Rezultatele 1 - 30 din 1000 (0.322 secunde)
Schimba cuvintele cautate
Filtreaza dupa data
Data inceput
Data sfarsit

Filtreaza dupa publicatie

Premii obtinute de sportivii de la Brilliant Taekwondo, la prima competitie din 2015 - FOTO

Miercuri, 04 Martie 2015, ora 13:40

Premii obtinute de sportivii de la Brilliant Taekwondo, la prima competitie din 2015 - FOTOLa nicio saptamana dupa Adunarea Generala a Federatiei Romane de taekwondo WTF, s-a deschis sezonul competitional 2015, Brilliant Taekwondo Sporting Club participand la Cupa Ilyo din municipiul Bistrita cu un lot restrans de sportivi , o competitie ce a aliniat la start 250 de sportivi de la 14 cluburi de taekwondo din toate colturile tarii.

Sportivii noului club botosanean au obtinut 6 medalii de aur, 5 medalii de argint si 4 medalii de bronz, dupa cum urmeaza :

Locul 1 : Dulgheriu Sebastian - George (2 medalii), Ganfiuc Alberto - Andrei, Burlacu Rares - Stefan, Bojinca Georgiana - Denisa, Corduneanu Andreea;

Locul 2 : Hobjila George, Andrus Andrei - Alexandru, Ignat Irina - Nicoleta, Sirghe Daniel - Petrica, Ganfiuc Alberto - Andrei;

Locul 3 : Ignat Andreea - Gabriela, Amironesei Eduard - Maximilian, Lozneanu Eduard - George, Matei Denis - Paul;

"Suntem foarte mandri de prestatia sportivilor nostri, calitatea medaliilor reflecta intru totul nivelul lor de pregatire si de daruire, avand sperante foarte mari si pentru cei care nu au putut face deplasarea din diverse motive si suntem increzatori pentru dezvoltarea Taekwondo-ului botosanean. Dorim sa multumim tuturor sportivilor legitimati la Asociatia Brilliant Taekwondo Sporting Club pentru devotamentul fata de acest sport, parintilor si sustinatorilor acestui sport olimpic.", a declarat Denis-Paul Matei, presedintele Asociatiei Brilliant Taekwondo Sporting Club.

Sport / stiri Sport1 vizite[ Stiri Botosani ]

Mircea Rednic: "Am castigat cu noroc, dar a fost o victorie meritata"

Sambata, 28 Februarie 2015, ora 00:14

Mircea Rednic: "Am castigat cu noroc, dar a fost o victorie meritata"La finalul partidei dintre FC Botosani si Petrolul Ploiesti, scor 0-1, antrenorul Mircea Rednic a comparat evolutia propriilor elevi din cele doua reprize si a spus ca cele trei puncte au fost obtinute cu sansa.

"Ne asteptam la un meci foarte greu si a fost un meci foarte greu. Au fost doua reprize distincte: prima a apartinut Botosaniului, iar a doua repriza le-am cerut sa joace ce stiu ei si sa fie mult mai agresivi. Victoria este meritata, mai ales dupa ce am jucat in repriza a doua. Am inceput prost meciul si am suferit. Ei au avut doua ocazii in startul partidei, am pierdut multe mingi la mijlocul terenului, dar este o victorie meritata, muncita, mai ales dupa ce am ramas cu un om mai putin. Sunt trei puncte, am indeplinit obiectivul numarul doi, acum ne pregatim de meciul cu Steaua. Am castigat cu noroc, dar acum norocul a fost de partea celor mai buni. Sunt sigur ca in meciurile urmatoare jocul nostru va fi mai consistent, dar acum nu sunt multumit.", a spus Mircea Rednic la finalul partidei.

Rednic a comentat si penaty-ul ratat de Gabriel Vasvari: "Imi pare rau pentru el. Chiar este un baiat pe care il apreciez. Leo Grozavu a facut o treaba foarte buna aici".

Sport / stiri Sport7 vizite[ Stiri Botosani ]

Gabriel Vasvari, la primul penalty ratat: "Nu doresc niciunui jucator sa treaca prin ce trec eu"

Vineri, 27 Februarie 2015, ora 23:59

Gabriel Vasvari, la primul penalty ratat: "Nu doresc niciunui jucator sa treaca prin ce trec eu"Mijlocasul celor de la FC Botosani, Gabriel Vasvari, golgheterul echipei, cu 5 goluri, toate din penalty, a ratat in aceasta seara prima sa lovitura de la 11 m, in meciurie oficiale.

Prezent la conferinta de presa de la finalul meciului, Vasvari era extrem de afectat de faptul ca nu a putut aduce un punct in meciul cu Petrolul, dupa ce a ratat in minutul 95.

"Nu doresc niciunui fotbalist sa treaca prin ce trec eu acum. Am stilul meu de a executa si cu siguranta Pacanha m-a studiat. Jucatorii m-au incurajat, nici nu se pune problema", a spus Gabriel Vasvari.

Presedintele celor de la FC Botosani, Cornel Sfaiter, a precizat ca de cand a venit la Botosani, Vasvari a ratat un singur penalty, intr-un meci de pregatire la Oradea.

"In meciurile oficiale nu a ratat niciun penalty pana acum, dar se intampla. Cand a marcat ne-am bucurat, acum cand a ratat trebuie sa fim alaturi de el. Poate si din cauza presiunii nu a marcat", a spus Sfaiter.

Sport / stiri Sport9 vizite[ Stiri Botosani ]

ASTAZI, ora 20:30 : FC Botosani - Petrolul Ploiesti, cu Alexandru Tudor la centru!

Vineri, 27 Februarie 2015, ora 08:27

ASTAZI, ora 20:30 : FC Botosani - Petrolul Ploiesti, cu Alexandru Tudor la centru!FC Botosani va juca in aceasta seara primul meci pe teren propriu din returul Ligii 1. Botosanenii ii vor intalni pe cei de la Petrolul Ploiesti, intr-un meci ce va incepe de la ora 20:30.

Partida de la Botosani va fi condusa la centru de Alexandru Tudor, un arbitru care imparte foarte multe cartonase galbene si cu care FC Botosani a avut un singur rezultat bun, 1-0 cu Astra Giurgiu, in turul acestui sezon, in rest, cu Tudor la centru botosanenii au fost invinsi in trei partide, 1-6 cu Pandurii la Targu Jiu, 0-2 cu Astra la Botosani si 1-2 cu Craiova in deplasare.

In meciul din aceasta seara Alexandru Tudor va fi ajutat la cele doua tuse de asistentii Mircea Grigoriu si Adrian Ghinguleac.

