Rezultatele 1 - 30 din 807 (0.667 secunde)
Schimba cuvintele cautate
Filtreaza dupa data
Data inceput
Data sfarsit

Filtreaza dupa publicatie

Liga a 4-a: " Luceafar" tot mai sus! Sieul incepe sa creada in salvare! 3-1 cu Hebe Sangeorz Bai!

Marti, 08 Aprilie 2014, ora 14:00

Liga a 4-a: " Luceafar" tot mai sus! Sieul incepe sa creada in salvare! 3-1 cu Hebe Sangeorz Bai! Doua echipe cu moraluri total diferite s-au intalnit duminica la Sieu.

Gazdele veneau dupa o victorie mare la Monor, in timp ce oaspetii de la Sg. Bai inca se gandeau la suspendarile primite dupa infrangerea de acasa cu Gloria 2. Asta s-a vazut inca din startul partidei, Sieul rezolvand meciul pana in minutul 17, cu doua lovituri libere excelent fructificate de Podar si Zbinca S. ( acesta din urma cu un eurogol direct in vinclu). Sg. Bai acuza socul si pana la pauza nu reuseste decat foarte

Sport / stiri Sport 16 vizite [ Sportul Bistritean ]

Inot: Bistriteanca Nicola Kontra, doua medalii de bronz la Campionatul National!

Marti, 08 Aprilie 2014, ora 11:15

Inot: Bistriteanca Nicola Kontra, doua medalii de bronz la Campionatul National! Campionatul National de inot pentru seniori si juniori 1 s-a desfasurat in perioada 2-6 aprilie la Bacau. Printre participantii la aceasta competitie s-a numarat si bistriteanca Nicola Kontra care, desi are doar 14 ani, a concurat in competitia juniorilor mari. Avand o evolutie buna in echipa CS Swim Cluj, Nicola a reusit sa castige doua medalii de bronz cu stafeta, la 4x200 metri liber si 4x100 metri liber.

Pentru Nicola Kontra urmeaza saptamana aceasta alta competitie,

Sport / stiri Sport 2 vizite [ Sportul Bistritean ]

Liga a 4-a: Victorie in repriza a doua! Dumitra, prima victorie din retur!

Luni, 07 Aprilie 2014, ora 10:25

Liga a 4-a: Victorie in repriza a doua! Dumitra, prima victorie din retur! Etapa de duminica a adus fata in fata la Dumitra doua echipe care nu au cunoscut gustul victoriei in acest retur, Dumitra si Monorul fiind departe de forma buna din campionatele trecute. Cele doua echipe au facut o prima repriza destul de reusita, dar ocaziile de poarta au intarziat sa apara.

In partea secunda, cei care lovesc primii sunt oaspetii, Fodor reusind sa deschida scorul dupa o centrare perfecta a lui Ginu Bucur. Bucuria Monorului nu a durat decat 5 minute, Poenar aducand egalarea

Sport / stiri Sport 9 vizite [ Sportul Bistritean ]

Liga a 4-a: A venit circul! Primele doua echipe si cel mai bun arbitru din judet s-au prostit in derby!

Luni, 07 Aprilie 2014, ora 00:45

Liga a 4-a: A venit circul! Primele doua echipe si cel mai bun arbitru din judet s-au prostit in derby! Gloria 2 si Silvicultorul Maieru au jucat astazi cel mai prost derby de liga a 4-a din ultimii ani, derby incheiat cu scorul de 5-2.

Un meci acompaniat de un arbitraj la fel de prost, prestat de cel mai bun central din fotbalul bistritean, Calin Sangeorzan. El a dat tonul la "circ", in minutul 20, cand a vazut o minge atinsa cu mana si s-a grabit sa acorde un penalty Gloriei 2, la o faza destul de confuza, la care mai corect era daca lasa avantaj. O. Bucur a marcat de la 11 metri si a egalat

Sport / stiri Sport 20 vizite [ Sportul Bistritean ]

Fotbal: Gloria - ASA Tg. Mures, sambata 05 aprilie, ora 11,00, teren Jean Padureanu

Vineri, 04 Aprilie 2014, ora 14:40

Fotbal: Gloria - ASA Tg. Mures, sambata 05 aprilie, ora 11,00, teren Jean Padureanu Doar doua etape ne mai despart de finalul campionatului ligii a 2-a si toata lumea face calculi, in special pentru ocuparea primelor sase locuri, care asigura calificarea pentru play-offul competitiei.

