Rezultatele 1 - 30 din 1000 (0.329 secunde)
Schimba cuvintele cautate
Filtreaza dupa data
Data inceput
Data sfarsit

Filtreaza dupa publicatie

Inotatoarea Ruxandra Brehar, printre cei 4 elevi de 10 la Evaluarea Nationala

Marti, 27 Iunie 2017, ora 09:09

Inotatoarea Ruxandra Brehar, printre cei 4 elevi de 10 la Evaluarea NationalaMedaliata recent cu bronz la Campionatele Nationale de inot pentru juniori, Ruxandra Brehar a obtinut o mare performanta si la invatatura.

Eleva in clasa a 8-a la Colegiul National "Liviu Rebreanu" Bistrita, Ruxi a avut Evaluarea Nationala si a luat 10 pe linie.

Intr-un interviu pentru

Sport / stiri Sport1 vizite[ Sportul Bistritean ]

VIDEO, Sergiu Costin: "Astia suntem, atata putem. Am iesit cu capul sus, nu ne-am facut de ras"

Duminica, 25 Iunie 2017, ora 12:30

VIDEO, Sergiu Costin: "Astia suntem, atata putem. Am iesit cu capul sus, nu ne-am facut de ras"Sergiu Costin, liderul echipei din Dumitra, a fost unul ditre cei mai buni jucatori de pe teren si in returul de la Radauti, contand pentru mansa a doua a barajului de promovare in Liga a treia.

"A fost foarte greu. Stiam ca sunt mai pregatiti fizic. Dar nu ne-am facut de ras, am iesit cu capul sus, am jucat cat am putut de bine. Poate am fi avut nevoie si de noroc", spune Costin.

Fostul jucator de liga 1 a comentat si situatia de la inceputul meciului, cand Cosneac nu a fost lasat sa joace.

Sport / stiri Sport6 vizite[ Sportul Bistritean ]

Nu e intamplare! Arbitrul de la Radauti e acelasi care a facut praf un meci la Prundu Bargaului

Duminica, 25 Iunie 2017, ora 11:09

Nu e intamplare! Arbitrul de la Radauti e acelasi care a facut praf un meci la Prundu BargauluiArbitrul Florin Andrei din Targu Mures nu l-a lasat sa joace sambata pe unul dintre cei mai buni jucatori ai Dumitrei, in acelasi stil ca impotriva Heniului, intr-un meci de pomina la Prundu Bargaului.

Centralul meciului de la Radauti, castigat in cele din urma de gazde cu 2-1, a considerat ca viza medicala a lui Ionel Cosneac nu ar fi in regula, fiind aplicata pe o fila suplimentara capsata in carnetul de legitimare (foto).

Daca nu am fi asistat la o alta partida in care Florin Andrei a

Sport / stiri Sport4 vizite[ Sportul Bistritean ]

Baraj: Canta cucul bata-l vina, ne rapuse Bucovina! Dumitra rateaza promovarea

Sambata, 24 Iunie 2017, ora 19:51

Baraj: Canta cucul bata-l vina, ne rapuse Bucovina! Dumitra rateaza promovareaACS Dumitra nu a reusit sa promoveze in Liga a treia dupa mansa a doua a barajului de la Radauti, incheiata cu scorul de 2-1 pentru gazde. Ai nostri au avut in fata o echipa, Bucuvina Radauti, foarte puternica, bine asezata in teren si mult mai motivata.

Sergiu Costin si ai lui au facut ce-au putut in acest baraj, la capatul caruia nu se vedea vreo speranta din partea celor care conduc aceasta echipa.

Sport / stiri Sport8 vizite[ Sportul Bistritean ]

FOTO, tenis de masa: Bistritenii, cu fetele inainte spre Paleta de Argint!

Vineri, 23 Iunie 2017, ora 11:13

FOTO, tenis de masa: Bistritenii, cu fetele inainte spre Paleta de Argint!Paleta de Argint, cel mai mare concurs de tenis de masa pentru copii de 8-10 ani, continua la Bistrita, in Sala Gheorghe Bozga.

