Rezultatele 1 - 30 din 1000 (0.396 secunde)
Schimba cuvintele cautate
Filtreaza dupa data
Data inceput
Data sfarsit

Filtreaza dupa publicatie

S-a mai dus un fost antrenor al Gloriei: Ion "Mielu" Voica

Joi, 03 Septembrie 2015, ora 10:22

S-a mai dus un fost antrenor al Gloriei: Ion "Mielu" VoicaLa 81 de ani, Ion Voica, cel care in decursul carierei sale a trecut si pe la Gloria, a incetat din viata.

"Mielu", asa cum era poreclit in lumea fotbalului, a antrenat echipa bistriteana in sezonul 1986-1987. A fost absolvent al ANEFS in anul 1961 si a primit ulterior titlul de antrenor emerit.

Ion Voica si-a inceput cariera de tehnician in 1961 si a incheiat-o in 1994. La nivelul Diviziei B a pregatit echipele Politehnica Bucuresti (actuala Sportul Studentesc), Stiinta Bucuresti, Muscelul

Sport / stiri Sport4 vizite[ Sportul Bistritean ]

Fara comentarii: sportulbistritean.ro, record de vizitatori in luna august!

Miercuri, 02 Septembrie 2015, ora 11:51

Fara comentarii: sportulbistritean.ro, record de vizitatori in luna august!Conform trafic.ro, site-ul sportulbistritean.ro a inregistrat un record de vizitatori unici in luna august, 15.918, cu un varf de 2673 de unici in 8 august. Si la capitolul vizite, site-ul nostru a stat bine, cu 39.343 de vizite in aceasta luna.

Cu aceste cifre, sportulbistritean.ro ocupa in prezent locul 6

Sport / stiri Sport2 vizite[ Sportul Bistritean ]

Juniorii lui Chira si Mandrean, victorie clara in prima etapa a Campionatului National!

Miercuri, 02 Septembrie 2015, ora 11:31

Juniorii lui Chira si Mandrean, victorie clara in prima etapa a Campionatului National!Campionatul National de juniori A si B, al doilea esalon valoric dupa Liga Elitelor, a inceput destul de prost pentru echipele bistritene de La Gloria Progresul si LPS.

Doar echipa de juniori B de la LPS a reusit o victorie care arata clar ca are ceva de spus in acest sezon. Jucatorii antrenati de Marius Chira si Sergiu Mandrean au castigat cu 6-0 la LPS Cluj, prin golurile marcate de Verezesan, Candale si Baldean, fiecare cate doua. "A fost o partida controlata de noi de la cap la coada.

Sport / stiri Sport3 vizite[ Sportul Bistritean ]

Tenis de camp: Giulia Butnariu, debut bun in turneele de 12 ani!

Marti, 01 Septembrie 2015, ora 15:29

Tenis de camp: Giulia Butnariu, debut bun in turneele de 12 ani!Giulia Butnariu (foto dreapta), legitimata la CS Tennis ELP, a participat in acest weekend la un turneu de categoria 2 , 12 ani, la Oradea - cupa Memorialul Lenke Ziszovits Popper.

La simplu, a trecut de primul tur, iar la dublu a luat locul 1 impreuna cu Andreea Peczer de la Palatul Copiilor Zalau .

In semifinala

Sport / stiri Sport3 vizite[ Sportul Bistritean ]

Mama, te iubesc, dar nu ca pe minge! Gloria isi cauta viitoarele generatii! Hai cu pustiul la stadion!

Marti, 01 Septembrie 2015, ora 11:57

Mama, te iubesc, dar nu ca pe minge! Gloria isi cauta viitoarele generatii! Hai cu pustiul la stadion!Ai un pusti de 4 ani care iubeste mingea mai tare decat orice jucarie? E clar ca trebuie sa-l dai la fotbal! Academia de Fotbal Gloria e optiunea potrivita. Clubul nou infiintat are conditii foarte bune la stadionul mare, un antrenor serios si nu-ti ia nici un ban pe antrenamente.

Cu o experienta de peste 30 de ani in formarea copiilor si juniorilor, Valer

Sport / stiri Sport5 vizite[ Sportul Bistritean ]

"Goool, Hurloi! Gloria egaleaza campioana!" Asculta o inregistrare fabuloasa de la un meci din 1980!

