buget consiliul judetean botosani 2014

vezi toate articolele pe aceeasi tema
Consiliul Judetean face angajari! Vezi pe ce posturi

Consiliul Judetean face angajari! Vezi pe ce posturi

Consiliul Judetean Botosani organizeaza la sediu concurs pentru ocuparea unor functii publice de executie vacante, in ziua de 27 august 2014 - proba scrisa si in ziua de 29 august 2014 - interviul.

Posturile scoase la concurs sunt:

I. Serviciul financiar, contabilitate, buget, impozite, taxe mai mult


Sambata, 26 Iulie 2014, ora 00:59

Primarul din Vladeni, atac fara precedent la adresa conducerii CJ Botosani: "Sunt atat de nesimtiti, in frunte cu presedintele, incat mi se face greata" - VIDEO

Primarul din Vladeni, atac fara precedent la adresa conducerii CJ Botosani: "Sunt atat de nesimtiti, in frunte cu presedintele, incat mi se face greata" - VIDEO

Primarii PSD din judet au facut un scandal monstru la sedinta de la Consiliul Judetean, unde au fost invitati pentru a fi consultati cu privire la distribuirea banilor pentru reabilitarea drumurilor judetene si comunale.

La finalul sedintei acestia au reactionat cu privire la alocarile de fonduri mai mult


Miercuri, 15 Octombrie 2014, ora 11:43

Buget mai mic la Consiliul Judetean, pe 2014

Buget mai mic la Consiliul Judetean, pe 2014

Consiliul Judetean ar putea sa convoace o sedinta extraordinara pana la sfarsitul anului pentru a aproba proiectia bugetului pe 2014. Presedintele Consiliului Judetean, Florin Turcanu, a declarat ca bugetul pe 2014 va fi mai mic ca cel de pe 2013. Sume insuficiente vor fi la Directia Generala de mai mult


Luni, 23 Decembrie 2013, ora 14:00

Sedinta ordinara de Consiliu Judetean! Vezi proiectele!

Sedinta ordinara de Consiliu Judetean! Vezi proiectele!

Consilierii judetenei se intrunesc, astazi, in sedinta ordinara, de la ora 10.00.

Pe ordinea de zi a sedintei au fost incluse urmatoarele proiecte:

1 .Proiect de hotarare privind aprobarea taxelor locale datorate de persoane fizice si juridice bugetului propriu judetean, pe anul 2015.

2. mai mult


Vineri, 28 Noiembrie 2014, ora 07:33

Un consilier judetean, nemultumit de Piata Agroalimentara din mall: "Activitatea este pe pierdere"

Un consilier judetean, nemultumit de Piata Agroalimentara din mall: "Activitatea este pe pierdere"

Activitatea Pietei Agroalimentare de la subsolul Uvertura Mall l-a nemultumit pe consilierul judetean Dorin Ciustea, care a cerut Consiliului Judetean un raport privind veniturile si cheltuielile.

Astfel, acesta a observat ca veniturile pietei au scazut in primele 6 luni ale anului de la 11.122 mai mult


Joi, 31 Iulie 2014, ora 08:28

La 10.00 e sedinta CJ. Turcanu vine dintr-un concediu de doua luni

La 10.00 e sedinta CJ. Turcanu vine dintr-un concediu de doua luni

PROIECTE DE HOTARARI pentru sedinta ordinara a Consiliului Judetean Botosani din data de 28.11.2014, ora 10.00 1.Proiect de hotarare privind aprobarea taxelor locale datorate de persoane fizice si juridice bugetului propriu judetean, pe anul 2015.(detalii).
2. Proiect de hotarare privind aprobarea mai mult


Vineri, 28 Noiembrie 2014, ora 09:45

Alte articole despre: Turcanu revenire concediu, sedinta CJ
Fermierii din judet pot solicita ajutoare de minimis!

Fermierii din judet pot solicita ajutoare de minimis!

Guvernul Romaniei a adoptat, in sedinta din data de 7 octombrie 2014, Hotararea nr. 867 privind aprobarea schemei Ajutor de minimis pentru compensarea efectelor fenomenelor hidrometeorologice nefavorabile manifestate in perioada mai - iulie 2014 ce au produs pagube asupra sectorului apicol. mai mult


Joi, 23 Octombrie 2014, ora 08:29

Fuziunea EcoSal si Parc Industrial s-a votat! Vezi cine va conduce noua societate!

Fuziunea EcoSal si Parc Industrial s-a votat! Vezi cine va conduce noua societate!

Consilierii judeteni, intruniti joi in sedinta ordinara, au decis fuziunea societatilor EcoSal si Parc Industrial, care au functionat pana acum in subordinea Consiliului Judetean.

Aceasta fuziune nu s-a facut insa fara critici din partea unor consilieri judeteni.

Consilierul PP-DD Dorin mai mult


Joi, 28 August 2014, ora 11:55

Bugetul CJ si al institutiilor subordonate, contestat de unii consilieri judeteni!

Consilierii judeteni, intruniti vineri in sedinta ordinara, au aprobat bugetul Consiliului Judetean si al institutiilor din subordine pentru anul 2014.

Au fost insa si cateva nemultumiri ale unor alesi, cum ar fi Dorin Ciustea, care a votat impotriva proiectului propus de presedintele Consiliului mai mult


Vineri, 31 Ianuarie 2014, ora 15:02

Urmareste Ziare.com pe

Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook