Rezultatele 1 - 30 din 1000 (0.283 secunde)
Schimba cuvintele cautate
Filtreaza dupa data
Data inceput
Data sfarsit

Filtreaza dupa publicatie

Botosaneanul Andrei Burlacu, chemat de CSU Craiova in Antalya! Vezi ce spune Cartu!

Vineri, 30 Ianuarie 2015, ora 00:40

Botosaneanul Andrei Burlacu, chemat de CSU Craiova in Antalya! Vezi ce spune Cartu!Aflata deja in Antalya (Turcia), acolo unde a efectuat un prim cantonament, CS Universitatea Craiova se pregateste sa inceapa cel de-al doilea stagiu de pregatire, ce va avea loc tot in statiunea preferata de multe cluburi de fotbal.

Pentru cel de-al doilea cantonament, ce va avea loc pana pe 12 februarie, antrenorii Sorin Cartu si Emil Sandoi au apelat si la juniorul botosanean Andrei Burlacu, cel care astazi va pleca spre Turcia.

Burlacu nu a putut participa la primul cantonament din cauza unor probleme cu pasaportu, care intre timp au fost rezolvate.

Andrei Burlacu este nascut in anul 1997 si este vazut de craioveni ca fiind unul dintrei cei mai talentati juniori din ultimii ani.

Despre promovarea juniorilor din propria pepiniera la echipa mare, Cartu a afirmat in interviul acordat la inceputul primului stagiu din Turcia: Sunt jucatori de perspectiva si cu talent. Mergem pe principiul acesta de selectie naturala, daca pot sa reziste la varsta pe care o au la ceea ce facem noi este ok, daca nu pot face fata la cerintele pe care le impune prezenta lor la o echipa profesionista si cu obiectivele noastre atunci incercam altii. Asta nu inseamna ca mai tarziu nu pot ajunge fotbalisti de valoare, poate se coc mai greu. Ii incercam in acest cantonament, este un prim pas, o sansa a lor pe care trebuie sa o exploateze. Din partea noastra au sprijinul".

Totodata, antrenorul secund Adrian Popescu a explicat de ce sunt adusi juniorii in stagiile echipei mari: Ei au fost ...

Sport / stiri Sport29 vizite[ Stiri Botosani ]

Juniorul Gabriel Apostol merge cu FC Botosani in Antalya!

Joi, 29 Ianuarie 2015, ora 18:53

Juniorul Gabriel Apostol merge cu FC Botosani in Antalya!Fundasul Gabriel Apostol, nascut in anul 1997, va face deplasarea in cantonamentul din Turcia al celor de la FC Botosani.

Apostol evolueaza la CSS Botosani, echipa pragatita de prof. Daniel Schiopu, si a fost coleg cu Andrei Burlacu si Dan Miculaiciuc, jucatori transferati la CSU Craiova.

Juniorul botosanean l-a impresionat pe Leo Grozavu in cantonamentul de la Baile Felix, iar acesta vrea sa-i dea o sansa in Turcia.

Apostol va merge cu noi in Antalya. Este un copil care are potential si vrem sa-l avem mai mult sub observatie. Are si avantajul ca este polivalent, poate evolua atat in flancul drept dar si cel stang al defensivei, a declarat Leo Grozavu, antrenorul principal al FC Botosani.

Sport / stiri Sport9 vizite[ Stiri Botosani ]

S-A DECIS! Vezi cum se va desfasura play-off-ul sezonului viitor din Liga 1

Marti, 27 Ianuarie 2015, ora 18:28

S-A DECIS! Vezi cum se va desfasura play-off-ul sezonului viitor din Liga 1S-a aprobat! Decizia de a reduce numarul echipelor la 14 din sezonul viitor ramine in picioare, campionatul urmind sa se desfasoare intr-un sistem cu play-off si play-out.

Astazi s-a decis si modul in care se va desfasura play-off-ul, dupa finalul sezonului regulat. Astfel, dupa finalul celor 26 de etape, primele 6 clasate vor merge in play-off, iar ultimele 8 in play-out. Punctele vor fi taiate la jumatate, pentru a anula diferentele mari intre echipe, urmind astfel modelul campionatului belgian.

Pentru a mentine interesul si la nivelul play-out-ului, echipele vor fi nevoite sa stringa cel putin 15 puncte pentru a indeplini baremul. Altfel vor intra depunctate in liga secunda. Pe linga cresterea numarului de derby-uri, s-ar creste si interesul din jurul luptei la titlu sau la retrogradare, iar campionatul n-ar mai fi rupt inca de la finalul turului.

In momentul de fata, Steaua are 9 puncte avans fata de locul 2 si are sanse mici sa mai fie ajunsa. Anul trecut, in campionatul belgian a avut loc o rasturnare de situatie datorata formatului.

Clasamentul final la finalul sezonului regulat:

1. Standard 67p,

2. FC Brugge 63p,

3. Anderlecht 57p.

S-au injumatatit punctele, au urmat 10 etape fantastice, la finalul carora clasamentul s-a rasturnat, iar Anderlecht a cucerit titlul chiar daca a pierdut doua meciuri in play-off:

1. Anderlecht 51p,

2. Standard 49p,

3. FC Brugge 48p.

sursa: gsp.ro

Sport / stiri Sport7 vizite[ Stiri Botosani ]

MONDEN: Fundasul Andrei Patache a devenit tatic!

Luni, 26 Ianuarie 2015, ora 13:59

MONDEN: Fundasul Andrei Patache a devenit tatic!Fundasul echipei FC Botosani, Andrei Patache, a devenit tata in ziua de 26 ianuarie 2015, dupa ce sotia sa, Florentina, a nascut la maternitatea din Botosani.

Tanara mamica a adus pe lume o fetita care se va numi Alessia-Maria. Florentina si Andrei Patache s-au casatorit pe 2 doiembrie 2014 si au fost cununati de Valeriu Bordeanu si sotia sa. Cei doi tineri aveau nunta programata in vara anului 2014, dar au fost nevoiti sa amane evenimentul pentru ca in acea perioada FC Botosani urma sa plece in cantonamentul din Austria.

Acum, Andrei Patache tocmai s-a intors din catonamentul de la Baile Felix, iar pe 2 februarie va pleca impreuna cu restul colegilor in cantonamentul din Antalya.

Vezi AICI foto si video de la nunta lui Andrei Patache!

Sport / stiri Sport13 vizite[ Stiri Botosani ]

"CUPA DE IARNA": S-au jucat meciurile din Grupa B! Vezi a doua echipa calificata in faza finala!