Luni, 31 August 2015, ora 21:26

"Goool, Hurloi! Gloria egaleaza campioana!" Asculta o inregistrare fabuloasa de la un meci din 1980!Gabi Balint a postat pe facebook o inregistrare de la radio, pe care o pastreaza din 1980. In toamna acelui an, Gloria a jucat in optimile Cupei Romaniei la Sibiu, cu campioana en-titre, Universitatea Craiova.

"Au trecut aproape 34 de ani si casetofonul meu inca functioneaza. I-am facut un service de curand si am ascultat o caseta care mi-a adus aminte de primul meu meci important, Gloria Bistrita-Universitatea Craiova in optimile Cupei Romaniei din decembrie 1980. A fost meciul dupa care

Sport / stiri Sport5 vizite[ Sportul Bistritean ]

Liga a 3-a: Dejul lui Nalati pierde acasa cu Sanatatea lui Dan Florin! Vezi rezultatele din C

Luni, 31 August 2015, ora 10:46

Liga a 3-a: Dejul lui Nalati pierde acasa cu Sanatatea lui Dan Florin! Vezi rezultatele din CIn seria a 5-a din Liga a treia, serie in care joaca o multime de bistriteni, s-a disputat in acest weekend prima etapa din campionat.

Unirea Dej a pierdut pe teren propriu cu Sanatatea Cluj, scor 2-4. Oaspetii au deschis scorul in primul minut dar Florin Alexandru a egalat in minutul 15 din 11 metri. Dan Matei, fostul capitan al Gloriei, a stabilit scorul pauzei, 1-2 iar in partea a doua Sanatatea s-a desprins decisiv pana la 1-4, golul 2 al dejenilor fiind inscris pe final. La gazde, Nalati,

Sport / stiri Sport4 vizite[ Sportul Bistritean ]

TAEKWONDO. Bistriteanca Ionela Musteata, performanta istorica la Campionatul Mondial

Luni, 31 August 2015, ora 10:22

TAEKWONDO. Bistriteanca Ionela Musteata, performanta istorica la Campionatul MondialIn perioada 23-26 august, a avut loc, in localitatea Muju din Korea de Sud, Campionatul Mondial de Taekwondo WTF destinat cadetilor (12-14 ani).

Romania a fost reprezentata de un lot compus din antrenorul Marius Nicolae Muti si sportiva Liana Ionela Musteata. Aceasta sportiva a fost singura din lotul Romaniei care a obtinut in urma cu doua luni locul 2 la Campionatul European de Taekwondo WTF din Strasbourg, Franta, asigurandu-si astfel participarea la Campionatul Mondial de Taekwondo WTF.

Sport / stiri Sport3 vizite[ Sportul Bistritean ]

Doru Greab, invins doar de Curtuius! UTA - Gaz Metan 1-2. Inflatie de bistriteni in meciul de la Arad!

Luni, 31 August 2015, ora 09:54

Doru Greab, invins doar de Curtuius! UTA - Gaz Metan 1-2. Inflatie de bistriteni in meciul de la Arad!Bistriteanul Doru Greab a aparat foarte bine in prima etapa din Liga a doua. Echipa lui, Gaz Metan Medias a castigat la UTA cu 2-1, intr-un meci cu o multime de fosti jucatori de-ai Gloriei pe teren.

La echipa antrenata de Ioan Balaur si condusa de Ioan Horoba au mai intrat pe teren Bajenaru, Ciprian Petre si Abrudan iar pe banca derezerve a stat portarul Botoser. De cealalta parte, Curtuius a fost titular si a marcat la 2-0 pentru oaspeti, cu capul, dupa o lovitura libera de pe dreapta. In

Sport / stiri Sport7 vizite[ Sportul Bistritean ]

Liga 2: Sebi Rus a marcat pentru Pojorata, dar echipa lui a ratat victoria in prelungiri

Luni, 31 August 2015, ora 09:43

Liga 2: Sebi Rus a marcat pentru Pojorata, dar echipa lui a ratat victoria in prelungiriTrei bistriteni au fost din primul minut in teren la debutul Bucovinei Pojorata in Liga a doua si alti 2 s-au aflat pe banca.

Patca, Padurariu (capitan) si Jarda au intrat din primul minut al partidei cu Gloria Buzau, iar Colta si Sebi Rus au fost rezerve.

Gazdele au deschis scorul in minutul 10, dar oaspetii au egalat pana la pauza. In minutul 65 a intrat pe teren Sebi Rus si in minutul 78 a reusit sa marcheze

Sport / stiri Sport5 vizite[ Sportul Bistritean ]

Minifotbal: Bistrita a avut doi jucatori la echipa nationala a Romaniei!

