buget consiliul judetean botosani 2014

vezi toate articolele pe aceeasi tema
BOTOSANI Consiliul Judetean vrea sa recupereze banii de sarmale si carnati de la fostul presedinte

BOTOSANI Consiliul Judetean vrea sa recupereze banii de sarmale si carnati de la fostul presedinte

Peste 90 de mii de lei cauta sa recupereze Consiliul Judetean Botosani de la fostul presedinte, bani folositi pentru petrecerile in strada de la finalul anului 2013. Cum? Dandu-l in judecata pe Florin Turcanu.

Luna decembrie a anului 2013 a prilejuit doua sarbatori organizate de Consiliul Judetean, mai mult


Marti, 15 Noiembrie 2016, ora 07:22

Profit de 2,5 milioane de euro! Apa tot mai scumpa si taxe tot mai mari pentru profitul urias al companiilor Judetului si Municipiului

Profit de 2,5 milioane de euro! Apa tot mai scumpa si taxe tot mai mari pentru profitul urias al companiilor Judetului si Municipiului

"SC Nova Apaserv SA Botosani aduce la cunostinta utilizatorilor serviciilor publice de alimentara cu apa potabila si canalizare-epurare noile preturi si tarife unice la apa si canalizare-epurare aplicate incepand cu data 01 noiembrie 2016 aprobate de Autoritatea Nationala de Reglementare pentru mai mult


Luni, 21 Noiembrie 2016, ora 07:59

Cum a ajuns un fost presedinte de CJ sa fie dat in judecata pentru sarmalele si fasolele cu carnati din bani publici

Cum a ajuns un fost presedinte de CJ sa fie dat in judecata pentru sarmalele si fasolele cu carnati din bani publici

Fostul presedinte al Consiliului Judetean Botosani, Florin Turcanu, a fost dat in judecata de institutia pe care a condus-o. Juristii spun ca Turcanu trebuie sa plateasca pentru sarmalele, placintele, rachiul si carnatii oferiti in cadrul unor sarbatori populare organizate chiar in fata institutiei. mai mult


Marti, 15 Noiembrie 2016, ora 18:02

Fostul sef al Consiliului Judetean, Florin Turcanu, s-a aflat in vizorul DNA din 2013! Ce au descoperit anchetatorii!

Fostul sef al Consiliului Judetean, Florin Turcanu, s-a aflat in vizorul DNA din 2013! Ce au descoperit anchetatorii!

Din aprilie 2013, adica la nici un an de la preluarea mandatului de presedinte al Consiliului Judetean, Florin Turcanu se afla sub lupa procurorilor anticoruptie, care i-au urmarit evolutia dar mai ales "afacerile" incheiate.

Astfel, potrivit documentelor procurorilor DNA, anchetatorii au constatat mai mult


Sambata, 16 Aprilie 2016, ora 09:13

A fost arestat fostul presedinte al Consiliului Judetean si PNL

A fost arestat fostul presedinte al Consiliului Judetean si PNL

Judecatorii Tribunalului Suceava au aprobat propunerea DNA de arestare preventiva a lui Florin Turcanu, fost presedinte al Consiliului Judetean si al PNL Botosani pana in primavara anului trecut.
Florin Turcanu a fost arestat preventiv pentru 30 de zile in dosarul in care este acuzat de trafic de mai mult


Miercuri, 23 Martie 2016, ora 19:40

Lovitura grea a justitiei pentru un baron local: Ramane in spatele gratiilor

Lovitura grea a justitiei pentru un baron local: Ramane in spatele gratiilor

Fostul presedinte al Consiliului Judetean (CJ) Botosani, Florin Turcanu, va ramane dupa gratii inca 30 de zile, potrivit portalului instantelor de judecata, dupa ce magistratii Tribunalului Botosani au prelungit, marti, mandatul de arestare preventiva emis pe numele lui, acesta fiind acuzat de mai mult


Miercuri, 11 Mai 2016, ora 15:15

Zi de 13 cu ghinion! Florin Turcanu si socrul sau, TRIMISI IN JUDECATA de DNA!

Zi de 13 cu ghinion! Florin Turcanu si socrul sau, TRIMISI IN JUDECATA de DNA!

Fostul sef al Consiliului Judetean, Florin Turcanu, si socrul sau (tatal deputatului Roxana Anusca- Turcanu), Aristomel Anusca, au fost trimisi in judecata pentru trafic de influenta si spalare a banilor, respectiv complicitate la trafic de influenta si complicitate la spalarea banilor, de catre mai mult


Miercuri, 13 Aprilie 2016, ora 13:00

"Imparatul" si-a recunoscut vina si vrea sa iasa din puscarie

"Imparatul" si-a recunoscut vina si vrea sa iasa din puscarie

Fostul presedinte al Consiliului Judetean, Florin Turcanu, prezent, ieri, in fata magistratilor Curtii de Apel Suceava pentru judecarea contestatiei la masura arestarii preventive dispuse de Tribunalul Suceava, a recunoscut faptele comise. El a spus

ca regreta faptele si prin intermediul mai mult


Marti, 29 Martie 2016, ora 15:15

SURPRIZA in dosarul casei lui Turcanu! Tatal deputatului Anusca- Turcanu, urmarit penal!

SURPRIZA in dosarul casei lui Turcanu! Tatal deputatului Anusca- Turcanu, urmarit penal!

Turcanu isi trage socrul dupa el! Aristomel Anusca, tatal deputatului Roxana Anusca- Turcanu, urmarit penal de DNA!

Procurorii DNA- Serviciul Teritorial Suceava au dispus extinderea urmaririi penale cu privire la savarsirea infractiunilor de spalare de bani, complicitate la trafic de influenta si mai mult


Luni, 28 Martie 2016, ora 15:38