Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Bogdan Stancu a debutat excelent la Galatasaray

Duminica, 23 Ianuarie 2011, ora 20:55
4896 citiri

Fostul stelist Bogdan Stancu a debutat, duminica seara, pentru Galatasaray Istanbul, in meciul cu Sivasspor, castigat cu 1-0.

La doar trei zile de la perfectarea transferului, Stancu a fost introdus pe teren de Gica Hagi in minutul 58, in locul lui Emre Colak, la scorul 0-0.

Bogdan Stancu a reusit sa invioreze jocul ofensiv al lui Galatasaray, formatia lui Hagi deschizand scorul in minutul 70, prin Servet Cetin.

Stancu a ratat doua ocazii de gol si a facut mai multe driblinguri spectaculoase prin care i-a extaziat pe fanii lui Galatasaray.

Fanii turci au incercat sa-i strige numele lui Stancu si l-au aplaudat la scena deschisa la fiecare dribling spectaculos.

Galatasaray s-a impus cu 1-0 si spera in continuare sa prinda un loc care sa-i permita participarea in cupele europene.

Ianis Hagi, tot mai aproape de noua echipă. Este unul din granzii Turciei
Ianis Hagi nu a reușit să se adapteze la echipele din Vestul Europei, Glasgow Rangers sau Alaves, astfel că este foarte aproape de un transfer la o nouă echipă. Mijlocașul român a evoluat...
Hagi "se alintă" după 5-1 cu CFR Cluj: "Mi-a crescut și mie credibilitatea"
Tehnicianul echipei Farul, Gheorghe Hagi, a declarat vineri seară, după meciul cu CFR Cluj, scor 5-1, că jucătoriii săi au făcut o partidă perfectă. ”Un meci perfect. Tot ce am...