Rezultatele 1 - 30 din 1000 (0.340 secunde)
Schimba cuvintele cautate
Filtreaza dupa data
Data inceput
Data sfarsit

Filtreaza dupa publicatie

Gloria Progresul a intrat in insolventa. Decizia Tribunalului

Joi, 02 Iulie 2015, ora 11:41

Gloria Progresul a intrat in insolventa. Decizia TribunaluluiTribunalul Bistrita-Nasaud a admis cererea formulata de Gloria Progresul Bistrita si deschiderea procedurii de insolventa.

Decizia a fost luata in sedinta de miercuri, 1 iulie. Conform deciziei publicate pe portalul de judecata, Tribunalul "dispune deschiderea procedurii generale a insolventei impotriva debitoarei A.F.C. G.P. In temeiul art. 45 alin. 1 lit. d raportat la art. 73 din Legea nr. 85/2014, Desemneaza administrator judiciar provizoriu pe C.i.i. - R.L.D., care va indeplini

Sport / stiri Sport1 vizite[ Sportul Bistritean ]

Fotbalistele de la Leoni Bistrita, calificate la Cupa Mondiala Leoni (FOTO)

Joi, 02 Iulie 2015, ora 10:29

Fotbalistele de la Leoni Bistrita, calificate la Cupa Mondiala Leoni (FOTO)Echipa feminina de fotbal de la Leoni Bistrita a participat la turneul de calificare la Cupa Mondiala a fabricilor Leoni, turneu care a avut loc la Arad.

Bistritencele au evoluat foarte bine si au castigat ambele meciuri din competitie, reusind sa invinga Leoni Arad cu scorul de 3-1 si Leoni Pitesti cu 1-0 si au terminat turneul pe locul 1. Pe locul al doilea s-a clasat echipa din Arad.

In urma acestui turneu, 9 jucatoare de la Leoni Bistrita vor participa, in iulie 2016, la Campionatul

Sport / stiri Sport1 vizite[ Sportul Bistritean ]

De ce nu a ajuns Anton la Steaua. Ce salariu fabulos cerea bistriteanul

Miercuri, 01 Iulie 2015, ora 15:30

De ce nu a ajuns Anton la Steaua. Ce salariu fabulos cerea bistriteanulPaul Anton nu va juca la Steaua, desi clubul l-a dorit pe mijlocas si s-a inteles cu cei de la Pandurii. Motivul este salariul prea mare pe care l-a cerut bistriteanul.

"Anton a cerut 100.000 de euro la semnatura plus salariu de 15.000 de euro pe luna in primul an, 17.000 de euro in al doilea si 19.000 de euro in al treilea", a spus Daniel Stanciu la

Sport / stiri Sport5 vizite[ Sportul Bistritean ]

Fotbal pentru viata. Fosti jucatori de la U Cluj si Gloria joaca pentru Alex Toma!

Marti, 30 Iunie 2015, ora 10:39

Fotbal pentru viata. Fosti jucatori de la U Cluj si Gloria joaca pentru Alex Toma!La initiativa Fundatiei Inocenti Bistrita si cu sprijinul lui Marius Miron, patronul restaurantului Hills, pe terenul sintetic de la Baza Raoul se va disputa un joc demonstrativ care are ca scop strangerea de fonduri pentru Ales Toma, baietelul care a fost diagnosticat cu leucemie pentru a doua oara.

Iubitorii fotbalului vor avea astfel ocazia sa vada la lucru fostele glorii ale echipelor din Cluj si Bistrita, jucatori care ne-au incantat de-a lungul timpului cu evolutiile lor. Ioan Ovidiu

Sport / stiri Sport15 vizite[ Sportul Bistritean ]

Jean Padureanu a iesit din spital si se simte bine!

Luni, 29 Iunie 2015, ora 11:09

Jean Padureanu a iesit din spital si se simte bine!O saptamana a stat in spital Jean Padureanu dupa accidentul suferit in propriul apartament. Vineri a fost externat iar astazi va ramane si fara copcile aplicate la cap.

"Sa speram ca se va linisti.

Sport / stiri Sport7 vizite[ Sportul Bistritean ]

Tenis de masa: Rezultate modeste la Paleta de Argint! Nici un bistritean n-a trecut de primii 16!

