Rezultatele 1 - 30 din 1000 (0.283 secunde)
Schimba cuvintele cautate
Filtreaza dupa data
Data inceput
Data sfarsit

Filtreaza dupa publicatie

FC Botosani va disputa patru meciuri amicale, in Austria!

Luni, 26 Iunie 2017, ora 11:02

FC Botosani va disputa patru meciuri amicale, in Austria!Lotul echipei FC Botosani a plecat duminica in cantonamentul din Austria, acolo unde elevii lui Costel Enache vor disputa patru partide amicale.
Botosanenii ii vor intalni pe cei de la FC Kukesi din Albania, formatie cu care a mai jucat in amicale. Partida va avea loc pe data de 27 iunie, urmand ca pe 1 iulie sa joace cel mai tare amical, impotriva ucrainienilor de la Dinamo Kiev.

Urmatorul meci amical va avea loc pe 4 iulie, impotriva austriecilor de la RZ Pellets WAC, iar ultimul meci amical inca nu a fost programat.

Sport / stiri Sport2 vizite[ Stiri Botosani ]

Curtat insistent de Becali, Morutan a anuntat unde vrea sa joace in sezonul viitor: "Nu am nicio presiune"

Luni, 26 Iunie 2017, ora 11:02

Curtat insistent de Becali, Morutan a anuntat unde vrea sa joace in sezonul viitor: "Nu am nicio presiune"Olimpiu Morutan (18 ani), mijlocasul pe care Becali vrea insistent sa-l aduca la FCSB, spune ca nu se mai gandeste la niciun transfer si ca si-ar dori sa ramana la FC Botosani.
"S-a vorbit mult despre seama mea, ca am oferte, dar eu inca raman la Botosani, imi fac treaba cat mai bine aici si vedem. Nu se stie. Perioada de transferuri este lunga. Personal, as vrea sa mai raman la Botosani, sa mai joc, sa mai prind experienta si dupa aia o sa vad. Depinde acum de oferte. Dar eu zic ca inca o jumatate de an sau un an sa joc aici. Nu am nicio presiune, imi fac treaba mult mai bine acum, cu zvonurile acestea. Vreau sa demonstrez ca sunt mai bun pe zi ce trece", a declarat Morutan pentru Dolce Sport.

FC Botosani a refuzat zilele trecute o oferta de 600.000 de euro pentru Morutan, de la FCSB. De asemenea, propunerea celor de la EsSKA Moscova, peste un milion de euro, a fost si ea respinsa.

Sport / stiri Sport2 vizite[ Stiri Botosani ]

Un jucator de la FC Botosani povesteste cum a fost arestat in tinerete: "Am vrut sa fug in Anglia, dar Politia belgiana m-a prins sub un TIR"

Duminica, 25 Iunie 2017, ora 11:01

Un jucator de la FC Botosani povesteste cum a fost arestat in tinerete: "Am vrut sa fug in Anglia, dar Politia belgiana m-a prins sub un TIR"Un fotbalist de la FC Botosani povesteste inceputurile sale in fotbal, cum juca pe fals in ligile inferioare, fuga ratata in Marea Britanie, la munca, pe cand avea 20 de ani, si amintirile speciale din cariera.
foto: telegraph.co.uk

La cativa kilometri de Putna lui Stefan cel Mare locuieste azi Mihai Roman, mijlocasul lui FC Botosani. In fata casei lui se intinde un colt mirific de Bucovina, iar in spatele lui sta o poveste de viata tumultuoasa. "Nu provin dintr-o familie bogata, iar de fotbal m-am apucat abia la 16 ani", spune fostul international despre radacinile sale moldave.

Isi aminteste despre escapadele copilariei: "Ajutam la taiat lemne, la cosit fan, mergeam cu vacile la pascut. O data am si uitat de ele pe imas. M-am luat cu o miuta si, cand sa ma intorc acasa, nu le mai gaseam. Nu stiam pe unde o sa scot camasa, dar, pana la urma, m-a ajutat Dumnezeu si le-am gasit".

"INTRAM PE BLAT LA PUTNA SI VICOVUL DE JOS"

Cu fotbalul a inceput-o la Bradul Putna, in liga a cincea, dar a facut repede pasul spre Liga a 3-a, la Radauti. Dar nu s-a putut rupe de distractiile judetene: "Aveam vreo patru legitimatii, iar in weekend mai intram pe blat la Putna si la Vicovul de Jos, unde ma mai rugau prietenii sa-i ajut".

La 20 de ani a plecat insa intr-o aventura care i-a marcat destinul. A incercat sa ajunga clandestin in Anglia, la munca, dar operatiunea a esuat: "Situatia financiara din fotbalul mic era jalnica, asa ca am decis sa plec sa-mi castig painea peste hotare". ...

Sport / stiri Sport11 vizite[ Stiri Botosani ]

Sanatatea Darabani a promovat in Liga a III-a! Razvan Carabus a fost omul meciului retur!

Duminica, 25 Iunie 2017, ora 11:01

Sanatatea Darabani a promovat in Liga a III-a! Razvan Carabus a fost omul meciului retur!Campioana Ligii a IV-a din judetul Botosani a reusit, sambata seara, o promovare istorica in Liga III-a, dupa ce a invins in meciul retur, cu scorul de 4-3, pe bacauanii de la Viitorul Curita. In tur scorul a fost 1-0 pentru darabaneni.
Sanatatea a reusit sa deschida scorul dupa o iesire gresita la offsaid a gazdelor de care a profitat atacantul Razvan Carabus, in minutul 6. Dupa numai doua, minute acelasi Carabus a dublat avantajul oaspetilor, si tot el a realizat hattrickul in minutul 15.