FC Botosani si Petrolul Ploiesti s-au intalnit in Liga 1 in trei partide, toate castigate de ploiesteni, scor 2-1 la Botosani, iar Ploiesti a fost un 3-0 si un 4-1, ultimul in turul acestui sezon.

Sport / stiri Sport11 vizite[ Stiri Botosani ]

Gabriel Vasvari: "Va fi un meci foarte greu, insa eu ma gandesc doar la victorie"

Miercuri, 25 Februarie 2015, ora 11:04

Gabriel Vasvari: "Va fi un meci foarte greu, insa eu ma gandesc doar la victorie"Mijlocasul celor de la FC Botosani, Gabriel Vasvari, crede ca sansele botosanenilor sunt egale in partida cu Petrolul Ploiesti, ce va avea loc vineri la ora 20:30.

Fostul capitan al FC Botosani spune ca nu se vor apara si vor incerca sa-i invinga pe "lupii galbeni".

Avand in vedere ca jucam pe teren propriu pot spune ca sansele sunt egale. Intr-adevar, intalnim o echipa buna care are in componenta multi jucatori straini, De Lucas si Teixeira fiind in opinia mea cei mai valorosi fotbalisti straini din campionatul romanesc. Noi ne vom face jocul nostru, nu ne vom apara. La fel si ei, vor juca pe cartea atacului, asa ca va rezulta un meci spectaculos. Va fi un meci foarte greu dar speram la final sa ne bucuram. Nu am obtinut pana acum nici macar un punct impotriva lor si cred ca a venit timpul sa obtinem punct sau puncte. Eu unul ma gandesc doar la victorie, a declarat Gabriel Vasvari.

Sport / stiri Sport5 vizite[ Stiri Botosani ]

Leo Grozavu, inaintea meciului cu Petrolul: "Mi-as dori sa securizam ceea ce avem, iar ce avem de acum incolo sa fie un bonus"

Miercuri, 25 Februarie 2015, ora 10:23

Leo Grozavu, inaintea meciului cu Petrolul: "Mi-as dori sa securizam ceea ce avem, iar ce avem de acum incolo sa fie un bonus"FC Botosani intalneste in etapa urmatoare a Ligii 1 pe cei de la Petrolul Ploiesti, echipa clasata pe locul secund.

Antrenorul formatiei botosanene, Leo Grozavu, spune ca meciul cu "lupii galbeni" va fi una foarte dificila, insa FC Botosani a demonstrat ca indiferent cu ce adversar evolueaza, joaca fotbal si face spectacol.

"Intalnim o echipa foarte buna, echipa de pe locul doi cu un lot valoros. Cu un antrenor foarte bun. Mai mult ca sigur ne va astepta o partida dificila. Ca de fiecare data fotbalul se joaca pe teren, chiar daca inainte se fac calcule cu cine are mai multe sanse. Mircea Rednic este un antrenor ambitios, indiferent de situatia din cadrul clubului si sunt convins ca va motiva jucatorii. Nu cred ca insolventa poate sa ii faca pe ei sa trateze meciul mai lejer. Au transferat un jucator pe ultima suta de metri si l-am urmarit, este un jucator bun. Pana la momentul jocului vom gandi strategia si sper sa fim inspirati. Sunt posibile schimbari fata de echipa cu Gaz Metan, in functie de forma anumitor jucatori, dar mai sunt si alti factori. FC Botosani a demonstrat ca indiferent de adversarul pe care il intalneste joaca fotbal, vrea sa produca spectacol. Atunci cand reusim este foarte bine, atunci cand nu reusim este mai rau. Vom incerca sa jucam fotbal si nu vom incerca sa speculam doar o anumita faza de joc, contraatac sau faza fixa. Stim sa atacam, dar in functie de adversar, uneori putem, alteori nu.", a declarat Leo Grozavu, antrenorul FC Botosani.

Grozavu a ..

Sport / stiri Sport7 vizite[ Stiri Botosani ]

LIGA 1: Rezultatele si clasamentul final, dupa etapa a 18-a! Craiova urca pe locul 4!

Marti, 24 Februarie 2015, ora 09:22

LIGA 1: Rezultatele si clasamentul final, dupa etapa a 18-a! Craiova urca pe locul 4!Luni seara au avut loc ultimele doua partide din etapa a 18-a a campionatului national de fotbal.

Ceahlaul Piatra Neamt a primit vizita celor de la CFR Cluj, echipa care a ajuns pe ultimul loc in Liga 1, iar Universitatea Craiova a disputat "derby-ul Olteniei" cu Pandurii Targu Jiu.

Ceahlaul - CFR Cluj 0-0

Ceahlaul si CFR Cluj au disputat primul meci al zilei si au terminat la egalitate, 0-0, intr-un meci lipsit de ocazii si spectaculozitate. Dupa ce au primit o depunctare de 24 de puncte, cei de la CFR Cluj se afla pe ultimul loc din Liga 1 si aveau nevoie de o victorie pentru a urca o pozitie in clasament.

Clujenii au avut un inceput dificil de meci, fundasul Veres fiind eliminat dupa 19 minute, dar nemtenii nu au putut profita de superioritatea numerica. Cele mai periculoase ocazii au apartinut clujenilor, care au ratat prin Ciprian Deac si Ene, iar cei de la Ceahlaul au avut ocazii prin Chitosca.

Pandurii - CSU Craiova 0-1

Cu un joc lipsit de orice stralucire, CS U Craiova a reusit sa cistige toate punctele pe terenul celor de la Pandurii, echipa care nu reuseste sa se desprinda de locurile din a doua jumatate a clasamentului.

Oaspetii au marcat golul la una dintre putinele ocazii. Bawab a inscris in poarta goala dupa un contraatac perfect si o pasa excelenta a lui Nuno Rocha. A fost al 100-lea meci al iordanianului in Liga 1.

CS U Craiova urca pe locul 4 dupa acest succes, cu 32 de puncte, la 4 de Petrolul, care e pe 2. Pandurii e pe 12, cu 18 puncte, la ...

Sport / stiri Sport17 vizite[ Stiri Botosani ]

VIDEO: Rapid a produs primul SOC al startului de retur. Botosaniul a cazut pe locul 7 - REZULTATE, CLASAMENT

Luni, 23 Februarie 2015, ora 08:58

VIDEO: Rapid a produs primul SOC al startului de retur. Botosaniul a cazut pe locul 7 - REZULTATE, CLASAMENTRapid a reusit surpriza sezonului! Cu o echipa incropita in pauza de iarna, cand au realizat 16 transferuri, giulestenii au castigat cu 1-0 pe terenul Stelei, campioana Romaniei din ultimii doi ani.