Luni, 29 Iunie 2015, ora 10:47

Tenis de masa: Rezultate modeste la Paleta de Argint! Nici un bistritean n-a trecut de primii 16!Paleta de Argint, una dintre cele mai vechi si puternice competitii de tenis de masa din Romania, a strans la Bistrita peste 250 de copii din toate centrele importante de tenis de masa. Organizata impecabil vreme de 4 zile, intrecerea n-a fost insa la indemana bistritenilor, care nu s-au apropiat de podium.

Cele mai bune rezultate pentru LPS Bistrita au venit de la Razvan Hudisteanu si Lavinia Tarsu, care au ajuns intre primii 16 de pe tabloul principal. Amandoi sunt nascuti in 2005, in

Sport / stiri Sport9 vizite[ Sportul Bistritean ]

Suporteri de lux la Cetate! Radu Moldovan: "Am avut doua faze si am dat 3 goluri"

Duminica, 28 Iunie 2015, ora 10:58

Suporteri de lux la Cetate! Radu Moldovan: "Am avut doua faze si am dat 3 goluri"Terenul de fotbal din Orheiu Bistritei a fost luat cu asalt de spectatori la meciul de baraj dintre Vointa Cetate si ACS Recea. Cateva sute au umplut pana la refuz tribuna si locurile bune de la garduri. Trei autocare de suporteri maramureseni au venit la acest meci, sustinandu-si frenetic echipa favorita pe tot parcursul jocului.

Presedintele Consiliului Judetean, Radu Moldovan, un impatimit al fotbalului, a trait intens aceasta partida, de pe primul rand al tribunei din Orheiu Bistritei.

Sport / stiri Sport9 vizite[ Sportul Bistritean ]

La old-boys poate eram mai buni! Dus cu apa Recea: Cetate - ACS Recea: 3-2 (1-3 in tur)

Sambata, 27 Iunie 2015, ora 23:33

La old-boys poate eram mai buni! Dus cu apa Recea: Cetate - ACS Recea: 3-2 (1-3 in tur)Vointa Cetate a pierdut al doilea baraj in ultimii 10 ani si nu a reusit nici de aceasta data sa faca pasul in Liga a treia. A pierdut, la fel ca prima data, pe mana unor jucatori cu experienta dar iesiti usor din forma sportiva.

Doua goluri avea nevoie echipa lui Gabi Bozga fara sa primeasca vreunul pentru a intoarce rezultatul din tur, 3-1 la Recea, campioana Maramuresului. Si le-a dat, desi nu prea le-a meritat. Petrean a deschis scorul in minutul 3 cu o deviere din 6 metri la o centrare de

Sport / stiri Sport13 vizite[ Sportul Bistritean ]

Vointa Cetate rateaza promovarea in Liga a 3-a: 3-2 (1-3 in tur) cu ACS Recea

Sambata, 27 Iunie 2015, ora 19:51

Vointa Cetate rateaza promovarea in Liga a 3-a: 3-2 (1-3 in tur) cu ACS ReceaVointa Cetate a avut promovarea in mana, conducand cu 2-0 in repriza a 2-a a partidei retur contand pentru barajul de promovare in Liga a 3-a. Insa

Sport / stiri Sport8 vizite[ Sportul Bistritean ]

VIDEO: Doctorul a avut ultimul cuvant! Veteranul din Dumitra inchide tabela finalei din Cupa Romaniei!

Sambata, 27 Iunie 2015, ora 15:02

VIDEO: Doctorul a avut ultimul cuvant! Veteranul din Dumitra inchide tabela finalei din Cupa Romaniei!La 43 de ani, veteranul Vasile Andronesi joaca la echipa lui de suflet, ACS Dumitra. Azi a castigat faza judeteana a Cupei Romaniei, dupa 4-1 cu Progresul Taure.

"Doctorul", asa cum il striga coechipierii fiindca e medic veterinar, a intrat pe teren in minutul 85 al partidei, pentru a bifa

Sport / stiri Sport4 vizite[ Sportul Bistritean ]

Cupa Romaniei a intrat la apa! AJF ia bani de la CJ dar nu-i ajung de-o cupa ca lumea!

Sambata, 27 Iunie 2015, ora 14:38

Cupa Romaniei a intrat la apa! AJF ia bani de la CJ dar nu-i ajung de-o cupa ca lumea!Asociatia Judeteana de Fotbal a primit recent 25.000 de lei de la Consiliul Judetean, bani care s-au adaugat bugetului constituit din taxe, vize, cotizatii si amenzi.