Dupa prima zi, cea in care s-a jucat doar pe echipe, fetele de la LPS Bistrita 1 par sa fie in carti pentru fazele superioare al competitiei. Cu Cristina Singeorzan, Teodora Simon (transferata de

Sport / stiri Sport7 vizite[ Sportul Bistritean ]

Baraj: Radautenii, de joi in cantonament! Ce spune Daniel Balan despre retur

Vineri, 23 Iunie 2017, ora 10:52

Baraj: Radautenii, de joi in cantonament! Ce spune Daniel Balan despre returACS Dumitra joaca sambata, de la 17.30, la Radauti, in mansa a doua a barajului pentru Liga a treia, dupa 0-0 in prima partida.

Fostul stelist Daniel Balan, acum antrenorul Bucovinei Radauti, crede ca sansele de promovare au ramas egale. "Am facut un meci bun in prima mansa, ne-am creat cateva ocazii clare de a inscrie, insa din pacate n-am reusit sa bagam mingea in plasa. Echipa gazda, avand o medie de varsta mai ridicata, a fost avantajata poate si de dimensiunile reduse ale suprafetei de

Sport / stiri Sport5 vizite[ Sportul Bistritean ]

Handbal: Bianca Zegrean se intoarce acasa! "Sunt foarte bucuroasa"

Vineri, 23 Iunie 2017, ora 10:09

Handbal: Bianca Zegrean se intoarce acasa! "Sunt foarte bucuroasa"Dupa un sezon in care a jucat pentru Minaur Baia Mare in liga secunda, bistriteanca Bianca Zegrean revine la CSM Bistrita si va face parte din lotul lui Pasca pentru campionatul urmator.

Bianca a ajuns la 21 de ani si a fost doar imprumutata la Baia Mare. A facut acolo un sezon foarte bun, marcand 6-7 goluri pe meci si ratand la mustata promovarea in Liga Nationala.

Fiica cea mare a fostului fotbalist Dorel Zegrean joaca extrema stanga si stie ca va avea mult de luptat cu Dinca si

Sport / stiri Sport8 vizite[ Sportul Bistritean ]

Handbal: Sezon nou, echipa noua! CSM Bistrita mai cauta intariri!

Joi, 22 Iunie 2017, ora 13:25

Handbal: Sezon nou, echipa noua! CSM Bistrita mai cauta intariri!CSM Bistrita va intra in noul sezon cu o echipa noua. Multe jucatoare si-au incheiat contractul cu echipa bistriteana, in timp ce altele au semnat si vor juca coordonate de Horatiu Pasca.

Antrenorul bistritencelor a discutat cu sportulbistritean.ro despre aceste modificari care nu le vor face viata deloc usoara fetelor in teren, insa are sperante ca va reusi sa creeze acea chimie intre ele:

*Mi-as fi dorit sa nu facem atat de multe schimbari, insa asta e viata. La un moment dat trebuie sa iei

Sport / stiri Sport10 vizite[ Sportul Bistritean ]

Inot: Antrenament reusit! CS Tibi la Cupa Citolab - Tirgu Mures

Joi, 22 Iunie 2017, ora 10:33

Inot: Antrenament reusit! CS Tibi la Cupa Citolab - Tirgu MuresRecent, la Tirgu Mures s-a desfasurat prima editie a concursului de inot Cupa Citolab.CS Tibi a participat cu un lot de 15 sportivi din grupele de performanta de la Bistrita si Beclean.

"A fost un concurs scurt, cu doar doua probe la fiecare categorie de varsta, 50 m fluture si 50 m bras la cei nascuti in 2007 si mai mici, 100 m liber si 400 m mixt la cei nascuti in 2006 si mai mari, un concurs la care au participat cluburi invitatede organizatori. Pentru noi a fost un bun antrenament in

Sport / stiri Sport5 vizite[ Sportul Bistritean ]

Horatiu Pasca, despre calificarea Romaniei la mondiale si obiectivele nationalei

Joi, 22 Iunie 2017, ora 08:49

Horatiu Pasca, despre calificarea Romaniei la mondiale si obiectivele nationaleiRomania a invins Austria in califcarile pentru Campionatul Mondial de handbal feminin din 2018. Chiar daca austriecele nu sperau sa bata Romania, au reusit sa produca emotii si au condus Romania in prima jumatate.

Antrenorul secund al nationalei Romaniei de handbal feminin, Horatiu Pasca, a vorbit cu sportulbistritean.ro despre cum s-a vazut meciul cu Austria de pe banca. Cu o echipa noua, Romania a reusit sa se impuna la scor, insa nu fara emotii.

