Rezultatele 1 - 30 din 1000 (0.453 secunde)
Schimba cuvintele cautate
Filtreaza dupa data
Data inceput
Data sfarsit

Filtreaza dupa publicatie

Liga a 5-a: Fotbal si voie buna la Teaca, tensiuni la Budac! Vezi rezultatele!

Luni, 22 Mai 2017, ora 11:20

Liga a 5-a: Fotbal si voie buna la Teaca, tensiuni la Budac! Vezi rezultatele!Duminica s-a jucat etapa a doua a play-off-ului Ligii a 5-a. Real Teaca a castigat cu Somesul Feldru, intr-o partida relaxata, incheiata cu un ceaun pentru toata lumea. Dinamo Uriu isi vede nestingherita de drumul spre Liga a 4-a, castigand si de aceasta data, 4-2 cu Urmenis, prin golurile marcate de Mandi (2), Barta si Ciprian Pop.

In schimb, AFC Budac pierde teren de la o etapa la alta si gurile rele spun ca exista riscul sa se retraga din campionat cat de repede, desi la inceputul sezonului

Sport / stiri Sport3 vizite[ Sportul Bistritean ]

Cristi Coroian are nevoie de ajutorul nostru! Uite cum il putem ajuta!

Luni, 22 Mai 2017, ora 09:56

Cristi Coroian are nevoie de ajutorul nostru! Uite cum il putem ajuta!Cel mai bun marcator al Gloriei in Liga 1, Cristian Coroian, trece prin momente grele dupa accidentul cerebral suferit in 2015. Are nevoie de ajutor pentru a continua recuperarea, extrem de costisitoare.

Un clujean, Ionut Rus, s-a gandit sa organizeze pe pagina lui de facebook o licitatie cu 3 tricouri purtate la partida Romania - Danemarca, donate de Iasmin Latovlevici special pentru aceasta actiune. Licitatia pentru fiecare tricou va

Sport / stiri Sport4 vizite[ Sportul Bistritean ]

Liga a 4-a: Rezultate, clasament, program

Duminica, 21 Mai 2017, ora 22:09

Liga a 4-a: Rezultate, clasament, programS-a incheiat etapa a 26-a din Liga a 4-a cu urmatoarele rezultate:

ACS Dumitra - AF Gloria 3-0

Hebe Sg. Bai - Minerul Rodna 1-3

Luceafarul Sieu - Progresul Nasaud 2-2

Vointa Cetate - Progresul Taure 11-1

Heniu Lesu - Spicul Salva 4-2

Silvicultorul Maieru - EF Telciu 4-1

Atletico Monor - Viatorul Lechinta 7-1, s-a jucat sambata

Etapa viitoare, a 27-a, 28 mai 2017-05-21

Progresul Nasaud - Minerul Rodna

AF Gloria - Hebe Sg. Bai

Progresul Taure - Vointa Livezile

Spicul Salva - Vointa

Sport / stiri Sport3 vizite[ Sportul Bistritean ]

Oana Chirila, golgeterul Final Four! CSM Bucuresti face eventul a doua oara!

Duminica, 21 Mai 2017, ora 11:38

Oana Chirila, golgeterul Final Four! CSM Bucuresti face eventul a doua oara!Asa cum era de asteptat, CSM Bucuresti a castigat Cupa Romaniei la handbal feminin, sambata, dupa ce a invins-o in finala pe SCM Craiova cu 33-21 (18-11) in Sala Olimpia din Ploiesti.

CSM Bucuresti castiga trofeul pentru al doilea an la rand si reuseste al doilea event consecutiv.

Bistrita s-a multumit cu medaliile de bronz dar si cu titlul de golgheter, primit de Oana Chirila, care a reusit sa marcheze 16 goluri in partidele cu Craiova si Slobozia.

Finala a fost precedata de o ceremonie

Sport / stiri Sport5 vizite[ Sportul Bistritean ]

Vrea sa fie primar! O fosta jucatoare de la CSM Bistrita candideaza la Baia Sprie!

Duminica, 21 Mai 2017, ora 11:29

Vrea sa fie primar! O fosta jucatoare de la CSM Bistrita candideaza la Baia Sprie!A ajutat echipa bistriteana sa promoveze in prima liga. Adusa de la de la Baia Mare dupa ce a fost campioana nationala acolo, Claudia Cetaseanu a inchis foarte bine poarta, un sezon, in tricoul echipei CSM Bistrita.

