Rezultatele 1 - 30 din 1000 (0.234 secunde)
Schimba cuvintele cautate
Filtreaza dupa data
Data inceput
Data sfarsit

Filtreaza dupa publicatie

Misu si Martinus, despre meciul cu CSMS Iasi: "Stim ca este un meci important pentru suporteri. Ar fi frumos sa decidem noi meciul"

Vineri, 24 Aprilie 2015, ora 00:21

Misu si Martinus, despre meciul cu CSMS Iasi: "Stim ca este un meci important pentru suporteri. Ar fi frumos sa decidem noi meciul"La conferinta de presa organizata inaintea meciului cu CSMS Iasi, fundasul Michael Ngadeu, poreclit "Misu", si atacantul Quenten Martinus, au vorbit despre derby-ul Moldovei, ce va avea loc sambata incepand cu ora 16:00.

"Misu" considera ca FC Botosani care prima sansa, avand in vedere ca joaca pe teren propriu.

"Bineintele ca avem prima sansa pentru ca jucam acasa si echipa se exprima altfel si suntem favoriti. Este adevarat ca este supriza campionatului, dar nu este o echipa de neinvins. Iasiul este o echipa care se aseaza bine in aparare, dar unde ii putem surprinde nu va pot spune acum. Trebuie sa respectam ceea ce ne cere antrenorul. Nun sunt magician, dar stiu ca este un meci important pentru suporteri. Sper sa nu dezamagesc suporterii si sper sa joc la fel de bine pana acum. Nu mi-e frica nici de Onduku, nici de alt jucator. La fiecare meci mi se prezinte principaul adversar si nu-mi este frica de nimeni.", a declarat Michael Ngadeu.

Varful Quenten Martinus, marcator a trei goluri in tur, printre care unul chiar din poarta Iasiului, spune nu este important sa marcheze el, ci sa marcheze colegii, iar echipa sa castige.

"E normal ca fiecare jucator sa-si doreasca sa-si imbunatateasca performantele din prima parte a sezonului si asteptarile au fost mari. Speram sa marchez cel putin 3 goluri, insa cred ca pentru mine nu e principal sa marchez, ci sa dau pase atacantilor centrali si obiectivul meu este ca ei sa marcheze. Nu pot eu sa centrez si tot eu sa fiu cel ..

Sport / stiri Sport9 vizite[ Stiri Botosani ]

Leo Grozavu: "Este un meci special, pe viata si pe moarte. Nu exista prietenii pe teren"

Joi, 23 Aprilie 2015, ora 10:11

Leo Grozavu: "Este un meci special, pe viata si pe moarte. Nu exista prietenii pe teren"FC Botosani va intalni sambata, incepand cu ora 16:00, pe cei de la CSMS Iasi in cel mai asteptat meci al Moldovei.

Antrenorul echipei FC Botosani, Leo Grozavu, crede partida va fi una speciala, avand in vedere ca se intalnesc doua echipe din aceeasi regiune. Tehnicianul botosanenilor spune ca CSMS Iasi este o echipa mult schimbata fata de tur, insa cu siguranta au si ei puncte slabe.

"Poate fi spus ca este un meci mai special, pentru ca se joaca intre doua echipe din aceeasi regiune, dar nu este extrem de important, ci doar important. Nu vreau sa-l transform intr-un meci mai special. La noi toate meciurile vor fi pe viata si pe moarte, cum a fost cu Ceahlaul va fi si cu Iasi. Prima partida a fost mai speciala pentru mine, pentru ca a fost prima intalnire de cand m-am despartit de Iasi. Este un meci pe care ni-l dorim sa-l castigam. Venim dupa o serie de trei victorii si o dorim pe a patra. Iasiul este o echipa mult schimbata fata de tur. Am analizat jocul lor si sper ca la final sa fim castigatori. Noi suntem pregatiti pentru orice. Trebuie sa avem aceeasi determinare ca celalalte jocuri de pe teren propriu. Trebuie sa fim si inteligenti sa-i putem destabiliza. Cu siguranta au si ei puncte slabe. Avem mai multe obiective: vrem sa nu primim gol, vrem sa marcam si vrem sa facem spectacol. Mi-as fi dorit sa facem mult mai multe puncte in retur. Am facut mult mai putin decat ce ne-am propus si nu sunt multumit de cum am abordat acest retur, dar nu pot sa spun sunt suparat. ...

Sport / stiri Sport9 vizite[ Stiri Botosani ]

Florin Andone, dorit in Premier League: "Au inceput discutiile, se vor intalni si saptamana viitoare"

Marti, 21 Aprilie 2015, ora 15:25

Florin Andone, dorit in Premier League: "Au inceput discutiile, se vor intalni si saptamana viitoare"Atacantul botosanean al echipei Cordoba, Florin Andone, este dorit de gruparea Aston Villa, clubul englez incepand deja discutiile in vederea unui eventual transfer, informeaza Daily Mail.

"Romanul in varsta de 22 de ani a inscris sase goluri in 16 meciuri pentru echipa spaniola aflata in dificultate, pe ultimul loc in La Liga. Desi s-a nascut in Romania, Andone s-a mutat in Spania cand avea 12 ani. A fost promovat la echipa principala a clubului Cordoba in decembrie si de atunci a impresionat, fiind convocat la nationala Romaniei. Scouteri de la Villa au fost alertati in legatura cu progresele sale si clubul a inceput discutiile, o noua intalnire urmand sa aiba loc saptamana viitoare", noteaza jurnalul englez, citat de prosport.ro.

Daily Mail mentioneaza ca Florin Andone este evaluat la aproximativ sase milioane de lire sterline, dar este posibil ca gruparea Cordoba sa accepte o suma mai mica, avand in vedere faptul ca echipa ar putea retrograda.

Sport / stiri Sport3 vizite[ Stiri Botosani ]

Sambata incepe "Cupa AJF Juniori Fotbal rural"! Vezi grupele si programul competitiei!

Marti, 21 Aprilie 2015, ora 12:52

Sambata incepe "Cupa AJF Juniori Fotbal rural"! Vezi grupele si programul competitiei!Asociatia Judeteana de Fotbal Botosani organizeaza in perioada 25 aprilie - 9 mai 2015, "Cupa AJF Juniori Fotbal rural".

Echipele vor juca in sase localitati, fiind facute 6 grupe cu cate doua subgrupe. Partidele se vor juca la Hiliseu Horia, Havarna, Varfu-Campului, Vlasinesti, Albesti si Flamanzi.