*Cred ca emotii am avut tot timpul pentru ca

Sport / stiri Sport6 vizite[ Sportul Bistritean ]

Sintetic, Liga a doua: Cu 100 la ora spre Liga I! Dacii Liberi, aproape de visul promovarii!

Miercuri, 21 Iunie 2017, ora 11:48

Sintetic, Liga a doua: Cu 100 la ora spre Liga I! Dacii Liberi, aproape de visul promovarii!Cristian Bugnar a fost omul meciului cu Pink Boys G pentru echipa lui Sotan si Popovici, meci dupa care Dacii Liberi au ajuns la 100 de puncte, doar o victorie despartindu-i pe acestia de promovarea directa.

"Bughi" a intrat perfect in meci si a marcat cu o scarita golul care i-a dus pe Daci in avantaj, dupa ce Bogdan Budea egalase pentru Pink Boys G cu o spectaculoasa lovitura de cap. Daca inving si pe AS Roma, Dacii Liberi isi asigura un loc in prima Liga, derby-ul din ultima etapa cu Puf de

Sport / stiri Sport8 vizite[ Sportul Bistritean ]

"Toate ne dor!" Vezi ce spune Sergiu Costin despre barajul dintre Dumitra si Radauti

Miercuri, 21 Iunie 2017, ora 10:09

"Toate ne dor!" Vezi ce spune Sergiu Costin despre barajul dintre Dumitra si RadautiSergiu Costin a fost cel mai bun jucator de pe teren in turul barajului de promovare dintre ACS Dumitra si Bucovina Radauti, meci incheiat la egalitate, 0-0.

Liderul echipei din Dumitra recunoaste ca Bucovina Radauti e un adversar puternic, bine pregatit, greu de depasit in meciul retur, programat sambata, 24 iunie, de la ora 17.30.

"A fost un meci foarte greu pentru noi, in care am dat tot ce-am avut mai bun. Toate ne dor, am luptat cat am putut, fiindca am avut in fata un adversar mult mai

Sport / stiri Sport7 vizite[ Sportul Bistritean ]

FOTO: O leaca di bataii! Povestea unui baraj pierdut de Vointa Cetate fix acum 10 ani!

Marti, 20 Iunie 2017, ora 09:40

FOTO: O leaca di bataii! Povestea unui baraj pierdut de Vointa Cetate fix acum 10 ani!In iunie 2007, Vointa Cetate castiga campionatul Ligii a 4-a cu o singura infrangere, 6 puncte in fata Progresului Nasaud si Ghita Negrea golgeter cu 24 de goluri. Echipa condusa de Liviu Peica si Gabi Ursa, antrenata de Valer Sasarman avea sa joace la barajul pentru Liga a treia, disputat la Reghin, cu Raraul Campulung, campioana judetului Suceava.

Din pacate, cu toate sperantele puse in acel meci, Vointa a ratat promovarea, dupa un meci in care n-a prea contat in fata moldovenilor, meci

Life Show / stiri Sport4 vizite[ Sportul Bistritean ]

Tenis de masa: De joi incepe Paleta de Argint in sala Gheorghe Bozga

Marti, 20 Iunie 2017, ora 08:57

Tenis de masa: De joi incepe Paleta de Argint in sala Gheorghe BozgaLa Bistrita, se desfasoara incepand de joi cel mai important concurs de tenis de masa pentru copii, Paleta de Argint.

Cu o traditie de peste 40 de ani, competitia aduna la start toate talentele tenisului de masa din Romania.. Organizata de Federatia Romana de Tenis de Masa in colaborare cu DS

Sport / stiri Sport16 vizite[ Sportul Bistritean ]

Sfaturi pentru a paria inteligent

Luni, 19 Iunie 2017, ora 11:04

Sfaturi pentru a paria inteligentMajoritatea celor care de curand au descoperit mirajul pariurilor online va actiona prudent la inceput in ceea ce priveste mizele pe bilete.