Anul trecut, odata cu promovarea in prima liga, s-a intors la Baia Mare iar acum vrea sa candideze, din partea PMP, la functia

Sport / stiri Sport4 vizite[ Sportul Bistritean ]

Locul 3 in Cupa Romaniei! Sa recunoastem, peste asteptari!

Sambata, 20 Mai 2017, ora 17:26

Locul 3 in Cupa Romaniei! Sa recunoastem, peste asteptari!CSM Bistrita a invins Unirea Slobozia cu 32-31 in finala mica a turneului Final Four al Cupei Romaniei si a intrat in posesia medaliilor de bronz ale acestei competitii.

A fost un meci disputat, cu multe rasturnari de scor. Unirea a condus cu in prima repriza si la 5 goluri, dar fetele noastre s-au apropiat la pauza la un singur gol pe tabela.

Dupa pauza, meciul a fost

Sport / stiri Sport5 vizite[ Sportul Bistritean ]

O extrema de nationala, la un pas de CSM Bistrita! Vezi cine vine, cine mai pleaca, program...!

Sambata, 20 Mai 2017, ora 12:00

O extrema de nationala, la un pas de CSM Bistrita! Vezi cine vine, cine mai pleaca, program...!CSM Bistrita joaca astazi, de la ora 15.00, cu Unirea Slobozia, in finala mica a Turneului Final Four al Cupei Romaniei.

Partida este una de palmares, gandurile conducatorilor bistriteni fiind indreptate deja spre sezonul urmator. Lotul sufera modificari pe zi ce trece, iar programul de pregatire este in mare parte creionat.

Dupa Orsivschi si Almudena, staff-ul tehnic este pe cale sa realizeze o alta achizitie de valoare. Nicoleta Dinca e aproape de a semna cu gruparea bistriteana si de

Sport / stiri Sport7 vizite[ Sportul Bistritean ]

Fotbalistii, greu de batut la tenis! Fodor, Bucur si Calin Pop au castigat un turneu din Circuitul Tenis Partener!

Sambata, 20 Mai 2017, ora 10:51

Fotbalistii, greu de batut la tenis! Fodor, Bucur si Calin Pop au castigat un turneu din Circuitul Tenis Partener!Mai bine de o saptamana a tinut un turneu de tenis pentru amatori desfasurat la stadion, in cadrul circuitului Tenis Partener. Ploaia a din weekendul trecut a dat peste cap toate tablourile, insa meciurile reprogramate au fost atat de spectaculoase incat au facut uitate problemele cu vremea.

Cupa Tenis Elp a adunat la start peste 70 de participanti la nivelurile 5,6 si 7 la simplu, 6 si 7 la dublu. La final, toate cele 3 probe de simplu au fost castigate de jucatori care joaca fotbal in Liga a

Sport / stiri Sport3 vizite[ Sportul Bistritean ]

Poate altadata! CSM Bistrita amana calificarea in cupele europene!

Vineri, 19 Mai 2017, ora 18:40

Poate altadata! CSM Bistrita amana calificarea in cupele europene!CSM Bistrita a pierdut categoric la Ploiesti, cu CSM Craiova, 37-26 , in prima semifinala din Turneul Final Four al Cupei Romaniei.

Meciul s-a decis in prima repriza, incheiat cu 8 goluri in favoarea craiovencelor. Cu un pic de ghinion (5 bare in primele 15 minute), cu cateva decizii eronate ale arbitrilor (fault grosolan la Pristavita, nesanctionat) si cu multa neinspiratie in atac, bistritencele au ramas in urma pe tabela si n-au mai putut recupera.

Oana Chirila n-a avut aplomb, portaritele

Sport / stiri Sport6 vizite[ Sportul Bistritean ]

Handbal: La un meci de cupele europene! Pasca poate conta pe cel mai bun 7!

Vineri, 19 Mai 2017, ora 09:58

Handbal: La un meci de cupele europene! Pasca poate conta pe cel mai bun 7!Fetele de la CSM Bistrita vor mai face un ultim mare efort in acest sezon, astazi, de la ora 17.00. Joaca in semifinalele Cupei Romaniei cu SCM Craiova si cine castica prinde ultimul loc al Romaniei in Cupele Europene.