Durata reprizelor va fi de 15 minute , cu o pauza de 5 minute. Jucatorii trebuie sa fie nascuti in anul 2000 sau mai tineri.

Participarea la competitie se face in baza tabelului nominal cu numele si prenumele jucatorilor, data nasterii si viza medicala valabila(poate fi colectiva).

Data FAZEI FINALE nu a fost inca stabilita.

APASA AICI si vezi grupele si calendarul meciurilor, cat si REGULAMENTUL!

Sport / stiri Sport8 vizite[ Stiri Botosani ]

Derby-ul Moldovei se joaca sambata si va fi transmis de 3 televiziuni: "Sa demonstram ca suntem cea mai buna echipa din Moldova"

Marti, 21 Aprilie 2015, ora 11:59

Derby-ul Moldovei se joaca sambata si va fi transmis de 3 televiziuni: "Sa demonstram ca suntem cea mai buna echipa din Moldova"FC Botosani si CSMS Iasi se vor intalni sambata, incepand cu ora 16:00, in derby-ul Moldovei.

Daca in anii trecuti derby-urile Moldovei se jucau intre FC Vaslui si Poli Iasi, FC Vaslui - Ceahlaul sau Otelul Galati - FCM Bacau, iata ca in anul 2015 FC Botosani si CSMS Iasi sunt cele mai puternice echipe din zona Moldovei, vecine de judet, dar vecine si in clasament.

Botosanenii sunt pe locul 8 cu 40 de puncte, in timp ce iesenii sunt pe locul 9 cu 34 de puncte.

"Meciul cu Iasi va fi extraordinar de greu pentru noi. Echipa este motivata si vrem sa demonstram ca suntem cea ai buna echipa din Moldova. Nu ne va fi usor, pentru ca Iasiul este o echipa care a avut rezultate bune in acest retur", a declarat Cornel Sfaiter, presedintele FC Botosani.

Meciul tur dintre cele doua echipe s-a incheiat nedecis, scor 2-2. Partida de sambata va fi transmisa in direct de Look Plus, Digisport si Dolcesport.

CINE VA CASTIGA DERBY-UL MOLDOVEI?

Sport / stiri Sport15 vizite[ Stiri Botosani ]

Un botosanean, printre vedetele din Romania care vor lua startul la Wings for Life!

Luni, 20 Aprilie 2015, ora 10:14

Un botosanean, printre vedetele din Romania care vor lua startul la Wings for Life!Pe 3 mai 2015, ambasadorii locali Wings for Life World Run - Mihaela Radulescu, Dani Otil, Daniel Osmanovici, Toma Coconea, Paul Dicu, Andrei Rosu, Alexandru Nicolau si Alexandru Corneschi (Botosani) - vor lua startul celui mai mare eveniment de alergare din lume. Pentru prima oara, se vor afla la start si persoanele aflate in scaun rulant. Printre ei, se numara si George Balta, ambasadorul Wings for Life World Run in Romania.

Citeste si Wings for life! ALEXANDRU CORNESCHI va alerga intr-o competitie mondiala pentru tatal sau, imobilizat in scaunul cu rotile!

Gabriela Szabo si Zsolt Gyongyossy, Alin Petrache, Andreea Raducan, Sandra Izbasa, Marian Dragulescu, Victor Hanescu, Bogdan Voina, Mihai Donisan si Vlad Hagiu sunt doar cativa sportivi care s-au alaturat cauzei si vor veni pe 3 mai sa alerge pentru cei care nu pot. Alte vedete locale, precum Carmen Bruma, Mircea Badea, Roxana Ciuhulescu, Joseph Hadad, DOC, Silviu Pasca ne-au aratat ca le pasa si se vor afla la startul Wings for Life World Run.

Cei care doresc sa alerge alaturi de ei, se mai pot inscrie pana marti, 28 aprilie, ora 24 pe www.wingsforlifeworldrun.com/ro sau in ziua concursului, intre orele 09-11, insa locurile vor fi limitate la 2.500 de participanti.

Ei vor alerga pentru cei care nu pot si astfel vor ajuta la indeplinirea obiectivului Wings for Life - sa gaseasca un remediu impotriva traumatismelor coloanei vertebrale.

Pe 3 Mai 2015, ora 14:00 (ora Romaniei), mii de alergatori din 35 de locatii de pe ..

Sport / stiri Sport5 vizite[ Stiri Botosani ]

Rezultat SOC in Liga 1: Steaua pierde pe teren propriu in fata Otelului, 1-2

Duminica, 19 Aprilie 2015, ora 23:59

Rezultat SOC in Liga 1: Steaua pierde pe teren propriu in fata Otelului, 1-2Steaua a suferit duminica seara o infrangere umilitoare in fata ultimei clasate. Campioana Romaniei a fost invinsa in etapa a 27-a a Ligii 1 de Otelul Galati, scor 1-2.

Ceea ce se astepta a fi o executie cu public s-a transformat in una dintre cele mai mari umilinte suferite de "ros-albastri" in ultimii ani. Trupa antrenata de Constantin Galca, aflat poate la ultimul sau meci, a fost invinsa pe National Arena de lanterna rosie, care inaintea acestui joc avea doar 15 puncte stranse in 26 de etape si 9 (noua) goluri marcate! Orchestrata din teren de Florin Cernat, gruparea galateana a dat lovitura in urma a doua contraatacuri.

Prima reusita a venit in minutul 19, cand Latovlevici a trimis in propria poarta la o centrare a lui Cernat. A doua reusita a venit in ultimul minut al primei parti. A marcat Hamroun, dupa o centrare perfecta a lui Popescu. La pauza, Galca a facut doua schimbari ofensive, insa jocul Stelei a continua sa sufere pe faza de atac.

Chiar daca in teren au avut 4 mijlocasi ofensivi si 3 atacanti, campioana in exercitiu si-a creat cu mare dificultate ocazii. Golul gazdelor a venit abia in minutul 77, cand Tucudean a finalizat din cativa metri o centrare perfecta a lui Stanciu.

Steaua putea chiar egala in prelungiri, cand arbitrul Robert Dumitru a dictat o lovitura de la 11 metri la un fault al lui Milea la Chipciu, asta dupa ce in prima repriza le-a refuzat "ros-albastrilor" doua penaltiuri evidente.

N-a fost insa egal, pentru ca Rusescu a luat la tinta bara ..

