buget consiliul judetean botosani 2014

vezi toate articolele pe aceeasi tema
Fostul sef al Consiliului Judetean, Florin Turcanu, s-a aflat in vizorul DNA din 2013! Ce au descoperit anchetatorii!

Fostul sef al Consiliului Judetean, Florin Turcanu, s-a aflat in vizorul DNA din 2013! Ce au descoperit anchetatorii!

Din aprilie 2013, adica la nici un an de la preluarea mandatului de presedinte al Consiliului Judetean, Florin Turcanu se afla sub lupa procurorilor anticoruptie, care i-au urmarit evolutia dar mai ales "afacerile" incheiate.

Astfel, potrivit documentelor procurorilor DNA, anchetatorii au constatat mai mult


Sambata, 16 Aprilie 2016, ora 09:13

A fost arestat fostul presedinte al Consiliului Judetean si PNL

A fost arestat fostul presedinte al Consiliului Judetean si PNL

Judecatorii Tribunalului Suceava au aprobat propunerea DNA de arestare preventiva a lui Florin Turcanu, fost presedinte al Consiliului Judetean si al PNL Botosani pana in primavara anului trecut.
Florin Turcanu a fost arestat preventiv pentru 30 de zile in dosarul in care este acuzat de trafic de mai mult


Miercuri, 23 Martie 2016, ora 19:40

Lovitura grea a justitiei pentru un baron local: Ramane in spatele gratiilor

Lovitura grea a justitiei pentru un baron local: Ramane in spatele gratiilor

Fostul presedinte al Consiliului Judetean (CJ) Botosani, Florin Turcanu, va ramane dupa gratii inca 30 de zile, potrivit portalului instantelor de judecata, dupa ce magistratii Tribunalului Botosani au prelungit, marti, mandatul de arestare preventiva emis pe numele lui, acesta fiind acuzat de mai mult


Miercuri, 11 Mai 2016, ora 15:15

Zi de 13 cu ghinion! Florin Turcanu si socrul sau, TRIMISI IN JUDECATA de DNA!

Zi de 13 cu ghinion! Florin Turcanu si socrul sau, TRIMISI IN JUDECATA de DNA!

Fostul sef al Consiliului Judetean, Florin Turcanu, si socrul sau (tatal deputatului Roxana Anusca- Turcanu), Aristomel Anusca, au fost trimisi in judecata pentru trafic de influenta si spalare a banilor, respectiv complicitate la trafic de influenta si complicitate la spalarea banilor, de catre mai mult


Miercuri, 13 Aprilie 2016, ora 13:00

"Imparatul" si-a recunoscut vina si vrea sa iasa din puscarie

"Imparatul" si-a recunoscut vina si vrea sa iasa din puscarie

Fostul presedinte al Consiliului Judetean, Florin Turcanu, prezent, ieri, in fata magistratilor Curtii de Apel Suceava pentru judecarea contestatiei la masura arestarii preventive dispuse de Tribunalul Suceava, a recunoscut faptele comise. El a spus

ca regreta faptele si prin intermediul mai mult


Marti, 29 Martie 2016, ora 15:15

SURPRIZA in dosarul casei lui Turcanu! Tatal deputatului Anusca- Turcanu, urmarit penal!

SURPRIZA in dosarul casei lui Turcanu! Tatal deputatului Anusca- Turcanu, urmarit penal!

Turcanu isi trage socrul dupa el! Aristomel Anusca, tatal deputatului Roxana Anusca- Turcanu, urmarit penal de DNA!

Procurorii DNA- Serviciul Teritorial Suceava au dispus extinderea urmaririi penale cu privire la savarsirea infractiunilor de spalare de bani, complicitate la trafic de influenta si mai mult


Luni, 28 Martie 2016, ora 15:38

UPDATE! Florin Turcanu a fost ARESTAT preventiv, pentru 30 de zile! FOTO, VIDEO

UPDATE! Florin Turcanu a fost ARESTAT preventiv, pentru 30 de zile! FOTO, VIDEO

A avut judetul la degetul mic, din postura de presedinte al Consiliului Judetean, si nu si-ar fi imaginat niciodata ca va ajunge dupa gratii. Iata insa ca, dupa ce si-a incheiat cariera politica odata cu condamnarea cu suspendare pentru fals intelectual, Florin Turcanu o ia de la capat cu mai mult


Miercuri, 23 Martie 2016, ora 23:59

NEWS ALERT VIDEO: Florin Turcanu a fost RETINUT de procurorii DNA! Detalii incredibile din dosarul in care este inculpat si un om de afaceri!

NEWS ALERT VIDEO: Florin Turcanu a fost RETINUT de procurorii DNA! Detalii incredibile din dosarul in care este inculpat si un om de afaceri!

Fostul presedinte al Consiliului Judetean Botosani, Florin Turcanu, a fost retinut, marti seara, pentru 24 de ore. Masura a fost dispusa de procurorii Directiei Nationale Anticoruptie-Serviciul Teritorial Suceava.

Florin Turcanu a fost dus cu mandat la sediul DNA Suceava pentru audieri, dupa ce mai mult


Marti, 22 Martie 2016, ora 23:59

Florin Turcanu, retinut 24 de ore. Birsan, patronul de la Cornels Floor, anchetat

Florin Turcanu, retinut 24 de ore. Birsan, patronul de la Cornels Floor, anchetat

Comunicat de presa DNA:
Prin Ordonanta din data de 22.03.2016, s-a dispus punerea in miscare a actiunii penale fata de inculpatul EsURCANU FLORIN, avand calitatea de presedinte al Consiliului Judetean Botosani, la data comiterii faptei, pentru savarsirea infractiunii de trafic de influenta, prev. de mai mult