buget consiliul judetean botosani 2014

vezi toate articolele pe aceeasi tema
Fostul presedinte al Consiliului Judetean Botosani, audiat la DNA. Cum asigura baronul local contracte preferentiale si cum isi tragea comisioane

Fostul presedinte al Consiliului Judetean Botosani, audiat la DNA. Cum asigura baronul local contracte preferentiale si cum isi tragea comisioane

Joi, 1 octombrie, fostul sef al Consiliului Judetean Botosani, liberalul Florin Turcanu, a fost chemat la audieri la DNA, Serviciul Teritorial Suceava. Dupa cateva ore de explicatii in fata procurorilor anticoruptie a fost informat oficial ca este suspect in doua cauze de trafic de influenta si mai mult


Joi, 01 Octombrie 2015, ora 13:24

NEWS ALERT UPDATE! PERCHEZITII DNA la Consiliul Judetean Botosani si la sediul unui partid politic! FOTO

NEWS ALERT UPDATE! PERCHEZITII DNA la Consiliul Judetean Botosani si la sediul unui partid politic! FOTO

Procurori din cadrul Directiei Nationale Anticoruptie - Serviciul Teritorial Suceava efectueaza cercetari intr-o cauza penala ce vizeaza savarsirea unor infractiuni de coruptie si asimilate celor de coruptie, comise in perioada 2010-2014.

"In cursul diminetii de miercuri, 23 septembrie 2015, ca mai mult


Miercuri, 23 Septembrie 2015, ora 09:31

Blocati in saracie si lipsuri! Ce arata prognozele pentru judetul Botosani si ce masuri putem lua in 2016?

Blocati in saracie si lipsuri! Ce arata prognozele pentru judetul Botosani si ce masuri putem lua in 2016?

Judetul Botosani este, asa cum toti stim si admitem, printre ultimele din tara ca nivel de trai, investitii, infrastructura, dezvoltare. Ne-am consolat cu ideea ca suntem necajiti, ca nimeni nu ne vede, nimeni nu ne aude si ca nimic nu se poate face in sensul acesta. Parca- parca, intr-un colt al mai mult


Marti, 29 Decembrie 2015, ora 07:43

BLOCATI in saracie si lipsuri! Ce arata prognozele pentru judetul Botosani si ce masuri putem lua in 2016?

BLOCATI in saracie si lipsuri! Ce arata prognozele pentru judetul Botosani si ce masuri putem lua in 2016?

Judetul Botosani este, asa cum toti stim si admitem, printre ultimele din tara ca nivel de trai, investitii, infrastructura, dezvoltare. Ne-am consolat cu ideea ca suntem necajiti, ca nimeni nu ne vede, nimeni nu ne aude si ca nimic nu se poate face in sensul acesta. Parca- parca, intr-un colt al mai mult


Marti, 29 Decembrie 2015, ora 07:43

DNA face ravagii in politica botosaneana. Liderii celor mai importante partide cercetati sau audiati de procurorii anti-coruptie

DNA face ravagii in politica botosaneana. Liderii celor mai importante partide cercetati sau audiati de procurorii anti-coruptie

Sfarsitul "imparatului" de Botosani Unul dintre cei mai contestati oameni politici din judetul Botosani, a fost fara discutie, fostul sef al PNL Botosani dar si al Consiliului Judetean, Florin Turcanu. Practic Turcanu a ajuns pe culmile celebritatii politice, dupa ce a fost ales in 2009 sef al PNL mai mult


Marti, 19 Ianuarie 2016, ora 17:27

Cum s-au topit la Botosani 600.000 de euro pe o piata pustie, doi directori si o secretara

Cum s-au topit la Botosani 600.000 de euro pe o piata pustie, doi directori si o secretara

In ultimii trei ani, Consiliul Judetean Botosani a infiintat doua societati comerciale care aveau rolul de a revitaliza viata economica din judetul nord-moldav si mai ales de a atrage fonduri proprii la bugetul judetului, ce urmau sa fie folosite tot in beneficiul cetatenilor, spuneau in 2012, dupa mai mult


Miercuri, 14 Octombrie 2015, ora 16:29

Fostul sef al CJ Botosani, audiat din nou la DNA

Fostul sef al CJ Botosani, audiat din nou la DNA

Fostul presedinte al Consiliului Judetean (CJ) Botosani, Florin Turcanu, a ajuns, vineri dimineata, la sediul Serviciului Teritorial Suceava al Directiei National Anticoruptie (DNA), pentru a fi reaudiat intr-un dosar in care este acuzat de fapte de coruptie, informeaza Agerpres.

Turcanu, care este mai mult


Vineri, 16 Octombrie 2015, ora 11:50

OFICIAL! Fostul presedinte al CJ Botosani, acuzat de trafic de influenta si instigare la abuz in serviciu! FOTO, VIDEO

OFICIAL! Fostul presedinte al CJ Botosani, acuzat de trafic de influenta si instigare la abuz in serviciu! FOTO, VIDEO

Fostul presedinte al Consiliului Judetean Botosani, Florin Turcanu, are calitatea de suspect in dosarul de coruptie instrumentat de procurorii Directiei Nationale Anticoruptie, Serviciul Teritorial Suceava.

Potrivit unui comunicat de presa remis de procurorii anticoruptie Florin Turcanu este banuit mai mult


Joi, 01 Octombrie 2015, ora 11:24

Sorescu: DNA verifica acte din 2012 pana in 2014

Sorescu: DNA verifica acte din 2012 pana in 2014

Presedintele interimar al Consiliului Judetean, Gheorghe Sorescu, a declarat ca nu stie care este ancheta DNA in urma careia au loc perchezitii la sediul institutiei si al PNL Botosani. "Cei de la DNA a venit dimineata si au inceput sa ceara documente, au intrat in mai multe birouri, au intrat la mai mult