Luni, 26 Ianuarie 2015, ora 11:43

"CUPA DE IARNA": S-au jucat meciurile din Grupa B! Vezi a doua echipa calificata in faza finala!Duminica s-au disputat partidele din cadrul Grupei B, care au avut loc in sala de sport din localitatea Hudesti. Dupa Flacara 1907 Flamanzi, care a castigat Grupa A, o noua echipa a facut pasul spre Faza Finala a competitie.

Formatia calificata este Inter II Dorohoi (Liga 5), care a folosit mai multi jucatori de prima echipa ce evolueaza in Liga a 4-a.

Inter II Dorohoi a castigat finala dupa loviturile de departajare, scor 2-1, dupa ce in timpul regulamentar a partidei cu Sanatatea Darabani nu s-a marcat. Golgheterul grupei a fost Vasile Mandache, marcator a sase goluri.

Vezi mai jos rezultatele inregistrate in Grupa B!

Grupa Hudesti - duminica 25 ianuarie

sala de sport din localitate - ora 10:00

Grupa "B1″

Sanatatea Darabani

Real Hudesti

Azurii Mileanca

Grupa "B2″

Inter II Dorohoi

Arsenal Havarna

Prutul Radauti-Prut

Program jocuri:

ora 10:00 - Real Hudesti - Azurii Mileanca 7-0 (4-0)

ora 10:40 - Arsenal Havarna - Prutul Radauti-Prut 6-0 (2-0)

ora 11:20 - Sanatatea Darabani - Real Hudesti 4-2 (3-0)

ora 12:00 - Inter 2 Dorohoi - Arsenal Havarna 6-4 (2-0)

ora 12:40 - Azurii Mileanca - Sanatatea Darabani 1-1

ora 13:20 - Prutul Radauti-Prut - Inter 2 Dorohoi 1-6 (1-2)

ora 14:20 - Semifinala 1: Sanatatea Darabani - Arsenal Havarna 2-1 (2-0)

ora 15:00 - Semifinala 2: Inter 2 Dorohoi - Real Hudesti 4-4 (2-1 lovituri de departajare)

ora 16:00

- FINALA MICA: Real Hudesti - Arsenal Havarna 4-1

- FINALA MARE: Inter 2 Dorohoi - Sanatatea Darabani 0-0 ...

Sport / stiri Sport21 vizite[ Stiri Botosani ]

Presa din Spania, uimita de Florin Andone. Atacantul botosanean este laudat de jurnalistii sportivi: "E un diavol, un razboinic in careu" - FOTO, VIDEO

Luni, 26 Ianuarie 2015, ora 10:43

Presa din Spania, uimita de Florin Andone. Atacantul botosanean este laudat de jurnalistii sportivi: "E un diavol, un razboinic in careu" - FOTO, VIDEODesi Cordoba a pierdut impotriva lui Real Madrid, scor 2-1, internationalul Florin Andone a reusit sa atraga atentia presei din Spania, care s-a facut remarcat in minutul 68 al partidei, atunci cand lobul sau peste Casillas a lovit bara.

Presa spaniola a ramas surprinsa de evolutia romanului de 21 de ani, anunta prosport.ro. Jurnalistul Tomas Roncero, a publicat in AS un editorial in care il caracterizeaza pe atacant drept "un diavol in careu", asta in timp ce Marca i-a dat aceeasi nota pe care a primit-o marcatorul golului victoriei lui Real Madrid, Gareth Bale: sase.

Intr-un articol intitulat "Einstein si un oarecare Cristiano", ABC de Sevilla a descris in amanunt sansa lui Florin Andone de a marca in poarta lui Casillas: "Ieri, cei care am fost la meci am putut vedea cu ochii nostri cum un pusti roman, pe nume Florin Andone, care pana mai ieri juca in Segunda B, a trimis un lob peste Casillas. Secundele au fost minute si minutele ore, pana ce balonul a lovit transversala si am putut respira din nou. S-a facut noapte si a trecut o saptamana de cand Varane s-a facut de ras singur si pana cand un numar 28 a pus la incercare legile fizicii".

In El Dia de Cordoba, lui Florin Andone i s-a facut o caracterizare ampla si i s-a preconizat un viitor stralucit: "Soarta i-a intors spatele romanului Florin, care a vazut cum in careul advers Benzema egala scorul pe tabela, in ciuda luptei si sacrificiului sau. Cu toate acestea, Florin si-a vazut de treaba, alergand ca si cum viata sa ..

Sport / stiri Sport7 vizite[ Stiri Botosani ]

"CUPA DE IARNA" a inceput! Vezi care este prima echipa calificata in faza finala!

Luni, 26 Ianuarie 2015, ora 07:07

"CUPA DE IARNA" a inceput! Vezi care este prima echipa calificata in faza finala!Competitia amicala organizata de Asociatia Judeteana de Fotbal, "Cupa de iarna", a debutat sambata dimineata, in sala de sport de la Flamanzi. De Ziua Unirii, conducerea AJF Botosani a vrut sa-i mai "uneasca" putin pe fotbalisti si conducatori.

Sase echipe s-au duelat in cadrul "Grupei Flamanzi", in fata presedintelui AJF Botosani, Bogdan Zanfirescu si a presedintelui CJA Botosani, Ciprian Iovu.

"Am simtit nevoia de a face aceasta competitie pentru ca a fost o vacanta destul de lunga si este o dezmortire inaintea startului returului. Speram sa aiba o finalitate normala si sa nu fie probleme, pentru a putea organiza aceasta cupa si anul viitor. Daca vor fi probleme nu are rost sa ne complicam. Noi nu am luat nicio taxa, dar daca se vor dori premii o sa incercam sa luam si o taxa pe viitor. Anul acesta vor fi diplome, cupe, mingi si poate un echipament de fotbal pentru 10 persoane, ca pentru fotbal in sala", a declarat Bogdan Zanfirescu, presedintele AJF Botosani.

Noul conducator al fotbalului botosanean doreste ca acest turneu sa-i faca pe jucatori sa socializeze si sa se cunoasca mai bine.

"Eu vad aceasta competitie si ca o socializare, te intalnesti cu alti colegi de la alte echipe, mai schimbi o vorba si atunci nu-l mai vezi ca pe un dusman cand joci in campionat. Asa o vad eu, ca o apropiere intre jucatori si conducatori", a mai spus Zanfirescu.