In minutul 32, gazdele au redus din handicap, dupa ce darabanenii au pierdut foarte usor un balon in aparare, iar Silviu Socaciu l-a invins pe Alin Andrus de la marginea careului. Acelasi Socaciu a ratat neverosimil in minutul 38, iar Adrian Cososchi i-a salvat pe darabeneni, atunci cand a scos de pe linia portii.

(foto: darabeneni.ro)

In minutul 50, gazdele au trimis mingea in bara transversala a portii lui Alin Andrus, balonul a revenit, iar Stefan Irimia a impins mingea cu capul in plasa portii oaspetilor. Era 2-3, iar 10 minute mai tarziu Razvan Carabus a avut ocazia desprinderii, dar a fost deposedat in ultimul moment.

"Luptam si castigam!" striga galeria din cel mai nordic oras al Romaniei. In minutul 72, la o greseala la marcaj in apararea darabanenilor, Bogdan Corman a reusit sa restabileasca egalitatea pe tabela. Era scorul 3-3, dar gazdele mai aveau nevoie inca de doua goluri pentru promovare. Gazdele au ramas in inferioritate numerica dupa eliminarea lui Bogdan Corman, iar ...

Sport / stiri Sport11 vizite[ Stiri Botosani ]

TARIFELE propuse la Cornisa pentru raul de rafting si pentru plimbarile pe lac!

Sambata, 24 Iunie 2017, ora 21:02

TARIFELE propuse la Cornisa pentru raul de rafting si pentru plimbarile pe lac!Municipalitatea botosaneana a lansat in dezbatere publica un proiect de hotarare de Consiliu Local privind tarifele de inchiriere a ambarcatiunilor pentru lacul si raul de rafting din cadrul Parcului de agrement Cornisa.
Astfel, potrivit proiectului de hotarare, ce va fi suspus dezbaterii si aprobarii in Consiliul Local, pentru utilizatorii cu varsta peste 14 ani, tariful propus in cursul saptamanii, pentru rafting, este de 140 lei/persoana/serie 2 ore, iar pentru weekend si sarbatori legale se propune un tarif de 150 lei/persoana/serie 2 ore.
In ceea ce priveste inchirierea hidrobicicletelor si barcilor pentru plimbari pe lac, in cursul saptamani a fost propus un tarif de 33 lei/persoana/h (0,55 lei minutul), iar in weekend si in zilele in care sunt sarbatori legale un tarif de 36 lei/persoana/h (0,60 lei minutul).
Utilizatorii cu varsta pana in 18 ani vor trebui insotiti pe lac de un adult. Seria de doua ore include echipare, pregatire, instruire pe uscat si pe apa si o ora utilizare rau rafting.
"Luand in considerare HCL 113/12.07.2016 privind administrarea infrastructurii edilitar urbane a Parcului Regional de Agrement, Turistic si Sportiv Cornisa si efectuand o analiza a costurilor generate de functionarea in conditii de eficienta si siguranta a parcului, se estimeaza subventionarea acestei activitati de catre municipalitate, astfel incat sa poata fi practicate niste tarife medii, accesibile majoritatii populatiei. In privinta politicii de preturi si tarife supusa ...

Sport / stiri Sport4 vizite[ Stiri Botosani ]

Examinarea la traseu pentru permisul de conducere, aglomerata de candidati din alte judete. "Este moral?"

Sambata, 24 Iunie 2017, ora 11:01

Examinarea la traseu pentru permisul de conducere, aglomerata de candidati din alte judete. "Este moral?"O parte dintre programarile facute la Botosani, la Serviciului Public Comunitar Regim Permise de Conducere si Inmatricularea Vehiculelor, sunt facute de cetateni din alte judete care prefera sa vina sa sustina examinarea in vederea obtinerii permisului de conducere la noi in oras.
Marian Ciornea

Asta nu face decat sa aglomereze si mai mult aceasta activitate, motiv pentru care programarile pentru proba de traseu se intind deja pana in luna august in municipiul Botosani, si in luna octombrie, la Dorohoi.
Este o practica care a mai fost adusa in discutie de reprezentantii Serviciului de Permise. In baza unei vize de flotant, candidatii din alte judete vin si depun dosarele, care le sunt acceptate, pentru ca permite legislatia. In conditiile in care Serviciul Permise se confrunta cu o acuta lipsa de personal, venirea cursantilor din alte judete nu face altceva decat sa aglomereze si mai mult activitatea institutiei.
"Inca unul din motivele pentru care noi suntem nevoiti sa planificam oamenii in septembrie si octombrie este acel import de candidati din judetele limitrofe si nu numai Suceava si Iasi. Daca pana acum era clara adresabilitatea din alte judete catre anumite scoli, acum nu s-a mai tinut cont. Este legal, dar in toate cazurile este si moral? Unii incearca de doua-trei ori la Iasi, e mai greu, sunt mai exigenti acolo, si apoi ia calea Botosaniului, orasul nu e asa de aglomerat. Nu este ilegal, dar are influenta asupra activitatii noastre", a spus Marian Ciornea, seful ...

Sport / stiri Sport5 vizite[ Stiri Botosani ]

LIGA 1: Victoras Astafei a lasat Malaezia pentru Sepsi OSK!

Vineri, 23 Iunie 2017, ora 23:59

LIGA 1: Victoras Astafei a lasat Malaezia pentru Sepsi OSK!Mijlocasul Victoras Astafei (29 de ani) este cel de-al treilea transfer al noupromovatei Sepsi OSK Sfantu Gheorghe in aceasta vara.
Astafei a decis sa revina din cea mai exotica aventura a sa. Acesta a jucat in ultimul an la FA Selangor, in Malaezia!