In seria a 2-a, serie din care face parte si Gloria, matematic doar CS Universitatea Craiova a scapat de emotiile calificarii in play-off, in lupta pentru celelalte 5 locuri aflandu-se nu mai putin de 7 echipe, printer cele 7 echipe se numara si Gloria, ocupanta locului 7 in clasament. Maine

Sport / stiri Sport 17 vizite [ Sportul Bistritean ]

Liga a 4-a: Duminica se decide campionatul! Sangeorzan arbitreaza derby-ul Gloria II - Maieru

Vineri, 04 Aprilie 2014, ora 10:59

Liga a 4-a: Duminica se decide campionatul! Sangeorzan arbitreaza derby-ul Gloria II - Maieru O etapa cu multe meciuri echilibrate, care pot hotara soarta acestei editii a ligii a 4 a. Gloria II - Maieru e capul de afis, stadionul Jean Padureanu gazduind a doua finala in acest week-end, dupa meciul Gloria - ASA Tg Mures de sambata dimineata.

La Arcalia, cele mai slabe echipe se intalnesc intr-un derby al suferintei, doar oaspetii de la Uriu mai tragand sperante pentru ramanerea in liga a 4 a. Bargaul se agata si ea, dar intalneste sambata acasa pe Lechinta, o echipa care e in foame

Sport / stiri Sport 13 vizite [ Sportul Bistritean ]

Juniori republicani: Ne-au luat gazul! LPS-ul, doua infrangeri cu Gaz Metan Medias! (FOTO)

Vineri, 04 Aprilie 2014, ora 00:00

Juniori republicani: Ne-au luat gazul! LPS-ul, doua infrangeri cu Gaz Metan Medias! (FOTO) Etapa a 21-a a Campionatului National al juniorilor A si B s-a disputat miercuri 02 aprilie, etapa in care LPS a primit, pe terenul Iproeb, vizita celor de la Gaz Metan Medias. Mult mai valoroase decat bistritenii, cele doua grupe de juniori din Medias au castigat fara probleme ambele partide.

Juniorii A ai LPS-ului au luat cate doua goluri pe repriza: LPS - Gaz Metan Medias 0-4 (0-2)

Partida dintre juniorii A de la LPS, echipa clasata pe penultimul loc al clasamentului, cu o singura

Sport / stiri Sport 8 vizite [ Sportul Bistritean ]

Fotbal: FC Bistrita va juca meciurile de acasa in stadionul Jean Padureanu!

Joi, 03 Aprilie 2014, ora 00:38

Fotbal: FC Bistrita va juca meciurile de acasa in stadionul Jean Padureanu! In urma unui contract semnat intre Gloria Bistrita si FC Bistrita, aceasta din urma va juca toate meciurile de acasa din Liga a 5 a pe terenul II din incinta stadionului Jean Padureanu.

Mai mult, surse din interiorul acestei grupari spun ca si cantina clubului Gloria va fi la dispozitia jucatorilor dupa fiecare joc, binenteles contracost.

FC Bistrita va juca astfel 3 jocuri acasa, cu

Sport / stiri Sport 20 vizite [ Sportul Bistritean ]

Fotbal feminin: Heniu, la a doua infrangere in campionat! A fost ultima etapa!