Luni, 31 August 2015, ora 09:04

Minifotbal: Bistrita a avut doi jucatori la echipa nationala a Romaniei!Sfarsitul saptamanii trecute a adus o premiera in istoria destul de recenta a minifotbalului de la noi din judet: Ionel Cosneac si Doru Conon au fost convocati la Nationala.

Echipa Romaniei a sustinut doua jocuri de verificare impotriva Moldovei si Kazakstanului, jocuri care au facut parte din programul de pregatire pentru Campionatul European. Moldova este si ea calificata la turneul final din Croatia ( septembrie ), astfel ca cei doi bistriteni au avut ocazia sa isi demonstreze calitatile in

Sport / stiri Sport5 vizite[ Sportul Bistritean ]

Liga a 4-a: rezultatele si clasamentul primei etape - sezon 2015-2016

Duminica, 30 August 2015, ora 22:18

Liga a 4-a: rezultatele si clasamentul primei etape - sezon 2015-2016Etapa 1 - 30 august

Progresul Taure

-

Luceafarul Sieu

1

-

3

Spicul Salva

-

Viitorul Lechinta

0

-

1

Vointa Cetate

-

Eciro Forest Telciu

1

-

0

Vointa Livezile

-

Silvicultorul Maieru

5

-

3

Heniu Lesu

-

Atletico Monor

3

-

2

Progresul Nasaud

-

F.C. Bistrita

-

A.C.S. Dumitra a stat.

Clasament:

1

Vointa Livezile

1

1

0

0

5

-3

3p

2

Luceafarul Sieu

1

1

0

0

3

-1

3p

3

Heniu Lesu

1

1

0

0

3

-2

3p

4

Vointa

Sport / stiri Sport20 vizite[ Sportul Bistritean ]

Doar Bistrita-Nasaud si Mehedinti sunt judetele care nu au nici o echipa in primele 3 ligi de fotbal!

Vineri, 28 August 2015, ora 15:14

Doar Bistrita-Nasaud si Mehedinti sunt judetele care nu au nici o echipa in primele 3 ligi de fotbal!Sambata, 29 august, incepe un nou sezon in Ligile a doua si a treia. Din pacate, unul fara nicio echipa bistriteana. Sportulbistritean.ro a avut rabdarea sa numere cate echipe are fiecare judet in primele 3 ligi. A iesit exact ce ne asteptam. Doar Bistrita-Nasaud si Mehedinti sunt judetele care nu au echipe de fotbal in primele 3 esaloane.

"Din pacate, echipa noastra nu a mai putut continua parcursul in esalonul tert din probleme financiare, neimplicarea Consiliului Local si implicit a

Sport / stiri Sport5 vizite[ Sportul Bistritean ]

A fost batut mar la o discoteca din Bistrita! Presedintele FRH, Alexandru Dedu, a venit in carje la Consiliul Judetean!

Vineri, 28 August 2015, ora 13:37

A fost batut mar la o discoteca din Bistrita! Presedintele FRH, Alexandru Dedu, a venit in carje la Consiliul Judetean!Alexandru Dedu, presedintele Federatiei Romane de Handbal, nu poate uita bataia pe care a mancat-o acum 20 de ani, la Casa Tineretului, dupa cum marturiseste, singura pe care a luat-o vreodata in viata lui.

Invitat la Bistrita de sefii handbalului bistritean, Dedu a marturisit ca are o amintire foarte neplacuta legata de orasul nostru.

"Eram cu lotul de juniori la Balcaniada, in orasul dumneavoastra. Dupa un meci, m-am dus la o discoteca (n.r., prin anii 95 la Casa Tineretului), rupt de

Sport / stiri Sport18 vizite[ Sportul Bistritean ]

Liga (a 4-a) schioapa! Duminica incepe campionatul, dar se joaca doar 5 meciuri din 7!

Vineri, 28 August 2015, ora 09:56

Liga (a 4-a) schioapa! Duminica incepe campionatul, dar se joaca doar 5 meciuri din 7!Desi s-au inscris la start 14 echipe in acest sezon de Liga a 4-a, doar 5 meciuri se vor juca in prima etapa, programata duminica, de la ora 17.00. Viitorul Sieu Magherus s-a retras din campionat dupa ce toti jucatorii au plecat la Lechinta, iar FC Bistrita si Progresul Nasaud au decis, de comun acord, sa-si amane partida, nefiind inca pregatite de startul sezonului.