CSM Bucuresti va ajunge mai mult ca sigur in finala si, pentru ca a castigat campionatul si va participa in Liga Campionilor, va lasa semifinalistei locul in Cupa EHF.

Meciul cu SCM Craiova se joaca la Ploiesti in cadrul Turneului Final Four. In cealalta semifinala, de la ora

Sport / stiri Sport4 vizite[ Sportul Bistritean ]

Gata, e lege! Administratiile locale pot finanta fara probleme activitatea sportiva!

Joi, 18 Mai 2017, ora 18:48

Gata, e lege! Administratiile locale pot finanta fara probleme activitatea sportiva!Executivul a aprobat astazi o serie de masuri in ceea ce priveste organizarea si finantarea sportului de performanta, prin modificarea Legii educatiei fizice si sportului nr. 69/2000.

Sportivii isi vor putea desfasura activitatea in baza unui contract de activitate sportiva, in care va fi stipulata valoarea drepturilor banesti aferente activitatii sportive prestate de catre sportivul de performanta sau de catre alte persoane juridice sau fizice implicate in activitatea sportiva, respectiv

Sport / stiri Sport6 vizite[ Sportul Bistritean ]

Pe unde mai joaca "stranierii" Gloriei! Kanon, titular intr-un campionat puternic, Moraes face bani in China!

Joi, 18 Mai 2017, ora 15:16

Pe unde mai joaca "stranierii" Gloriei! Kanon, titular intr-un campionat puternic, Moraes face bani in China!In ultimii 10 ani de existenta, Gloria Bistrita a avut in componenta si cativa jucatori straini, mai mult sau mai putin valorosi. Hai sa vedem pe unde mai activeaza cativa dintre ei:

Fernando Cafasso, unul dintre cei mai buni fundasi dreapta din ultimii ani ai Gloriei, a plecat acasa, in Argentina si joaca in Liga a treia la Tiro Federal.

Souleyman Keita, Ionica, asa cun il alintau suporterii bistritenia plecat suparat de la Gloria ca nu si-a primit restente financiare si a mai jucat la CSMS

Sport / stiri Sport6 vizite[ Sportul Bistritean ]

Fotbal, Under 17: Gloria Junior s-a calificat la "zona"!

Joi, 18 Mai 2017, ora 08:41

Fotbal, Under 17: Gloria Junior s-a calificat la "zona"!Cu o etapa inainte de final, echipa de juniori B Gloria Junior are asigurata calificarea la turneul zonal. A terminat prima in seria a 8-a si a adunat puncte suficiente ca sa se afle printre primele 8 castigatoare din cele 10 serii ale Campionatului National under 17.

Ieri, pe

Sport / stiri Sport5 vizite[ Sportul Bistritean ]

Inca 2 ani la Bistrita! Daniela Ratiu: "Sunt foarte bucuroasa...!"

Miercuri, 17 Mai 2017, ora 21:37

Inca 2 ani la Bistrita! Daniela Ratiu: "Sunt foarte bucuroasa...!"Dupa Mazareanu, Santamarean si Paraschiv, o alta jucatoare din lotul care a incheiat campionatul si-a prelungit contractul cu CSM Bistrita.

Pivotul Daniela Ratiu a semnat astazi pe 2 ani cu gruparea bistriteana. "Sunt foarte bucuroasa ca am semnat prelungirea contractului. Am ales sa fac acest pas deoarece am mare incredere in proiectul prezentat de conducere si stafful tehnic. De asemenea, un alt important

Sport / stiri Sport4 vizite[ Sportul Bistritean ]

VIDEO, Liga a 4-a: Vointa Livezile bate "strutii" la ei acasa! Vezi rezumatul unui meci cu 5 goluri!

Miercuri, 17 Mai 2017, ora 20:54

VIDEO, Liga a 4-a: Vointa Livezile bate "strutii" la ei acasa! Vezi rezumatul unui meci cu 5 goluri!Dupa Dumitra, Rodna, Salva si Monor, echipe care au castigat in fata strutilor pe stadionul Jean Padureanu, a venit astazi randul Vointei Livezilor sa bata Academia Gloria la ea acasa.