Miercuri, 02 Aprilie 2014, ora 12:02

Fotbal feminin: Heniu, la a doua infrangere in campionat! A fost ultima etapa! Dupa derby-ul pierdut acasa cu Vasas Odorhei, ocupanta locului doi in clasament, fetele de la Heniu, liderul la zi al seriei Nord din liga I la fotbal feminin, s-au deplasat, pentru ultima etapa a campionatului, la Dolhesti pentru partida cu Armonia, ocupanta locului 3 in clasament. Unde au pierdut cu 5-1

Cu o zi inaintea jocului, Vasas Odorhei a pierdut jocul de la Tg. Mures si odata cu jocul si orice sansa de a termina campionatul pe primul loc, asa ca staff-ul bargauancelor au hotarat sa

Sport / stiri Sport 7 vizite [ Sportul Bistritean ]

Liga a 4-a, juniori: Hebe Sangeorz Bai, primele puncte pierdute in campionat! Vezi rezultatele si clasamentul!

Miercuri, 02 Aprilie 2014, ora 08:39

Liga a 4-a, juniori: Hebe Sangeorz Bai, primele puncte pierdute in campionat! Vezi rezultatele si clasamentul! Duminica s-au desfasuratat jocurile etapei a 18-a a campionatului ligii a 4-a la juniorii, etapa care a programat derby-ul dintre Hebe Sangeorz Bai, liderul la zi al clasamentului si Gloria 2. Partida s-a incheiat la egalitate, dupa ce la pauza gazdele conduceau cu 2-0. Alt joc interesant a fost cel dintre Nasaud si Arcalia, vecine in clasament, joc in care s-au impus oaspetii, dupa ce la pauza scorul era egal, 1-1, de asemenea Victoria Uriu, ocupanta locului 2 a trecut destul de greu de Lesu,

Sport / stiri Sport 12 vizite [ Sportul Bistritean ]

Juniori republicani: Derby doar pe hartie! Gloria a maturat pe jos cu LPS!

Miercuri, 02 Aprilie 2014, ora 00:34

Juniori republicani: Derby doar pe hartie! Gloria a maturat pe jos cu LPS! Etapa a 20-a a Campionatului National al juniorilor A si B a programat partidele dintre cele doua grupe de juniori republicani ale Gloriei si LPS Bistrita. Daca in urma cu ceva vreme asemenea partide erau adevarate derby-uri locale, partidele disputate duminica au fost unele fara istoric, juniorii Gloriei impunandu-se fara probleme in ambele partide, inscriind in cele 2 partide nu mai putin de 13 goluri fara ca sa primeasca gol.

Juniorii A ai Gloriei au facut instructie cu juniorii LPS-ului:

Sport / stiri Sport 11 vizite [ Sportul Bistritean ]

Spectacol total la Cupa Hagi-Danone! Gloria lui Dorel Zegrean s-a calificat la faza zonala! (FOTO)

Marti, 01 Aprilie 2014, ora 08:53

Spectacol total la Cupa Hagi-Danone! Gloria lui Dorel Zegrean s-a calificat la faza zonala! (FOTO) Campionatul Judetean al Cupei Hagi-Danone, competitie rezervata jucatorilor nascuti dupa 01 ianuarie 2002 a programat saptamana trecuta toate jocurile ramase de disputat intrucat sambata si duminica este programata, la Cluj, faza judeteana a competitiei. La zona judetul nostru va fi reprezentat de Gloria Bistrita, echipa pregatita de Dorel Zegrean castigand faza judeteana a competitiei, dupa ce in ultima etapa a remizat pe teren propriu cu LPS.

Varsta a facut diferenta. LPS Bistrita - Gloria

Sport / stiri Sport 12 vizite [ Sportul Bistritean ]

Liga a 5-a: FC Bistrita si Viitorul Sieu Magherus, cap la cap si dupa prima etapa din retur

Marti, 01 Aprilie 2014, ora 00:49

Liga a 5-a: FC Bistrita si Viitorul Sieu Magherus, cap la cap si dupa prima etapa din retur Duminica s-a dat startul sezonului de primavara si in liga a 5-a de fotbal, jucandu-se prima etapa din retur in cele doua serii. In seria 1, liderul Sieu Magherus s-a dezlantuit dupa pauza, reusind scorul etapei in derby-ul etapei de liga a 5-a, in timp ce FC Bistrita a castigat pe terenul detinatoarei lanternei rosii din serie.

Gustul dulce al revansei. Somesul Rebrisoara - Viitorul Sieu Magherus 1-8 (1-2)

Derby-ul etapei in seria 1 din liga a 5-a, s-a disputat la Rebrisoara, intre

Sport / stiri Sport 20 vizite [ Sportul Bistritean ]

Cupa Bistrita: Gheorghe Bozga ar fi fost mandru! Cinci probe din 12 au fost castigate de bistriteni!

Luni, 31 Martie 2014, ora 09:06

Cupa Bistrita: Gheorghe Bozga ar fi fost mandru! Cinci probe din 12 au fost castigate de bistriteni! De vineri dimineata pana duminica la pranz, sala de tenis de masa Gheorghe Bozga a gazduit editia 2014 a Cupei Bistrita in memoriam Gheorghe Bozga. Competitia care a fost destinata juniorilor 1,2 si 3 a adunat la start peste 230 de sportive din 9 tari: Israel, Franta, Spania, Serbia, Muntenegru, Ucraina, Italia, Moldova si Romania.

La aceasta competitie au participat 29 sportivi legitimati la CSM si LPS Bistrita, care s-au luptat pentru medalii in probele de simplu masculin si feminin si

Sport / stiri Sport 42 vizite [ Sportul Bistritean ]

Liga a 4-a: Gloria 2 in grafic si dupa deplasarea de la Sangeorz Bai! Gazdele acuza arbitrajul!

Luni, 31 Martie 2014, ora 00:39

Liga a 4-a: Gloria 2 in grafic si dupa deplasarea de la Sangeorz Bai! Gazdele acuza arbitrajul! Etapa a 18-a a ligii a 4-a a programat la Sangeorz Bai, intalnirea dintre Hebe din localitate, echipa aflata pe locul 5 inaintea acestei etape si Gloria 2, liderul la zi al campionatului.

Dupa locurile ocupate in clasament, acest joc a fost considerat derby-ul acestei etape, un derby transat clar de bistriteni, care pe langa cele 3 goluri marcate au mai irosit cateva ocazii clare de gol. Bistritenii incep jocul in forta si rateaza 3 ocazii in situatie de 1 la 1, S. Rus, Campeanu si Matis

Sport / stiri Sport 21 vizite [ Sportul Bistritean ]

Fotbal: Metalul Resita - Gloria Bistrita, sambata 29 martie, ora 11,00

Sambata, 29 Martie 2014, ora 00:01

Fotbal: Metalul Resita - Gloria Bistrita, sambata 29 martie, ora 11,00 Dupa ce miercuri Gloria a obtinut prima victorie, intr-un joc official, in anul 2014 in fata celor de la Universitatea Craiova, bistritenii vor disputa sambata la Resita un nou derby, in fata celor de la Metalul Resita, echipa aflata pe locul 4 in clasament, cu acelasi numar de puncte cu Gloria, ASA Tg. Mures si Olimpia Satu Mare.

In seria a 2-a din Liga a 2-a mai sunt de jucat 3 etape, etape care vor fi foarte importante pentru stabilirea celor 6 echipe care vor juca in play-offul care va

Sport / stiri Sport 9 vizite [ Sportul Bistritean ]

Albut, omul meciului cu U Craiova! Vezi golurile Gloriei si penalty-ul aparat de bistritean! (VIDEO)

Joi, 27 Martie 2014, ora 09:55

Albut, omul meciului cu U Craiova! Vezi golurile Gloriei si penalty-ul aparat de bistritean! (VIDEO) Calin Albut a fost jucatorul numarul 1, si la propriu si la figurat, in partida importanta pe care Gloria a castigat-o cu U Craiova, din etapa a 19-a a Ligii a doua.