Marcel Gecov a marcat singurul gol al partidei din Ghencea, in minutul 60, in timp ce gazdele si-au trecut in cont doua bare, cate una in fiecare repriza, prin Paul Papp (13) si Cristian Tanase (86).

Astra Giurgiu - Concordia Chiajna 2-2

Astra si Chiajna si-au impartit punctele in prima etapa a returului, scor 2-2. Gazdele au deschis scorul dupa 39 de minute in care nicio echipa nu a avut mari ocazii. Fatai a inscris cu capul dupa un corner, punctand pentru 1-0. Wellington a avut sansa sa egaleze, dar a tras pe langa poarta in minutul 62. Brazilianul si-a luat insa revansa dupa cateva minute.

Fatai a readus-o pe Astra in avantaj in primul minut al prelungirilor, dar Ilfovenii nu au renuntat si Wellington a reusit din nou o executie frumoasa si a restabilit egalitatea. S-a terminat 2-2 la Giurgiu, un punct important pentru Chiajna in lupta pentru salvarea de la retrogradare, dar prea putin pentru giurgiveni, care viseaza la cupele europene.

Universitatea Cluj - ASA Targu Mures 0-3

ASA Targu Mures a urcat pe podiumul din Liga I dupa o victorie la scor pe Cluj Arena. In minutul 21, Hora a fortat patrunderea in careul advers si a fost faultat de Gravenberch. Centralul Coltescu l-a eliminat pe olandez si a aratat lovitura de pedeapsa, transformata de N'Doye, ajuns la saptelea gol ..

Sport / stiri Sport8 vizite[ Stiri Botosani ]

Istvan Kovacs a revenit in Liga 1 cu un penalty refuzat botosanenilor! VIDEO

Luni, 23 Februarie 2015, ora 00:58

Istvan Kovacs a revenit in Liga 1 cu un penalty refuzat botosanenilor! VIDEOArbitrul Istvan Kovacs a gresit grav in meciul de ieri dintre Gaz Metan Medias si FC Botosani, scor 1-1.

In minutul 26, la 0-0, centralul nu a dictat un penalty pentru botosaneni, la un hent comis in propriul careu de Muth. Martinus a patruns in suprafata de pedeapsa, a tras apoi la poarta, insa balonul a fost blocat cu bratul de stoperul mediesenilor.

Kovacs a apreciat gresit si a lasat jocul sa continue, in ciuda protestelor vehemente ale oaspetilor.

Pentru Kovacs a fost primul meci in Liga 1 dupa ce a gresit grav in partida ASA Tg. Mures - Steaua 1-0.

Sport / stiri Sport18 vizite[ Stiri Botosani ]

Antrenorul Mediasului, nemultumit de egalul cu Botosani: "Am avut un moment de adormire"

Duminica, 22 Februarie 2015, ora 09:52

Antrenorul Mediasului, nemultumit de egalul cu Botosani: "Am avut un moment de adormire"Antrenorul celor de la Gaz Metan Medias, Dan Matei, s-a declarat nemultumit de rezultatul meciului cu FC Botosani, in conditiile in care echipa sa a condus si a fost egalata la un moment de neatentie.

Chiar daca spune ca un punct este mai putin decat nimic, Dan Matei si-a certat jucatorii pentru faza in care Hadnagy a marcat in poarta lui Plesca.

Bineinteles ca nu sunt multumit, desi am fost dominati clar de echipa adversa. Stiam ca sunt o echipa buna, au jucatori cu personalitate, cu o tehnica buna, dar am incercat contraatacul. Jocul te pedepseste uneori. Am luat gol la o faza fixa, stiam ce ne asteapta. Am avut un moment de relaxare, de adormire. Rezultatul este pana la urma echitabil, dupa ocaziile avute, a declarat antrenorul ardelenilor, la Look TV.

Tehnicianul a dezvaluit ca la pauza nicidecum nu le-a cerut fotbalistilor sai sa se retraga in aparare, in conditiile in care adversarul este cunoscut ca unul care are o posesie foarte buna.

Nu e vorba de automultumire, cel putin eu nu sunt de acord cu astfel de lucruri. Fortati de posesia Botosaniului, jucatorii au facut invers decat ce le-am cerut la pauza, sa nu se retraga, sa nu-i lase mai sus de 40 de metri. Dar jucatorii uneori fac altceva decat li se cere, este un spirit de conservare falimentar, a conchis Matei.

Sport / stiri Sport9 vizite[ Stiri Botosani ]

Leo Grozavu: "Mai avem nevoie de meciuri pentru a intra in forma"

Duminica, 22 Februarie 2015, ora 09:45

Leo Grozavu: "Mai avem nevoie de meciuri pentru a intra in forma"Antrenorul echipei FC Botosani, Leo Grozavu, spune ca elevii sai inca nu au intrat intr-un ritm de campionat si considera ca rezultatul de egalitate de la Medias este unul echitabil, judecand dupa aspectul jocului.

Pentru botosaneni a debutat si Nelut Rosu (21 de ani), care a fost titular, in locul lui Marius Croitoru, ce care a fost suspendat pentru acest meci.

Leo Grozavu (47 de ani) e cel mai longeviv antrenor din Liga 1, in acest moment. Instalat in urma cu un an, in pauza de iarna din sezonul 2013-2014, Grozavu este singurul tehnician care a rezistat inca de atunci in functie.

"Dupa aspectul jocului, cred ca rezultatul e echitabil. Am avut posesia mai mult, dar am intalnit o echipa pragmatica, care a stiut ce sa joace. Din pacate, nici noi nu am fost la cel mai inalt nivel. Probabil e de vina inceputul de campionat, ne mai trebuie cateva meciuri pana vom intra intr-o forma sportiva mai ridicata.", a declarat pentru Digisport, Leo Grozavu, la finalul meciului Gaz Metan Medias - FC Botosani 1-1.

"Astazi (n.r. sambata) nu am gasit cea mai buna formula pentru inceput. E bine ca jucatorii care au intrat si-au adus aportul la obtinerea acestui punct. Am avut jucatori care inca nu au intrat in campionat. Nelut Rosu mai are de lucrat, la fel ca toti ceilalti. Mai mult ca sigur ca va fi un castig pentru echipa. Are nevoie de jocuri, pana se cunoaste foarte bine cu coechipierii si va simti ritmul campionatului.", a adaugat antrenorul botosanenilor.

"Echipa inca trebuie sa-si ...