Prima echipa calificata din turneul final este Flacara 1907 Flamanzi.

Grupa Flamanzi - sambata 24 ianuarie ...

Sport / stiri Sport19 vizite[ Stiri Botosani ]

Leo Grozavu: "Trebuie sa ne consolidam pozitia in prima liga". Meci amical cu Rapid Suceava!

Sambata, 24 Ianuarie 2015, ora 08:49

Leo Grozavu: "Trebuie sa ne consolidam pozitia in prima liga". Meci amical cu Rapid Suceava!Antrenorul formatiei FC Botosani, Leo Grozavu, si-a avertizat vineri jucatorii, la finalul cantonamentului de la Baile Felix, ca ecuatia mentinerii in Liga I nu a fost rezolvata inca si ca nu se gandeste la cupele europene.

"Baietii au inceput un pic mai greu, dar acum sunt multumit de modul in care raspund jucatorii la solicitarile noastre. Este o perioada grea, dar e spre binele lor. Ei trebuie sa stie ca nu suntem cu sacii in caruta! Trebuie sa jucam si sa continuam sa crestem de la meci la meci. Noi trebuie sa ne consolidam pozitia in prima liga, sa acumulam experienta, si abia apoi sa atacam obiective indraznete. Daca vom ajunge la final pe un loc de cupa europeana, nu vom da inapoi", a spus Leo Grozavu, pentru PRO SPORT.

Formatia FC Botosani a revenit vineri din stagiulde pregatire de la Baile Felix. Jucatorii vor avea liber pana luni, cand vor reveni la antrenamente, la Botosani, pana duminica, 1 februarie, cand vor pleca intr-un cantonament in Antalya.

Miercuri, 28 ianuarie, FC Botosani va disputa un meci amical in compania echipei de liga secunda Rapid Suceava.

Sport / stiri Sport14 vizite[ Stiri Botosani ]

PERFORMANTA IN DUBAI! Alexandru Corneschi, baiatul de aur din Emiratele Arabe Unite! Peste 8.000 de sportivi la cursa de 10 km! GALERIE FOTO, VIDEO

Vineri, 23 Ianuarie 2015, ora 16:03

PERFORMANTA IN DUBAI! Alexandru Corneschi, baiatul de aur din Emiratele Arabe Unite! Peste 8.000 de sportivi la cursa de 10 km! GALERIE FOTO, VIDEOBotosaneanul Alexandru Corneschi se va intoarce din Emiratele Arabe Unite cu medalia de aur, dupa ce a alergat 10 km in aceasta dimineata, in Dubai. Atletul nostru s-a aliniat la start alaturi de 8.336 de sportivi.

Cursa a inceput la ora 7:15 ( ora locala - ora 5:15 in Romania ), iar Alexandru a trecut linia de finish dupa 33 de minute si 2 secunde. S-a clasat pe pozitia a 25-a dintre toti participantii, iar dintre cele 4 echipe de profesionisti, echipa balcanilor, din care a facut parte si Alexandru, a terminat pe prima pozitie, castigand medalia de aur.

La cursa de 10 km a participat si multiplul campion mondial si olimpic Kenenisa Bekele, care a vrut sa stabileasca un nou record mondial, insa nu a reusit. Alexandru Corneschi a tinut neaparat sa se intalneasca cu Bekele, cu care a vorbit si a facut o fotografie.

"A venit la masa aseara si era destul de abatut. A incercat sa stea mai retras, dar il urmaream de ceva timp. A fost foarte prietenos", a precizat Alexandru.

Botosaneanul nostru a alergat putin accidentat la Dubai, insa cel mai mare obstacol a fost aerul, dar a trecut peste toate si ca a alergat pe cea mai extravaganta strada din Dubai, locul unde este asezat luxosul hotel Burj Al Arab.

"Cursa a fost una foarte frumoasa, cu peisaje incredibile. Am trecut si pe langa singurul hotel de 7 stele, Burj Al Arab. Aerul a fost o problema pentru mine. Nu reuseam sa respir normal, parca ma tinea cineva de nas. A fost foarte sufocant. In ultimele doua saptamani am avut o ...

Sport / stiri Sport16 vizite[ Stiri Botosani ]

Simona Halep trece si de Mattek-Sands la Australian Open! Begu a castigat si o va intalni pe Bouchard!

Vineri, 23 Ianuarie 2015, ora 10:24

Simona Halep trece si de Mattek-Sands la Australian Open! Begu a castigat si o va intalni pe Bouchard!Simona Halep, locul 3 WTA, s-a calificat in aceasta dimineata in optimi la Australian Open, dupa ce a invins-o pe Bethanie Mattek-Sands, scor 6-4, 7-5.

Mattek-Sands s-a tinut aproape de Halep in prima parte a meciului. Americanca n-a mai facut insa fata jocului dupa ce Simona a inceput sa creasca treptat ritmul. Un break a fost suficient pentru a face diferenta in primul set. Halep a devenit mult mai agresiva in a doua parte a meciului si s-a distantat la 5-1.

A urmat insa o cadere inexplicabila. Simona a inceput sa se grabeasca si sa greseasca destul de mult, iar Mattek-Sands a profitat si a egalat la cinci. Halep s-a linistit insa si a cistigat rapid ultimele doua game-uri necesare pentru a inchide meciul.

Romanca mai are nevoie de o victorie pentru a-si apara cele 430 de puncte obtinute la editia de anul trecut pentru calificarea in "sferturi". Pina acum, Simona si-a asigurat 240 de puncte in clasamentul WTA si 175.000 de dolari australieni, aproximativ 125.000 de euro.

In optimi, Halep o va intilni pe Yanina Wickmayer. Belgianca de 25 de ani a cistigat fara set pierdut toate cele trei confruntari de pina acum cu Simona. Meciurile au avut insa loc inainte ca Halep sa explodeze si sa ajunga printre cele mai bune jucatoare ale lumii.

Calificare si pentru Irina Begu!

Irina-Camelia Begu, locul 42 WTA, s-a calificat in aceasta dimineata in "optimi" la Australian Open, dupa ce a invins-o pe Carina Witthoeft, scor 6-4, 6-4.

Romanca n-a prins cea mai buna zi pe Hisense ...

Sport / stiri Sport10 vizite[ Stiri Botosani ]

Simona Halep si Irina Begu au aflat cand vor evolua in turul al treilea la Australian Open!

Joi, 22 Ianuarie 2015, ora 14:47

Simona Halep si Irina Begu au aflat cand vor evolua in turul al treilea la Australian Open!Simona Halep si Irina Begu au aflat cand vor juca in sesiunea de maine din turul al treilea la Australian Open.

