jucatori fc botosani

vezi toate articolele pe aceeasi tema
Jucatorii FC Botosani si-au stabilit un nou obiectiv: locul 7

Jucatorii FC Botosani s-au declarati dezamagiti si frustrati dupa ce au ratat calificarea in play-off si spun ca a fost o problema la nivel mental. Ei spera sa spele rusinea in meciul, de sambata, cu Medias.
Andrei Dumitras si Florin Acsinte au sustinut, joi, o conferinta de presa inaintea meciului mai mult

Joi, 22 Februarie 2018, ora 14:02

Antrenorul FC Botosani, despre Morutan: E afectat, sufera [...] copilarii fac si alti jucatori cu maturitate si cu ani vechi in fotbal

Jucatorul FC Botosani, Olimpiu Morutan, i-a trecut pe fanii tricolorilor U19 de la extaz, la agonie. El a marcat in minutul 77 in partida disputata de nationala U19 in compania reprezentativei U19 a Ucrainei, dar a sarbatorit prea mult golul respectiv. Imediat a venit si golul egalizator din partea mai mult

Miercuri, 28 Martie 2018, ora 16:57

FC Botosani are un gol de 700.000 euro in buget

Bugetul echipei de Liga I FC Botosani este in deficit cu 700.000 euro, iar principalul finantator sustine ca vanzarea unor jucatori este solutia care va redresa aceasta problema. "In 2017 am avut un excedent de 600.000 euro, iar acum suntem pe deficit cu 700.000 euro", a declarat Valeriu Iftime, mai mult

Marti, 24 Aprilie 2018, ora 13:36

FC Botosani castiga la Timisoara, scor 1-0

FC Botosani a reusit sa se impuna in deplasarea de la Timisoara si a trimis echipa gazda pe loc de baraj in clasamentul playout-ului.
Moldovenii s-au impus la limita, scor 1-0. Unicul gol al partidei a fost inscris de Mircea Axente, fost jucator al banatenilor, in minutul 61.
Axente l-a lansat bine mai mult

Luni, 16 Aprilie 2018, ora 21:02

Risca sa fie dat afara: "I-am spus ca-i dam mai putini bani!" Ce se intampla cu jucatorul de la FC Botosani!

"Nici noi nu mai putem sa il tinem la Botosani pe aceleasi conditii financiare pe care le are acum. Gigi ii plateste o treime din salariu, iar noi cea mai mare parte din bani. Daca el va accepta un salariu mai mic din partea noastra atunci il vom tine la Botosani, daca nu..."

Vlad mai mult

Luni, 16 Aprilie 2018, ora 16:42

Amical: FC Botosani a invins cu 4-0 pe Bucovina Radauti

FC Botosani a avut vineri un meci de pregatire cu formatia de Liga a 3-a, Bucovina Radauti. Elevii lui Costel Enache s-au impus cu scorul de 4-0 (1-0) prin golurile lui Dumitras (min.44), Piftor (min.48), Chitosca (min.85) si Hazazi (min.90).

Principalul Costel Enache a trimis in teren urmatorii mai mult

Vineri, 13 Aprilie 2018, ora 17:02

FC Botosani a luat un atacant de Mondiale! "A semnat pana in vara, cu posibilitate de prelungire"

FC Botosani se intareste pentru ultima parte a sezonului din Liga I si a adus un atacant calificat la Campionatul Mondial din Rusia. Naif Hazazi, 29 de ani, international in echipa Arabiei Saudite, a sosit in Moldova liber de contract. Hazazi a fost indrumat spre Botosani dupa ce negocierile cu un mai mult

Vineri, 13 Aprilie 2018, ora 11:02

FC Botosani si FC Voluntari se confrunta, maine, pe Stadionul Municipal! Enache: "Mai aveti rabdare pana la jocul de sambata"

FC Botosani si FC Voluntari se vor intalni sambata, 7 aprilie, de la ora 18.00, in play-out-ul din Liga 1. Cele doua echipe se vor infrunta pe Stadionul Municipal din Botosani.
FC Botosani a pierdut cu Dinamo, un meci in care a jucat 40 de minute in 11 la 10. La Voluntari, echipa lui Niculescu a mai mult

Vineri, 06 Aprilie 2018, ora 11:01

Dupa infrangerea cu Dinamo, Iftime i-a facut praf pe jucatorii de la FC Botosani: "Niste mamaligi mari, grele si reci"

Moldovenii au fost invinsi de Dinamo (FC Botosani - Dinamo 0-1), formatie care a jucat o repriza intreaga cu un om mai putin, iar suporterii au luat foc. Antrenorul si fotbalistii gazdelor nu au scapat nici macar de criticile patronului.