Portarul bistritean si-a salvat echipa in cateva momente foarte grele, cand Gloria a ramas mai intai in 10 si apoi in 9 jucatori pe teren. In minutul 75, fostul junior de la LPS, descoperit si lansat de regretatul Emil Gocan, a aparat o lovitura de la 11 metri. Daca ar fi marcat,

Sport / stiri Sport 20 vizite [ Sportul Bistritean ]

Remus Vlad, director tehnic la Gloria, in locul lui Coroian!

Miercuri, 26 Martie 2014, ora 14:53

Remus Vlad, director tehnic la Gloria, in locul lui Coroian! Remus Vlad este noul director tehnic al Gloriei Bistrita. Remus Vlad a fost numit astazi pe banca tehnica a Gloriei, cu cateva ore inainte de

Sport / stiri Sport 6 vizite [ Sportul Bistritean ]

Totul despre Cupa Hagi-Danone: Arsenal si Gloria 2 au produs surprizele ultimelor doua etape

Miercuri, 26 Martie 2014, ora 10:30

Totul despre Cupa Hagi-Danone: Arsenal si Gloria 2 au produs surprizele ultimelor doua etape Campionatul Judetean al Cupei Hagi-Danone, competitie rezervata jucatorilor nascuti dupa 01 ianuarie 2002 a programat saptamana trecuta inca doua etape din retur. Astfel pe terenul sintetic din complexul Jean Padureanu s-au intalnit Gloria 1 si Olympia Beclean, iar pe terenul sintetic de la Scoala Gimnaziala Lucian Blaga au jucat LPS si Arsenal Bistrita, in etapa a 2-a a returului, pentru ca in etapa a 3-a Gloria 1 si Gloria 2 sa joace in familie, iar Olympia Beclean sa intalneasca acasa LPS-ul.

Sport / stiri Sport 14 vizite [ Sportul Bistritean ]

Memorialul Mircea Radulescu de pe Cluj Arena, un turneu reusit pentru sahistii bistriteni!

Miercuri, 26 Martie 2014, ora 10:08

Memorialul Mircea Radulescu de pe Cluj Arena, un turneu reusit pentru sahistii bistriteni! Memorialul Mircea Radulescu a avut parte de o prezenta numeroasa, 150 de participanti concurand pentru premii la cele 3 categorii de varsta: principal, copii legitimati si copii de gradinita. Atmosfera a fost placuta, s-a jucat cu multa pasiune, iar rezultatele obtinute de cei 3 bistriteni merita consemnate.

Paul Cristian Rusan, maestru Fide, a terminat intrecerea pe locul 10, cu 4 victorii, 2 remize si doar o infrangere, fiind la egalitate de puncte cu locurile 5-11, departajarea fiind

Sport / stiri Sport 9 vizite [ Sportul Bistritean ]

Gloria Bistrita - Universitatea Craiova, astazi, ora 15,00, stadion Jean Padureanu

Miercuri, 26 Martie 2014, ora 08:38

Gloria Bistrita - Universitatea Craiova, astazi, ora 15,00, stadion Jean Padureanu Derby-ul pentru intrarea in play-offul seriei a 2-a din Liga a 2-a, se va juca astazi, incepand cu ora 15,00 pe terenul central din complexul Jean Padureanu, intre Gloria, locul 7 in clasament si Universitatea Craiova, ocupanta locului 8 al clasamentului.

Este un joc vital pentru ambele formatii, care desi au ca obiectiv promovarea in prima liga, risca sa nu prinda nici macar play-offul, atat Gloria cat si Universitatea fiind fara victorie in anul 2014. Gloria a pierdut, la limita, jocul de

Sport / stiri Sport 7 vizite [ Sportul Bistritean ]

Handbal: Juniorii 1 de la LPS au trecut de turneul semifinal 1! Trei victorii la Resita!