Aceasta prudenta este de inteles si chiar recomandata. Sigur, nici prudenta exagerata nu este buna, in sensul in care plasezi mai putin de 1% din banca de fiecare data sau daca la fiecare pariu mizezi pe o cota infima. Pe de alta parte, la fel de adevarat este ca in primele luni de zile cei mai multi utilizatori inregistreaza pierderi. Daca se intampla

Sport / stiri Sport5 vizite[ Sportul Bistritean ]

VIDEO, Cupa Romaniei: Sa vina cupa, sa vina cupa, sa vina cupa la Orhei!

Sambata, 17 Iunie 2017, ora 21:58

VIDEO, Cupa Romaniei: Sa vina cupa, sa vina cupa, sa vina cupa la Orhei!Vointa Cetate a castigat Cupa Romaniei - faza judeteana, la lovituri de departajare, dupa o finala foarte spectaculoasa cu Vointa Livezile, finala disputata la Dumitra, in care a intors scorul de la 1-2, a fost condusa cu 3-2 si a egalat in ultimul minut.

Dupa ce a eliminat campioana in semifinale, echipa din Livezile a inceput si aceasta partida hotarata sa puna mana pe trofeu. Insa Negrea si ai lui au ratat doua mari ocazii in starul partidei si de-acolo parca s-au demoralizat. Ba mai mult,

Sport / stiri Sport8 vizite[ Sportul Bistritean ]

Baraj pentru liga a treia: Parte-n parte! Dumitra ramane in carti pentru promovare!

Sambata, 17 Iunie 2017, ora 21:08

Baraj pentru liga a treia: Parte-n parte! Dumitra ramane in carti pentru promovare!ACS Dumitra s-a batut de la egal la egal cu campioana judetului Suceava, Bucovina Radauti, in prima mansa a barajului de promovare in Liga a treia, scor 0-0.

Peste 700 de spectatori au umplut incomoda tribuna de la Dumitra si gardurile din jurul terenului pentru acest prim meci cu echipa fostului stelist Daniel Balan. O echipa foarte bine cladita si corect asezata in teren, muncitoare si disciplinata. Care a inceput destul de tare partida, intr-un ritm in era greu de crezut ca Dumitra va face

Sport / stiri Sport14 vizite[ Sportul Bistritean ]

K1: Trei din 3! Rodnenii au batut tot la Timisoara

Sambata, 17 Iunie 2017, ora 20:38

K1: Trei din 3! Rodnenii au batut tot la TimisoaraTrei sportivi antrenati de Vali Bodea au participat astazi la Interclub Kickboxing Timisoara. Reprezentantii CS Kickboxing Rodna au castigat toate meciurile!

Astazi a avut loc la Timisoara competitia Interclub Kickboxing, unde s-au inscris peste o suta de sportivi.

Viorel Rimbulea, medaliat la campionatele europene din Italia si Grecia, a castigat la puncte un meci la

Sport / stiri Sport6 vizite[ Sportul Bistritean ]

Tenis de camp: Altul mai mare si mai frumos! Terraqua Open, inscrieri pana luni

Sambata, 17 Iunie 2017, ora 13:39

Tenis de camp: Altul mai mare si mai frumos! Terraqua Open, inscrieri pana luniSe stie, circuitul Tenis Partener a prins excelent la Bistrita. Sute de jucatori se inscriu etapa de etapa la toate categoriile turneului si participa la competitiile organizate chiar si in alte localitati.

De pilda, la sfarsitul saptamanii trecute, 3 bistriteni au ajuns in semifinalele Turneului UMF de la Targu Mures, iar Calin Harsian a castigat tabloul eliminatoriu de la nivelul 5.

Dar ce-a fost pana acum a fost doar incalzirea pentru turneul ce se anunta in weekendul Urmator la Baza Grand

Sport / stiri Sport9 vizite[ Sportul Bistritean ]

Doar 4 echipe bistritene au trecut de baraj in ultimii 22 de ani! Dumitra a mai avut o sansa!

Vineri, 16 Iunie 2017, ora 15:10

Doar 4 echipe bistritene au trecut de baraj in ultimii 22 de ani! Dumitra a mai avut o sansa!ACS Dumitra joaca sambata, de la ora 18.00, prima mansa a barajului pentru Liga a treia, cu Bucovina Radauti, campioana judetului Suceava. Daca ar promova, ar fi de-abia a 6-a promovare la baraj in ultimii 22 de ani pentru judetul nostru.