Insa, altadata, chiar si fara acesti bani, oficialii AJF se descurcau, parca, mai bine. Se vede asta si pe trofeele oferite performerilor din 2015. Daca mai demult cupele ce reveneau castigatoarei de campionat sau de Cupa Romaniei erau mai impunatoare, acum arata ca niste jucarii.

De altfel, pretul unei cupe asemanatoare cu

Sport / stiri Sport5 vizite[ Sportul Bistritean ]

Cupa Romaniei merge la Dumitra! Progresul Taure, finalista onorabila!

Sambata, 27 Iunie 2015, ora 14:02

Cupa Romaniei merge la Dumitra! Progresul Taure, finalista onorabila!ACS Dumitra, echipa care acum cateva luni era ca si retrogradata in Liga a 5-a, a reusit sa salveze spectaculos un sezon aproape compromis. Cu multi jucatori transferati de la Telciu in frunte cu presedintele Dumitru Simion, echipa dumitreana nu numai ca a ramas in Liga a 4-a, dar a castigat si faza judeteana a Cupei Romaniei.

Finala s-a disputat pe stadionul Jean Padureanu si a adus in fata echipei din Dumitra o revelatie a Ligii a 5-a: Progresul Taure. Formatia care a scos Vointa Cetate in

Sport / stiri Sport15 vizite[ Sportul Bistritean ]

Minifotbal: Pokemonii si Rimini in lupta pentru Cupa Romaniei

Sambata, 27 Iunie 2015, ora 10:14

Minifotbal: Pokemonii si Rimini in lupta pentru Cupa RomanieiSistemul cu 64 de echipe calificate propus de Federatia Romana de Minifotbal a permis judetului nostru sa trimita doua echipe la turneul final ce se desfasoara zilele acestea in trei orase: Piatra-Neamt, Pascani, Roman. Primele echipe din cele 16 grupe se vor califica in saisprezecimi, Rimini-ul lui Goia si Pokemonii lui Alex Rus jucand azi meciurile decisive.

Calificata de pe locul trei in Campionatul Municipal, dupa o victorie de poveste in ultimul meci cu Extraterestrii, Rimini a fost

Sport / stiri Sport4 vizite[ Sportul Bistritean ]

Rares Petrean, golgeterul din Cetate: "Doua dau eu, ca sa promovam! Restul e treaba echipei!"

Vineri, 26 Iunie 2015, ora 12:36

Rares Petrean, golgeterul din Cetate: "Doua dau eu, ca sa promovam! Restul e treaba echipei!"Vointa Cetate joaca sambata, de la ora 17.30, returul cu ACS Comuna Recea, contand pentru barajul de promovare in Liga a treia. In tur, maramuresenii au castigat cu 3-1.

Rares Petrean, golgeterul Vointei Cetate si al campionatului Ligii a 4-a bistritene, se asteapta la un meci bun, la o victorie care sa asigure promovarea echipei lui:

"Suntem foarte motivati, avem incredere in echipa noastra si sunt convins ca vom bate la o diferenta care sa ne asigure promovarea. Promit sa dau doua goluri.

Sport / stiri Sport10 vizite[ Sportul Bistritean ]

Marius Berbecar a asteptat 23 de ani medaliile din 2015! Si au venit la un an dupa ce a plecat de la Bistrita

Vineri, 26 Iunie 2015, ora 11:18

Marius Berbecar a asteptat 23 de ani medaliile din 2015! Si au venit la un an dupa ce a plecat de la BistritaMarius Berbecar s-a transferat anul trecut la Steaua, satul de promisiunile neonorate ale bistritenilor. Si are un sezon de exceptie, dupa 23 de ani de gimnastica, 22 doi cu legitimatie de Bistrita. Prosport.ro a realizat un interviu eveniment cu cel mai bun gimnast roman, medaliat acum cateva zile la Baku.

Anul 2015 este anul lui Marius Berbecar in gimnastica romaneasca. Bistriteanul a devenit intai viceampion continental la paralele la Campionatul European de la Montpellier, ca dupa o luna

Sport / stiri Sport11 vizite[ Sportul Bistritean ]

Marius Berbecar a asteptat 23 de ani medaliile din 2015! Si au venit la un an dupa ce a plecat de la Bistrita

Vineri, 26 Iunie 2015, ora 11:18

Marius Berbecar a asteptat 23 de ani medaliile din 2015! Si au venit la un an dupa ce a plecat de la BistritaMarius Berbecar s-a transferat anul trecut la Steaua, satul de promisiunile neonorate ale bistritenilor. Si are un sezon de exceptie, dupa 23 de ani de gimnastica, 22 doi cu legitimatie de Bistrita. Prosport.ro a realizat un interviu eveniment cu cel mai bun gimnast roman, medaliat acum cateva zile la Baku.