Sport / stiri Sport12 vizite[ Stiri Botosani ]

LIGA 4: Avantul Albesti si Inter Dorohoi au marcat 11 goluri in aceasta etapa - GALERIE FOTO

Duminica, 19 Aprilie 2015, ora 14:01

LIGA 4: Avantul Albesti si Inter Dorohoi au marcat 11 goluri in aceasta etapa - GALERIE FOTOAvantul Albesti a reusit sa castige fara probleme partida disputata pe terenul celor de la CS Rachiti, scor 5-0.

Oaspetii au deschis scorul in minutul 10 printr-un autogol, dupa care Aiacoboaie a punctat pentru 0-2 in minutul 35. In repriza seunda jucatorii din Albesti au mai marcat inca tre goluri: Galan (min 52), Maxim (min 70) si Iosub in minutul 85 din penalty. (vezi mai jos galeria foto de la meci)

Liderul Ligii a IV-a, Inter Dorohoi, s-a impus cu 6-0 in fata celor de la Soimii Baluseni si pastreaza diferenta de 6 puncte fata de Luceafarul Mihai Eminescu.

REZULTATE:

TransDor Tudora - Sanatatea Darabani...2-1

AS Bucecea - Sportivul Trusesti...0-3

CS Rachiti - Avantul Albesti...0-5

Inter Dorohoi - Soimii Baluseni...6-0

ProSport Vf. Campului - Flacara Flamanzi...0-1

Luceafarul M. Eminescu - Viitorul Dersca...3-0

*Echipa Viitorul Dersca a fost exclusa din campionat si va pierde toate meciurile din retur cu 3-0.

CLASAMENT:

1. Inter Dorohoi...47p

2. Luceafarul Mihai Eminescu...41p

3. TransDor Tudora...38p

4. Sanatatea Darabani...34p

5. Flacara 1907 Flamanzi...33p

6. ProSport Vf Campului...33p

7. Bucovina Rogojesti ...28p

8. Avintul Albesti...28p

9. Rapid Ungureni...27p

10. CS Rachiti...15p

11. Sportivul Trusesti...15p

12. Soimii Baluseni...15p

13. AS Bucecea...10p

14. Viitorul Dersca...0p

Sport / stiri Sport9 vizite[ Stiri Botosani ]

ASTAZI: FC Botosani - Ceahlaul Piatra Neamt. Vezi cine arbitreaza!

Sambata, 18 Aprilie 2015, ora 09:29

ASTAZI: FC Botosani - Ceahlaul Piatra Neamt. Vezi cine arbitreaza!FC Botosani intalneste astazi, incepand cu ora 15:30, pe Ceahlaul Piatra Neamt, in cadrul etapei a 27-a din Liga 1.

Botosanenii vin dupa un egal si doua victorii, in timp ce nemtenii au o infrangere si un egal pe teren propriu si o victorie in deplasare. In ultimele doua deplasari Ceahlaul a obtinut 6 puncte, la Brasov si la Chiajna.

Meciul de astazi va fi arbitrat de Catalin Popa din Pitesti, ajutat de asistentii Iulian Radu din Bucuresti si Daniel Mitruti din Craiova.

In partida tur, FC Botosani s-a impus cu scorul de 1-0 prin reusita lui Attila Hadnagy din minutul 2.

Sport / stiri Sport13 vizite[ Stiri Botosani ]

Primul roman din baseball-ul american saluta infiintarea echipei de seniori de la Botosani: "Ma bucur nespus de mult"

Vineri, 17 Aprilie 2015, ora 16:48

Primul roman din baseball-ul american saluta infiintarea echipei de seniori de la Botosani: "Ma bucur nespus de mult"A fost poreclit "Romanian Sensation" de catre jurnalistii de la postul america de televiziune NBC si arunca mingea cu 148 km/h.

Botosaneanul Mihai Burlea, primul roman care a jucat in campionatul american de baseball, saluta initiativa Clubului Sportiv Ishido Botosani de a infiinta o echipa de baseball la Botosani.

Mihai Burlea a plecat din Botosani cu un singur cuvant in minte: America. A invatat sa arunce departe mingea de baseball, s-a perfectionat la Dinamo si n-a incetat sa viseze ca va deveni primul pitcher roman din Major League Baseball (MLB). Parintii sai lucrau la Eletrocontact Botosani, banii erau putini, asa ca Mihai s-a calit muncind pe un santier de constructii pentru a-si intretine familia. Si a continuat sa arunce mingea cu forta, cu furie. Si sa viseze.

In 2005, era primul jucator din tara lui Dracula care primea o bursa universitara pentru a juca baseball peste Ocean. Vrem sa fim ca americanii, dar jucam doar fotbal, spunea in anul 2007 sportivul botosanean.

Acum evolueaza in campionatul italian la echipa Collecchio, din Parma. Contactat de Stiri.Botosani.ro, Mihai Burlea s-a declarat bucuros ca s-a jucat primul meci de baseball - seniori la Botosani, dupa o pauza de 10 ani.

"Eu cred ca acesta este un nou inceput pentru baseball-ul botosanean, chiar romanesc. Implicarea primariei in mod direct este foarte importanta nu doar in baseball. In ultimii ani au lipsit acest tip de ajutor, si chiar publicitate. Ma bucur nespus de mult ca tinerii botosaneni duc ...

Sport / stiri Sport13 vizite[ Stiri Botosani ]

Curileac nu a primit gol de trei etape: "Trebuie sa fim la fel de concentrati"

Joi, 16 Aprilie 2015, ora 10:38

Curileac nu a primit gol de trei etape: "Trebuie sa fim la fel de concentrati"Portarul echipei FC Botosani, Marius Curileac, este neinvins de trei etape, mai exact de 284 de minute, si spera ca si la finalul meciului cu Ceahlaul Piatra Neamt botosanenii sa nu primeasca gol.

Curileac a prins echipa etapei a 24-a si a 25-a dupa interventiile excelente care le-a avut in partidele cu Dinamo si Concordia Chiajna.

"Speram sa continuam pe aceeasi linie si sa nu primim gol si sa castigam meciurile. Nu stiu daca trec prin cea mai buna forma, dar ma simt bine. Colegii si antrenorii imi dau incredere. Ne asteapta un meci foarte dificil cu Ceahlaul. Ei in ultimele trei partide au primit doar doua goluri si alea din penalty. Noi speram sa fim buni sambata si sa-i depasit pe cei de la Piatra Neamt. Dupa cum am vazut jocul de la Brasov au pus mare presiune pe adversar. Trebuie sa fim la fel de concentrati si eu spun ca va fi bine.", a declarat Marius Curileac.