A fost un meci din etapa a 25-a, intermediara. Un joc in care cei ce se considera urmasii Gloriei au contat doar in prima repriza. Jucatorii lui Adrian Florea au deschis scorul in minutul 39, cand portarul Trif (altfel foarte bun) a alunecat inaintea unei interventii si Oltean a scapat singur in fata portii. Dar

Sport / stiri Sport8 vizite[ Sportul Bistritean ]

Handbal: Ce spune antrenorul Craiovei despre semifinala cu Bistrita

Miercuri, 17 Mai 2017, ora 11:42

Handbal: Ce spune antrenorul Craiovei despre semifinala cu BistritaBogdan Burcea, antrenorul formatiei SCM Craiova, a vorbit marti, intr-o conferinta de presa, despre Final 4-ul Cupei Romaniei la handbal feminin. Tehnicianul oltenilor este de parere ca meciul cu CSM Bistrita va fi unul foarte dificil, dar obiectivul echipei este calificarea in finala de sambata.

"Inca de la inceputul sezonului am avut ca obiectiv calificarea in finala Cupei Romaniei. Vineri vom intalni pe CSM Bistrita in semifinale. Va fi un meci dificil, cu incarcatura mare, ambele echipe

Sport / stiri Sport5 vizite[ Sportul Bistritean ]

Tenis de masa: Tania Plaian, 3 din 3! Medalie la fiecare proba a nationalelor de juniori 1

Miercuri, 17 Mai 2017, ora 09:18

Tenis de masa: Tania Plaian, 3 din 3! Medalie la fiecare proba a nationalelor de juniori 1Bistriteanca Tania Plaian a castigat 3 medalii de bronz la Campionatul National Individual Juniori I de tenis de masa, desfasurat recent la Slatina. Ea a urcat pe podium la simplu, dublu si dublu mixt, adica la toate probele din concurs. Tania Plaian de la CSM Bistrita a urcat pe podium atat in prba de simplu, cat si la dublu mixt.

Campioni

Sport / stiri Sport2 vizite[ Sportul Bistritean ]

Sase culturisti bistriteni, gata de finala Cupei Romaniei! Proaspatul medaliat la balcaniada e favorit!

Miercuri, 17 Mai 2017, ora 08:58

Sase culturisti bistriteni, gata de finala Cupei Romaniei! Proaspatul medaliat la balcaniada e favorit!CSM Bistrita va fi reprezentat de Andrea Stan,Ciprian Lolici, Iacob Hojdea, Cristian Beches, Silvia Borgovan si Alexandru Sucutardean la Finala Cupei Romaniei, care va avea loc in week-end, la Reghin.

Vedeta delegatiei bistritene este Sucurtadean, proaspat

Sport / stiri Sport2 vizite[ Sportul Bistritean ]

Sintetic, Liga a doua: "Remontada" perfecta pentru Pink Boys G! Dacii Liberi sunt primii in clasament!

Marti, 16 Mai 2017, ora 14:09

Sintetic, Liga a doua: "Remontada" perfecta pentru Pink Boys G! Dacii Liberi sunt primii in clasament!Cel putin pentru 2 zile, pana la restanta celor de la Puf de Papadie, echipa lui Mircea Sotan si Dan Popovici priveste peste Liga a II a de la inaltimile primului loc. Asta dupa ce au trecut in derby-ul etapei cu numarul 31 de revelatia acestui sezon, SC Cristmetro Com, dupa un meci spectaculos.

Trupa lui Viorel Pop au lovit primii, dar Dacii au intors spectaculos rezultatul, marcand de 4 ori. Finalul a fost al celor de la Cristmetro Com, dar acestia nu au putut decat sa se apropie la un gol

Sport / stiri Sport4 vizite[ Sportul Bistritean ]

Handbal: Uite cu cine jucam in semifinalele Cupei Romaniei!

Marti, 16 Mai 2017, ora 11:36

Handbal: Uite cu cine jucam in semifinalele Cupei Romaniei!S-a tras la sorti tabloul semifinalelor din Cupa Romaniei la handbal feminin, programate in cadrul Final Four-ului de la Ploiesti,ce se va disputa la sfarsitul acestei saptamani.