De-a lungul ultimilor 22 de ani, doar 4 echipe din judetul Bistrita- Nasaud au reusit sa treaca de baraj: Heniu Prundu Bargaului, Vointa Livezile, Gloria II si FC Bistrita.

Vointa Livezile (FOTO 2011) este performera, cu doua participari si doua reusite,

Sport / stiri Sport9 vizite[ Sportul Bistritean ]

VIDEO: Ovidiu Fatu, ca-n vremurile de glorie! A pus pariu ca face o genuflexiune cu 192 de kilograme!

Joi, 15 Iunie 2017, ora 10:31

VIDEO: Ovidiu Fatu, ca-n vremurile de glorie! A pus pariu ca face o genuflexiune cu 192 de kilograme!Antrenorul de haltere Ovidiu Fatu a pus pariu cu sportivii sai de la centrul olimpic de juniori ca-i bate la genuflexiuni cu o bara incarcata cu aproape 200 de kilograme.

La 43 de ani, fostul campion mondial de juniori, acum antrenor la CSM Bistrita si la Centrul Olimpic, a facut o genuflexiune cu 192 de

Sport / stiri Sport12 vizite[ Sportul Bistritean ]

Cupa ASPR: La Bistrita, pompierii din toata tara si-au ales cei mai buni jucatori de tenis de masa

Joi, 15 Iunie 2017, ora 10:09

Cupa ASPR: La Bistrita, pompierii din toata tara si-au ales cei mai buni jucatori de tenis de masaCei mai buni pompieri militari la tenis de masa s-au intalnit intr-o competitie ce a durat doua zile, in perioada 12 - 14 iunie 2017, in Sala Olimpica "Gheorghe Bozga" din municipiul Bistrita.

Competitia a fost organizata sub egida Asociatiei Sportive a Pompierilor din Romania si a reunit peste 60 de pompieri militari de la inspectoratele judetene pentru situatii de urgenta din tara.

Competitia a fost structurata in trei categorii de varsta, dupa cum urmeaza: sportivi sub 35 de ani, 36 - 45

Sport / stiri Sport8 vizite[ Sportul Bistritean ]

Handbal: A semnat Nicoleta Dinca! Extremele sunt rezolvate! Gaura mare in inter dreapta!

Joi, 15 Iunie 2017, ora 09:58

Handbal: A semnat Nicoleta Dinca! Extremele sunt rezolvate! Gaura mare in inter dreapta!Asa cum bine anunta sportulbistritean.ro acum o luna, experimentata extrem stanga Nicoleta Dinca va fi legitimata la CSM Bistrita.

Prin acest transfer, conducatorii bistriteni intaresc partea stanga, dupa plecarile Oanei Carstea si Andradei Maior Pasca. Acolo a fost adusa si Mihaela Orsivschi de la Braila asa incat, betonat si pe dreapta cu Paraschiv si Barbos, capitolul extreme e inchis.

Odata cu decizia Oanei Chirila de a ramane la Bistrita, stam bine si in inter dreapta. Golgeterul nostru

Sport / stiri Sport12 vizite[ Sportul Bistritean ]

Sambata, nasaudenii merg in pelerinaj pe biciclete

Miercuri, 14 Iunie 2017, ora 15:42

Sambata, nasaudenii merg in pelerinaj pe bicicleteDaca iti place sa faci plimbari lungi pe doua roti, sambata e momentul. Asa cum a obisnuit si vara trecuta, Parohia Ortodoxa nr. 1 Nasaud in colaborare cu CNIPT Nasaud organizeaza iesiri cu bicicletele.

De data aceasta, plimbarea incepe la ora 8.30 din fata catedralei Sfantul Nicolae din centrul Nasaudului.

Sport / stiri Sport6 vizite[ Sportul Bistritean ]

Sintetic, Liga a doua: Au predat "lanterna"! Seria incredibila continua pentru Sprunedici!

Miercuri, 14 Iunie 2017, ora 15:36

Sintetic, Liga a doua: Au predat "lanterna"! Seria incredibila continua pentru Sprunedici!De cand Danciulescu le-a transmis un mesaj de incurajare, baietii de la Sprunedici parca au intrat in transa. 5 victorii si un egal are trupa lui Calin Sonea si Liviu Cabuz in ultimele etape disputate si salvarea de la retrogradare pare un obiectiv din ce in ce mai aproape. Cipry Pacurar a marcat de 5 ori in meciul cu Imperialii si e cel mai in forma atacant al Ligii a II a, luand parca exemplu de la Danciu-gol.