Sport / stiri Sport8 vizite[ Stiri Botosani ]

FINAL: Gaz Metan Medias - FC Botosani 1-1 (VIDEO)

Sambata, 21 Februarie 2015, ora 23:59

FINAL: Gaz Metan Medias - FC Botosani 1-1 (VIDEO)FC Botosani joaca de la ora 18:00 impotriva celor de la Gaz Metan Medias, in prima etapa a returului.

Gaz Metan Medias: Pesca - Zaharia, Abrudan, Muth, Velazquez, Cristea, Todea, Curtean, Petre, Tahar, Roman

FC Botosani: Curileac - Patache, Ngadeu, Tincu, Acsinte, Rosu, Vasvari, Roussel, Fulop, Quenten, Batin.

-Min 1: A inceput meciul

-Min 16: Roussel suteaza plasat de la 16 m, insa Plesca plonjeaza si respinge in corner

-Min 23: Mihai Roman reia de la 3 m, insa Curileac retine fara probleme

-Min 28: FC Botosani cere lovitura de la 11 m, dupa ce balonul loveste in mana un fundas advers. Kovacs nu dicteaza penalty.

-Min 33: GOL Gaz Metan Medias!
Curtean reia plasat de la 11 m si deschide scorul la Medias.

-Min 45: Pauza

-Dubla schimbare la Botosani: intra Codoban si Hadnagy in locul lui Roussel si Batin

- Min 46: A inceput repriza a doua

-Min 51: Martinus patrunde in careu pe partea dreapta, dribleaza doi jucatori si scoate pentru Rosu, insa acesta suteaza mult peste poarta.

-Min 69: Cristea este inlocuit de Bekoe, iar trei minute mai tarziu Todea vede cartonasul galben

-Min 73: GOOOOL FC Botosani!!! Hadnagy egaleaza cu o reluare plasata din centrul careului

Min 90: Intra Danci si iese Rosu

Min 90: Gaz Metan si Botosani termina la egalitate, scor 1-1

APASA AICI SI VEZI GOLURILE!

Sport / stiri Sport11 vizite[ Stiri Botosani ]

LIVE-TEXT: Gaz Metan Medias - FC Botosani 1-1

Sambata, 21 Februarie 2015, ora 19:55

LIVE-TEXT: Gaz Metan Medias - FC Botosani 1-1FC Botosani joaca de la ora 18:00 impotriva celor de la Gaz Metan Medias, in prima etapa a returului.

Gaz Metan Medias: Pesca - Zaharia, Abrudan, Muth, Velazquez, Cristea, Todea, Curtean, Petre, Tahar, Roman

FC Botosani: Curileac - Patache, Ngadeu, Tincu, Acsinte, Rosu, Vasvari, Roussel, Fulop, Quenten, Batin.

-Min 1: A inceput meciul

-Min 16: Roussel suteaza plasat de la 16 m, insa Plesca plonjeaza si respinge in corner

-Min 23: Mihai Roman reia de la 3 m, insa Curileac retine fara probleme

-Min 28: FC Botosani cere lovitura de la 11 m, dupa ce balonul loveste in mana un fundas advers. Kovacs nu dicteaza penalty.

-Min 33: GOL Gaz Metan Medias!
Curtean reia plasat de la 11 m si deschide scorul la Medias.

-Min 45: Pauza

-Dubla schimbare la Botosani: intra Codoban si Hadnagy in locul lui Roussel si Batin

- Min 46: A inceput repriza a doua

-Min 51: Martinus patrunde in careu pe partea dreapta, dribleaza doi jucatori si scoate pentru Rosu, insa acesta suteaza mult peste poarta.

-Min 69: Cristea este inlocuit de Bekoe, iar trei minute mai tarziu Todea vede cartonasul galben

-Min 73: GOOOOL FC Botosani!!! Hadnagy egaleaza cu o reluare plasata din centrul careului

Min 90: Intra Danci si iese Rosu

Min 90: Gaz Metan si Botosani termina la egalitate, scor 1-1

Sport / stiri Sport8 vizite[ Stiri Botosani ]

Felicitari, Simona! Halep se impune la Dubai si revine pe locul 3

Sambata, 21 Februarie 2015, ora 19:14

Felicitari, Simona! Halep se impune la Dubai si revine pe locul 3Simona Halep s-a impus astazi in finala turneului de la Dubai, dupa ce a invins-o pe Karoline Pliskova, scor 6-4, 7-6(4). Titlul din Emiratele Arabe Unite o readuce pe romanca pe locul 3 WTA.

Zona Golfului pare sa ii fie pe plac Simonei, care si-a adjudecat cel de-al doilea trofeu din categoria Premier 5, cea mai importanta dupa turneel de Mare Slem. Primul a venit anul trecut, la Doha, dupa o finala cu Angelique Kerber, scor 6-2, 6-3.

Acum, la Dubai, Simona a avut ceva mai mult de munca. Karolina Pliskova s-a tinut tare de jucatoarea noastra pe tot parcursul meciului. Simona a trebuit sa astepte pina in game-ul sapte pentru a-si procura primele mingi de break, convertite rapid.

Pierderea primului set nu a speriat-o insa pe Pliskova, care a inceput tare actul secund, desprinzindu-se la 2-0. De la 3-3 au urmat nu mai putin de 6 break-uri consecutive, perioada in care Simona a irosit trei mingi de meci! A urmat un tie-break tensionat, primul pentru romanca din acest an, dar la capatul caruia Simona a izbutit sa inchida meciul.

456.000 de dolari si 900 de puncte WTA a cistigat Simona pentru titlul de la Dubai Noul clasament WTA

1. Serena Williams 9562

2. Maria Sarapova 8210

3. SIMONA HALEP 6571

4. Petra Kvitova 6395

5. Caroline Wozniacki 4730

Sport / stiri Sport9 vizite[ Stiri Botosani ]

Simona Halep disputa astazi finala de la Dubai! (ora 17:00)

Sambata, 21 Februarie 2015, ora 14:04

Simona Halep disputa astazi finala de la Dubai! (ora 17:00)Simona Halep s-a calificat ieri in finala turneului de la Dubai, dupa ce a invins-o in semifinale pe Caroline Wozniacki, scor 2-6, 6-1, 6-1.

Sportiva noastra este la a doua finala jucata in acest an, dupa cea cistigata la Shenzen in fata lui Timea Bacsinszky, scor 6-2, 6-2. Totodata, la inceputul acestei saptamini, Simona a cazut un loc in clasamentul WTA si a ajuns pe pozitia a 4-a.

Daca Simona Halep o va invinge astazi pe sportiva din Cehia, Karolina Pliskova, locul 18 WTA, va trece pozitia a treia in clasamentul mondial.