"Am ales Sepsi in primul rand pentru ca ei au fost singurii care m-au vrut cu adevarat. In momentul in care am vorbit cu patronul si i-am strans mana, mi-am dat seama ca este un om bun. Pana la urma, asta e tot ce conteaza. Sunt convins ca am facut alegerea potrivita. Am incredere in oamenii de aici si in proiectul lor. Cred ca fotbalul din Romania se schimba pas cu pas, iar Sepsi o sa fie un exemplu de urmat. Personal, tot timpul mi-am dorit sa castig si sper sa o fac si aici cat mai mult posibil. Nu vreau sa ma gandesc la viitor, dar cu sigraunta inceputul e foarte promitator", a spus Astafei, potrivit Digisport.

"In Malaezia mi-a placut foarte mult, a fost o experienta frumoasa din toate punctele de vedere. Fotbalul este total diferit si nu e usor sa te adaptezi, dar am avut o relatie foarte buna cu colegii si conducerea, precum si cu fanii. Fotbalul e diferit, incepand cu terenul de joc, cu care te obisnuiesti foarte greu daca vii din Europa. In plus, fotbalul este foarte dur, iar arbitrajul este foarte liber", a mai spus Astafei.

De-a lungul carierei, mijlocasul de 29 de ani a mai jucat la FCM Targu Mures, Ariesul Turda, Gaz Metan, Otelul, Petrolul, Adana Demirspor si FC Botosani.

Sport / stiri Sport11 vizite[ Stiri Botosani ]

Andrei Hergheligiu a refuzat de curand o oferta venita din Filipine

Vineri, 23 Iunie 2017, ora 23:59

Andrei Hergheligiu a refuzat de curand o oferta venita din FilipineAndrei Hergheligiu refuzat o oferta venita tocmai din Filipine. Acesta a fost sunat de un impresar si a fost intrebat daca este de acord cu un transfer in exotica tara.

Fotbalistul de 25 de ani a crezut initial ca este vorba de o gluma, iar dupa ce a vazut despre ce este vorba si-a dat seama ca este treaba serioasa. Acesta a cerut timp de gandire pentru cateva zile. In cele din urma, atacantul de 25 de ani a refuzat, chiar daca din punct de vedere financiar oferta era buna.

"Sincer nu stiu daca am facut bine sau rau ca am refuzat aceasta oferta. Recunosc ca finaciar nu era rau, dar daca ar fi venit peste 5-6 ani, cred ca nu as fi stat prea mult pe ganduri si as fi dat curs. Daca nu ma insel, au mai fost ceva jucatori de la noi pe acolo. Cu siguranta daca era sa accept, probabil as fi dat un telefon sa intreb despre situatia si conditiile de acolo. Am 25 de ani si sunt sigur ca voi mai avea astfel de variante. Momentan ma gandesc doar sa joc la un nivel cat mai ridicat. Chiar daca nu am avut un sezon bun la Botosani, sunt sigur ca pot reveni la forma de la Iasi si chiar de la Craiova. Poate ca nici nu am avut prea multe sanse sau poate nu am profitat eu la maxim. Eu mai am doi ani de contract cu FC Botosani, dar am ajuns la o intelegere cu cei din conducere, ca daca voi primi o oferta buna, pot pleca fara pretentii din partea lor. In aceeasi situatie a fost si Carstocea, dar in cele din urma, el a ajuns la o intelegere si si-a reziliat contractul", a declarat Andrei ...

Sport / stiri Sport17 vizite[ Stiri Botosani ]

Lipsa locurilor de parcare, reclamata de instructorii auto din Botosani. "Am o masina de ridicat, fac eu ordine"

Vineri, 23 Iunie 2017, ora 11:01

Lipsa locurilor de parcare, reclamata de instructorii auto din Botosani. "Am o masina de ridicat, fac eu ordine"Lipsa tot mai evidenta a locurilor de parcare in municipiul Botosani, mai ales in zonele centrale, a fost reclamata de instructorii auto in cadrul ultimei sedinte a Comisiei de siguranta a traficului rutier.
Unul dintre instructorii auto prezenti la intalnire s-a plans ca masinile de scoala nu au unde sa opreasca la finalul examinarii, si a criticat reactia intarziata a autoritatilor locale care de luni bune tot vorbesc de introducerea unui nou regulament de blocare si ridicare a autoturismelor parcate neregulamentar, dar care nici pana la aceasta data nu a fost pus in aplicare, nefind nici macar lansat in dezbatere publica.
Reprezentantii scolilor de soferi s-au plans si de faptul ca unii agenti economici, chiar si institutii publice, blocheaza partea carosabila, ingreunand foarte mult traficul.
"Cand ajungem la punctul de sosire este blocat. Am solicitat la primarie, nu se poate. Eu ma ofer ca macaragiu si am si masina de ridicat, eu fac ordine toata zona aceea. Sunt probleme legate de institutiile publice si de anumiti agenti economici mai ales care sunt in zona centrala, nu am nimic cu ei, dar sa nu blocam drumul public. Societatile de asigurari care fac masuratori pe banda doi, nu au un loc de parcare. Cum li se da avizul de functionare, sunt si institutii bancare. In momentul in care primesc avizul de functionare sa aiba si loc de parcare, daca vor in centru. Sunt si foarte multe scoli. In loc ca domnii directori sa deschida portile, ca au locuri, sa intre copiii, ...