CSM Bistrita a avut noroc ca n-a picat cu CSM Bucuresti dar se putea si mai bine. Adversara bistritenilor este SCM Craiova, cea mai puternica echipa dupa cea bucuresteana. Craiova a trecut de Braila in sferturi cu 28-18 si a terminat

Sport / stiri Sport6 vizite[ Sportul Bistritean ]

Sintetic, Liga I: Mai sunt 3 etape, titlul inca se joaca! Extraterestrii si Raal mentin dramatismul

Marti, 16 Mai 2017, ora 10:12

Sintetic, Liga I: Mai sunt 3 etape, titlul inca se joaca! Extraterestrii si Raal mentin dramatismulPrimele doua echipe merg cap la cap in continuare si castiga fiecare meci, astfel ca intalnirea directa de peste doua saptamani pare a fi decisiva in stabilirea campioanei de anul acesta. Extraterestrii, fara sa forteze prea mult, au trecut de Blanco, echipa ce pare sa fi renuntat la ideea de a juca si la anul in prima liga, in timp ce Raal s-a distrat cu Leoni, intr-un meci in care Ghita Negrea si-a aratat din nou valoarea.

Emi Corporation a castigat la limita cu Friends Melarox, dupa un meci

Sport / stiri Sport5 vizite[ Sportul Bistritean ]

Cu 19 inotatori la Cupa Mures! CS Tibi se pregateste de nationale!

Marti, 16 Mai 2017, ora 09:48

Cu 19 inotatori la Cupa Mures! CS Tibi se pregateste de nationale!In 13 mai la Tirgu Mures s-a desfasurat concursul international de inot Cupa Mures, concurs traditional ajuns la editia a XXIV-a. Competitia s-a desfasurat in bazinul olimpic din complexul Weekend, cu cronometraj electronic, in 2 reuniuni.

Din Bistrita au participat 19 inotatori de la clubul sportiv Tibi, nascuti intre 2005-2009 si anume: Bolos Gabriel, Cartis Horia, Deac Darius, Farkas Cristopher, Harsan Robert, Mezdrea Banu Alexandru, Pop Darius, Barcan Alexandru, Ilisuan Alex,

Sport / stiri Sport4 vizite[ Sportul Bistritean ]

Tenis de masa: Adrian Crisan a castigat Cupa ETTU!

Luni, 15 Mai 2017, ora 17:01

Tenis de masa: Adrian Crisan a castigat Cupa ETTU!Stella Sport Romagne, echipa franceza la care joaca bistriteanul Adrian Crisan, a castigat si returul cu Vaillante Sport Angers (Franta)in finala Cupei ETTU, echivalentul Europa Cup din fotbal.

Dupa ce au castigat in tur cu 3-0, Crisan si ai lui au batut cu 3-1 in mansa secunda si au intrat in posesia trofeului, prima cupa europeana pe care bistriteanul o

Sport / stiri Sport3 vizite[ Sportul Bistritean ]

SIMONA HALEP - O Mare Campioana a Romaniei! Un articol de Mircea Seleusan - Batranu

Luni, 15 Mai 2017, ora 11:20

SIMONA HALEP - O Mare Campioana a Romaniei! Un articol de Mircea Seleusan - BatranuCe meci?! Simona Halep a castigat sambata seara finala turneului de la Madrid, in fata Kristinei Mladenovic, dupa aproape trei ore de lupta dezlantuita. Face dovada ca titlul castigat anul trecut nu a fost o intamplare, un "accident"!

Iata ce spune Cristian Tudor Popescu despre confruntare: "...Ce jucatoare extraordinara a devenit Kristina Mladenovic! Are, in acest moment, cel mai bun forehand din circuitul WTA. Serviciu foarte bun, si primul, si al doilea. Dibace la scurte si face voleuri

Sport / stiri Sport10 vizite[ Sportul Bistritean ]

Bistriteni - performeri la un maraton in Muntii Macin!

Luni, 15 Mai 2017, ora 10:34

Bistriteni - performeri la un maraton in Muntii Macin!Cei mai vechi munti din Romania au avut si in acest an un traseu excelent pentru un maraton aflat la a 4-a editie.