Romanca nu s-a mai intilnit niciodata cu adversara sa de astazi. Partida va incepe de la ora 17:00, in direct pe Digisport 2!

Invingatoarea va primi 900 de puncte WTA si 456.000 de dolari, iar invinsa 585 de puncte WTA si 227.860 de dolari.

Sport / stiri Sport4 vizite[ Stiri Botosani ]

ASTAZI: Gaz Metan Medias - FC Botosani! Vezi cine arbitreaza!

Sambata, 21 Februarie 2015, ora 10:02

ASTAZI: Gaz Metan Medias - FC Botosani! Vezi cine arbitreaza!FC Botosani va debuta, sambata seara, in prima etapa a returului de campionat, in fata celor de la Gaz Metan Medias.

Gazdele au un singur jucator indisponibil, stoperul sarb Ahmed Mujdragic, care se afla in perioada de recuperare dupa ce a suferit o interventie chirurgicala la genunchi. Brazilianul Vitinho, care a ratat tot turul de campionat este complet refacut, fiind in lotul pentru disputa cu botosanenii.

Vor reveni dupa o etapa de suspendare italienii Romeo Roberto, care nu a jucat cu FC Brasov avand 4 cartonase galbene si Cosimo Figliomeni, care a fost eliminat in etapa a 16-a la Chiajna, coform ponturi-bune.ro.

In pauza de iarna au plecat Miloš Buchta, Jasmin Trtovac, Andrei Enescu, Florin Dan, Ovidiu Covaciu si Alexandru Buziuc si au venit Ciprian Botoser, Julian Velazquez, Octavian Abrudan, Bogdan Visa, Alexandru Munteanu, Elton Lexandro de Oliveira Santos si Godfred Apraku Bekoe.

Gaz Metan Medias a facut pregatirea de iarna in Antalya, unde a jucat cu ASC Bamako (7-0), Widzew LodLs (2-0), VfL Wolfsburg II (0-0), Chornomorets Odesa (1-1), Botev Plovdiv (2-0) si Gazovik Orenburg (2-2).

Echipa lui Dan Matei are o singura infrangere in ultimele 6 partide disputate pe teren propriu.

Intalniri intre cele doua echipe:

26.07.2013: Gaz Metan Medias - FC Botosani 1 - 2 (0-1)

Au marcat: 0-1 George Carjan (15), 1-1 Azdren Llullaku (54), 1-2 Attila Hadnagy (74)

19.12.2013: FC Botosani - Gaz Metan Medias 2 - 2 (2-1)

Au marcat: 0-1 Dan Roman (5), 1-1 Istvan Fulop ...

Sport / stiri Sport9 vizite[ Stiri Botosani ]

Simona Halep disputa astazi finala de la Dubai!

Sambata, 21 Februarie 2015, ora 09:39

Simona Halep s-a calificat ieri in finala turneului de la Dubai, dupa ce a invins-o in semifinale pe Caroline Wozniacki, scor 2-6, 6-1, 6-1.

Sportiva noastra este la a doua finala jucata in acest an, dupa cea cistigata la Shenzen in fata lui Timea Bacsinszky, scor 6-2, 6-2. Totodata, la inceputul acestei saptamini, Simona a cazut un loc in clasamentul WTA si a ajuns pe pozitia a 4-a.

Daca Simona Halep o va invinge astazi pe sportiva din Cehia, Karolina Pliskova, locul 18 WTA, va trece pozitia a treia in clasamentul mondial.

Romanca nu s-a mai intilnit niciodata cu adversara sa de astazi.

Invingatoarea va primi 900 de puncte WTA si 456.000 de dolari, iar invinsa 585 de puncte WTA si 227.860 de dolari.

Sport / stiri Sport4 vizite[ Stiri Botosani ]

Dorohoianul Ciucur, "dubla" in Viitorul - CSMS Iasi 0-3

Vineri, 20 Februarie 2015, ora 20:21

Dorohoianul Ciucur, "dubla" in Viitorul - CSMS Iasi 0-3CSMS Iasi s-a impus categoric astazi in fata Viitorului, scor 3-0, bifind doar cel de-al treilea succes in acest sezon.

Gazdele au avut initiativa in debutul partidei, cind Tanase a ratat o ocazie rarisima. La acea actiune, mijlocasul Viitorului l-a accidentat pe portarul Iasiului, Grahovac fiind inlocuit cu Caparco.

Moldovenii au trecut la conducerea partidei, iar Ciucur a reusit sa deschida scorul in minutul 25, dupa o faza la care a ridiculizat apararea adversa. In prelungirile primei reprize, au majorat diferenta de scor prin Plamada, dupa o noua bilbiiala in careul advers.

Alexandru Ciucur a reusit dubla in minutul 85 cu un nou sut excelent cu piciorul stang, la care Buzbuchi nu a avut nicio sansa.

Echipele de start: Viitorul: Buzbuchi - Cr. Manea, Mitrea, Putanu, Sava - C. Munteanu, Daminuta - Mitrita, Benzar, Tanase - Bonilla

Rezerve: Albut, Mamele, Gavra, S. Pana, Nedelcu, Nicolita, Henrique

Iasi: Grahovac - Mihalache, Plamada, Mitic, Voicu - Enescu, Ciucur - Onduku, Bole, Tiganasu - Golubovici

Rezerve: Caparco, Bosoi, Boiciuc, L. Mihai, Markovici, Cosereanu, Moisi

Sport / stiri Sport9 vizite[ Stiri Botosani ]

Florin Acsinte este increzator inaintea duelului cu Gaz Metan: "Trebuie sa fim atenti si sa facem totul pentru a castiga"

Vineri, 20 Februarie 2015, ora 09:40

Florin Acsinte este increzator inaintea duelului cu Gaz Metan: "Trebuie sa fim atenti si sa facem totul pentru a castiga"Florin Acsinte, capitanul FC Botosani, s-a aratat increzator in sansele echipei de a obtine cele trei puncte puse in joc la Medias, mai ales ca botosanenii s-au impus in primul meci disputat cu Gaz Metan, in sezonul trecut, scor 2-1.

Ne dorim cu totii sa castigam acest meci. Nu e vorba de razbunare, ca nu suntem la razboi. Intr-adevar nu ne-a prins bine acea umilinta din tur si avem o dorinta mai mare de a castiga. Mergem increzatori la Medias ca putem castiga toate cele trei puncte puse in joc. E foarte important atat acest prim meci cat si toate celelalte pe care noi vrem sa le castigam. Daca batem la Medias, ei vor stagna iar noi vom urca in clasament. Din ce i-am studiat, cei de la Medias nu s-au schimbat foarte mult. Noi trebuie sa fim foarte atenti si sa facem totul bine pentru a castiga, pentru ca asta ne dorim, a declarat Florin Acsinte.