A treia jucatoare a lumii va juca pe Margaret Court impotriva jucatoarei americane Bethanie Mattek-Sands. Duelul dintre cele doua este programat sa inceapa dupa partidele Makarova - Pliskova si Berdych - Troicki, scrie gsp.ro.

Sesiunea incepe vineri dimineata la 2:00, iar Simona ar putea incepe confruntarea cel mai devreme la 5:00, dar totul depinde de durata primelor doua meciuri de pe Margaret Court.

In schimb, Irina Begu joaca in al doilea meci al zilei pe Hisense Arena impotriva nemtoaicei Carina Witthoeft. Prima partida este programata incepind cu ora 2:00 intre Sara Errani si Yanina Wickmayer.

Partidele vor fi IN DIRECT pe Eurosport si Eurosport 2.

Sport / stiri Sport5 vizite[ Stiri Botosani ]

EXCLUSIV! El este botosaneanul care vrea sa cucereasca Dubaiul! Alexandru Corneschi alearga in Emiratele Arabe Unite! FOTO

Joi, 22 Ianuarie 2015, ora 12:31

EXCLUSIV! El este botosaneanul care vrea sa cucereasca Dubaiul! Alexandru Corneschi alearga in Emiratele Arabe Unite! FOTOAtletul botosanean Alexandru Corneschi si-a implinit un vis, acela de a participa la o competitie extrem de apreciata de sportivii din intreaga lume, Standard Chartered Dubai Marathon 2015, ce are loc in Emiratele Arabe Unite.

Alexandru a ajuns la aceasta competitie dupa ce a intrat in primii 8 sportivi la Balcaniada din toamna anului 2014. Vor participa 32 de sportivi profesionisti, impartiti in 4 echipe, dar si cateva mii de sportivi amatori.

Nu vor lipsi nici sportivii consacrati deja, cum ar fi ethiopianul Kenenisa Bekele, triplu medaliat cu aur la Olimpiadele de la Atena si Beijing si castigator a 16 medalii de aur la Campionatele Mondiale. Recordul lui Bekele la cursa de 10 km este de 26:17.53 .

"Echipa noastra este formata din 3 romani, patru turci si un bulgar. Am avut Campionatul Balcanic in toamna si primii 8 sositi s-au calificat la acest concurs. Eu am fost pe pozitia a VIII-a. La cursa de 10 km voi participa cu inca trei echipe Oman, Qatar si Emiratele Arabe Unite", a declarat, pentru Stiri.Botosani.ro, Alexandru Corneschi.

Costurile acestei deplasari au fost suportate de seicul care a organizat concursul, insa doar pentru sportivii calificati din alte concursuri si pentru invitatii speciali.

Alexandru a facut deja cunostinta cu aerul din Dubai si se pregateste pentru cursa de 10 km, ce va avea loc vineri dimineata, la ora 07:15 ( 05:15 ora Romaniei).

Castigatorului cursei de 10 km va castiga 1.000 de euro, in timp ce sportivul clasat pe locul secund va ...

Sport / stiri Sport14 vizite[ Stiri Botosani ]

Fulop s-a accidentat in amicalul cu Luceafarul Oradea!

Joi, 22 Ianuarie 2015, ora 10:51

Fulop s-a accidentat in amicalul cu Luceafarul Oradea!FC Botosani a castigat primul meci amical al anului, scor 3-0, impotriva echipei de liga secunda, Luceafarul Oradea, insa l-a pierdut pentru cateva zile pe atacantul Istvan Fulop.

Jucatorul botosanenilor s-a accidenta inca din minutul 20 al acelui meci si a fost nevoit sa paraseasca terenul. Fulop a aterizat pe glezna dupa o saritura la cap si a facut o entorsa.

Din fericire accidentarea nu este grava, insa jucatorul va lipsi de la antrenamente cel putin pana luni sau marti. Staff-ul tehnic spera ca Fulop sa fie apt de joc pentru meciurile amicale din Turcia.

Sport / stiri Sport8 vizite[ Stiri Botosani ]

Echipa lui Paul Cucu, CSS Botosani, locul II la un turneu din Republica Moldova!

Joi, 22 Ianuarie 2015, ora 10:08

Echipa lui Paul Cucu, CSS Botosani, locul II la un turneu din Republica Moldova!In perioada 16-18 ianuarie, juniorii de la CSS Botosani (grupa 1999-2000) si CS Flacara Flamanzi (1998) au participat la un turneu international organizat la Balti (Rep. Moldova), unde au fost invitate echipe din 3 tari: Romania, Ucraina si Moldova.

Elevii pregatiti de prof. Paul Cucu de la CSS Botosani au fost repartizati in grupa B, alaturi de inca 3 echipe: Saxan Tomai, Bucovina Cernauti si SS Briceni, in timp ce CS Flacara Flamanzi a jucat in grupa A, impotriva echipelor Moldova Balti, SS Drochia si Iscra Stali Ribnita.

Rezultate grupa A

CS Flacara Flamanzi - Moldova Balti...1-3

CS Flacara Flamanzi - SS Drochia...4-5

CS Flacara Flamanzi - Iscra Stali Ribnita...0-6

Rezultate grupa B

CSS Botosani - Bucovina Cernauti...6-2

CSS Botosani - Saxan Tomai...5-3

CSS Botosani - SS Briceni...9-0

Desi juniorii de la CSS Botosani (1999-2000) au jucat la o grupa de varsta mai mare (1998) au reusit sa castige grupa B si au intalnit in finala pe Moldova Balti, castigatoarea grupei A. Diferenta de varsta si-a spus insa cuvantul, echipa din Republica Moldova reusind sa se impuna cu scorul de 3-1.

Cel mai bun marcator al turneului a fost dorohoianul Danut Grosu, de la CSS Botosani, care a reusit sa inscrie 10 goluri.

Sport / stiri Sport8 vizite[ Stiri Botosani ]

Botosaneanul Florin Andone il va intalni sambata pe Ronaldo, idolul sau: "Imi doresc sa-l vad la Real Madrid"

Miercuri, 21 Ianuarie 2015, ora 09:03

Botosaneanul Florin Andone il va intalni sambata pe Ronaldo, idolul sau: "Imi doresc sa-l vad la Real Madrid"Botosaneanul Florin Andone, autorul celui mai rapid gol al sezonului in Spania, se pregateste de intalnirea cu idolul sau, Ronaldo. Real Madrid vine sambata la Cordoba.

