joaca in acest sezon in Liga 1. Au fost legitimati prima data de Leon Buhai, la Sporting Bistrita, apoi au evoluat impreuna la juniorii republicani ai Scolii lui Hagi, iar acum joaca la Voluntari- primul, si la Steaua - cel de-al doilea.

Gabriel Deac a fost adus la fotbal de antrenorul Ianos Bartha. Avea 7 ani, era in clasa intai si il chemase profesorul la o selectie. Dupa o vreme, Bartha s-a pensionat si a lasat

Sport / stiri Sport6 vizite[ Sportul Bistritean ]

Junior Moraes, debut spectaculos la primul meci acasa pentru Dinamo Kiev! (Video)

Vineri, 31 Iulie 2015, ora 09:24

Junior Moraes, debut spectaculos la primul meci acasa pentru Dinamo Kiev! (Video)Fostul fotbalist al Gloriei, Junior Moraes, a marcat golul de 2-0 pentru Dinamo Kiev in meciul cu Olympic Donetsk, in etapa a doua a campionatului din Ucraina. A fot primul meci in fata propriilor spectatori, dupa transferul sau la aceasta echipa.

Moraes a jucat titular si in prima etapa, in

Sport / stiri Sport5 vizite[ Sportul Bistritean ]

Pocait sau pacalit? Padureanu, in grupul celor evanghelizati de Misiunea Speranta! (VIDEO)

Joi, 30 Iulie 2015, ora 19:39

Pocait sau pacalit? Padureanu, in grupul celor evanghelizati de Misiunea Speranta! (VIDEO)Jean Padureanu a participat recent la o evanghelizare a Misiunii Speranta, eveniment desfasurat pe stadionul care ii poarta numele. El a fost insotit de Laurentiu Gagea, un slujitor al bisericii Sfanta Treime de pe Bulevardul Decebal, fost angajat al Gloriei.

Padureanu a coborat pe pista stadionului la final (video min. 2:49.55), alaturandu-se grupului care urma sa se pocaiasca la Mesajul pastorului de pe scena. A ascultat atent mesajul de la microfon si parea ca intelege ce i se intampla.

Sport / stiri Sport20 vizite[ Sportul Bistritean ]

Spectacol si distractie! Se pregateste prima Competitie de PadBol! Suna si inscrie-te!

Joi, 30 Iulie 2015, ora 12:17

Spectacol si distractie! Se pregateste prima Competitie de PadBol! Suna si inscrie-te!Bistrita ridica show-ul la fileu! Sub acest mesaj se va organiza prima competitie de PadBol la Bistrita. Pe terenul din fata Salii Polivalente, administrat de fostul fotbalist de nationala Sebi Moga, va incepe miercuri prima intrecere de acest gen la Bistrita.

Au confirmat prezenta Titi Voica - fost fotbalist de legenda al Gloriei,Valer Sasarman - jucatorul cu cele mai multe prezente in Liga 1 pentru gruparea bistriteana, Dorel Zagrean - fost jucator in prima

Sport / stiri Sport2 vizite[ Sportul Bistritean ]

Uite ca se poate! Consiliul Judetean a aprobat milionul pentru handbal!

Joi, 30 Iulie 2015, ora 10:26

Uite ca se poate! Consiliul Judetean a aprobat milionul pentru handbal!In sedinta ordinara de ieri, consilierii judeteni au aprobat in unanimitate contractul de finantare a echipei de handbal feminin pentru sezonul 2015-2016. CSM Bistrita, echipa care a terminat sezonul trecut la mijlocul clasamentului Ligii a doua, va primi un million de lei pentru a incerca sa promoveze in Liga Nationala.

Banii au fost alocati in baza Legii 69, a educatiei fizice si sportului - cu modificarile si completarile ulterioare. In expunerea de motive, presedintele CJ Radu Moldovan a

Sport / stiri Sport7 vizite[ Sportul Bistritean ]

N-au vrut sau n-au putut? ACS Dumitra iese usor din Cupa Romaniei: 0-2 cu Bucovina Radauti

Miercuri, 29 Iulie 2015, ora 20:16

N-au vrut sau n-au putut? ACS Dumitra iese usor din Cupa Romaniei: 0-2 cu Bucovina RadautiACS Dumitra a jucat astazi in faza a doua a Cupei Romaniei. O competitie neatractiva pentru echipele mici, care joaca doar pentru ca federatia le-ar exclude din campionat daca nu s-ar prezenta.