Sport / stiri Sport11 vizite[ Stiri Botosani ]

FC Botosani primeste vizita Ceahlaului: "Nu avem voie sa facem pasi gresiti"

Joi, 16 Aprilie 2015, ora 10:11

FC Botosani primeste vizita Ceahlaului: "Nu avem voie sa facem pasi gresiti"FC Botosani va juca sambata, incepand cu ora 15:30, pe teren propriu cu Ceahlaul Piatra Neamt, in cel de-al treilea meci al etapei cu numarul 27 din Liga 1.

Antrenorul botosanenilor, Leo Grozavu, a precizat inaintea meciului cu nemtenii ca atmosfera la echipa este una mult mai buna decat in startul returului, dupa ce au obtinut 7 puncte in ultimele 3 meciuri.

"Se simte deja un alt aer dupa aceste doua victorii, fiind o saptamana reusita pentru noi, o saptamana mare. Din doua deplasari am luat 4 puncte si ne-am revenit putin. Ne dorim sa facem un final de retur foarte bun si la final sa avem o clasare in prima jumatate a clasamentului. Fiecare partida, indiferent cu cine jucam, este una dificila si mai mult ca sigur Ceahlaul va pune probleme, mai ales dupa evolutiile bune din ultimele partide. Au castigat doua jocuri in deplasare si daca le permiti pot sa-ti puna probleme si din punctul asta de vedere am o oarecare neliniste. Cred ca baietii nostri sunt constienti ca ne aflam pe o linie ascendenta si nu avem voie sa facem pasi gresiti.", a declarat Leo Grozavu.

Sport / stiri Sport39 vizite[ Stiri Botosani ]

FC Botosani a invins Rapid CFR Suceava, intr-un meci amical! Doi francezi testati de Leo Grozavu! FOTO

Miercuri, 15 Aprilie 2015, ora 19:53

FC Botosani a invins Rapid CFR Suceava, intr-un meci amical! Doi francezi testati de Leo Grozavu! FOTOFC Botosani a sustinut, miercuri dupa-amiaza, un meci amical pe stadionul Areni, in compania divizionarei B, Rapid CFR Suceava.

Botosanenii s-au deplasat la Suceava cu jucatori care au evoluat mai putin, cu rezerve, dar si cu doi francezi, Yannick Matthieu Bemba si Cheick-Alan Diarra, care au fost testati de Leo Grozavu in acest meci.

FC Botosani s-a impus cu scorul de 1-0, prin reusita lui Sebastian Ianc din mintul 73, care l-a invins pe Rohetzki cu un sut din interiorul careului.

Partida a fost una extrem de tensionata, cunoscandu-se rivalitatea dintre Botosani si Suceava. Gazdele au fost incurajate si de doua galerii, care pana la marcarea golului lui Ianc au injurat echipa botosaneana, dar si pe Leo Grozavu.

FC Botosani a inceput meciului cu: Lazar - Faugh, Oltean, Danci, Apostol - Nelut Rosu, Codoban, Bemba, Diarra - Martinus si Svichi, iar in repriza a doua au mai intrat Tiut, Roussel, Browne, Ivanovici, Ianc, Bordeianu.

Nascut pe 4 martie 1988, Yannick Matthieu Bemba (nr.16) are 1,75 metri, evolueaza ca mijlocas central si vine din postura de jucator liber de contract dupa ce s-a despartit de cipriotii de la Ermis Aradippou.

Cheick-Alan Diarra (nr.13) are 1,80 metri, este nascut pe 23 iunie 1993 si evolueaza ca mijlocas de banda si a evoluat pentru echipa Under 19 a Dijon FCO.

Sport / stiri Sport19 vizite[ Stiri Botosani ]

SCANDAL la meciul Botosaniului de la Suceava! Un suporter a intrat pe teren si a sarit la Leo Grozavu! FOTO

Miercuri, 15 Aprilie 2015, ora 18:43

SCANDAL la meciul Botosaniului de la Suceava! Un suporter a intrat pe teren si a sarit la Leo Grozavu! FOTOPartida dintre FC Botosani si Rapid CFR Suceava, incheiata cu 1-0 in favoarea botosanenilor, a fost una extrem de tensionata din minutul 1 si pana in minutul 73, atunci cand botosaneni au marcat golul victoriei.

In minutul 70, jucatorul Sascha Marinkovic i-a aplicat un cot in figura lui Sergiu Oltean, iar jucatorului Botosaniului a reactionat, iar imediat in jurul celor doi jucatori au venit colegii lor.

Jucatorul gazdelor nu a fost sanctionat de centralul partidei, care pana in acel minut a arbitrat doar pro-Suceava, nedicantand lovitura de la 11 m pentru un hent in careul sucevenilor, in timp ce asistentii ridicau fanionul pentru offiside la orice atac al botosanenilor, iar acest lucru l-a infuriat pe Leo Grozavu, care la faza din minutul 70 a intrat pe teren.

Acesta i-a reproza lui Marinkovic ca gestul sau a fost unul lipsit de fair-play, dar i-a reprosat si centralului ca nu a acordat cartonas. In acel moment, un suporter mai infocat al celor de la Rapid CFR Suceava a intrat pe teren si a inceput sa-l injure pe Leo Grozavu, dupa care s-a apropiat de acesta fiind pregatit de bataie.

Oficialii gazdelor, dar si presedintele AJF Suceava, Ciprian Anton, l-au scos pe suporterul recalcitrant de pe teren, acesta mergand in tribuna unde a continuat sa-l injure pe antrenorul botosanean alaturi de alti suporteri.

Sport / stiri Sport14 vizite[ Stiri Botosani ]

Leo Grozavu promite victorii la Botosani: "Sunt trei puncte care ne aduc linistea!"

Marti, 14 Aprilie 2015, ora 00:43

Leo Grozavu promite victorii la Botosani: "Sunt trei puncte care ne aduc linistea!"Leo Grozavu spune ca nu s-a temut pentru postul sau, chiar daca patronul echipei l-a amenintat cu demiterea in cazul unui rezultat negativ in compania Concordiei Chiajna.

Tehnicianul spera ca echipa sa, FC Botosani, sa lege cat mai multe victorii pana la finalul campionatului.