Sport / stiri Sport5 vizite[ Stiri Botosani ]

Oferta noua din partea celor de la FCSB pentru Morutan! O echipa din Rusia ofera aproape dublu!

Joi, 22 Iunie 2017, ora 23:59

Oferta noua din partea celor de la FCSB pentru Morutan! O echipa din Rusia ofera aproape dublu!FCSB insista sa se intereseze de serviciile lui Olimpiu Morutan, fotbalist care evolueaza la FC Botosani si care este vazut drept unul dintre mijlocasii de viitor din Liga 1.
Gigi Becali a dezvaluit ca i-a transmis lui Valeriu Argaseala sa faca o oferta oficiala de 600.000 de euro pentru Olimpiu Morutan, crescand astfel oferta initiala, de 500.000.

"I-am zis lui Vali sa le faca o oferta celor de la Botosani de 600.000 de euro pentru Morutan. Il cumpar si il las acolo sa joace", a zis Gigi Becali la TV Digi Sport.

Valeriu Iftime a refuzat insa oferta lui Gigi Becali, de 600.000 de euro, in schimbul lui Olimpiu Morutan. Mai mult, acesta a dezvaluit ca are o oferta din Rusia chiar la pretul la care il doreste, adica un milion de euro.

"Am primit oferta Stelei, nu pleaca de la Botosani la pretul asta. Va pleca doar pentru minimum un milion de euro, nu sunt asa grabit sa il vand acum. Cine il vrea sa dea un milion plus procente la o vanzare ulterioara. Pot obtine un milion din Rusia pentru Morutan, insa nu cred ca el e pregatit sa stea intr-o tara din fosta URSS. El trebuie sa ramana in Romania. Exista o suma interesanta, peste un milion, insa din fosta URSS", a spus Valeriu Iftime, la TV Digi Sport.

Sport / stiri Sport25 vizite[ Stiri Botosani ]

Seful Serviciului Permise: "Municipiul Dorohoi nu indeplineste conditiile minime de trafic si de semnalizare rutiera pentru examinarea la proba practica"

Joi, 22 Iunie 2017, ora 11:02

Seful Serviciului Permise: "Municipiul Dorohoi nu indeplineste conditiile minime de trafic si de semnalizare rutiera pentru examinarea la proba practica"Examinarea care se face in municipiul Dorohoi, in vederea obtinerii permisului de conducere, a fost unul dintre subiectele aduse in discutie de cms. Marian Ciornea, seful Serviciului Regim Permise de Conducere si Inmatricularea Vehiculelor, in cadrul sedintei Comisiei de siguranta a traficului rutier.
Ciornea a spus ca este ingrijorator faptul ca sunt candidati care intr-o oras ca Dorohoiul nu reusesc sa treaca de proba de traseu, in conditiile in care nu sunt indeplinite conditiile minime de trafic si semnalizare.
"Cu totii stim ca orasul nu indeplineste conditiile minime de trafic si de semnalizare rutiera pentru examinarea la proba practica. Cu toate acestea este destul de ingrijorator ca nici in aceste conditii, trafic rutier redus, semnalizare rutiera minima, unii dintre candidati nu reusesc sa ia examenul. Ma intreb cat este de corect este fata de cei care dau examenul la Botosani, nu mai zicem de Iasi, Bacau si Paris", a spus cms. Marian Ciornea.
O alta problema care treneaza de ani de zile si pe care autoritatile din Dorohoi nu o vad este cea a asigurarii unui spatiu cu conditi decente pentru examinatori, dar si pentru candidati.
"Acel loc de intalnire care este un teren, a fost asfalt, e cu gropi, balti, nu are nici cea mai mica amenajare, toaleta publica nu mai zic, un adapost de ploaie, vant, soare si chiar nu s-a sesizat nimeni dintre autoritatile in drept. Situatia este de ani de zile, face parte si asta dintr-o abrodare civilizata a examinarii, in schimb toata ...

Sport / stiri Sport3 vizite[ Stiri Botosani ]

Golubovic si Tiganasu, aproape de FC Botosani

Miercuri, 21 Iunie 2017, ora 17:02

Golubovic si Tiganasu, aproape de FC BotosaniAtacantul bosniac Bojan Golubovic (33 de ani) este aproape de a semna cu o alta echipa din Liga I. Chiar rivala Iasiului, formatie la care acesta s-a remarcat, ar putea fi destinatia sa. Golubovic discuta transferul la FC Botosani.
Potrivit ProSport, botosanenii incearca sa profite de degringolada de la Iasi si sa ia cativa jucatori. Acestia l-au luat pe Marian Tarsa, dar ii vor si pe Tiganasu si Golubovic.

"Sunt jucatori care mai vin. Nu imi fac probleme ca nu o sa avem un lot cel putin la fel de competititiv ca in sezonul trecut. Suntem in discutii cu citva jucatori, mai sunt niste jucatori straini. Va mai veni un fundas stanga, vor mai veni vreo trei la mijloc, in banda si doi sau trei in atac. Sunt cativa jucatori de la Iasi pe ca ii ofertam si care ne intereseaza. Mihai Roman a spus ca ramane, mai cantareste oferta noastra. Daca nu are ceva in afara, ramane la Botosani. Razvan Tincu va ramane si el. De asemenea, ramane si Morutan", a spus Valeriu Iftime.

Potrivit sursei citate, botosanenii ar astepta un mijlocas din Polonia, unul din Bulgaria, dar si un atacant argentinian.