Adversara dumitrenilor a fost Bucovina Radauti, o echipa modesta de Liga a treia si ea fara chef prea mare de-a merge mai departe. Terenul de joc, Iproeb, ars de soare, greu practicabil in crampoane. Spectatori putini, caldura sufocanta. Atmosfera de strand, miza mica, meci modest.

Acestea au fost

Sport / stiri Sport5 vizite[ Sportul Bistritean ]

In Padurea Schulerwald, Clubul Schreiner face din miscare sarbatoare! (FOTO)

Miercuri, 29 Iulie 2015, ora 11:59

In Padurea Schulerwald, Clubul Schreiner face din miscare sarbatoare! (FOTO)Clubul Sportiv Schreiner deruleaza pe perioada vacantei de vara un proiect in Padurea Schulerwald. In fiecare sambata, intre 9.30 si 11.00, tinerii sunt provocati tinerii sunt provocati la miscare, ca alternativa de petrecere a timpului liber, intr-un mod sanatos si relaxant!

Sport / stiri Sport7 vizite[ Sportul Bistritean ]

Tenis de camp: Rezultate bune pentru sportivii de la Tennis ELP Bistrita la Constanta si Zalau

Miercuri, 29 Iulie 2015, ora 11:41

Tenis de camp: Rezultate bune pentru sportivii de la Tennis ELP Bistrita la Constanta si ZalauClubul Tennis Elp, condus de Iulian Moga, si-a trimis rerezentanti la doua turnee importante din calendarul Federatiei Romane de Tenis de camp.

La Constanta, Claudiu Dudasu a castigat Cupa Litoralului, turneu de categoria 1. Bistriteanul a luat finala mare la 14 ani dupa ce l-a invins pe George Luncasu de la Clubul Sportiv Mamaia, favoritul numarul 1 al categoriei, cu 7-5, 7-5. Inaintea acestui turneu, bistriteanul se afla pe locul 102 in

Sport / stiri Sport5 vizite[ Sportul Bistritean ]

Dumitra isi prezinta valoarea! Joaca azi in Cupa Romaniei cu o echipa din Liga a 3-a!

Miercuri, 29 Iulie 2015, ora 09:12

Dumitra isi prezinta valoarea! Joaca azi in Cupa Romaniei cu o echipa din Liga a 3-a!Dupa ce a trecut usor de ultimele doua faze ale Cupei Romaniei, castigand faza judeteana impotriva unei echipe de Liga a 5-a (Taure) si trecand la masa verde de Gloria Progresul, echipa din Dumitra intalneste astazi un adversar dificil in turul 2 al acestei competitii.

Bucovina Radauti, o echipa de Liga a treia, vine la Bistrita cu intentia clara de a se califica mai departe si de a duce pe teren propriu o echipa de Divizia B. O spune si antrenorul jucator al moldovenilor, Iulian Ionesi,

Sport / stiri Sport5 vizite[ Sportul Bistritean ]

Pentru prima data in ultimii 47 de ani, Gloria nu e in primele 3 ligi!

Marti, 28 Iulie 2015, ora 20:07

Pentru prima data in ultimii 47 de ani, Gloria nu e in primele 3 ligi!Astazi s-au stabilit echipele care joaca in cele 5 serii ale Ligii a 3-a si, asa cu era de asteptat, Gloria nu se afla printre ele. Desi a obtinut pe teren dreptul de a juca in Liga a treia, echipa bistriteana a fost depunctata pentru restante financiare si a fost retrogradata in Liga a 4-a. Intrata in insolventa, gruparea e pe punctul sa se destrame si nu se va inscrie nici la startul acestui esalon.

Mai mult ca sigur, va aparea un club nou care va juca in primul esalon judetean, Liga a 5-a,

Sport / stiri Sport9 vizite[ Sportul Bistritean ]

Cristi Coroian trece prin momente cumplite! A suferit un atac cerebral la antrenament!

Marti, 28 Iulie 2015, ora 18:49

Cristi Coroian trece prin momente cumplite! A suferit un atac cerebral la antrenament!Fostul capitan si antrenor al Gloriei, Cristian Coroian, se afla intre viata si moarte la un spital din Cluj-Napoca. A fost operat de urgenta dupa ce a suferit un atac cerebral la un antrenament al echipei pe care o antreneaza in prezent, Metalurgistul Cugir.

Cristi Coroian are 42 de ani si si-a luat licenta pro in urma cu o luna. Se pregatea alaturi de fotbalistii sai cind i s-a facut rau si cazut inconstient.