"Ultima oara castigasem la Botosani cu Rapidul, prin octombrie, cu 3-0. Ne pare rau ca pana acum nu am reusit sa mai castigam, a fost o perioada foarte lunga de seceta. Speram sa intram in normalitate dupa acest rezultat. Un punct nu valoreaza nimic, trei puncte aduc linistea. Nu pot sa spun ca am avut emotii speciale pentru acest meci, noi ne dorim sa ajungem cat mai sus. Doar ca, anul acesta trebuie sa ne salvam de la retrogradare, mai apoi vom ataca pozitiile fruntase ale clasamentului din sezoanele viitoare, a declarat Grozavu la Look TV.

Sport / stiri Sport18 vizite[ Stiri Botosani ]

Andone, aproape de transferul vietii. O fosta semifinalista de Liga Campionilor e gata sa il ia pe botosanean!

Luni, 13 Aprilie 2015, ora 12:51

Andone, aproape de transferul vietii. O fosta semifinalista de Liga Campionilor e gata sa il ia pe botosanean!Cordoba mai pastreaza doar sanse teoretice de a ramane in La Liga, dupa infrangerea pe teren propriu, contra lui Elche, scor 0-2.

Florin Andone va parasi in acest context trupa Jose Romero, una dintre destinatii putand fi, potrivit presei spaniole, Villareal. Cu 11 meciuri la rand fara victorie, Cordoba e condamnata sa joace din sezonul viitor in liga secunda. Acest lucru va insemna si renuntarea la fotbalistii cei mai importanti, printre cei care vor pleca urmand a fi si Florin Andone, atacantul roman care a avut prestatii excelente in aceasta stagiune.

Desi a semnat un nou contract si are o clauza de reziliere de 5 milioane de euro, oficialii clubului ii vor permite mai mult ca sigur sa se transfere pe o suma mai mica, iar Andone nu duce lipsa de oferte. Una dintre destinatiile posibile este Villareal, fosta semifinalista de Liga Campionilor (in sezonul 2005-2006, cand a fost eliminata de Arsenal), care la anul vrea din nou sa atace primele patru pozitii din Spania.

Oficialii "submarinului" il cunosc pe internationalul nostru de 21 de ani din 2011, cand evolua pentru a treia formatie a clubului si vor sa repare greseala facuta anul trecut, cand i-au permis sa se transfere la Cordoba.

"Cordoba nu mai are nicio sansa sa ramana in prima liga. Echipa are nevoie de 6 victorii in ultimele 8 meciuri, iar acest lucru nu se va intampla mai mult ca sigur. Acest lucru ar putea sa ii ofere lui Villareal posibilitatea sa se intareasca, fara eforturi financiare enorme. Fausto Rossi a ..

Sport / stiri Sport7 vizite[ Stiri Botosani ]

"Dubla" Curileac! Portarul Botosaniului a prins echipa etapei pentru a doua oara consecutiv! Alti doi "botosaneni" au prins primul 11

Sambata, 11 Aprilie 2015, ora 12:55

"Dubla" Curileac! Portarul Botosaniului a prins echipa etapei pentru a doua oara consecutiv! Alti doi "botosaneni" au prins primul 11La finalul fiecare etapei cotidianul Gazeta Sporturilor publica cea mai buna echipa de start din respectiva runda.

La finalul etapei a 24-a, conform datelor furnizate de InStat Football, Gazeta Sporturilor a inclus in echipa etapei doi jucatori de la FC Botosani: Marius Curileac si Michael Ngadeu. In partida cu Dinamo Bucuresti, portarul botosanenilor a avut 4 interventii salvatoare si a aparat 6 suturi trimise pe poarta, in timp ce Ngadeu a dat 81 % din pase precise si a recuperat balonul de la dinamovisti de 21 de ori.

Echipa etapei 24: Curileac (FC Botosani) - Momcilovici (Pandurii), Tosca (Steaua), Ngadeu (FC Botosani), Ungurusan (Pandurii) - Prepelita (Steaua), Szilard (CFR Cluj), Bumba (Tg. Mures), Rusescu (Steaua), Adi Popa (Steaua) - Roman (Pandurii)

In echipa etapei a 25-a il regasim din nou pe portarul Marius Curileac, dar si pe Gabriel Vasvari. Goalkeeper-ul botosanean, in varsta de 31 de ani, este singurul fotbalisti din Liga 1 care a prins echipa etapei in ultimele doua runde, el avand o interventie salvatoare si a aparat 4 suturi expediate de jucatorii Concordiei. Gabriel Vasvari a prins echipa de start a etapei dupa ce a marcat un gol si a dat o pasa de gol, la reusita lui Nelut Rosu.

Echipa etapei 25: Curileac (FC Botosani) - Peteleu (Petrolul), Filip (Petrolul), Tamas (Steaua), Alcenat (Petrolul) - Filip (Steaua), Vasvari (FC Botosani) - Tirnacop (CSU Craiova), Marinescu (Petrolul), Goga (Tg. Mures) - Nuno Rocha (CSU Craiova)

Sport / stiri Sport41 vizite[ Stiri Botosani ]

Inainte de Sfintele Pasti, Michael Ngadeu isi spune povestea emotionanta: "Asa am ajuns fotbalist profesionist. Nu m-am dat batut niciodata" - VIDEO

Vineri, 10 Aprilie 2015, ora 20:10

Inainte de Sfintele Pasti, Michael Ngadeu isi spune povestea emotionanta: "Asa am ajuns fotbalist profesionist. Nu m-am dat batut niciodata" - VIDEOFundasul echipei FC Botosani, Michael Ngadeu-Ngadjui, a povestit momentele prin care a trecut pentru a ajunge fotbalist profesionist si cum visele pot deveni realitate.

Ngadeu a acordat un interviu video pentru cei de la "Zero Potential Universe" si a vorbit despre cum a ajuns sa joace in Germania, momentele mai putin placute din viata sa de fotbalist si cum a ajuns in Romania.

"Misu" s-a nascut in anul 1990 in orasul Bafang din Camerun (foto sus) si a facut parte din lotul de juniori al celor de la Canon Sportif de Yaounde, castigatoare a 7 titluri de campioana, 7 Cupe ale Camerunului, 3 Ligi ale Campionilor si o Cupa a Cupelor Africii.

In anul 2010, Ngadeu a ajuns in Germania pentru a-si continua studiile. Acolo a jucat timp de un an de zile la Sandhausen, insa nu i-a fost deloc usor sa castige tricoul de titular.