Desi baiatul ei a ajuns celebru, mama lui Andone continua sa faca curat in casele spanionilor.

"Primesc telefoane de la serviciu, de la oamenii la care lucrez si ma felicira. Nu-mi este rusine sa lucrez. Asta l-am invatat si pe Florin, ca gratis nu primesti nimic", a spus Adriana Andone pentru ProTV.

Dupa ce si-a pierdut sotul, acum 10 ani, mama lui Andone si-a luat copiii cu ea in Spania. Nici nu visa ca fiul ei va ajunge sa se bata cu Messi si Ronaldo.

"I-am cumparat o pereche de ghete care nu erau de firma si s-a dus sa dea o proba la Villarrea. Il strangeau ghetele si i-au facut mult rau la picioare. Dar asta nu l-a impiedicat sa lupte si sa mearga mai departe. Imi doresc sa-l vad la Real Madrid, pentru ca el este fan Real Madrid", spune mama lui Andone.

Florin Andone si-a lasat in casa mamei albumul cu articole despre el, decupate din ziare, si un poster cu Torres. Tatal adoptiv al lui Andone tine cu Barcelona si asteapta cu sufletul la gura duelul dintre Florin si Ronaldo.

"El tine cu Real Madrid, iar eu mereu ii spun ca Messi este cel mai bun", a spus si tatal adoptiv.

Partida dintre Cordoba si Real Madrid va avea loc sambata, incepand cu ora 17:00, in direct pe Digisport 1.

Sport / stiri Sport16 vizite[ Stiri Botosani ]

FCM Dorohoi s-a intarit cu doi jucatori experimentati!

Miercuri, 21 Ianuarie 2015, ora 00:59

FCM Dorohoi s-a intarit cu doi jucatori experimentati!Echipa din Liga a II-a, FCM Dorohoi, pregatita de tehnicianul Vespazian Colban, s-a reunit zilele trecute pentru a pregati returul de campionat.

Pana pe 21 februarie dorohoienii se vor pregati pe stadionul din Dorohoi, urmand ca dupa acea data sa plece timp de zece zile intr-un cantonament montan la Campulung, acolo unde vor sustine si ceteva partide amicale.

FCM Dorohoi este hotarata sa ramana in liga secunda si a transferat doi jucatori cu care spera sa nu retrogradeze. Este vorba despre atacantul Alexandru Marin (26 de ani), fostul jucator al dorohoienilor, care la inceputul sezonului s-a transferat la ACS Berceni, dar si despre fostul mijlocal al celor de la FC Botosani, Augustin Ivasca (34 de ani), fotbalist ce a evoluat ultima oara la Unirea Slobozia.

Sport / stiri Sport33 vizite[ Stiri Botosani ]

Bute are planuri mari pentru 2015: pugilistul roman a semnat cu agentul lui Floyd Mayweather

Marti, 20 Ianuarie 2015, ora 09:17

Bute are planuri mari pentru 2015: pugilistul roman a semnat cu agentul lui Floyd MayweatherLucian Bute are planuri mari pentru 2015. Pugilistul roman si-a schimbat complet staff-ul si spera sa boxeze din nou pentru titlul mondial.

Dupa ce a renuntat la Stephane Larouche si l-a inlocuit pe acesta cu antrenorul lui Manny Pacquiao, Freddie Roach, Bute a semnat acum cu managerul lui Floyd Mayweather.

Potrivit DigiSport, pugilistul in varsta de 35 de ani, va fi impresariat acum de Al Haymon, omul care l-a facut celebru pe Mayweather. Al Haymon este recunoscut in lumea boxului pentru ca obtine cele mai bune meciuri pentru pugilistii sai, precum si cele mai bune contracte de publicitate.

Mayweather l-a laudat pe managerul sau spunand ar fi avut o suma mult mai mare in conturi daca ar fi fost reprezentant de Al Haymon inca de la inceputul carierei: "Daca l-as fi avut pe Al Haymon de la inceputul carierei, probabil as fi fost cel mai mare miliardar acum"

"In ciuda esecului de anul trecut, din ianuarie, in fata lui Jean Pascal, Bute este inca vazut de majoritatea specialistilor din Canada ca fiind cel mai popular pugilist din tara, in special in Montreal", noteaza boxingscene.com.

Potrivit Journal de Montreal, Al Haymon, care este manager/consilier, ii reprezinta si pe Ion Ionut (Jo Jo Dan) si pe Kevin Bizier. Bute ar urma sa aiba primul meci la jumatatea lunii martie, intr-o gala la Montreal, iar in decembrie ar trebui sa aiba programat un meci pentru titlul mondial la "semigrea".

"Inca nu am spus totul si cred ca in curand voi lupta din nou pentru un nou titlu ...

Sport / stiri Sport4 vizite[ Stiri Botosani ]

Propunere drastica venita din partea unui oficial FRF: "Cluburile din Romania ar trebui sa declare faliment!"

Luni, 19 Ianuarie 2015, ora 15:13

Propunere drastica venita din partea unui oficial FRF: "Cluburile din Romania ar trebui sa declare faliment!"Viorel Duru, directorul Administratiei de Licentiere din cadrul FRF, a vorbit despre sistemul de licentiere din Liga 1 si despre problemele pe care le au cluburile din Romania.

"Din sezonul 2015-2016 cluburile nu vor mai fi retrogradate, ci doar sanctionate, cu amenda si cu depunctare. Criterile pentru licentiere sint cinci: cel sportiv, de infrastructura, de personal, juridic si cel financiar, acesta fiind cel mai important. Daca primele patru criterii nu sint indeplinite, clubul primeste o amenda intre 5.000 si 50.000 de lei. Daca nu este indeplinit criteriul financiar, clubul este depunctat si poate primi intre 3 si 12 puncte depunctare, depinzind de cit de repede indeplinesc aceste conditii. Acum doi ani am facut o analiza si cluburile aveau datorii de 50 de milioane de euro. Acum sint mai mult decit duble, peste o suta de milioane de euro. Totul a inceput din cauza salariilor prea mari. Am intilnit cazuri in care la un club salarile depaseau 100% din venituri, iar FIFA recomanda maxim 60%. Solutia mea ar fi ca toate cluburile sa isi declare falimentul si sa o ia de la zero. Doar asa putem construi ceva cinstit", a spus Viorel Duru, potrivit DolceSport.