"Un peisaj de poveste, un decor idilic presarat cu bujori si animat de broaste testoase, fac ca aceasta competitie sa fie una dintre cele mai spectaculoase si iubite de alergatori", spun organizatorii Maratonului Muntii Macin.

Startul s-a dat in localitatea Greci, judetul Tulcea,

Sport / stiri Sport6 vizite[ Sportul Bistritean ]

Dinamo Uriu trece pe primul loc in play-off-ul Ligii a 5-a

Duminica, 14 Mai 2017, ora 19:27

Dinamo Uriu trece pe primul loc in play-off-ul Ligii a 5-aAstazi s-au jucat doua meciuri din play-off-ul Ligii a 5-a. Dinamo Uriu a a invins fara probleme la Teaca, 3-0, prin golurile marcate de Tarnita (2 - foto) si C. Pop, iar Somesul Feldru a batut cu 8-1 pe AFC Budac.

Oaspetii din Budac au contestat la final un jucator care ar fi evoluat pe fals, rezultatul urmand a se

Sport / stiri Sport5 vizite[ Sportul Bistritean ]

Liga a 4-a: Rezultatele etapei a 24-a!

Duminica, 14 Mai 2017, ora 18:50

Liga a 4-a: Rezultatele etapei a 24-a!Astazi s-a jucat etapa a 24-a din Liga a 4-a. Vointa Cetate a invins cu 4-2 Academia de Fotbal Gloria, dupa ce a condus cu 2-0 si a fost egalata la 2. Echipa din Orheiu Bistritei a trecut astfel pe locul 2 in clasament, luand fata bistritenilor. Dumitra a batut pe Sangeorz Bai destul de greu, insa si-a menajat cativa titulari. A fost 2-1 la pauza si in partea secunda oaspetii puteau egala. Livezile

Sport / stiri Sport8 vizite[ Sportul Bistritean ]

Fotbal: Gloria Junior castiga derby-ul cu LPS si ia campionatul la Under 17

Duminica, 14 Mai 2017, ora 10:03

Fotbal: Gloria Junior castiga derby-ul cu LPS si ia campionatul la Under 17Cu doua etape inainte de finalul campionatului, Gloria Junior e campioana in seria a 8-a a Campionatului National de juniori under 17.

Bistritenii antrenati de Gabriel Carstea au invins ieri cu 1-0 in derby-ul cu LPS Bistrita, partida disputata pe stadionul Jean Padureanu. Unicul gol a fost marcat de Gabriel Lazar in minutul 13.

Astfel, gruparea condusa de Cristi Stanciu nu mai poate fi ajunsa in

Sport / stiri Sport5 vizite[ Sportul Bistritean ]

FRF va investi 2 milioane de euro in terenuri de fotbal prin judete!

Duminica, 14 Mai 2017, ora 09:51

FRF va investi 2 milioane de euro in terenuri de fotbal prin judete!Federatia Romana de Fotbal (FRF) va investi, in urmatorii doi ani, doua milioane de euro in terenuri de fotbal, a anuntat, sambata, la Botosani, presedintele FRF, Razvan Burleanu.

Proiectul FRF prevede incheierea unor parteneriate cu autoritatile locale din municipiile resedinta de judet.

"In 2017-2018, FRF va investi, in premiera, doua milioane de euro in terenuri de fotbal. Nu este

Sport / stiri Sport4 vizite[ Sportul Bistritean ]

Se stiu echipele din Final Four-ul Cupei Romanei! Pe doua dintre ele le-am batut in campionat!

Joi, 11 Mai 2017, ora 20:06

Se stiu echipele din Final Four-ul Cupei Romanei! Pe doua dintre ele le-am batut in campionat!CSM Bistrita va juca in Final Four-ul Cupei Romaniei, in 19-20 mai, la Ploiesti. Dupa calificarea de ieri din sala Rapid, alte doua echipe au obtinut astazi dreptul de a juca in semifinale.

SCM Craiova a batut Dunarea Braila cu 28-18 iar Unirea Slobozia a trecut de CSM Roman cu 27-26. La aceasta ora se joaca meciul din optimi CSM Bucuresti - U Cluj, castigatoarea urmand sa

Sport / stiri Sport6 vizite[ Sportul Bistritean ]


Prima   1   2   3   4   5   6   >>   Ultima