Partida dintre Gaz Metan Medias si FC Botosani va avea loc sambata, 21 februarie, incepand cu ora 18:00, in direct la Look TV si Digisport 1.

Sport / stiri Sport7 vizite[ Stiri Botosani ]

LIGA 1: FC Botosani nu se va putea baza pe doi jucatori la Medias!

Vineri, 20 Februarie 2015, ora 08:55

LIGA 1: FC Botosani nu se va putea baza pe doi jucatori la Medias!Doi fotbalisti din lotul lui Leo Grozavu nu vor face deplasarea la Medias, acolo unde botosanenii ii vor intalni pe cei de la Gaz Metan Medias.

Marius Croitoru si Rashid Browne sunt cei doi jucatori care nu vor putea evolua in prima etapa a returului. Croitoru a ajuns la 4 cartonase galbene si va fi suspendat, in timp ce Browne este accidentat si urmeaza sa fie supus unei interventii chirurgicale, din cauza unei accidentari.

"Rashid trebuie sa se opereze, iar Croitoru este suspendat. Speram sa nu mai avem probleme de lot pana la ora jocului. Deocamdata nu sunt alte probleme.", a precizat antrenorul Leo Grozavu.

Partida dintre Gaz Metan Medias si FC Botosani va avea loc sambata, 21 februarie, incepand cu ora 18:00, in direct la Look TV si Digisport 1.

Sport / stiri Sport15 vizite[ Stiri Botosani ]

LIGA 1: CFR ramine fara 24 de puncte! Comisia a respins recursul clujenilor

Vineri, 20 Februarie 2015, ora 08:40

LIGA 1: CFR ramine fara 24 de puncte! Comisia a respins recursul clujenilorComisia FRF a judecat in regim de urgenta recursul facut de cei de la CFR impotriva deciziei initiale de depunctare, dar a pastrat hotarirea. De asemenea, CFR a primit si interdictie la transferuri pentru urmatoarele doua perioade.

Astfel, clujenii ramin fara 24 de puncte si cad de pe locul 2 pe ultima pozitie a clasamentului, avind doar 10 puncte. Singura cale de atac pentru clubul ardelean este acum TAS.

Depunctarea a venit ca urmare a neplatii salariilor catre cinci jucatori. Feroviarii au avut cel mai mult de suferit din cauza lui Vasile Maftei, in cazul fundasului fiind pierdute 8 puncte. Ionel Stana, Laszlo Sepsi, Claudiu Voiculet si Ioan Hora au costat-o si ei cite 4 puncte.

Stana, adus in vara lui 2014 de la Ceahlaul, a apucat sa joace un singur meci pentru CFR, in Cupa Ligii, dupa care a ajuns la Sageata Navodari.

Sport / stiri Sport6 vizite[ Stiri Botosani ]

Leo Grozavu, despre partida cu Medias si sansele de a juca in Europa League: "Vreau sa o luam pas cu pas. Ne asteapta un retur foarte disputat"

Joi, 19 Februarie 2015, ora 14:04

Leo Grozavu, despre partida cu Medias si sansele de a juca in Europa League: "Vreau sa o luam pas cu pas. Ne asteapta un retur foarte disputat"FC Botosani a transferat un singur jucator in aceasta pauza de iarna, pe Nelut Rosu, de la Concordia Chiajna, insa antrenorul Leo Grozavu crede ca este de ajuns, mai ales ca lotul actual s-a descurcat foarte bine in turul de campionat.

Totusi, tehnicianul botosanean si-ar mai fi dorit un fundas central de picior stang, insa pana la ora actuala nu l-a gasit.

"Asteptarile sunt mari. In primul rand imi doresc sa avem o evolutie buna, sa continuam seria partidelor reusite de la finalul turului de campionat. Ma astept sa progresam. Am considerat ca este mai oportun pentru noi sa ne pastram jucatorii, pentru ca evolutiile din tur au fost multumitoare. La momentul actual suntem pe un loc onorabil si nu cred ca necesita mari schimbari. Ne-am dorit sa ne intarim si in compartimentul defensiv, in zona centrala, dar nu am vrut sa facem transferui doar din punct de vede numeric, ci am vrut sa facem si transferuri calitative.", a declarat Leo Grozavu.

Acesta vede partida de la Medias ca fiind una dificila, mai ales ca este primul meci dupa o vacanta lunga.

"Mediasul este o echipa omogena. Joaca si ei cu acelasi lot de mult timp, au deja o experienta acumulata si mai mult ca sigur ca va fi o partida dificila. Nici situatia lor in clasament nu este una linistita si stim asta. Am avut discutii cu jucatorii vis-a-vis de importanta jocului, de modul cum trebuie sa abordam jocul. Este primul meci si este important sa facem un rezultat bun., a spus Grozavu.

....despre Europa League: "Este ...

Sport / stiri Sport4 vizite[ Stiri Botosani ]

Nelut Rosu vrea sa scrie istorie la Botosani: "Am auzit ca sunt conditii bune, dar nu ma asteptam sa fie atat de bune"

Joi, 19 Februarie 2015, ora 11:31

Nelut Rosu vrea sa scrie istorie la Botosani: "Am auzit ca sunt conditii bune, dar nu ma asteptam sa fie atat de bune"Singurul jucator transferat in aceasta iarna de FC Botosani, Nelut Rosu, vrea sa scrie istorie la Botosani si sa ajunga cu echipa locala in Europa League.

"Ma bucur ca sunt singurul transfer. Presiune pe mine nu cred ca o sa fie, poate doar o presiune buna care o sa ma ajute sa cresc in valoare. Nu mi-e frica de concurenta. Am intalnit un grup extraordinar, niste baieti extraordinari si m-am acomodat foarte rapid. Sper sa facem o treaba excelenta impreuna si de ce nu, sa scriem istorie aici la Botosani si sa jucam in Europa League.", a spus Nelut Rosu.

Fostul jucator al celor de la Concordia Chiajna spera ca FC Botosani sa invinga pe Gaz Metan Medias. Rosu a mai precizat ca nu se astepta sa gaseasca la Botosani conditii atat de bune.

"Mediasul este o echipa buna, dar noi suntem o echipa foarte buna. Sper sa invingem. Eu i-am batut si in tur si sper sa-i bat si acum. Am incredere in aceasta echipa si in acest grup. Eu sper sa dau cat mai multe pase de gol sau chiar sa inscriu, pentru ca de asta am fost adus aici. Sunt conditii excelente aici la Botosani. Am auzit ca sunt conditii bune, dar sincer nu ma asteptam sa fie atat de bune"., a declarat Rosu.