Sport / stiri Sport46 vizite[ Stiri Botosani ]

Tiberiu Serediuc: "Sper sa ne indeplinim obiectivele". Daniel Popa vrea sa fie golgheterul echipei

Miercuri, 21 Iunie 2017, ora 14:01

Tiberiu Serediuc: "Sper sa ne indeplinim obiectivele". Daniel Popa vrea sa fie golgheterul echipeiFC Botosani s-a reunit luni seara sub comanda lui Costel Enache, iar la reunirea lotului s-au prezentat si jucatorii transferati in aceasta vara de botosaneni.
Tiberiu Serediuc

Fostul mijlocas al celor de la Concordia Chiajna, Tiberiu Serediuc, spera ca FC Botosani sa-si indeplineasca obiectivele si sa se claseze cat mai sus in Liga 1.

"Am ales cu sufletul pentru ca sunt aproape de casa, o echipa foarte buna, imi place stilul lor de joc, tot timpul au jucat ofensiv, un fotbal frumos. Sper sa pot sa-i ajut si sa ne indeplinim obiectivele. Sper sa-mi fac treaba cat mai bine, sa ajut echipa iar la final de campionat sa ne clasam pe un loc cat mai bun. Am discutat doar cu domnul Sfaiter, ei m-au dorit foarte mult, am acceptat oferta lor si sper sa reusesc", a spus Tiberiu Serediuc pentru site-ul oficial al clubului.

Atacantul Daniel Popa vrea sa marcheze goluri multe la Botosani si sa fie golgheterul echipei.

"FC Botosani este o rampa de lansare pentru mine. La Dinamo nu prea am avut sanse sa joc. Am venit aici sa joc, sa castigam cat mai multe meciuri si sa ajungem sus. Vara trecuta nu s-au inteles cu cei de la Targoviste. Eu am avut o problema cu actele si de aceea nu am ajuns aici. Eu sper sa marchez cat mai multe goluri dar depinde cat o sa joc, cate sanse o sa am. Eu vreau sa ajung golgheterul echipei si al campionatului. Probabil o sa joc contra lui Dinamo si vreau sa marchez", a afirmat Daniel Popa.

Sport / stiri Sport22 vizite[ Stiri Botosani ]

Antrenorii si capitanii au ales echipa ideala a Ligii 1: Iata cum arata

Miercuri, 21 Iunie 2017, ora 14:01

Antrenorii si capitanii au ales echipa ideala a Ligii 1: Iata cum arataAntrenorii si capitanii echipelor din Liga 1 au votat echipa ideala a sezonului recent incheiat. Iar dintre cele 28 de voturi exprimate pentru fiecare post in parte au aparut si cateva surprize.
Bulgarul celor de la Craiova, Hristo Zlatinski, a fost ales in topul celor mai mijlocasi din Liga 1, el fiind si cea mai mare surpriza.

De asemenea, Florin Nita, portarul celor de la FCSB, i-a luat fata in optiunile capitanilor si antrenorilor lui Silviu Lung junior, al treilea goalkeeper al nationalei.
Cel mai votat fotbalist a fost Romario Benzar, de la Viitorul, care a primit 21 din cele 28 de voturi la postul de fundas dreapta, informeaza ProSport.
Iata insa cum arata echipa ideala a Ligii 1:
Nita (FCSB) - R. Benzar (Viitorul), Sapunaru (Astra), Tiru (Viitorul), St. Filip (Dinamo) - Zlatinski (CSU Craiova), Nedelcu (Viitorul) - Hanca (Dinamo), Budescu (Astra), Coman (Viitorul) - Alibec (Astra/FCSB)
Antrenorul anului a fost votat aproape in unanimitate Gica Hagi, "Regele" primind 27 de voturi. Singurul care a avut o alta optiune a fost Ionut Popa, tehicianul celor de la Poli Timisoara considerand ca antrenorul lui Dinamo, Cosmin Contra, a fost cel mai bun in sezonul recent incheiat.

Sport / stiri Sport12 vizite[ Stiri Botosani ]

Masini de lux pe drumurile judetului. Marcile preferate de bogatii Botosaniului!

Miercuri, 21 Iunie 2017, ora 08:01

Masini de lux pe drumurile judetului. Marcile preferate de bogatii Botosaniului!Nu avem drumuri pe care sa circulam in judetul Botosani, gropile fiind la tot pasul, si cu toate acestea nu ducem lipsa de autoturisme pe care doar cei care au in conturi sume cu multe zerouri si le permit sa le achizitioneze.
Mercedes si Audi sunt marcile de masini preferate anul acesta de bogatii Botosaniului.
Potrivit datelor Serviciului Public Comunitar Regim Permise de Conducere si Inmatriculare a Vehiculelor, cele mai scumpe masini inmatriculate in acest an, in judetul Botosani, sunt Mercedes GL, pretul unui astfel de autovehicul ajungand la 50.000 de euro, Audi Q7, pentru care un botosanean a platit 70.000 de euro si BMW X6, care costa in jur de 60.000 de euro.
"Mai bine de 90% dintre masinile a caror valoare este mare sunt inmatriculate pe firme", a precizat Marian Ciornea, seful Serviciului Public Comunitar Regim Permise de Conducere si Inmatriculare a Vehiculelor.
Printre cele mai scumpe masini, achizitonate anul trecut in Botosani, au fost un Audi Q7, pentru care proprietarul a platit nu mai putin de 368.000 de lei si un Volvo in valoare de 250.000 de lei, dar si un Lexus. Multe dintre aceste autoturisme sunt hibrid.