Cristi Coroian are o cariera prodigioasa, inceputa la CFR Cluj. Pe prima scena a

Sport / stiri Sport7 vizite[ Sportul Bistritean ]

Bistritenii din Liga 1, fara victorii in etapa a 3-a!

Duminica, 26 Iulie 2015, ora 18:42

Bistritenii din Liga 1, fara victorii in etapa a 3-a!Paul Anton a revenit in echipa lui Edi Iordanescu dupa o perioada buna in care a fost accidentat. El a jucat titular in etapa a 3-a din Liga 1, insa Pandurii a scos doar un egal la Voluntari, 0-0.

Mijlocasul crescut la Inter Viisoara a avut o evolutie modesta, cu multe pase gresite si suturi imprecise, dar are circumstante atenuante din cauza caldurii si a pregatirii incomplete in care se afla. In cealalta echipa, Gabriel Deac a intrat in ultimul minut

Sport / stiri Sport9 vizite[ Sportul Bistritean ]

Adio, circ! sportulbistritean.ro scoate definitiv comentariile!

Sambata, 25 Iulie 2015, ora 18:47

Adio, circ! sportulbistritean.ro scoate definitiv comentariile!Publicatia noastra a renuntat definitiv la comentariile de la finalul articolelor. De-acum inainte puteti comenta doar pe pagina noastra de facebook, unde gasiti cele mai importante materiale de pe site sau print.

Ne-am saturat de anonimii fara bun simt, de oamenii care nu-si asuma nicio responsabilitate si injura cu foc pe toata lumea. E simplu sa arunci cu mizerie, fara sa stie nimeni cine esti. Infinit mai complicat e sa-ti asumi o semnatura la finalul unui text.

Consideram ca a trecut

Sport / stiri Sport10 vizite[ Sportul Bistritean ]

Sintetic, Liga a 2-a: Blanco e campioana, Vulturii si Lazio au promovat! Final plin de culoare!

Vineri, 24 Iulie 2015, ora 12:02

Sintetic, Liga a 2-a: Blanco e campioana, Vulturii si Lazio au promovat! Final plin de culoare!O data cu disputarea meciului de baraj pentru Liga I dintre Gloria 9 si Lazio, la sfarsitul saptamanii trecute, s-a tras cortina peste prima editie a Ligii a II a a Campionatului Municipal de Fotbal, desfasurata la Baza Raoul de langa Kaufland.

Blanco a reusit sa termine pe primul loc, fiind echipa cea mai constanta. Dupa dusul rece din meciul cu Young Boys, scor 2-6, echipa fratilor Moldovan a castigat tot ce se putea castiga, invingandu-si toate contracandidatele: 2-0 cu Vulturii, 3-2 cu

Sport / stiri Sport7 vizite[ Sportul Bistritean ]

Inot: Stefan Ropan medalie de bronz cu stafeta la Campionatul National de Cadeti

Vineri, 24 Iulie 2015, ora 09:15

Inot: Stefan Ropan medalie de bronz cu stafeta la Campionatul National de Cadeti444 de copii de la 69 de cluburi din tara au participat in perioada 16-19 iulie la Campionatul National de inot cadeti (12-14 ani) desfasurat la Bucuresti. Lotul clubului sportiv Tibi alcatuit din Dragan Daria, Brehar Ruxandra, Gherman Sorana, Moldovan Catalina, Muresan Arthur si Ropan Stefan a fost insotit de presedintele clubului Horgos Tiberiu si cativa parinti.

Cel mai bun rezultat l-a obtinut Ropan Stefan cu medalia de bronz in proba de stafeta 4x100 m mixt, in echipa cu colegii sai de la

Sport / stiri Sport5 vizite[ Sportul Bistritean ]

Primaria vrea doar fotbal de Liga a 4-a! Baschetul si voleiul, mai sta o tura!

Joi, 23 Iulie 2015, ora 20:19

Primaria vrea doar fotbal de Liga a 4-a! Baschetul si voleiul, mai sta o tura!Consiliul Local a decis astazi ca echipa de fotbal FC Bistrita merita sa primeasca suma de 89.920 de lei, pe proiectul "Promovarea fotbalului in municipiul Bistrita".

Cu acesti bani, FC Bistrita va incerca sa se claseze pe un loc bun in turul campionatului Ligii a 4-a, loc ce o va ajuta sa promoveze anul viitor in Liga a 3-a.