Sport / stiri Sport6 vizite[ Stiri Botosani ]

Simona Halep a trecut de primul tur la Australian Open!

Luni, 19 Ianuarie 2015, ora 10:13

Simona Halep a trecut de primul tur la Australian Open!Simona Halep a cistigat fara prea multe emotii primul meci din acest an de la Australian Open. Numarul 3 WTA a trecut de Karin Knapp in doua set-uri, 6-3, 6-2.

Desi a avut un inceput ezitat in ambele seturi, Simona Halep nu i-a dat nici o sansa adversarei sale si a reusit sa cistige la capatul unui meci care a durat 1 ora si 28 de minute. Partida s-a jucat pe Rod Laver Arena.

Tot de la ora 02:00, dar pe Margaret Court Arena, a debutat la editia din 2015 de la AO si Alexandra Dulgheru. Romanca n-a avut nici o sansa impotriva reprezentantei gazdelor, Jarmila Gajdosova, scrie gsp.ro.

Daca ar fi cistigat, Dulgheru s-ar fi intilnit cu Simona Halep. Gajdosova s-a impus si ea destul de lejer in doua seturi, 6-3, 6-4. Asadar, in turul 2 de la AO o va intilni pe Simona Halep.

Sportiva de la Antipozi ocupa locul 62 WTA, iar Halep nu a mai intalnit-o niciodata intr-un meci direct. Pentru accesul in turul II, Simona si-a asigurat 60 000 de dolari australieni (42 500 de euro) si 45 de puncte in ierarhia mondiala.

Sport / stiri Sport5 vizite[ Stiri Botosani ]

Voroneanul Florin Andone face show in Spania: A marcat cel mai rapid gol din La Liga! VIDEO

Sambata, 17 Ianuarie 2015, ora 04:37

Voroneanul Florin Andone face show in Spania: A marcat cel mai rapid gol din La Liga! VIDEOA marcat dupa 9,8 secunde si a atins recorduri senzationale! Voroneanul Florin Andone continua forma excelenta si a marcat primul gol al meciului Cordoba - Eibar, scor 1-1.

Andone a profitat de o greseala in apararea adversa si a marcat cu un sut din mijlocul careului in secunda 9,8! Arruabarrena a egalat in minutul 78. Andone a fost schimbat in minutul 82 cu Borja Garcia.

Conform gsp.ro, reusita sa este cea mai rapida din Spania si a doua cea mai rapida din primele 5 ligi europene in acest sezon, fiind depasita doar de cea a lui Bellarabi, in secunda 9 a meciului Leverkusen - Dortmund. Golul este al patrulea cel mai rapid din istoria La Liga, dupa Llorente 7,3, Keita 7,6, Dario Silva 8.

Dupa 18 etape din campionatul Spaniei, Cordoba se afla pe locul 15, cu 17 puncte obtinute.

3 goluri a marcat atacantul de 21 de ani in acest sezon!

VEZI AICI REUSITA LUI FLORIN ANDONE!

Sport / stiri Sport9 vizite[ Stiri Botosani ]

Adelina Budai-Ungureanu, botosaneanca din lotul nationalei de volei a Romaniei!

Joi, 15 Ianuarie 2015, ora 00:12

Adelina Budai-Ungureanu, botosaneanca din lotul nationalei de volei a Romaniei!Are doar 14 ani si este una dintre cele mai valoroase tinere voleibaliste din Botosani, dar si din tara. Este vorba despre Adelina Budai-Ungureanu, fosta componenta a echipei CS Pro Volei Botosani, legitimata in prezent la ACS Agroland Timisoara (Divizia A2).

Tanara botosaneanca a fost chemata la nationala Romaniei U18, desi are doar 14 ani si 6 luni, pentru a participa la turneul de calificare la Campionatul European, ce avut loc in Turcia intre 9 si 11 ianuarie. Romania a fost in grupa cu Turcia, Ungaria si Georgia.

Fetele noastre au castigat primul meci cu scorul de 3-0, impotriva Ungariei, dar au pierdut cea de-a doua partida, scor 1-3 cu Georgia. In ultimul joc, impotriva tarii gazda, Turcia, romancele au fost invinse cu 3-0 si au ratat calificarea la Euro.

"A fost o experienta deosebita, pacat insa ca nu am reusit sa ne calificam, pentru ca aveam o sansa mare, dar nu am profitat de ea. Am fi putut sa ne calificam si daca aveam doua victorii cu 3-0 si un set sau doua luate de la Turcia", a declarat Adelina Budai-Ungureanu pentru Stiri.Botosani.ro.

Botosaneanca a mai spus ca a fost surprinsa de calificare, mai ales ca este mai mica la varsta decat celelalte colege cu doi ani, nu insa si la inaltime, ea masurand deja 1,85 m.

Adelina a revenit din Turcia si a ajuns la Timisoara, acolo unde se pregateste pentru echipa sa de club.

"M-am adaptat foarte bine aici la Timisoara. ACS Agroland Timisoara este o echipa de viitor cu un mare potential. Ne dorim sa ...

Sport / stiri Sport15 vizite[ Stiri Botosani ]

Cornel Sfaiter: "La momentul acesta nu stiu daca vom mai aduce alti jucatori. Kone era bun"

Joi, 15 Ianuarie 2015, ora 00:08

Cornel Sfaiter: "La momentul acesta nu stiu daca vom mai aduce alti jucatori. Kone era bun"Presedintele echipei FC Botosani, Cornel Sfaiter, s-a declarat multumit de transferul pe care l-a realizat, marti seara, si anume imprumutul lui Nelut Rosu de la Concordia Chiajna.

Sfaiter spune ca atat el, cat si Leo Grozavu, care l-a antrenat pe Rosu la Luceafarul Oradea, si-au dorit ca fotbalistul sa ajunga la FC Botosani. Presedintele botosanenilor a anuntat ca acesta este ultimul jucator care ajunge la FC Botosani in aceasta pauza.

"Stiti ca inainte de reunire am declarat ca ne trebuie un fundas de picior stang, pe care l-am adus sa-l vedem si un numar 8, acel mijlocas central din careul de 16 m pana in careul advers de 16 m. Nelut Rosu este un jucator tanar, pe care Leo il stie si este jucatorul pe care l-a vrut el, dar si eu l-am dorit la echipa. Este pacat ca e doar pe un an de zile imprumutat, dar asta este. Rosu a lucrat si cu Leo la Oradea si sper sa se adapteze si sa joace bine. La momentul acesta nu stiu daca vom mai aduce alti jucatori, doar daca va aparea ceva extraordinar: fie o oferta de nerefuzat pentru un jucator, fie sa gasim noi un jucator mult mai bun decat ce avem noi si sa-i facem loc.", a declarat Cornel Sfaiter pentru Stiri.Botosani.ro.