Sport / stiri Sport7 vizite[ Stiri Botosani ]

FC Botosani s-a despartit de Ga

Miercuri, 21 Iunie 2017, ora 05:03

FC Botosani s-a despartit de GaDupa aproape un deceniu in tricoul celor de la FC Botosani, capitanul Gabriel Vasvari a schimbat echipa, dar nu si liga, deoarece fotbalistul va continua pe prima scena in Banat, sub comanda lui Ionut Popa!
Aflat in curtea celor de la FC Botosani, din anul 2008, zalauanul Gabriel Vasvari a devenit in scurt timp jucator de baza la echipa din Moldova, cu care a promovat pe prima scena a fotbalului romanesc in vara anului 2013. Si in Liga 1, mijlocasul zalauan a fost foarte apreciat la Botosani, acolo unde a devenit si capitan, dar si cel mai bun marcator, Vasvari reusind sa inscrie peste 25 de goluri pentru moldoveni in cele patru sezoane din Liga 1.

Chiar daca mai avea contract inca un an cu FC Botosani, mijlocasul zalauan s-a despartit de gruparea condusa de Cornel Sfaiter, dar a ales o echipa care activeaza tot in Liga 1.

"Mai aveam an contract cu FC Botosani, dar cei de la club mi-au propus un salariu mai mic, insa eu nu sunt de acord cu acest lucru. Politica clubului e alta acum, iar eu am fost lasat sa imi caut alta echipa", a declarat Gabriel Vasvari pentru Sportulsalajean.ro

Astfel, mijlocasul zalauan a semnat cu ACS Poli Timisoara un contract valabil pentru urmatoarele doua sezoane. De asemenea, inainte de a semna cu gruparea de pe Bega, Vasvari a purtat discutii si cu Concordia Chiajna. Dupa aproape 10 ani petrecuti la FC Botosani, dintre care patru in Liga 1, Gabriel Vasvari se declara multumit de ce a reusit.

"Sunt multumit de ce am reusit la FC Botosani, o ...

Sport / stiri Sport25 vizite[ Stiri Botosani ]

Situatie neasteptata in Liga 1: Nu s-a mai intamplat asta de acum 10 ani

Marti, 20 Iunie 2017, ora 11:01

Situatie neasteptata in Liga 1: Nu s-a mai intamplat asta de acum 10 aniDintre cele 36 de tari din care au provenit strainii cu minute in editia 2016/2017, cei mai multi au reprezentat Croatia - 15, Brazilia - 13 si Portugalia - 9.
118 straini au evoluat in editia 2016/2017 a Ligii 1 Orange, acesta fiind cel mai mic numar inregistrat in ultimele 10 sezoane.
Dinamo a fost echipa care a utilizat cei mai multi astfel de jucatori, 16, gruparea bucuresteana fiind urmata de CS U Craiova 15, Astra - 14, CFR Cluj - 12, FCSB, Gaz Metan, CSM Poli Iasi - 10, ASA, Pandurii - 9, FC Botosani - 6, Viitorul, Poli Timisoara - 5, Concordia - 4 si FC Voluntari - 3, anunta site-ul oficial al LPF.
Dintre cele 36 de tari din care au provenit strainii cu minute in editia 2016/2017, cei mai multi au reprezentat Croatia - 15, Brazilia - 13 si Portugalia - 9.
Iata cum arata formatia perfecta a strainilor din editia 2016/2017 a Ligii 1, potrivit Ligii Profesioniste de Fotbal:
Nicolai Calancea (Craiova) - Romera Navaro (Dinamo), Kevin Boli (Viitorul), Jasmin Trtovac (Gaz Metan), Marko Momcilovic (FCSB) - Filipe Nascimento (CFR Cluj), Hristo Zlatinski (Craiova), Fernando Boldrin (Astra / FCSB), Eric de Oliveira (Gaz Metan) - Harlem Gnohere (Dinamo / FCSB), Adam Nemec (Dinamo). (Ziare.com)

Sport / stiri Sport18 vizite[ Stiri Botosani ]

Drumul experiment al fostului sef al Consiliului Judetean intra in reparatii

Luni, 19 Iunie 2017, ora 08:01

Drumul experiment al fostului sef al Consiliului Judetean intra in reparatiiAsteptate atat de botosaneni cat si de iesenii care au drum spre localitatile botosanene aflate la granita cu judetul Iasi, lucrarile de reabilitare a drumului judetean Flamanzi- Prajeni au inceput luni.
Foto: Stiri.Botosani.Ro

Insa vorbim doar despre sectoarele de drum asfaltate, unde vor fi puse plombe, nu si despre sectoarele unde asfaltul s-a "evaporat", cum e cel de la granita dintre cele doua judete, acolo unde soferii ar prefera sa circule prin camp si nu prin gropile adanci, in care rotile nici nu se mai vad.

"Acolo vom trimite autogrederul pentru reprofilari. La data la care s-a facut inventarierea, pe Prajeni, numai suprafete pentru plombat erau 3.600 de metri patrati, dar acum au ajuns la 4.000 de metri patrati pentru ca intre timp stratul s-a mai degradat", spune Catalin Gheorghian, directorul Directiei Judetene de Drumuri si Poduri.

Drumul spre Iasi prin Flamanzi- Prajeni a fost abandonat de cei care se grabeau cel mai tare sa ajunga in judetul vecin- ambulantierii. Odata ce stratul asfaltic s-a deteriorat, cadrele medicale de pe Ambulante au renuntat sa-si mai chinuie pacientii prin hopurile de pe DJ 282B.