Dacii Liberi continua sa ramana liderii solitari ai ligii secunde, dupa un

Sport / stiri Sport5 vizite[ Sportul Bistritean ]

Zece inotatori de la CS Tibi la campionatul national de copii

Miercuri, 14 Iunie 2017, ora 11:41

Zece inotatori de la CS Tibi la campionatul national de copiiIn perioada 9-11 iunie 2017 la Brasov s-a desfasurat campionatul national de inot la categoria copii 10-11 ani. La competitie au participat 528 sportivi (241 fete si 287 baieti) reprezentand 69 cluburi.

Au avut drept de participare doar cei calificati dupa etapele regionale. Clubul sportiv Tibi a participat cu un lot de 10 sportivi.In probele individuale cele mai bune clasari le-a obtinut Banu Mezdrea Alexandru, locul 7 la 100 m bras si locul 8 la 50 m bras, iar in probele de stafeta,echipa

Sport / stiri Sport6 vizite[ Sportul Bistritean ]

VIDEO: Cristi Ganea, debut cu pasa de gol la nationala!

Miercuri, 14 Iunie 2017, ora 10:39

VIDEO: Cristi Ganea, debut cu pasa de gol la nationala!Bistriteanul Cristi Ganea a jucat bine in primul sau meci la echipa nationala, castigat de tricolori cu 3-2, pe Cluj Arena, cu campioana Americii de Sud, Chile.

Pentru oaspeti au inscris Eduardo Vargas 8 si Leonardo Valencia 18, in timp ce "tricolorii" au revenit si au intors rezultatul punctand prin Bogdan Stancu 31, Nicolae Stanciu 60 si Alexandru Baluta 83.

Cristi Ganea a evoluat pe partea

Sport / stiri Sport5 vizite[ Sportul Bistritean ]

Uite cine a fost la meci! Primele imagini cu Cristian Coroian dupa accidentul cerebral din 2015!

Miercuri, 14 Iunie 2017, ora 09:59

Uite cine a fost la meci! Primele imagini cu Cristian Coroian dupa accidentul cerebral din 2015!Una dintre cele mai mari surprize din tribunele stadionului clujean la meciul Romania - Chile a fost prezenta lui Cristian Coroian, fostul mare jucator al Gloriei si al CFR-ului.

Coro a fost invitat de Lucian Sanmartean, care si-a facut retragerea oficiala de la nationala cu aceasta ocazie. Cel mai bun marcator al Bistritei in Liga 1 a venit insotit de prietenul si fostul sau coechipier Alin Minteuan si s-a intalnit la meci cu alti oameni de fotbal invitati si ei de Sanmartean.

Au stat

Sport / stiri Sport12 vizite[ Sportul Bistritean ]

VIDEO: A avut 21 de selectii si o retragere emotionanta! Sanmartean isi ia adio de la nationala!

Marti, 13 Iunie 2017, ora 22:57

VIDEO: A avut 21 de selectii si o retragere emotionanta! Sanmartean isi ia adio de la nationala!Moment emotionant in debutul meciului amical Romania-Chile, care s-a desfasurat in aceasta seara pe Cluj Arena.

Unul dintre cei mai buni fotbalisti bistriteni din toate timpurile, Lucian Sanmartean, s-a retras definitiv de la echipa nationala. Sanmartean a fost invitat de Federatia Romana de fotbal la meciul

Sport / stiri Sport15 vizite[ Sportul Bistritean ]

Cuplaj tare la Dumitra! Finala Cupei, in deschiderea meciului de baraj!

Marti, 13 Iunie 2017, ora 13:30

Cuplaj tare la Dumitra! Finala Cupei, in deschiderea meciului de baraj!Sambata, pe terenul din Dumitra se joaca ultimele meciuri oficiale din acest sezon, finala Cupei Romaniei si turul barajului pentru Liga a treia.

De la ora 15.30, Vointa Livezile va intalni Vointa Cetate in ultimul act al fazei judetene a Cupei Romaniei. La final,

Sport / stiri Sport15 vizite[ Sportul Bistritean ]


Prima   1   2   3   4   5   6   >>   Ultima