fc botosani meci suceava

vezi toate articolele pe aceeasi tema
FC Botosani, meci caritabil la Radauti pentru un copil cu autism

Maine, la ora 18:00, va avea loc un meci caritabil intre gruparea Bucovina Radauti si echipa FC Botosani pentru a
ajuta un copil cu probleme medicale, scrie publicatia Monitorul de
Suceava.

"Este cu adevarat un eveniment pentru noi, deoarece cred ca au trecut mai bine de 20 de ani de cand o mai mult

Marti, 19 August 2014, ora 14:04

FC Botosani a invins cu 3-1 pe Rapid CFR Suceava, intr-un meci amical! Codoban a revenit!

Rapid Suceava si FC Botosani s-au intalnit ieri dupa-amiaza intr-un meci de pregatire disputat pe stadionul Areni, confruntarea incheindu-se cu victoria formatiei vizitatoare, cu scorul de 3-1 (1-1).

Antrenorul sucevean Bogdan Tudoreanu a profitat de acest prim joc de pregatire din intersezon mai mult

Vineri, 01 August 2014, ora 00:28

FC Botosani amical cu victorie la Suceava - AFLA scorul

Gruparile Rapid Suceava si FC Botosani s-au intalnit ieri
dupa-amiaza intr-un meci de pregatire disputat pe stadionul Areni. Confruntarea s-a incheiat cu victoria echipei botosanene, cu scorul de
3-1, scriu reporterii de la Monitorul de Suceava.

Antrenorul Bogdan Tudoreanu a profitat de acest mai mult

Joi, 31 Iulie 2014, ora 14:05

JUNIORI: Patru puncte obtinute de echipele de la CSS Botosani in duelurile cu Ceahlaul Piatra Neamt - GALERIE FOTO

Formatiile de fotbal pregatite de prof. Sorin Iordache si prof. Daniel Schiopu, de la Clubului Sportiv Scolar Botosani, au reusit o etapa excelenta in Campionatul National de Juniori Republicani.

Cele doua echipe din Botosani s-au intors cu pantru puncte de la Piatra Neamt, unul obtinut de mai mult

Vineri, 14 Martie 2014, ora 16:22

Nici un minut in Liga I cu FC Botosani, dar convocat la nationala de tineret

In aceasta situatie paradoxala se afla fundasul Florin Plamada, adus in pauza competitionala de la Rapid CFR Suceava.

In conditiile concurentei acerbe existente in apararea botosaneana, unde capitanul Ciprian Dinu a ajuns rezerva, ex-suceveanul nu a prins nici un minut pe prima scena mai mult

Luni, 12 August 2013, ora 14:01

Rezerva la FC Botosani, convocata la Nationala

Un fotbalist al echipei locale, FC Botosani, a fost convocat la echipa nationalei de tineret chiar daca nu a evoluat nici un minut in acest campionat.

Florin Plamada, fundas, a fost anuntat pe lista fotbalistilor convocati pentru meciul cu reprezentativa Cipriului ce se va disputa marti de la mai mult

Luni, 12 August 2013, ora 11:00

Portariuc: "Chiar si un egal ar fi o victorie cu Steaua"

Primarul Ovidiu Portariuc considera ca si un egal la meciul de duminica, cu Steaua, ar reprezenta o victorie pentru FC Botosani.

Edilul-sef al municipiului se asteapta ca pe Stadionul Municipal la aceasta partida sa fie un adevarat spectacol. Printre spectatori se vor numara primarul municipiului mai mult

Vineri, 20 Septembrie 2013, ora 17:01

FELICITARI! FC Botosani a promovat in liga I

FC Botosani s-a impus sambata, pe teren propriu, in fata formatiei Sageata Navodari, cu scorul de 4-0.

In urma acestei victorii, ros-alb-albastrii sunt lideri detasati in clasamentul seriei I a ligii secunde.

FC Botosani a reusit in acest sezon cea mai mare performanta din istoria fotbalului mai mult

Luni, 13 Mai 2013, ora 11:21

Alte articole despre: FC Botosani Liga I, FC Botosani meci
Fratii adusi de FC Botosani la pachet, se duc tot pachet inapoi la Suceava

Fratii Florin si Ionut Plamada, care au plecat miercuri in cantonament cu FC Botosani, se reintorc la Rapid CFR Suceva. Aceasta intrucat Comisia de Disciplina a Federatiei Romane de Fotbal a decis ca meciul dintre Sportul Studentesc si Rapid Suceava din Liga II se va rejuca pe 26 iunie, de la ora mai mult

Luni, 24 Iunie 2013, ora 00:02