Consilierii au respins insa celelalte 3 proiecte din faza a doua a solicitarilor pe legea 350, privind finantarile nerambursabile pentru activitati nonprofit de interes

Sport / stiri Sport5 vizite[ Sportul Bistritean ]

Primarul Cretu le raspunde contestatarilor. De ce nu a alocat bani pentru Gloria

Joi, 23 Iulie 2015, ora 16:35

Primarul Cretu le raspunde contestatarilor. De ce nu a alocat bani pentru GloriaPrimarul Bistritei, Ovidiu Cretu, le-a raspuns, in sedinta de Consiliu Local, liberalilor, care l-au acuzat ca nu sustine sportul din Bistrita.

Ovidiu Cretu a facut referire si la perioada in care Gloria Bistrita primea bani de la Primarie. "Cand dadeam bani pentru Gloria, cate 2 milioane, tot nu era bine. Dar asa e cand esti in opozitie, trebuie sa critici", a spus primarul Cretu.

Edilul spune ca acum nu s-au putut aloca bani pentru sport pentru ca aceste fonduri nu s-au cerut in conditiile

Sport / stiri Sport9 vizite[ Sportul Bistritean ]

Alergi pe stadion? N-o sa mai poti intra oricum si pe oriunde!

Miercuri, 22 Iulie 2015, ora 12:13

Alergi pe stadion? N-o sa mai poti intra oricum si pe oriunde!Clubul Sportiv Municipal si ACF Gloria 1922, gruparile care isi disputa in acest moment dreptul de proprietate asupra stadionului Jean Padureanu, au picat la intelegere in privinta accesului pe arena din Parcul Municipal.

In ultimele luni, a crescut foarte mult numarul celor care alearga seara pe pista, care fac exercitii fizice pe iarba din spatele portilor sau in tribune. Atmosfera e deseori reconfortanta si civilizata, insa, uneori bunul simt lasa de dorit.

Adrian Moldovan si Alexandru

Sport / stiri Sport9 vizite[ Sportul Bistritean ]

Terraqua Open, un nou succes la Grand Slam Tennis Club! Fotbalistul Catalin Bucur printre castigatori!

Miercuri, 22 Iulie 2015, ora 09:49

Terraqua Open, un nou succes la Grand Slam Tennis Club! Fotbalistul Catalin Bucur printre castigatori!Peste 60 de amatori ai tenisului s-au inscris la editia a doua Terraqua Open, turneu de tenis impecabil organizat la Grand Slam Tennis Club. Pe langa bistriteni, au fost prezenti jucatori din Suceava, Vatra-Dornei, Ludus, Aiud, Cluj-Napoca, Nasaud, Beclean, Dej si Gherla.

Au fost 4 tablouri de concurs: 3 de simplu, 1 de dublu. La simplu nivel 5 s-au prezentat cei mai multi participanti, 29. Castigator a fost bistriteanul Birta Viorel, care s-a impus in finala cu Ciobanu Silviu din Vatra-Dornei.

Sport / stiri Sport13 vizite[ Sportul Bistritean ]

Duminica incepe FOTE 2015! Bistrita are un reprezentant! Totul despre aceasta competitie!

Miercuri, 22 Iulie 2015, ora 09:31

Duminica incepe FOTE 2015! Bistrita are un reprezentant! Totul despre aceasta competitie!In perioada 26 iulie - 1 august se va desfasura in Georgia, la Tbilisi, Festivalul Olimpic al Tineretului European. Din lotul Romaniei face parte si sportivul bistritean Razvan Dodea, inscris la judo, in cadrul categoriei 66 de kilograme. El e legitimat la Clubul de Judo si Arte Martiale Bistrita si e antrenat de Vasile Bodea. Sportivul bistritean este campion national de cadeti U18 si medaliat cu bronz la Cupa Europei de cadeti, desfasurata la Teplice, in Cehia.

Pentru intrecerile din cadrul

Sport / stiri Sport5 vizite[ Sportul Bistritean ]

FC Bistrita e pe cale sa primeasca 90.000 de lei de la Primarie!

Luni, 20 Iulie 2015, ora 11:38

FC Bistrita e pe cale sa primeasca 90.000 de lei de la Primarie!FC Bistrita a depus un proiect pentru finantare nerambursabila in cadrul celei de-a doua sesiuni de selectie a dosarelor din sectiunea sport de performanta si e la un pas de a primi bani de la Primarie.