Iata care sunt partidele programate in prima etapa:

Progresul Taure - Luceafarul

Sport / stiri Sport11 vizite[ Sportul Bistritean ]

Parca, parca! Gloria strange de-o echipa si castiga clar primul amical: 6-0 cu AFC Budac

Joi, 27 August 2015, ora 20:27

Parca, parca! Gloria strange de-o echipa si castiga clar primul amical: 6-0 cu AFC BudacAcademia de Fotbal Gloria a sustinut primul meci de verificare de la infiintare, dupa o tentativa nereusita desfasurata saptamana trecuta in compania juniorilor. Adversarul de astazi a fost pe calibrul ei, o echipa de mijlocul clasamentului in Liga a 5-a, AFC Budac.

Antrenorii Adrian Florea si Gheorghe Hurloi au reusit sa alcatuiasca o echipa rezonabila, ce are un schelet suficient de bun pentru acest esalon. Cu exceptia postului de portar, improvizat cu Gobe Szabo la

Sport / stiri Sport9 vizite[ Sportul Bistritean ]

Brambureala la juniori! In doua zile incepe campionatul, bistritenii joaca in al doilea esalon!

Joi, 27 August 2015, ora 10:51

Brambureala la juniori! In doua zile incepe campionatul, bistritenii joaca in al doilea esalon!Federatia Romana de Fotbal a schimbat din acest sezon sistemul de desfasurare a campionatelor de juniori republicani. Primele echipe clasate in campionatul trecut au format Liga Elitelor (foto 1), iar cele mai slab clasate joaca in esalonul 2, care se numeste Campionatul National.

Gloria Progresul si LPS, cele doua grupari inscrise la start nu au prins Liga elitelor, unde sunt doar doua serii de cate 12 echipe. Bistritenii au fost repartizati in Campionatul National (foto 2), unde sunt 6 serii

Sport / stiri Sport9 vizite[ Sportul Bistritean ]

Se stie seria in care va juca CSM Bistrita. Pasca: "Va fi un campionat lung si complicat"

Joi, 27 August 2015, ora 09:44

Se stie seria in care va juca CSM Bistrita. Pasca: "Va fi un campionat lung si complicat"Federatia Romana de Handbal a facut publice seriile la Divizia A de handbal feminin. Echipa noastra, CSM Bistrita, face parte din grupa a doua si are de infruntat echipe puternice, centre importante in handball feminin romanesc.

"E o serie echilibrata, puternica. Au venit doua echipe din Liga Nationala, Muresul si Deva, echipa care isi doresc, cu siguranta, sa revina in prima liga. Va fi un campionat lung si complicat", spune antrenorul

Sport / stiri Sport6 vizite[ Sportul Bistritean ]

Alte doua echipe renunta la fotbalul judetean! "Primaria Budacu de jos nu va mai plati nimic pentru fotbal"

Miercuri, 26 August 2015, ora 12:26

Alte doua echipe renunta la fotbalul judetean! "Primaria Budacu de jos nu va mai plati nimic pentru fotbal"Dupa echipa din Sieu Magherus, care nu se va mai inscrie in urmatorul sezon al fotbalului judetean desi a fost a treia in campionatul trecut, alte doua formatii de traditie ies din competitie.

Progresul Jelna si Inter Monariu se vor retrage din Liga a 5-a si isi vor trimite toate fortele la Budus. Astfel, din 4 echipe, comuna Budacu de Jos ramane cu doua, Real Budus si FC Budac. Ambele sustinute de sponsori locali, fara implicarea Primariei.

Primarul Florin Simionca e suparat foc pe Asociatia

Sport / stiri Sport6 vizite[ Sportul Bistritean ]

Handbal: Inca doua jucatoare de liga in lotul lui Horatiu Pasca! Vezi toate transferurile!

Miercuri, 26 August 2015, ora 11:18

Handbal: Inca doua jucatoare de liga in lotul lui Horatiu Pasca! Vezi toate transferurile!Opt transferuri de liga nationala a facut pana in acest moment echipa feminina de handbal CSM Bistrita, cu intentia clara de a promova in primul esalon.

Dupa Geta Vartic, Claudia Cetaseanu, Alexandra Ciunt, Adriana tamas, Oana Carstea si Andreea Barbos, care se afla de cateva saptamani in pregatire la Bistrita, zilele trecute conducatorii echipei au reusit alte doua legitimari importante.