Partida dintre Gaz Metan Medias si FC Botosani va avea loc sambata, 21 februarie, incepand cu ora 18:00, in direct la Look TV si Digisport 1.

Sport / stiri Sport12 vizite[ Stiri Botosani ]

Cornel Sfaiter: "Avem o revansa de luat la Medias. Asteptam cu nerabdare meciul"

Joi, 19 Februarie 2015, ora 10:51

Cornel Sfaiter: "Avem o revansa de luat la Medias. Asteptam cu nerabdare meciul"FC Botosani va debuta in returul sezonului 2014-2015 impotriva celor de la Gaz Metan Medias, echipa care s-a impus pe stadionul "Municipal" cu scorul de 3-0 la inceputul sezonului.

Presedintele FC Botosani, Cornel Sfaiter, spera ca jucatorii sa-si ia revansa si sa castige jocul de la Medias, mai ales ca s-au intarit in aceasta iarna, prin sosirea mijlocasului Nelut Rosu.

"Este un meci asteptat, pentru ca a fost o vacanta lunga, dar si o pregatire lunga. Asteptam cu nerabdare jocul de la Medias, pentru ca este cel mai important joc al nostru, tinand cont ca a fost un debut de campionat dezastruos pentru noi. Avem o revansa de luat si sunt sigur ca baietii vor fi mult mai motivati, pentru ca avem acelasi lot. Vor trebuie sa dea totul pentru a pleca neivinsi de la Medias. Am incredere in staff-ul tehnic si in omogenitatea grupului, pentru ca ne-am intarit cu Nelut Rosu si nu ne-am despartit de niciun jucator important din lot. Cred ca prin sosirea lui Nelut Rosu ne-am intarit in acel compartiment.", a declarat Cornel Sfaiter.

Partida dintre Gaz Metan Medias si FC Botosani va avea loc sambata, 21 februarie, incepand cu ora 18:00, in direct la Look TV si Digisport 1.

Sport / stiri Sport6 vizite[ Stiri Botosani ]

Autocare puse la dispozitie de FC Botosani, pentru suporterii din mediul rural!

Marti, 17 Februarie 2015, ora 00:48

Autocare puse la dispozitie de FC Botosani, pentru suporterii din mediul rural!FC Botosani isi doreste ca in acest retur de campionat suporterii sa fie prezenti intr-un numar mare pe stadion, pentru a incuraja echipa.

Dupa ce au anuntat ca vor ieftini biletele la 10 lei (detalii aici), conducerea clubului a anuntat ca vrea sa vina in spijinul suporterilor din mediul rural, care vor sa fie alaturi de echipa la meciuri.

Astfel, 10 autocare vor fi puse la dispozitie de club si vor pleca din 10 localitati, colindand intreg judetul pentru a aduce suporterii la meci, transportul fiind gratuit, insa suporterii trebuie sa plateasca biletul la meci.

"O sa punem la dispozitie 10 autocare, care vor merge in 10 localitati in ziua fiecarui meci. Am stabilit noi niste comune, dar pot suferi schimbari. Ideea este unde putem gasi suporteri care sa umple un autocar de 50 de locuri si care sa plateasca biletul la meci. Noi platim transportul, iar ei biletul de intrare la meci", a declarat Valeriu Iftime, finantatorul FC Botosani.

Sport / stiri Sport49 vizite[ Stiri Botosani ]

Reghecampf a fost dat afara de la Al Hilal! Cati bani primeste de la arabi?

Luni, 16 Februarie 2015, ora 08:47

Reghecampf a fost dat afara de la Al Hilal! Cati bani primeste de la arabi?Site-ul lui Al Hilal a anuntat oficial demiterea lui Laurentiu Reghecampf! "Al Hilal ii multumeste lui Laurentiu Reghecampf pentru perioada petrecuta pe banca echipei noastre", se arata in comunicat.

Laurentiu Reghecampf, 39 de ani, a ajuns la Al Hilal in mai 2014 si in cele 24 de meciuri a avut 13 victorii, 6 remize si 5 infringeri. Infringerile din finalele Cupei Printului si Ligii Campionilor Asiei au fost decisive in luarea acestei decizii.

In prezent, echipa ocupa locul 3 in Arabia Saudita, la 9 puncte de liderul Al Nasr. Antrenorul mai avea 2 ani de contract, motiv pentru care sefii lui Al Hilal sint nevoiti sa il despagubeasca cu 2,7 milioane de dolari. Inlocuitorul lui Laurentiu Reghecampf pe banca lui Al Hilal este Ciprian Panait, cel care a colaborat cu fostul antrenor al Stelei la clubul saudit.

Panait se ocupa pina acum de pregatirea echipei olimpice, care nu este altceva decit formatia secunda a clubului. Fost antrenor secund la FC Vaslui si Rapid, acesta a mai activat in trecut in zona araba, fiind unul dintre principalii colaboratori ai lui Anghel Iordanescu in 2006, pe vremea cand actualul director tehnic al FRF a lucrat la Al-Ain.

"Daca se va decide ca Reghecampf sa fie demis, eu, in calitatea mea de presedinte la momentul sosirii sale la Hilal, imi asum clauza de reziliere pe care clubul trebuie sa i-o plateasca lui Reghecampf, a declarat ieri fostul presedinte al clubului, Abdulrahman bin Musa'ad.

Sport / stiri Sport14 vizite[ Stiri Botosani ]

FCM Dorohoi a castigat amicalul cu Bucovina Radauti (2-0). Ivasca, omul meciului!

Luni, 16 Februarie 2015, ora 00:57

FCM Dorohoi a castigat amicalul cu Bucovina Radauti (2-0). Ivasca, omul meciului!FCM Dorohoi a disputat, sambata, un nou meci amical, de aceasta data cu cei de la Bucovina Radauti, echipa din Liga a III-a. Dorohoienii s-au impus cu scorul de 2-0, gratie golurilor marcate de Augustin Ivasca si Adrian Cososchi.

FCM-ul a deschis scorul in minutul 19, atunci cand veteranul Augustin Ivasca a executat o lovitura de la 11 m, portarul a aparat, insa jucatorul Dorohoiului a fost pe faza si a trimis in poarta din a doua incercare. In minutul 21, elevii pregatiti de Vespazian Colban au fost la un pas de a duce scorul la 2-0, insa Alexandru Vrabie a trimis balonul in bara.

Totusi, golul de 2-0 a venit in minutul 48, atunci cand Ivasca a executat perfect un corner, balonul a ajuns la Cososchi, iar fundasul dorohoienilor a trimis in poarta.

