Minerul Rodna, prima echipa calificata in finala judeteana a Cupei Romaniei, dupa 4-2 la Uriu

Sambata, 30 Aprilie 2016, ora 13:20
25 citiri
In aceasta dupa-amiaza, la Uriu s-a disputat prima semifinala a Cupei Romaniei, acolo unde gazdele de la Victoria Uriu au primit vizita celor de la Minerul Rodna. Cele doua formatii de Liga a V-a au oferit un spectacol placut care s-a incheiat cu victoria oaspetilor, cu 4-2. Scorul a fost deschis de Victoria Uriu, Paul Muresan punctand in minutul 16, din penalty, insa, pana la pauza, rodnenii au intors rezultatul in doar doua minute, prin reusitele lui Valeriu Munteanu (25) si Alex Boldis (27). ...citește toată știrea