Au venit doua jucatoare nascute in 1993, ambele de la echipe ce in sezonul trecut au evoluat in Liga

Sport / stiri Sport12 vizite[ Sportul Bistritean ]

Primul soc in Liga a 4-a! O echipa de podium va disparea! Jucatorii se muta cu totul la Lechinta!

Marti, 25 August 2015, ora 15:37

Primul soc in Liga a 4-a! O echipa de podium va disparea! Jucatorii se muta cu totul la Lechinta!Cu 5 zile inaintea inceperii campionatului Ligii a 4-a, o echipa ce in sezonul trecut a terminat pe locul 3 in clasament se muta cu 18 jucatori, antrenor si sponsor, la Lechinta.

Viitorul Sieu Magherus se va retrage din campionat si lotul lui Cristi Budacan se va transfera la Viitorul Lechinta.

"Nu mai puteam continua fara sprijin. Sprijin pe care, iata, l-am gasit la Lechinta. Cel

Sport / stiri Sport5 vizite[ Sportul Bistritean ]

Mihai Sarmasan despre mondialele de atletism: Si din nou...U S A I N !

Marti, 25 August 2015, ora 10:03

Mihai Sarmasan despre mondialele de atletism: Si din nou...U S A I N !Zilele acestea pe celebrul stadion olimpic "Cuib de pasare" din capitala Chinei - Beijing se desfasoara cea de-a 15-a editie a Campionatului Mondial de atletism. Poate cel mai asteptat moment al evenimentului il reprezinta finala probei de 100 de metri plat.

La startul probei iau parte 9 atleti, calificati toti in finala cu timpi sub 10 secunde, 4 americani, doi jamaicani, un chinez, un canadian si infiltrat printre ei un singur sportiv din Europa.
Jamaicanul Usain Bolt multiplu campion

Sport / stiri Sport3 vizite[ Sportul Bistritean ]

Academia de Fotbal Gloria are primul trofeu! Copiii lui Sasarman au castigat un turneu la Gurghiu!

Luni, 24 August 2015, ora 11:38

Academia de Fotbal Gloria are primul trofeu! Copiii lui Sasarman au castigat un turneu la Gurghiu!La invitatia muresenilor de la Atletic Kids Gurghiu, elevii lui Valer Sasarman, juniorii D ai A.F. Gloria Bistrita, au participat la " Trofeul Valea Regilor ", categoria under 13, competitie ce a reunit 10 echipe, organizate in doua grupe, cu partide de 35 de minute, desfasurate intr-o singura repriza.

Bistritenii au castigat detasat grupa B, prin victoriile cu Best Kids Reghin (3-0 ), CSS Brasovia Brasov (1-0, in derby-ul grupei ), CSM Avantul Reghin (1-0 ), iar in ultima partida din grupa

Sport / stiri Sport7 vizite[ Sportul Bistritean ]

Gloria isi cauta jucatori? Am gasit noi echipa ideala! Ar fi plin stadionul ca pe vremuri!

Luni, 24 August 2015, ora 10:32

Gloria isi cauta jucatori? Am gasit noi echipa ideala! Ar fi plin stadionul ca pe vremuri!Mai sunt doar doua saptamani pana la inceperea campionatului Ligii a 5-a si Gloria nu are echipa. Mai in gluma, mai in serios, sportulbistritean.ro le sugereaza conducatorilor o formula de joc ce ar putea face fata in acest esalon si ar aduce si spectatori la stadion.

La 55 de ani si o viata sportiva de invidiat, Aurel Nalati ar putea apara cu succes in Liga a 5-a. Avandu-l de rezerva pe stomatologul Marius Pop, dublu campion judetean, postul de portar ar fi rezolvat.

In aparare, Dorel

Sport / stiri Sport14 vizite[ Sportul Bistritean ]

Liga 2: Cum arata sistemul competitional, cine si cum joaca in campionatul 2015-2016

Luni, 24 August 2015, ora 09:45

Liga 2: Cum arata sistemul competitional, cine si cum joaca in campionatul 2015-2016Comitetul Executiv al Federatiei Romane de Fotbal din data de 20 august 2015, intrunit in mod statutar, la Casa Fotbalului, in prezenta majoritatii membrilor sai, a adoptat decizii legate de editia 2015-2016 a Ligii a doua. Astfel, sezonul va incepe in 29 august si se va desfasura dupa cum urmeaza:

Sistemul competitional pentru sezonul 2015-2016:

Din editia 2016-2017, esalonul secund va ramane cu o singura serie, de 22 de echipe. Din acest motiv, la finalul actualei editii de campionat, vor

Sport / stiri Sport15 vizite[ Sportul Bistritean ]

Medalii dupa medalii pentru bistriteni la Campionatele Nationale de haltere pentru juniori

Vineri, 21 August 2015, ora 18:07

Medalii dupa medalii pentru bistriteni la Campionatele Nationale de haltere pentru junioriDupa medaliile obtinute de Adriana Lacatis si Daniel Padure in primele reuniuni ale Campionatelor Nationale de haltere pentru juniori de la Bistrita, au urmat altele obtinute de sportivii de la CSM.

La categoria 77 de kilograme, Bogdan Badarau a urcat de doua ori pe treapta a doua a podiumului si o data pe cea de-a treia. La categoria 94 de kilograme, Nicolae Negrea a fost performerul bistritenilor, cu 3 locuri 2. Ambii

Sport / stiri Sport4 vizite[ Sportul Bistritean ]

Ilie Lazar, marcatorul golului cu Fiorentina: "Cu lacrimi in ochi, ma gandesc la fosta mea echipa - cum nu mai este acuma"

Vineri, 21 August 2015, ora 11:12

Ilie Lazar, marcatorul golului cu Fiorentina: "Cu lacrimi in ochi, ma gandesc la fosta mea echipa - cum nu mai este acuma"Ilie Lazar, unul dintre cei mai mari golgeteri pe care i-a avut fotbalul bistritean in toate timpurile, regreta situatia in care a ajuns echipa. Intr-o postare pe facebook, atacantul care a marcat in celebra remiza cu Fiorentina scrie un mesaj interesant si emotionat. Iata-l:

"Imi pare rau de situatia trista a fotbalului bistritean. Ma regasesc intotdeauna cu multa bucurie in amintirea echipei de neuitat si unica in Romania - Gloria Bistrita. Cinci ani plini au coincis cu performanta speciala

Sport / stiri Sport11 vizite[ Sportul Bistritean ]

Primarul spune ca in iunie avem partia de schi! A semnat contractul de executie!

Vineri, 21 August 2015, ora 10:47

Primarul spune ca in iunie avem partia de schi! A semnat contractul de executie!Primarul Ovidiu Cretu si-a implinit ieri un vis: a semnat contractul pentru partia de schi din Wonderland! Partia va fi gata in vara anului viitor si va fi echipata pentru a putea fi folosita si vara, scrie bistriteanul.ro

"Semnam astazi (nr. ieri, 20 august) un contract extrem de important pentru municipiul Bistrita, un contract pe care eu il astept de la prima candidatura, din anul 2008. Este vorba de partia de ski din Wonderland care, pe parcursul celor sapte ani de cand discutam de ea s-a

Sport / stiri Sport7 vizite[ Sportul Bistritean ]

ATENEsIE! Gloria face selectie pentru echipa de Liga a 5-a!

Vineri, 21 August 2015, ora 10:36

ATENEsIE! Gloria face selectie pentru echipa de Liga a 5-a!Academia de Fotbal Gloria organizeaza selectie pentru echipa inscrisa in Liga a 5-a.

Pana miercuri seara, toti cei care doresc sa joace la aceasta formatie pot suna la numarul

Sport / stiri Sport7 vizite[ Sportul Bistritean ]

Gloria s-a prezentat deplorabil la primul test: 1-3 cu juniorii! N-are echipa nici de Liga a 5-a!

Vineri, 21 August 2015, ora 10:21

Gloria s-a prezentat deplorabil la primul test: 1-3 cu juniorii! N-are echipa nici de Liga a 5-a!Primul meci amical de la infiintarea Academiei de Fotbal Gloria a fost mai penibil decat si-ar fi imaginat orice suporter bistritean. Chiar si celor 2 antrenori, Adrian Florea si Gheorghe Hurloi li s-a facut rusine la un moment dat de jucatorii pe care i-au avut la dispozitie si pe care i-au imbracat in tricourile albe cu Darimex pe piept.

Fosti juniori din generatia 1995 sau prieteni si chiar neamuri cu oamenii de prin club, fotbalistii adunati la Academia de Fotbal Gloria i-au facut pe

Sport / stiri Sport11 vizite[ Sportul Bistritean ]


Prima   1   2   3   4   5   6   >>   Ultima