Intrebat daca va face o noua oferta ivorianului Seydou Kone, care este pe val in liga secunda franceza, Sfaiter a precizat ca: "Era bun Kone. Noi l-am vrut iarna trecuta si nu a vrut sa vina. Era bun pentru atacul nostru, dar nu se pune problema unei oferte noi."

Sport / stiri Sport55 vizite[ Stiri Botosani ]

FC Botosani si-a stabilit meciurile amicale! Vezi cu cine vor juca botosanenii!

Miercuri, 14 Ianuarie 2015, ora 10:31

FC Botosani si-a stabilit meciurile amicale! Vezi cu cine vor juca botosanenii!Conducerea FC Botosani a stabilit programul meciurilor amicale pe care jucatorii pregatiti de Leo Grozavu le vor disputa in perioada de pregatire.

In cantonamentul de la Baile Felix va avea loc o singura partida amicala, impotriva celor de la FC Debrecen, restul meciurilor fiind programate pentru stagiul de pregatire din Turcia.

12-23 ianuarie - cantonament Baile Felix (langa Oradea)

- 17 ianuarie: FC Botosani - Debrecen (locul 4 - Ungaria 1)

1-14 februarie - cantonament Antalya - statiunea Lara

- 4 februarie - FC Botosani - Lokomotiv Sofia - (locul 4 - Bulgaria)

- 6 februarie - FC Botosani - FK Trencin - (locul 2 - Slovacia)

- 7 februarie - FC Botosani - Jilhava (locul 15 - Cehia)

- 9 februarie - FC Botosani - Ruzomberok (locul 11 - Slovacia)

- 11 februarie - FC Botosani - FK Senica (locul 3 - Slovacia)

- 12 februarie - FC Botosani - MTK Budapesta (locul 2, Ungaria)

Sport / stiri Sport39 vizite[ Stiri Botosani ]

FC Botosani a transferat unul dintre cei mai talentati mijlocasi din Liga 1: "O mutare de bun augur. Botosani e mai bine clasata"

Marti, 13 Ianuarie 2015, ora 21:02

FC Botosani a transferat unul dintre cei mai talentati mijlocasi din Liga 1: "O mutare de bun augur. Botosani e mai bine clasata"Mijlocasul ilfovenilor, Nelut Rosu, s-a despartit astazi de Concordia Chiajna, ajungand sub forma de imprumut la FC Botosani, pentru un an.

"Abia astept sa lucrez cu Leo Grozavu, e un antrenor pe care il stiu foarte bine si care stie sa-mi dea incredere. Aveam nevoie de o schimbare, de o viata a mea, de o noua provocare. Cred ca e o mutare de bun augur, Botosani e pina la urma o echipa mai bine clasata decit Chijana, sper sa reusesc sa ajung cit mai sus cu ei, poate chiar in cupele europene. Ii multumesc presedintelui de la Chiajna, Cristi Tanase, care m-a lasat sa plec. Am avut o perioada frumoasa la Concordia, le doresc tot ce e mai bun oamenilor de acolo si sper ca echipa sa scape de retrogradare", a declarat proaspatul jucator al FC Botosani, Nelut Rosu, pentru gsp.ro.

Nelut Rosu este nascut in anul 1993 si a evoluat pana acum la CFR Cluj II, Luceafarul Oradea si Concordia Chiajna. In anul 2014 el a fost dorit de Dinamo, dar jucatorul a refuzat.

Sport / stiri Sport39 vizite[ Stiri Botosani ]

Botosaneanul Florin Andone e pe val in Spania: "E ca un vis"

Marti, 13 Ianuarie 2015, ora 17:13

Botosaneanul Florin Andone e pe val in Spania: "E ca un vis"Dupa ce etapa trecuta, la debutul in La Liga, a inscris un gol, Florin Andone s-a facut din nou remarcat pentru echipa sa.

Cordoba a invins pe Rayo Vallecano, 1-0, iar atacantul roman a contribuit decisiv la singurul gol al meciului. In finalul primei reprize, Andone a centrat in careu, iar fundasul Abdoulaye Ba si-a trimis mingea in proprie poarta.

"Acum totul merge foarte bine. Sint foarte multumit si sper sa continuu asa. Am inceput foarte bine acest an si ma bucur ca am cistigat si in deplasare. La gol am avut noroc, pentru ca am centrat foarte tare si fundasul advers a deviat-o. Pentru mine ca un vis ca sint titular si sint foarte fericit. Mi-as dori sa fiu convocat la nationala. Pentru orice jucator roman e un vis sa imbrace tricoul Romaniei, dar stiu ca mai trebuie sa muncesc. Abia am inceput sa joc si trebuie sa fac meciuri mai bune pentru a intra in vederile selectionerilor", a spus Andone la DigiSport.

Dupa 18 etape, Cordoba se afla pe locul 15, cu 17 puncte obtinute.

Sport / stiri Sport12 vizite[ Stiri Botosani ]

Simona Halep s-a retras de la turneul de la Sydney!

Marti, 13 Ianuarie 2015, ora 09:17

Simona Halep s-a retras de la turneul de la Sydney!Simona Halep, numarul 3 WTA, ar fi trebuit sa joace in aceasta dimineata contra numarului 22 WTA, Karolina Pliskova, din Cehia, in cadrul turneului de la Sydney.

Site-ul wtatennis.com scrie ca motivul pentru care romanca s-a retras este o gastroenterita. Participarea la Australian Open, turneu care incepe saptamina viitoare, nu este pusa in pericol, mentioneaza sursa citata.

"Ne pare rau ca Simona a trebuit sa se retraga si ii dorim o recuperare rapida pentru a putea participa la Australian Open. Abia asteptam sa o primim aici anul viitor", a declarat Alistair MacDonald, directorul turneului de la Sydney, citat de gsp.ro.

Halep a declarat: "In timpul turneului din China am avut probleme cu stomacul, m-am simtit rau si inainte de finala. Nu m-am antrenat timp de 3 zile, am asteptat pina astazi sa vad daca pot juca iar, dar nu ma simt in stare. Un astfel de turneu e dificil si am decis sa ma retrag din cauza problemelor".

