Inca un gol pentru Bogdan Stancu in Turcia

Duminica, 09 Martie 2014, ora 16:11
1731 citiri

Bogdan Stancu nu se mai opreste din a marca in campionatul turc de fotbal, duminica reusind inca un gol in meciul castigat de Genclerbirligi cu Sivasspor, scor 2-1.

Bogdan Stancu a fost titular la Genclerbirligi in aceasta etapa cu numarul 24 din Turcia. Oaspetii de la Sivasspor au deschis scorul repede, dupa un autogol al lui Radzkow, venit in minutul 19. In minutul 43 insa, Sivasspor a ramas in 10 oameni, dupa ce Bekmezci a primit doua cartonase galbene.

Stancu a marcat in minutul 59, egaland situatia pentru gazde.

Durmaz le-a dus pe gazde in avantaj in minutul 82 si a stabilit scorul final, Genclerbirligi - Sivasspor 2-1.

Sivasspor a terminat meciul in 9 oameni.

Stancu a ajuns la 12 goluri marcate in acest sezon, iar echipa sa ocupa locul 13 in clasament, cu 28 de puncte.

Răspunsul lui Piedone pentru Ciolacu: ”Mă duc, pe cuvântul meu, în prăpastie”. Primarul Sectorului 5 acuză un blat la București
Cristian Popescu Piedone a exclus o retragere din cursa pentru Primăria Capitalei, după o solicitare făcută în acest sens de președintele PSD. Marcel Ciolacu i-a sugerat lui Piedone să își...
Gabriela Firea, acuzată că joacă ”la două capete”. Candidat AUR: ”Nu se decide dacă îşi doreşte să fie primar sau europarlamentar”
Mihai Enache, candidatul AUR la Primăria Capitalei, îi cere Gabrielei Firea să oprească jocul politic "la două capete" şi să se retragă de pe lista PSD - PNL pentru alegerile...
#bogdan stancu gol in turcia, #din nou gol pentru bogdan stancu, #stancu gol turcia meci sivasspor , #stiri Bogdan Stancu