Marti, 25 Martie 2014, ora 11:33

Handbal: Juniorii 1 de la LPS au trecut de turneul semifinal 1! Trei victorii la Resita! LPS Bistrita, ocupanta locului 2 in clasamentul seriei D a Campionatului National al juniorilor 1, a fost repartizata in grupa a 4-a a turneului semifinal 1, care s-a desfasurat la Resita in perioada 19-23 martie.

In primul joc bistritenii au intalnit la Resita pe CSS 2 Baia Mare, in fata carora s-a impus cu scorul de 39-38, dupa ce la pauza baimarenii conduceau cu 21-15. In jocul 2 bistritenii au trecut de CSS Dinamo Brasov cu 37-29, dupa o repriza a doua mai buna in care portarul Vasile a

Sport / stiri Sport 12 vizite [ Sportul Bistritean ]

Inot: Casa Ema aduce prima medalie nationala pentru un club din Bistrita!

Marti, 25 Martie 2014, ora 08:37

Inot: Casa Ema aduce prima medalie nationala pentru un club din Bistrita! Casa Ema a devenit prima grupare bistriteana care aduce o medalie la un Campionat National de natatie. Dupa ce Nicola Kontra a deschis drumul performantei bistritene in acest sport, urcand anul trecut pe podiumul national dar concurand pentru o grupare clujeana, Casa Ema trece numele Bistritei pe harta inotului romanesc.

Recent, la Pitesti, sportivii antrenati de Alin Bresfelean, Gabriel Biris si Luminita Pop, au castigat 13 medalii la Campionatul National de Poliatlon pentru copii 11-13 ani.

Sport / stiri Sport 11 vizite [ Sportul Bistritean ]

Liga a 4-a: Trei minute pentru 3 puncte! Gloria 2 s-a chinuit acasa cu Monorul!

Luni, 24 Martie 2014, ora 15:08

Liga a 4-a: Trei minute pentru 3 puncte! Gloria 2 s-a chinuit acasa cu Monorul! Peste 300 de spectatori au asistat duminica la un meci care avea o favorita clara, Gloria 2, liderul la zi al ligii a 4 a. Gazdele si-au respectat statutul si au marcat la prima faza a jocului, Bucur inscriind cu capul dupa doar 50 de secunde. Golul lui Maris din minutul 3 a dat impresia ca poarta Monorului va fi "ciuruita" de goluri, mai ales ca jucatorii oaspeti nu stiau cum sa degajeze mingea mai tare. Nu a fost insa asa, ocaziile ratate de Gloria dand curaj celor de la Monor, care au

Sport / stiri Sport 9 vizite [ Sportul Bistritean ]

Atentie la retrogradare! Gloria e pe loc de Divizia C daca astazi ar juca in play-out!

Sambata, 22 Martie 2014, ora 00:51

Atentie la retrogradare! Gloria e pe loc de Divizia C daca astazi ar juca in play-out! Gloria are ca obiectiv promovarea in Liga 1, dar risca sa se trezeasca in Liga a treia.

Jocul slab al echipei lui Coroian si sistemul de desfasurare al campionatului fac din echipa bistriteana o candidata la retrogradare.

Cu 4 etape inainte de final, Gloria e pe locul 7 in clasament, adica pe o pozitie de play-out! Vestea si mai rea e ca bistritenii au un punctaj foarte slab cu ultimele 6 echipe, fiind in acest moment pe penultimul loc intr-un clasament cu acestea. Nici programul nu

Sport / stiri Sport 14 vizite [ Sportul Bistritean ]

Cupa Prieteniei Bergenbier: Se stiu 4 meciuri din optimi, asteptam meciurile tari!

Vineri, 21 Martie 2014, ora 13:35

Cupa Prieteniei Bergenbier: Se stiu 4 meciuri din optimi, asteptam meciurile tari! Desi nu s-a jucat nici un meci, 8 echipe au fost favorizate de tragerea la sorti si vor intra direct in optimi. Magnificii lui Fodor joaca cu UBB Bistrita, Raalul lui Bobi Mateescu joaca cu Combisul, in timp ce pe cealalata parte a tabloului SVSU joaca cu Badabingul lui Dutu Morariu, iar Baza Sportiva Raoul joaca cu Shadows.