"Desi varianta aia era cea mai buna, mai ales cand aveam cazuri pentru Neurochirurgie sau pentru Institutul de Boli Cardiovasculare, ajungeam foarte repede. Dar nu ne permitem sa-i zdruncinam pe pacienti care oricum sunt in stare grava, asa ca mergem prin Targu Frumos, chiar daca si pe acolo drumul e prost", spune unul dintre ambulantierii Serviciului de ...

Sport / stiri Sport9 vizite[ Stiri Botosani ]

ACCIDENT CUMPLIT: Un botosanean care citea ziarul, aruncat la zeci de metri de masina unui sofer de 19 ani! FOTO, VIDEO

Duminica, 18 Iunie 2017, ora 21:03

ACCIDENT CUMPLIT: Un botosanean care citea ziarul, aruncat la zeci de metri de masina unui sofer de 19 ani! FOTO, VIDEOSute de oameni au asistat duminica dupa-amiaza la efortul cadrelor medicale de la Ambulanta dar si ale pompierilor de a resuscita un botosanean care a devenit victima nevinovata a unui cumplit accident rutier!

Foto: Stiri.Botosani.Ro

Duminica dupa-amiaza, barbatul astepta tramvaiul, citind un ziar, in statia de langa Serviciul de Permise, in municipiul Botosani.

In acelasi timp, un autoturism VW Passat condus de un tanar de 19 ani circula dinspre Gara spre Mall si, in zona monumentului, a scapat masina de sub control, a intrat pe trotuar, s-a izbit in statia de asteptare a tramvaiului, pe care a distrus-o, iar impactul l-a aruncat pe barbatul care citea ziarul la aproximativ 30 de metri, langa zidul cladirii care gazduieste o expozitie de mobila.

Dupa ce s-a izbit in zidul aceleiasi cladiri, autoturismul s-a rotit si s-a oprit pe strada 1 Decembrie, pe o parte, fiind repus pe roti de martorii din zona, pentru a-i scoate din masina pe cei doi tineri- soferul de 19 ani si pasagerul sau. Unii dintre cei prezenti la locul accidentului spuneau ca in VW Pasat se aflau de fapt patru persoane- soferul si trei amici, acest aspect urmand sa fie clarificat de anchetatori.

La fata locului au ajuns echipaje de pompieri, inclusiv Descarcerarea, echipaje SMURD si un echipaj de Ambulanta, ale caror cadre medicale au luptat cateva zeci de minute sa ii salveze viata omului nevinovat. Manevrele de resuscitare erau preluate din timp in timp de cate o alta persoana, fie ca era vorba de ...

Sport / stiri Sport23 vizite[ Stiri Botosani ]

Fotbalistul venit de la Poli Iasi va avea un salariu de zece ori mai mare la FC Botosani: "Nu mai puteam sa vin cu bani de acasa"

Duminica, 18 Iunie 2017, ora 14:02

Fotbalistul venit de la Poli Iasi va avea un salariu de zece ori mai mare la FC Botosani: "Nu mai puteam sa vin cu bani de acasa"CSM Poli Iasi a primit o lovitura dura din partea Botosaniului. Iesenii l-au pierdut gratis pe tanarul de doar 19 ani Marian Tarsa, unul dintre cei mai promitatori jucatori ai echipei din Copou.
Oficialii de la Botosani au profitat de haosul instalat de o bucata de vreme la clubul iesean si l-au transferat pe Tarsa. Nu a fost greu sa-l faca sa accepte oferta, din moment ce la Iasi tanarul jucator avea un salariu ridicol de 300 de lei pe luna. Tarsa a semnat pe cinci ani cu FC Botosani, grupare la care va avea un salariu de peste 10 ori de ori mai mare. A cui este vina pentru aceasta imensa gafa manageriala? Multi il arata cu degetul pe actualul presedinte Florin Prunea, iar acesta arunca vina asupra lui Adrian Ambrosie. Cert este ca CSM Poli Iasi a pierdut unul dintre cei mai promitatori tineri. Si gratis! Clubul ar fi trebuit sa-l notifice pe jucator la sfarsitul lunii mai, iar cum Ambrosie nu a facut acest lucru, probabil din necunostinta de cauza, jucatorul a acceptat oferta Botosaniului.

Daca ar fi ramas sau nu pustiul la Iasi in conditiile in care ar fi avut un salariu mai mare, este greu de spus. Cert este ca de trei ani joaca fotbal pe 300 de lei la CSM Poli, in timp ce alti jucatori straini, unii dintre ei de o valoare indoielnica, au lustruit banca de rezerve pe mii de euro. Contractul lui Tarsa a fost semnat de pe vremea junioratului, iar de atunci nimeni nu i-a marit salariul jucatorului, desi juniorul a incercat in mai multe randuri sa-i induplece pe oficiali sa ...

Sport / stiri Sport48 vizite[ Stiri Botosani ]

Sanatatea Darabani a castigat primul meci de baraj, insa promovarea se joaca la Bacau

Duminica, 18 Iunie 2017, ora 11:01

Sanatatea Darabani a castigat primul meci de baraj, insa promovarea se joaca la BacauCampioana Ligii a IV-a din Botosani, Sanatatea Darabani, a disputat sambata dupa-amiaza prima mansa a barajului de promovare in Liga a III-a, impotriva bacauanilor de la Viiorul Curita.
foto: darabaneni.ro

Darabanenii au castigat meciul cu scorul de 1-0, printr-un gol marcat in minutul 3 chiar de un fundas bacauan, insa au fost dominati intreaga partida, preferand sa se apere si sa profite de eventuale contraatacuri.
Incurajati din tribune de peste 700 de persoane, darabanenii au rezistat atacurilor oaspetilor si chiar putea sa majoreze scorul la 2-0, insa Carabus si Stancoschi au ratat.
Returul barajului pentru promovarea in Liga a III-a va avea loc saptamana viitoare, in judetul Bacau.
Sanatatea Darabani: Alin Andrus, Vitalie Troian, Adrian Cososchi, Adrian Ghiorghiciuc, Bogdan Lumaicu, Alexandru Stancoschi, Cosmin Mitoseriu, Razvan Halaicu, Adrian Stinca, Florin Esanu si Razvan Carabus

Viitorul Curita: Daniel Sitaru, Vasile Podovei, Vlad Grigore, Stefan Irimia, Adrian Afilipoaie, Dragos Ardeleanu, Rares Mihalache, Paul Toader, Dany Soroiu, Bogdan Corman, Vasile Lupu.