"Vreau sa va povestesc ce am facut si cum am facut ca sa ajung astazi un fotbalist profesionist. In anul 2010 am plecat in Germania ca elev. Am facut scoala germana si am invata limba germana. Am ajuns sa joc la o echipa acolo, care acum este in Liga a IX-a. Am jucat acolo timp de 6 luni, dupa care am inceput sa dau teste la Borrusia Dortmund, Karlsruhe si Sandhausen. Am jucat la Sandhausen timp de un an de zile, insa la inceput a fost destul de greu. Nu jucam si stateam mai mult pe banca de rezerve. Apoi am jucat primul meci destul de bine, insa in cel de-al doilea joc am luat cartonas rosu si dupa aceea nu am mai jucat deloc. Insa, niciodata, niciodata, ...

Sport / stiri Sport19 vizite[ Stiri Botosani ]

Attila Hadnagy: "Nu avem voie sa pierdem la Brasov"

Vineri, 10 Aprilie 2015, ora 12:29

Attila Hadnagy: "Nu avem voie sa pierdem la Brasov"Atacantul celor de la FC Botosani, Attila Hadnagy, fost jucator al brasovenilor, spera ca la finalul meciului de la Brasov sa obtina cele trei puncte puse in joc.

Hadnagy spune ca a urmarit partida de aseara dintre brasoveni si nemteni si crede ca FC Botosani are prima sansa in meciul de duminica dupa-amiaza.

"Va fi un meci foarte greu, ca toate celelalte jocuri. Ati vazut aseara ca Brasovul a pierdut acasa, dar dupa ce am vazut eu aseara cred ca avem prima sansa si sper sa luam cele trei puncte. Dupa aspectul jocului de aseara eu nu as fi multumit cu un punct. Sper sa batem. Dupa victoria cu Chiajna ne simtim mult mai bine, dupa cele trei goluri ne-am descatusat si sper sa jucam cat mai bine. Nu avem voie sa pierdem la Brasov.", a declarat Attila Hadnagy.

Marcator al unui gol in meciul cu Concordia Chiajna, "Atti-gol" a spus ca nu este multumit de evolutiile sale din ultima perioada, dar isi va reveni.

"Nu sunt multumit de mine, dar usor, usor imi revin. Alerg cat trebuie sa alerg, cum cere jocul. Cateodata alerg mult si cu folos, altadata alerg fara cap. Noi alergam dupa victorie, dar cateodata nu iese. Cum a fost si la Dinamo, am alergat degeaba. Asta e problema. Eu sper sa inscriu asa cum am facut-o anul trecut. Nu mai e sentimentul acela de anul trecut. Au plecat multi din fostii colegi de la Brasov.", a completat Hadnagy.

Meciul dintre FC Brasov si FC Botosani va avea loc duminica, incepand cu ora 17:30.

Sport / stiri Sport16 vizite[ Stiri Botosani ]

FC Botosani joaca in prima zi de Pasti la Brasov! Grozavu: "Speram sa venim cu lumina si cu puncte de la Brasov"

Vineri, 10 Aprilie 2015, ora 10:18

FC Botosani joaca in prima zi de Pasti la Brasov! Grozavu: "Speram sa venim cu lumina si cu puncte de la Brasov"FC Botosani va juca din nou in campionat in prima zi de Pasti, la fel ca in sezonul trecut.

Daca anul trecut botosanenii au intalnit pe teren propriu pe cei de la Pandurii, castigand partida cu 3-2, in acest an elevii lui Leo Grozavu vor juca in deplasare la FC Brasov.

Antrenorul Leo Grozavu spune ca se multumeste cu orice rezultat pozitiv.

"E clar ca fiecare isi doreste sa castige, dar tinand cont de situatia din momentul de fata al Brasovului va fi o partida disputata. Trebuie sa avem o abordare asa cum avut la jocul de acasa cu Chiajna, sa facem o partida, din punct de vedere al daruirii, foarte buna. Nu ne vom prezenta la Brasov doar in postura de oaspete. Orice rezultat pozitiv ne multumeste, iar un punct este un rezultat pozitiv in conditiile de fata, insa noi nu mergem acolo sa facem egal, ci sa castigam.", a declarat Leo Grozavu.

Jucatorii si antrenorii de la FC Botosani vor fi la Brasov in noaptea de Inviere si spera ca duminica sa se intoarca acasa cu lumina, dar si cu puncte.

"Asta este, vom sarbatori dupa Pasti. Sa speram ca vom putea sarbatori un rezultat bun. Speram sa venim si cu lumina si cu puncte de la Brasov. Vreau sa le urez tuturor celor de acasa si tuturor suporterilor un Paste Fericit, sanatate si caldura in casa.", a spus Grozavu.

Partida dintre FC Brasov si FC Botosani va avea loc duminica, incepand cu ora 17:30.

Sport / stiri Sport7 vizite[ Stiri Botosani ]

LIGA 1: Petrolul relanseaza lupta pentru TITLU! Brasovul pierde cu Ceahlaul - REZULTATE & CLASAMENT

Vineri, 10 Aprilie 2015, ora 08:32

LIGA 1: Petrolul relanseaza lupta pentru TITLU! Brasovul pierde cu Ceahlaul - REZULTATE & CLASAMENTPetrolul a invins Steaua pe Arena Nationala, scor 1-0, gol Nepomuceno, dupa un meci fara prea multe ocazii.

Prima repriza a fost una inchisa, fara nici o ocazie importanta la vreuna dintre cele doua porti, iar dupa primele 45 de minute scorul raminea alb. Singurele lucruri de remarcat din prima parte au fost fluieraturile spectatorilor la fiecare atingere de balon din partea lui Bourceanu, care de altfel a si fost schimbat in minutul 64 cu Neagu.

Golul a venit in minutul 90, cind Kronaveter l-a vazut bine pe Nepomuceno caruia i-a pasat, Tosca nu a mai ajuns linga fotbalistul Petrolului si mijlocasul "lupilor" l-a executat pe Arlauskis.

Dupa aceasta etapa, ros-albastrii ramin lideri, cu 56 de puncte, si micsoreaza diferenta fata ocupanta pozitiei secunde, ASA Tg. Mures, care este la patru lungimi in spatele campioanei. De partea cealalta, ploiestenii urca pe locul trei in Liga 1, cu 46 de puncte.

Adversara Botosaniului, FC Brasov, invinsa de Ceahlaul

Ceahlaul n-a avut nici o problema in deplasarea de la FC Brasov, unde a cistigat cu 2-0 prin golurile lui Achim si Popadiuc.

Nemtenii au deschis scorul in minutul 11 dintr-o lovitura de pedeapsa, dupa ce Gabi Matei a faultat in careu din postura de ultim aparator si a vazut cartonasul rosu. Capitanul moldovenilor, Achim, a fost cel care si-a asumat raspunderea executarii penalty-ului si a reusit sa marcheze.