Pana la finalul meciului nu s-a mai marcat, iar FCM Dorohoi se pregateste de un noua partida amicala, pe 21 februarie, in compania colegilor de la Rapid CFR Suceava.

Sport / stiri Sport14 vizite[ Stiri Botosani ]

"CUPA DE IARNA", un real succes! Imagini de la festivitatea de premiere cu echipa castigatoare si cei mai buni jucatori! GALERIE FOTO

Duminica, 15 Februarie 2015, ora 13:04

"CUPA DE IARNA", un real succes! Imagini de la festivitatea de premiere cu echipa castigatoare si cei mai buni jucatori! GALERIE FOTONoua conducere a Asociatiei Judetene de Fotbla Botosani (A.J.F. Botosani) a finalizat ieri prima competitie amicala organizata de la infiintare: fotbal in sala cu toate echipele inscrise in cadrul AJF Botosani, iar scopul era acela ca jucatorii sa se cunoasca mai bine intre ei, sa socializeze, sa se imprieteneasca, iar atunci cand incepe campionatul judetean sa nu mai existe scandaluri.

Daca aceasta competitie si-a atins scopul, ne-a spus chiar presedintele AJF Botosani, Bogdan Zanfirescu: "Eu personal sunt multumit de aceasta competitie. Reactia din partea lor a fost una pozitiva. Noua echipa de la AJF nu are experienta cu astfel de competitii, dar eu spun ca a fost o reusita acest turneu. Au fost 32 de echipe, 73 de meciuri si a fost o competitie destul de mare si obositoare. Eu cred ca scopul a fost atins. Stand o zi intreaga acolo au mai schimbat o vorba intre ei. Acum s-au cunoscut si ei mai bine.".

Noul sef al fotbalului Botosani a tinut sa multumeasca si celor care au ajutat la organizarea acestui turneu. "Tin sa multumesc Directiei Judetene pentru Tineret si Sport, in special domnului Radu Anghel pentru sprijinul acordat, dar si reprezentantilor salilor de sport, care ne-au ajutat sa putem desfasura aceste meciuri.", a spus Bogdan Zanfirescu.

La finalul competitiei, Inter II Dorohoi s-a impus in fata celor de la Flacara Vlasinesti cu scorul de 4-0, insa nu doar finalistii au fost premiati.

Diplome de excelenta : Trufin Lucian, Fusa Viorel si Bradutu Brasoveanu ...

Sport / stiri Sport12 vizite[ Stiri Botosani ]

CUPA AJF! O echipa din Liga a V-a a castigat turneul! REZULTATE

Sambata, 14 Februarie 2015, ora 17:35

CUPA AJF! O echipa din Liga a V-a a castigat turneul! REZULTATE"Cupa de iarna" organizata de Asociatia Judeteana de Fotbal a ajuns la final, iar in marea finala nu a ajuns nicio echipa din Liga a IV-a.

Conducerea AJF a impartit cele sase finaliste in doua grupe a cate trei echipe, iar dupa ce s-au disputat primele partide, in semifinale au ajuns Inter Dorohoi, Avantul Albesti, Flacara Vlasinesti si Inter 2 Dorohoi.

Trebuie de precizat ca Inter Dorohoi a impartit jucatorii atat la prima echipa, cat si la a doua, pentru a juca toti componentii lotului.

Finala mare s-a disputat intre Inter 2 Dorohoi si Flacara Vlasinesti, echipa din Dorohoi impunandu-se cu 4-0.

Rezultate inregistrate

ora 10:00 - Inter Dorohoi - Europa Hiliseu...7-1 (1-1)

ora 10:40 - Flacara Flamanzi - Avantul Albesti...2-3 (1-1)

ora 11:20 - Flacara Vlasinesti - Inter Dorohoi...0-3 (0-2)

ora 12:00 - Inter II Dorohoi - Flacara Flamanzi...3-2 (2-1)

ora 12:40 - Europa Hiliseu - Flacara Vlasinesti...0-2 (0-2)

ora 13:20 - Avantul Albesti - Inter II Dorohoi...4-4 (1-3) - 6-4 (dupa penalty-uri) .

Clasament:

Grupa "A

1. Inter Dorohoi 2 2 0 0 10-1 6p

2. Flacara Vlasinesti 2 1 0 1 2-3 3p

3. Europa Hiliseu-Horia 2 0 0 2 1 -9 0p .

Grupa "B"

1. Avantul Albesti 2 1 1 0 7-6 4p

2. Inter 2 Dorohoi 2 1 1 0 7-6 4p

3. Flacara Flamanzi 2 0 0 2 4-6 0p .

Locurile 5-6: Europa Hiliseu - Flacara Flamanzi...6-8 (3-4)

Semifinala 1: Inter Dorohoi - Inter II Dorohoi...1-1 (0-1) - 4-5 (dupa penalty-uri)

Semifinala 2: Avintul Albesti - Flacara Vlasinesti...3-3 (0-3) - 7-8 (dupa ...

Sport / stiri Sport20 vizite[ Stiri Botosani ]

FC Botosani a ajuns in tara! Vezi golul lui Batin din meciul cu Budapesta - VIDEO

Vineri, 13 Februarie 2015, ora 18:54

FC Botosani a ajuns in tara! Vezi golul lui Batin din meciul cu Budapesta - VIDEOLotul echipei FC Botosani a ajuns, vineri dupa-amiaza, pe aeroportul Otopeni, dupa un stagiu de pregatire destul de reusit, Antalya - Turcia.

Botosanenii au obtinut doua victorii, doua rezultate de egalitate si au fost invinsi in doua partide.

FC Botosani urmeaza sa joace sambata, 21 februarie, incepand cu ora 18:00, impotriva celor de la Gaz Metan Medias, echipa care s-a impus pe "Municipal cu scorul de 3-0.

Rezultate in Turcia:

FC Botosani - Jagiellonia - (locul 5 - Polonia)...3-0 (0-0)

FC Botosani - FK Trencin - (locul 2 - Slovacia)...0-1 (0-0)

FC Botosani - FC Jihlava (locul 11 - Cehia)...0-1 (0-0)

FC Botosani - Ruzomberok (locul 11 - Slovacia)...1-1 (1-0)

FC Botosani - FK Senica (locul 3 - Slovacia)...2-1 (1-0)

FC Botosani - MTK Budapesta (locul 2, Ungaria)...1-1 (1-1)

VIDEO:

Sport / stiri Sport25 vizite[ Stiri Botosani ]


Prima   1   2   3   4   5   6   >>   Ultima