Vremea se anunta frumoasa, ceea ce ne face sa credem ca lumea va da navala la Baza Alex (Podul Jelnei), mai ales ca organizatorii Bergenbier vin cu surprize in

Sport / stiri Sport 13 vizite [ Sportul Bistritean ]

Cine sare in ajutorul lui Padureanu! A trimis o scrisoare ministrului Justitiei!

Vineri, 21 Martie 2014, ora 08:42

Cine sare in ajutorul lui Padureanu! A trimis o scrisoare ministrului Justitiei! Un fost mare international si jucator al Stelei a decis sa intervina in favoarea lui Jean Padureanu, ex-presedintelui clubului Gloria Bisitrita, condamnat la 3 ani si patru luni de inchisoare in dosarul Transferurilor.

Ladislau Boloni, acum antrenor la Al Khor, in Quatar, a trimis o scrisoare ministrului Justitiei, in care cere conditii mai bune in detentie pentru fostul sef de la Bistrita, in concordanta cu virsta si starea acestuia de sanatate.

"Neavind cunostinte suficiente in domeniul

Sport / stiri Sport 6 vizite [ Sportul Bistritean ]

Coroian pe faras? Daca nu castiga meciul cu UTA, risca sa fie inlocuit! Vezi cu cine!

Joi, 20 Martie 2014, ora 11:47

Coroian pe faras? Daca nu castiga meciul cu UTA, risca sa fie inlocuit! Vezi cu cine! Meciul Gloriei cu UTA are o incarcatura mult mai mare decat precedentele partide ale bistritenilor.

Echipa condusa de Cristian Coroian are mare nevoie de puncte, altfel riscand sa piarda calificarea in play-off. Presiunea e foarte mare pe tehnicianul numarul 1 al echipei, care risca sa-si piarda postul.

Fara meci castigat in

Sport / stiri Sport 22 vizite [ Sportul Bistritean ]

Handbal: Juniorii 2 de la LPS Bistrita, 4 infrangeri in ultimul turneu al Campionatului National

Marti, 18 Martie 2014, ora 10:20

Handbal: Juniorii 2 de la LPS Bistrita, 4 infrangeri in ultimul turneu al Campionatului National Turneul 5 al Campionatului National al juniorilor 2, seria J, s-a disputat in perioada 14-15 martie, la Odorhei, printre echipele participante fiind si LPS Bistrita, echipa pregatita de Florian Matei ocupand locul 3 in serie dupa disputarea a 4 turnee. La turneul de la Odorhei, bistritenii au pierdut toate cele 4 jocuri, coborand pe locul 4 in clasamentul seriei.

Rezultate:

LPS Bistrita - CSS Odorhei 31-38 (17-19)

LPS Bistrita - LPS Tg. Mures 28-31 (15-16)

LPS Bistrita - LPS Alba

Sport / stiri Sport 11 vizite [ Sportul Bistritean ]

Liga a 4-a: Un set la zero! Victoria Uriu - Gloria 2 0-6 (0-4 )

Marti, 18 Martie 2014, ora 00:59

Liga a 4-a: Un set la zero! Victoria Uriu - Gloria 2 0-6 (0-4 ) Prima etapa a returului ligii a 4-a a programat la Uriu, intalnirea dintre Victoria din localitate, echipa aflata pe locul 14 la terminarea turului si Gloria 2, liderul la zi al campionatului.

Pe o vreme care numai la fotbal nu te invita, gloriosii si-au respectat statutul de lideri ai clasamentului reusind sa-si creeze o multime de ocazii de gol dintre care au fructificat sase in fata unui adversar care nu le-a opus nici cea mai mica rezistenta.

Bistritenii incep jocul in forta si in

Sport / stiri Sport 17 vizite [ Sportul Bistritean ]


Prima   1   2   3   4   5   6   >>   Ultima