Ceahlaul a majorat diferenta in minutul 71, cind Doru Popadiuc a scapat singur cu portarul Mutu si l-a executat fara ...

Sport / stiri Sport15 vizite[ Stiri Botosani ]

Scoala Generala Nr. 14 a castigat faza locala a Campionatului National de Fotbal Unificat in 7 - Special Olympics - FOTO

Joi, 09 Aprilie 2015, ora 19:48

Scoala Generala Nr. 14 a castigat faza locala a Campionatului National de Fotbal Unificat in 7 - Special Olympics - FOTOCu sprijinul Federatiei Romane de Fotbal, si in organizarea AJF Botosani, astazi s-a desfasurat faza locala a Campionatului National de Fotbal Unificat in 7 - Special Olympics, parte din proiectul amplu "Toata Romania Joaca Fotbal".

In sala de sport a Scolii Generale nr. 14 Botosani, au intrat in joc echipele scolilor ce au in componenta si persoane cu dizabilitati, care la randul lor isi merita un loc in societatea noastra !

In finala competitiei, Scoala Generala nr. 14 "Stefan cel Mare" Botosani a invins cu scorul general de 5-4 echipa similara a Scolii Generale nr. 16 "Sfanta Maria".

Castigatoarea competitiei va reprezenta judetul nostru la faza zonala a competitiei sus-amintite.

Sport / stiri Sport10 vizite[ Stiri Botosani ]

Florin Andone, inger si demon pentru Cordoba * Gol si autogol in remiza cu Deportivo - VIDEO

Joi, 09 Aprilie 2015, ora 08:23

Florin Andone, inger si demon pentru Cordoba * Gol si autogol in remiza cu Deportivo - VIDEOAtacantul botosanean Florin Andone (21 de ani) continua forma excelenta din acest sezon si a reusit sa marcheze al 5-lea sau gol din La Liga.

Virful a punctat unicul gol al echipei sale in remiza de pe Riazor impotriva lui Deportivo, scor 1-1. Tot el a inscris si in porpria poarta in minutul al 88.

Internationalul roman a preluat excelent o minge pe piept in minutul 55 dintre doi adversari si a inscris pe sub Fabri. In minutul 87, la un corner al gazdelor Florin Andone a sarit in spatele unui adversar, care a lasat mingea sa treaca, iar aceasta l-a lovit in piept si s-a dus in poarta.

In ciuda acestui egal, Cordoba ramine ultima in La Liga, asta si din cauza celor 10 infringeri consecutive pe care le-a avut pina la acest meci. Echipa lui Andone are 19 de puncte, cu 8 sub ocupanta primului loc neretrogradabil, care e chiar adversara de aseara, Deportivo La Coruna.

Sport / stiri Sport3 vizite[ Stiri Botosani ]

Marius Croitoru a dansat si a cantat cu galeria!

Joi, 09 Aprilie 2015, ora 00:59

Marius Croitoru a dansat si a cantat cu galeria!Capitanul echipei FC Botosani in partida cu Concodia Chiajna, Marius Croitoru, a fost schimbat in minutul 80, la scorul de 3-0, in locul sau intrand Cristian Danci.

Imediat ce a ajuns pe banca de rezerve, Croitoru a fost chemat de galeria Nord pentru a fost felicitat de suporteri. Dupa ce a aplaufat gestul galeriei, Croitoru a fost invitat sa cante si sa danseze alaturi de fanii botosaneni, iar jucatorul lui Leo Grozavu nu a stat pe ganduri.

Este pentru a doua oara cand Marius Croitoru intra in galerie si canta, asta dupa ce in sezonul trecut, la meciul din deplasare de la Vaslui, liderul vestiarului a facut galerie colegilor din peluza.

Sport / stiri Sport21 vizite[ Stiri Botosani ]

Sportiv de la CS DAO Botosani, medalie de bronz la Campionatul Mondial de QWAN KI DO seniori!

Miercuri, 08 Aprilie 2015, ora 23:59

Sportiv de la CS DAO Botosani, medalie de bronz la Campionatul Mondial de QWAN KI DO seniori!In perioada 3-4 aprilie 2015 a avut loc la Centre Sportif de la Foret de Soignes, Bruxelles, Belgia, a VI-A editie a Campionatului Mondial de QWAN KI DO seniori.

Competitia a avut loc pe categoriile grade feminin si masculin si centuri negre feminin si masculin. Probele la care s-a concurat au fost thao quyen (proba tehnica) si song dau (lupta competitionala) pe echipe, si song dau cu arme traditionale (baston lung, bastoane scurte, long gian, sabie de lemn, tonfa).

Din partea CS DAO Botosani a participat Narcis Agachi, centura neagra 1 Dang, care a luptat in echipa Romaniei de centuri negre, formata din 5 titulari si 3 rezerve. Acesta a obtinut locul III si medalia de bronz.

Narcis Agachi are 31 de ani, este inginer in industria alimentara la SC DOLY COM SRL Roma, Botosani, si tatal unui baietel.

A obtinut in 2007 medalie de bronz la Campionatul Mondial din 2007, Bucuresti, cu echipa de grade.

Medalie de argint la Campionatul Mondial intercluburi din 2011, Rabat, Maroc, cu echipa CS DAO Botosani.

Medalie de aur la Campionatul European din 2013, Zurich, Elvetia cu echipa de centuri negre.

Multiplu medaliat in plan national atat la probele tehnice cat si cele de lupta. In prezent este Campionul National al Romaniei la lupta.

(Eugen Turcanu, centura neagra 3 dang, coordonator tehnic pentru judetul botosani a QWAN KI DO)

Sport / stiri Sport20 vizite[ Stiri Botosani ]

Florin Prunea si Nicolo Napoli au spionat Botosaniul si Concordia!

Miercuri, 08 Aprilie 2015, ora 23:59

Florin Prunea si Nicolo Napoli au spionat Botosaniul si Concordia!Presedintele executiv al celor de la CSMS Iasi, Florin Prunea, impreuna cu antrenorul din Copou, Nicolo Napoli, au fost prezenti, miercuri dupa-amiaza, la Botosani.

Cei doi au urmarit de la tribuna VIP meciul dintre FC Botosani si Concordia Chiajna, urmatoarele adversare ale iesenilor.

CSMS Iasi va intalni pe Concordia Chiajna chiar etapa viitoare, in deplasare, iar partida cu FC Botosani va avea loc in etapa a 28-a, pe Municipal.