In legatura cu participarea la Australian Open, Halep a spus: "Nu stii niciodata ce va fi cind e vorba de probleme cu stomacul, dar sper ca in doua, trei zile sa fiu apta sa joc iar. Acum am nevoie sa ma recuperez, apoi ma voi gindi la meciuri".

Turneul de la Sydney se desfasoara in perioada 9-17 ianuarie si este dotat cu premii de 731.000 de dolari. Cistigatoarea va primi un cec in valoare de 124.000 de dolari si 480 de puncte WTA.

Sport / stiri Sport9 vizite[ Stiri Botosani ]

FC Botosani a plecat in cantonamentul de la Baile Felix!

Marti, 13 Ianuarie 2015, ora 00:38

FC Botosani a plecat in cantonamentul de la Baile Felix!Jucatorii de la FC Botosani au plecat luni dimineata, la ora 7:30, in primul cantonament din pauza de iarna, ce va avea loc la Baile Felix.

Botosanenii vor sta acolo pana pe 23 ianuarie, urmand ca pe 2 februarie sa plece in cel de-al doilea cantonament ce va avea loc in Antalya (Turcia), unde elevii pregatiti de Leo Grozavu vor sustine si cateva meciuri amicale.

Lotul FC Botosani ce a facut deplasarea la Baile Felix:

Portari: Vasile Curileac, David Lazar, Calin Tiut, Adi Duta (LPS Botosani '99)

Fundasi: Andrei Patache, Razvan Tincu, Florin Acsinte, Sergiu Oltean, Micheal Ngadeu, Aleksandar Susnjar, Gabriel Apostol (CSS Botosani '97)

Mijlocasi: Gabriel Vasvari, Claudiu Codoban, Marius Croitoru, Istvan Fulop, Cristian Danci, Mihai Bordeianu, Sebastian Ianc, Rashid Browne, Roussel Ngankam

Atacanti: Attila Hadnagy, Paul Batin, Quenten Martinus, Petre Ivanovici, Armand Svichi, Tudor Tudorache.

Sport / stiri Sport30 vizite[ Stiri Botosani ]

Cea mai inspirata reactie a unui jucator care a ratat un penalty! VIDEO

Luni, 12 Ianuarie 2015, ora 11:26

Cea mai inspirata reactie a unui jucator care a ratat un penalty! VIDEOFaza inceputului de an vine din fotbalul englez. Din liga a patra mai exact, iar autorul ei este Ian Henderson, de la Rochdale.

Jucatorul englez a executat slab un penalty, trimitand o scarita in bara transversala. Henderson nu a reluat, insa, mingea care se intorcea catre el, ci a lasat-o unui coleg care venea din spate. Acesta a inscris, profitand de decizia inspirata a lui Henderson, iar Rochdale s-a impus cu 2-1 la Bradford.

In cazul in care ar fi atins balonul Henderson, arbitrul dicta lovitura libera indirecta.

O faza cu adevarat speciala. O puteti vedea mai jos.

Sport / stiri Sport9 vizite[ Stiri Botosani ]

FC Botosani a plecat in cantonamentul de la Baile Felix! VEZI LOTUL!

Luni, 12 Ianuarie 2015, ora 11:05

FC Botosani a plecat in cantonamentul de la Baile Felix! VEZI LOTUL!Jucatorii de la FC Botosani au plecat luni dimineata, la ora 7:30, in primul cantonament din pauza de iarna, ce va avea loc la Baile Felix.

Botosanenii vor sta acolo pana pe 23 ianuarie, urmand ca pe 2 februarie sa plece in cel de-al doilea cantonament ce va avea loc in Antalya (Turcia), unde elevii pregatiti de Leo Grozavu vor sustine si cateva meciuri amicale.

Lotul FC Botosani ce a facut deplasarea la Baile Felix:

Portari: Vasile Curileac, David Lazar, Calin Tiut, Adi Duta (LPS Botosani '99)

Fundasi: Andrei Patache, Razvan Tincu, Florin Acsinte, Sergiu Oltean, Micheal Ngadeu, Aleksandar Susnjar, Gabriel Apostol (CSS Botosani '97), Sergiu Homei.

Mijlocasi: Gabriel Vasvari, Claudiu Codoban, Marius Croitoru, Istvan Fulop, Cristian Danci, Mihai Bordeianu, Sebastian Ianc, Rashid Browne, Roussel Ngankam

Atacanti: Attila Hadnagy, Paul Batin, Quenten Martinus, Petre Ivanovici, Armand Svichi.

Sport / stiri Sport20 vizite[ Stiri Botosani ]

Seydou Kone continua sa uimeasca in Franta! A ajuns la 71 de goluri marcate!

Luni, 12 Ianuarie 2015, ora 00:42

Seydou Kone continua sa uimeasca in Franta! A ajuns la 71 de goluri marcate!Ajuns la aproape 32 de ani, Seydou Kone, unul dintre cei mai iubiti jucatori straini din istoria FC Botosani, este in continuare in mare forma in Franta.

Fotbalistul nascut in Coasta de Fildes a schimbat vara trecuta echipa, semnand in luna iulie cu formatia Chamois Niortais, locul 17 din Ligue 2. Kone este golgheterul echipei, reusind sa marcheze 9 goluri pentru alb-albastri, 7 in campionat si doua goluri in cupa.

Varful ivorian a ajuns in Franta in anul 2011, atunci cand a semnat cu echipa de Liga a IV-a, FC Pau. De atunci si pana astazi, Kone a marcat in Franta nu mai putin de 71 de goluri, cele mai bune rezultate avandu-le cu Olympique Nimes, formatia cu care a promovat din Ligue 3 in Ligue 2 si pentru care a inscris 32 de goluri.

In clasamentul golgheterilor din Ligue 2, Seydou Kone ocupa locul 6 cu cele 7 goluri marcate, cel mai bun marcator avand 11 goluri.

Dupa despartirea de FC Botosani, club pentru care a jucat intre 2007 si 2009, Seydou Kone a mai evoluat pentru International Curtea de Arges, Uniao Desportiva de Leiria (Portugalia), FC Pau, Nimes si Uzes Pont du Guard, Istres si in prezent la Chamois Niortais (Franta).

In ianuarie 2014, FC Botosani a dorit sa-l readuca pe Kone la echipa, existand discutii intre oficialii botosaneni si atacant, insa pana la urma transferul nu s-a mai realizat!

Sport / stiri Sport31 vizite[ Stiri Botosani ]


Prima   1   2   3   4   5   6   >>   Ultima