Anul 2015 este anul lui Marius Berbecar in gimnastica romaneasca. Bistriteanul a devenit intai viceampion continental la paralele la Campionatul European de la Montpellier, ca dupa o luna

Sport / stiri Sport8 vizite[ Sportul Bistritean ]

Tenis de masa: A inceput Paleta de Argint! Cei mai buni copii din Romania se intrec la Bistrita

Joi, 25 Iunie 2015, ora 08:40

Tenis de masa: A inceput Paleta de Argint! Cei mai buni copii din Romania se intrec la BistritaIncepand de astazi si pana duminica, in Sala Gheorghe Bozga se desfasoara cea mai mare competitie de tenis de masa din Romania, rezervata copiilor de 8-10 ani.

Se spune ca daca n-ai trecut pe la Paleta de argint, nu o sa ajungi niciodata un mare jucator de tenis de masa. Creanga, Crisan, Mihaela Steff sau mai recent Bernadette Szocs, Dan Daniel sau Adrian Costea, nu numai ca au participat dar au urcat si pe podiumul acestei competitii, una dintre cele mai vechi organizate in Romania.

Peste

Sport / stiri Sport32 vizite[ Sportul Bistritean ]

Handbal: LPS Bistrita, locul 5 la turneul final de juniori 4!

Miercuri, 24 Iunie 2015, ora 09:48

Handbal: LPS Bistrita, locul 5 la turneul final de juniori 4!Singura echipa bistriteana de handbal calificata in acest sezon la turneul final a avut o comportare mai mult decat onorabila. Formatia de juniori 4, antrenata de Sabin Trifan si Silvian Vlad a incheiat campionatul pe locul 5 in tara, dupa un turneu final desfasurat la Resita. Cu 5 victorii si doua infrangeri, bistritenii au confirmat evolutiile foarte bune din celelalte faze ale competitiei.

Rezultate:

LPS Bistrita - Css Bacau 21-18

LPS Bistrita - Romanati Sport Caracal 28-22

LPS Bistrita

Sport / stiri Sport3 vizite[ Sportul Bistritean ]

Fotbal feminin: Junioarele de la Heniu, apreciate la un turneu al federatiei!

Marti, 23 Iunie 2015, ora 16:13

Fotbal feminin: Junioarele de la Heniu, apreciate la un turneu al federatiei!In perioada 19-21 iunie, echipa de junioare ACS HENIU, formata din jucatoare sub 14 ani, a participat la turneul de dezvoltare al fotbalului feminin, intrecere organizata la Brasov.

In urma tragerii la sorti, echipa a fost repartizata in grupa a 2-a, iar la final s-a clasat pe locul 3 in grupa. Echipa antrenata de Calin Svoboda si George Ruscau jr.a castigat apoi finala pentru locurile 5-6, invingand cu 1-0 pe Armonia Falticeni (gol Denisa Granci).

"A fost un turneu reusit din toate punctele

Sport / stiri Sport6 vizite[ Sportul Bistritean ]

Daca nu mai merge cu fotbalul, trecem pe padbol! Sebi Moga vrea sa impuna acest sport la Bistrita!

Marti, 23 Iunie 2015, ora 11:57

Daca nu mai merge cu fotbalul, trecem pe padbol! Sebi Moga vrea sa impuna acest sport la Bistrita!"Ai jucat tenis cu piciorul in cartier? Sigur ai si padbolul in sange!", asta este una dintre definitiile unui nou sport, care incearca sa se impuna si la Bistrita. Un fel de tenis cu piciorul, dar intr-o cusca de sticla, in care mingea poate atinge si peretii.

Sebastian Moga, fostul jucator si antrenor al Gloriei este asociat intr-o firma care aprimit licenta din partea Asociatiei Romane de Padbol, condusa de fostul oficial FRF Cristian Bivolaru:

"Sunt bucuros ca Bistrita e unul dintre

Sport / stiri Sport3 vizite[ Sportul Bistritean ]

Daca nu mai merge cu fotbalul, trecem pe padbol! Sebi Moga vrea sa impuna acest sport la Bistrita!