Proiectul gruparii conduse oficial de Sergiu Mandrean si neoficial de presedintele AJF Dan Jiga a trecut de comisia care a analizat dosarele si care a decis ca poate primi o finantare de 89.820 de lei, pentru "Promovarea fotbalului in municipiul Bistrita". Decizia finala va apartine

Sport / stiri Sport6 vizite[ Sportul Bistritean ]

Primul teren de padbol din Bistrita, inaugurat in prezenta lui Gabi Balint si Viorel Moldovan (FOTO)

Sambata, 18 Iulie 2015, ora 19:52

Primul teren de padbol din Bistrita, inaugurat in prezenta lui Gabi Balint si Viorel Moldovan (FOTO)Bistrita ridica show-ul la fileu! Primul teren de padbol din Bistrita a fost inaugurat in aceasta seara de Sebi Moga. Fostul jucator al Gloriei a avut invitati de seama la eveniment, Gabi Balint si Viorel Moldovan fiind prezenti la inaugurare.

Sebi Moga a primit licenta pentru primul teren de padbol din Bistrita de la Elisabeta Gherghisan

- vicepresedintele Asociatiei Romane de Padbol. Cei prezenti, printre care s-au numarat si deputatii PSD, Daniel Suciu si Doina Pana, dar si Dan Tanko si

Sport / stiri Sport17 vizite[ Sportul Bistritean ]

Dumitra merge mai departe in Cupa Romaniei. Gloria nu s-a prezentat

Vineri, 17 Iulie 2015, ora 10:26

Dumitra merge mai departe in Cupa Romaniei. Gloria nu s-a prezentatACS Dumitra s-a calificat mai departe in Cupa Romaniei Timisoreana, fara sa joace.

Echipa din Dumitra trebuie sa intalneasca Gloria Progresul, in prima faza a competitiei. Din cauza problemelor

Sport / stiri Sport12 vizite[ Sportul Bistritean ]

Radu Moldovan s-a intalnit cu echipa de handbal feminin (FOTO)

Joi, 16 Iulie 2015, ora 20:14

Radu Moldovan s-a intalnit cu echipa de handbal feminin (FOTO)Componentele echipei de handbal feminin a Bistritei s-au intalnit astazi cu presedintele Consiliului Judetean, Emil Radu Moldovan. La intalnire a participat si directorul CSM, Adrian Moldovan.

"Vreau sa multumesc catorva oameni care au imbratisat ideea de a avea o echipa de handbal in prima liga feminina si care au crezut de asemenea in aceasta idee: antrenorii echipei, domnii profesori Horatiu

Sport / stiri Sport11 vizite[ Sportul Bistritean ]

Horoba, audiat la DNA in cazul meciului cu FC Brasov

Joi, 16 Iulie 2015, ora 10:01

Horoba, audiat la DNA in cazul meciului cu FC BrasovPresedintele mediesenilor a dat o declaratie sub juramint si e convins ca DNA va face lumina in privinta banilor primiti de brasoveni.

Chiar daca sezonul a inceput, Ioan Horoba, presedintele mediesenilor, a ajuns la DNA, unde a dat o declaratie in legatura cu meciul FC Brasov- Gaz Metan.

"Da, am fost audiat, printre altele si despre asa-zisa prima care s-a dat in vestiar jucatorilor de la FC Brasov, dupa meciul cu noi. S-au dat la punga peste 200.000 de lei unor fotbalisti neplatiti de 7 luni,

Sport / stiri Sport5 vizite[ Sportul Bistritean ]

Tenis de masa. Andreea Clapa, campioana europeana cu echipa!

Miercuri, 15 Iulie 2015, ora 11:15

Tenis de masa. Andreea Clapa, campioana europeana cu echipa!Performanta extraordinara pentru bistriteanca Andreea Clapa. Sportiva a luat medalia de aur la Campionatul European de tenis de masa pentru cadeti si juniori, de la Bratislava.

Echipa de junioare a Romaniei la tenis de masa, alcatuita din Adina Diaconu, Andreea Clapa, Diana Lupu si Alina Zaharia (antrenor Petre Arnautu), a cucerit medaliile de aur la Campionatele Europen, dupa ce a invins in finala echipa Belarusului, cu scorul de 3-1.

Adina Diaconu a invins-o pe Daria Trigolos cu

Sport / stiri Sport8 vizite[ Sportul Bistritean ]


Prima   1   2   3   4   5   6   >>   Ultima