Sport / stiri Sport6 vizite[ Stiri Botosani ]

Mihai Bordeianu a plans dupa ce a ratat penalty-ul si a fost huiduit de suporteri: "Nu trebuiau sa reactioneze asa" - FOTO

Miercuri, 08 Aprilie 2015, ora 23:59

Mihai Bordeianu a plans dupa ce a ratat penalty-ul si a fost huiduit de suporteri: "Nu trebuiau sa reactioneze asa" - FOTOMijlocasul echipei FC Botosani, Mihai Bordeianu, unul dintre cei trei localnici din lotul lui Leo Grozavu, a trecut prin momente neplacute in timpul meciului cu Concordia Chiajna.

Bordeianu a fost la un pas de a inscrie primul sau gol in Liga 1 si sa faca aceasta zi de neuitat, insa totul s-a transformat intr-un cosmar. In minutul 25, Mihai a fost trimis de Leo Grozavu sa execute lovitura de la 11 m, el fiind printre cei mai buni executanti de penalty-uri de la FC Botosani.

Presiunea a fost mare, iar fotbalistul botosanean a ratat. Vizibil apasat dupa ratare, Leo Grozavu a decis sa-l schimbe cu Gabriel Vasvari, iar ce a urmat a fost incredibil. Spectatorii prezenti pe stadionul Municipal l-au huiduit pe jucator, de parca ar fi primul fotbalist care rateaza un penalty.

Ajuns pe banca de rezerve, Bordeianu a izbucnit in plans, fiind oprit cu greu de colegi. Reactia suporterilor a fost criticata de antrenorul Leo Grozavu.

"Bordeianu este un jucator tanar si trebuie incurajat. In plus este localnic si spectatorii nu trebuiau sa reactioneze asa. El astazi a intrat pentru ca este un jucator mai in viteza, fata de Vasvari, si nefiind Gabi pe teren i-a revenit lui sarcina. Trebuie incurajat pentru ca este tanar", a spus Leo Grozavu.

Si finantatorul Valeriu Iftime a fost de aceeasi parere, adaugand ca ii pare rau ca Bordeianu a ratat.

"Imi pare rau pentru Mihai ca a ratat, imi pare rau ca a ratat intr-un moment dificil si imi pare si mai rau ca publicul nu intelege ca un copil ...

Sport / stiri Sport6 vizite[ Stiri Botosani ]

Leo Grozavu promite victorii la Botosani: "Sunt trei puncte care ne aduc linistea!"

Miercuri, 08 Aprilie 2015, ora 20:41

Leo Grozavu promite victorii la Botosani: "Sunt trei puncte care ne aduc linistea!"Leo Grozavu spune ca nu s-a temut pentru postul sau, chiar daca patronul echipei l-a amenintat cu demiterea in cazul unui rezultat negativ in compania Concordiei Chiajna.

Tehnicianul spera ca echipa sa, FC Botosani, sa lege cat mai multe victorii pana la finalul campionatului.

"Ultima oara castigasem la Botosani cu Rapidul, prin octombrie, cu 3-0. Ne pare rau ca pana acum nu am reusit sa mai castigam, a fost o perioada foarte lunga de seceta. Speram sa intram in normalitate dupa acest rezultat. Un punct nu valoreaza nimic, trei puncte aduc linistea. Nu pot sa spun ca am avut emotii speciale pentru acest meci, noi ne dorim sa ajungem cat mai sus. Doar ca, anul acesta trebuie sa ne salvam de la retrogradare, mai apoi vom ataca pozitiile fruntase ale clasamentului din sezoanele viitoare, a declarat Grozavu in direct la Look TV.

Sport / stiri Sport13 vizite[ Stiri Botosani ]

FC Botosani castiga primul meci din 2015 si ii face un debut de cosmar lui Marius Baciu - FOTO

Miercuri, 08 Aprilie 2015, ora 19:32

FC Botosani castiga primul meci din 2015 si ii face un debut de cosmar lui Marius Baciu - FOTOMarius Baciu a inceput cu stingul mandatul pe banca tehnica a Concordiei Chiajna. Ilfovenii au pierdut categoric partida din deplasare cu FC Botosani, scor 0-3, care a obtinut prima victorie din retur.

Meciul se anunta unul foarte greu pentru Chiajna inca din minutul 25, cind Musat a vazut cartonasul rosu dupa un fault din postura de ultim aparator. Bordeianu a irosit insa lovitura de la 11 metri, iar la pauza scorul a fost egal, 0-0.

Dupa pauza botosanenii au facut spectacol.Vasvari (48), N. Rosu (56) si Hadnagy (75) au punctat pentru moldoveni care au depasit Viitorul in clasament si sint pe locul 7, avind 34 de puncte.

Concordia e pe 12, cu 27 de puncte, cu 3 peste Gaz Metan.

Echipele de start:

FC Botosani: Curileac - Acsinte, Tincu, Ngadeu, Patache - Croitoru, Bordeianu, Nelut Rosu, Martinus - Hadnagy, Ngankam

Rezerve: Lazar, Codoban, Fugh-Porett, Danci, Ivanovici, Batin

Concordia: Matache - Maftei, Martins, Bucurica, Musat - Lovin, Boldrin - Purece, Serediuc, Dina - Florea

Rezerve: Rimniceanu, Dragarski, Vagner, Grigorie, Bagaric, D.Lung, Stan

Sport / stiri Sport10 vizite[ Stiri Botosani ]

FC Botosani - Concordia Chiajna, cu Ovidiu Hategan la centru

Miercuri, 08 Aprilie 2015, ora 07:48

FC Botosani - Concordia Chiajna, cu Ovidiu Hategan la centruFC Botosani trebuie sa castige partida de miercuri dupa-amiaza pentru a bifa prima victorie din 2015, dar si pentru a se departa din nou la 3 puncte de CSMS Iasi, formatie care a facut aseara 31 de puncte, dupa victoria cu Dinamo.

Botosanenii vor intalni de la ora 17:00, pe stadionul Municipal, pe cei de la Concordia Chiajna. Partida va fi arbitrata la centru de Ovidiu Hategan, ajutat de asistentii Valentin Avram si Ionut Bobe. Arbitri aditionali vor fi Paul Unimatan si Marian Barbu.

Tot astazi sunt programate meciurile: Viitorul - Gaz Metan si Rapid - ASA Targu Mures.

Sport / stiri Sport15 vizite[ Stiri Botosani ]


Prima   1   2   3   4   5   6   >>   Ultima