Marti, 23 Iunie 2015, ora 11:57

Daca nu mai merge cu fotbalul, trecem pe padbol! Sebi Moga vrea sa impuna acest sport la Bistrita!"Ai jucat tenis cu piciorul in cartier? Sigur ai si padbolul in sange!", asta este una dintre definitiile unui nou sport, care incearca sa se impuna si la Bistrita. Un fel de tenis cu piciorul, dar intr-o cusca de sticla, in care mingea poate atinge si peretii.

Sebastian Moga, fostul jucator si antrenor al Gloriei este asociat intr-o firma care aprimit licenta din partea Asociatiei Romane de Padbol, condusa de fostul oficial FRF Cristian Bivolaru:

"Sunt bucuros ca Bistrita e unul dintre

Sport / stiri Sport14 vizite[ Sportul Bistritean ]

Gloria 2003, 7 victorii si doar o infrangere la Napoca Junior Cup

Marti, 23 Iunie 2015, ora 11:03

Gloria 2003, 7 victorii si doar o infrangere la Napoca Junior CupFotbalul bistritean a fost reprezentat in weekend-ul trecut la Napoca Junior Cup, categoria U13, de catre juniorii D- 2003 ai Gloriei. Competitia pentru aceasta categorie de varsta a reunit 16 echipe, repartizate in cate 4 grupe.

Gloria a castigat detasat grupa B, prin victoriile cu Primavera Satu-Mare ( 1-0 ), Transil Targu-Mures (7-0 ) si Viitorul Cluj ( 2-0 ), in derby-ul grupei. Sferturile de finala au programat jocul cu Plimob Sighet si a rezultat o partida cu " ambitii de oameni mari ",

Sport / stiri Sport4 vizite[ Sportul Bistritean ]

S-a mai stins un fost antrenor al Gloriei: Constantin Cernaianu

Marti, 23 Iunie 2015, ora 10:02

S-a mai stins un fost antrenor al Gloriei: Constantin CernaianuDupa Alexandru Constantinescu, Ilie Savu, Constantin Carstea, Nae Manea si Nelu Nunweiller, un alt fost antrenor al Gloriei din ultimii 40 de ani a trecut la cele vesnice. Constantin Cernaianu a murit la 82 de ani.

Constantin Cernaianu, tehnicianul care a castigat titlul in Liga 1 cu Petrolul si Universitatea Craiova si

Sport / stiri Sport20 vizite[ Sportul Bistritean ]

Arsenal Bistrita, in finala mica la Napoca Junior Cup

Marti, 23 Iunie 2015, ora 09:52

Arsenal Bistrita, in finala mica la Napoca Junior CupGrupa de copii nascuti in 2004 si legitimati la Arsenal Bistrita a participat recent la unul dintre cele mai puternice turnee din Ardeal, Napoca Junior Cup, organizat la Cluj de gruparea CFR.

Bistritenii lui Marius Chira au castigat primele 4 meciuri din grupa, 2-0 cu U Cluj, 3-0 cu Viitorul Zalau si 6-0 cu Cristi Vasc Baia Mare si au pierdut cu 4-1 in fata gazdelor de la CFR. A doua zi au jucat semifinala cu Viitorul Cluj, dar au pierdut cu 2-0. Nu s-au mai putut concentra

Sport / stiri Sport4 vizite[ Sportul Bistritean ]

Sport sangeros la Rodna! Spectacol pe reguli K-1, in creierul muntilor!

Luni, 22 Iunie 2015, ora 18:28

Sport sangeros la Rodna! Spectacol pe reguli K-1, in creierul muntilor!Sportivii clubului Profesional Fight au luptat la Rodna, in cadrul unei gale organizate de sectia de kickbox din localitate. Cu sprijinul viceprimarului Tinu Grapini si a unor sponsori locali a avut loc un super-spectacol de kickboxing, care a tinut cu sufletul la gura intreaga localitate, scrie ziardebistrita.ro

K-1 caritabil! Kickboxerii au luptat pentru Alex!

Cei prezenti au savurat pe viu 30 de meciuri incendiare de lupte pe reguli K-1. Pretul unui bilet de intrare a fost 10 lei, iar

Sport / stiri Sport10 vizite[ Sportul Bistritean ]

Mircea Gelu Buta: "Situatia s-a ameliorat, va iesi din spital in zilele urmatoare"

Luni, 22 Iunie 2015, ora 13:12

Mircea Gelu Buta: "Situatia s-a ameliorat, va iesi din spital in zilele urmatoare"Mircea Gelu Buta, managerul Spitalului Judetean de Urgenta Bistrita-Nasaud, spune ca starea de sanatate a lui Jean Padureanu e la fel ca inainte de intrarea in penitenciar, nici mai buna nici mai rea si ca traumatismele pe care le-a suferit in urma accidentului de sambata dimineata s-au ameliorat.

"A avut policontuzii dupa acea cadere pe scari, un traumatism craniocerebral minor, plaga contuza parieto-occipitala, o contuzie cervicala cu fisura de arc

Sport / stiri Sport5 vizite[ Sportul Bistritean ]

Gabi Balint: "Nu e normal sa angajezi antrenori fara licenta. Federatia trebuie sa intervina"

Luni, 22 Iunie 2015, ora 11:31

Gabi Balint: "Nu e normal sa angajezi antrenori fara licenta. Federatia trebuie sa intervina"Mirel Radoi este noul antrenor al Stelei, insa acesta nu poate ocupa si in acte aceasta functie, fiind numit director sportiv. Bistriteanul Gabi Balint crede ca nu este normal ca aceste tertipuri sa mai fie acceptate si spune ca Federatia ar trebui sa intervina pentru a lamuri situatia.

"La noi nu se intampla de azi de ieri problema asta cu angajatul celor fara licenta"

"Noi am dorit mult sa facem scoala de antrenori, pentru ca ne-a si placut meseria asta, dar si pentru ca mi se pare normal

Sport / stiri Sport6 vizite[ Sportul Bistritean ]

Gloria mai traieste doar din amintiri! Hurloi, Voica si echipa lor de old-boys au castigat din nou la Targu Mures!

Luni, 22 Iunie 2015, ora 11:16

Gloria mai traieste doar din amintiri! Hurloi, Voica si echipa lor de old-boys au castigat din nou la Targu Mures!Pentru al 5-lea an consecutiv, echipa de old-boys a Gloriei castiga turneul de la Miercurea Nirajului, o intrecere spectaculoasa intre veterani ai fotbalului. Cu medicul Marius Pop in mare forma intre buturi, cu Ghita Hurloi neschimbat la 60 de ani, cu Zegrean, Voica sau Sebi Moga peste nivelul mediu al Ligii a 4-a, dar si cu Dan Tanko de mare ajutor la nevoie, Gloria veche a facut spectacol pe o frumoasa baza sportiva de langa Targu Mures.

Dupa un sec 2-0 cu FC Odorheiu Secuiesc (doua goluri

Sport / stiri Sport8 vizite[ Sportul Bistritean ]

Urmasii lui Anton si Peteleu vin tare din urma! Inter Viisoara, pe 3 la Napoca Junior Cup 2013!

Luni, 22 Iunie 2015, ora 10:56

Urmasii lui Anton si Peteleu vin tare din urma! Inter Viisoara, pe 3 la Napoca Junior Cup 2013!Inter Viisoara, clubul care i-a format pe Paul Anton si Andrei Peteleu, cei mai importanti reprezentanti ai fotbalului bistritean in Liga 1, e pe cale sa produca o noua generatie de exceptie. Antrenorii Danut Dosan si Andrei Nagy au doua grupe de copii nascuti in 2005 si 2006 care se anunta de mare viitor.

Recent, Inter Viisoara a participat la unul dintre cele mai mari turnee pentru copii din Ardeal, Napoca Junior Cup. Un turneu cu 64 de echipe, impartite pe 4 categorii de varsta. In

Sport / stiri Sport7 vizite[ Sportul Bistritean ]

Inot: CS Tibi, din nou organizator si participant la Summer Trophy!

Duminica, 21 Iunie 2015, ora 12:31

Inot: CS Tibi, din nou organizator si participant la Summer Trophy!In bazinul din Complexul Weekend Tirgu Mures, s-a desfasurat recent a doua editie a concursului de inot "Summer Trophy". Concursul a fost organizat de CS Tibi din Bistrita si CS H2O Team din Tirgu Mures in parteneriat cu Primaria Municipiului Tirgu Muressi s-a desfasurat pe parcursul a 2 reuniuni, in bazin de 50 m, cronometrajul si afisajul fiind electronic.

La competitie au fost inscrisi 389 de sportivi de la 29 de cluburi.

Concursul s-a desfasurat in 2 reuniuni, in sistem open dar cu

Sport / stiri Sport8 vizite[ Sportul Bistritean ]


Prima   1   2   3   4   5   6   >>   Ultima