Sport / stiri Sport12 vizite[ Stiri Botosani ]

Olimpiu Morutan tot mai aproape de CFR Cluj! Botosanenii sunt aproape de a obtinue o suma uriasa!

Duminica, 18 Iunie 2017, ora 11:01

Olimpiu Morutan tot mai aproape de CFR Cluj! Botosanenii sunt aproape de a obtinue o suma uriasa!CFR Cluj este la un pas de a-l transfera pe Olimpiu Morutan, mijlocasul de 18 ani de la FC Botosani, pe care l-a dorit si Gigi Becali.
Cornel Sfaiter, presedintele celor de la FC Botosani, confirma informatiile conform carora mijlocasul Olimpiu Morutan, 18 ani, este aproape sa treaca la CFR.

"E adevarat ca suntem in tratative avansate cu CFR Cluj. Morutan e de mare viitor, cu perspective sa imbrace tricoul echipei nationale. Noi, fara 700.000 de euro si 50% la revanzare, nu suntem dispusi sa-l cedam, mai ales ca e un tip de jucator pe care nu stiu cand Botosaniul il va mai avea in curte", a declarat Cornel Sfaiter pentru Gazeta Sporturilor.

Practic, Botosaniul cere echipei lui Dan Petrescu sa mai adauge 100.000 de euro la oferta actuala, CFR fiind dispusa sa achite 600.000 de euro si 50% din revanzare in acest moment. Tranzactia se va definitiva, cel mai probabil, in acest weekend.

Impresarul jucatorului, Florin Vulturar, sustine ca este o chestiune de zile pana cand se va lua o hotarare, iar cele doua parti sunt in discutii avansate. "Suntem in discutii avansate cu CFR pentru transfer si vom vedea in zilele urmatoare la ce concluzii ajungem", a afirmat Vulturar.

CFR urmeaza sa plateasca in jur de 600.000 pentru coproprietate cu Botosani si va primi 50% dintr-un viitor transfer. De altfel, aceasta clauza a fost motivul pentru care s-au blocat discutiile dintre Botosani si FCSB. Gigi Becali nu a fost dispus sa dea mai mult de 10-15% la revanzare. Morutan a avut oferte si ...

Sport / stiri Sport20 vizite[ Stiri Botosani ]

Un simbol al FC Botosani paraseste clubul dupa 13 ani! Andrei Patache a fost capitan la ultimul meci in tricoul botosanenilor! FOTO

Vineri, 16 Iunie 2017, ora 14:02

Un simbol al FC Botosani paraseste clubul dupa 13 ani! Andrei Patache a fost capitan la ultimul meci in tricoul botosanenilor! FOTOConducerea clubului FC Botosani, impreuna cu noul antrenor, Costel Enache, au decis sa renunte la fotbalistul care timp de 13 ani a imbracat tricoul ros-alb-albastru, din care 11 ani la echipa mare.
Este vorba despre fundasul dreapta Andrei Patache, in varsta de 29 de ani, cel care a imbracat de 212 ori tricoul echipei mari de la FC Botosani, in cei 11 ani, plus inca doi ani de zile petrecuti la juniorii clubului.

A bifat 88 de partide din Liga 1 si inca 115 meciuri in Liga a II-a. A purtat cu mandrie tricoul cu numarul 19, iar acum a venit timpul sa se desparta de echipa sa de suflet.

"Ii multumim mult lui Andrei Patache"
Decizia clubului este una surprinzatoare, mai ales ca Andrei Patache a fost si capitan in ultimul meci din Liga 1 din acest sezon. In plus, FC Botosani va ramane in sezonul viitor cu doar doi jucatori pe postul de fundas dreapta: Bogdan Ungurusan (34 ani) si Claudiu Juncanaru (21 ani).
"Andrei era liber de contract si nu a mai intrat in vederile noului antrenor. Chiar daca ramanea Leo Grozavu antrenor, tot nu era in vederile lui pentru ca vrem sa crestem un copil pe acel post. Era greu sa tinem doi jucatori cu experienta pe pozitia dreapta. Noi avem tot respectul pentru Andrei si ne pare rau. Noi nu ne-am batut joc de niciun jucator. Acsinte cand a vrut sa plece i-am respectat dorinta. Acum s-a incheiat un ciclu. La fel si cu Vasvari. Noi nu ne permiteam financiar sa tinem doi jucatori cu experienta pe acel post. Din aceasta cauza am luat decizia sa dam ...

Sport / stiri Sport52 vizite[ Stiri Botosani ]

Poli Timisoara ramane in Liga 1! A castigat barajul cu UTA Arad cu scorul de 5-2!

Vineri, 16 Iunie 2017, ora 08:01

Poli Timisoara ramane in Liga 1! A castigat barajul cu UTA Arad cu scorul de 5-2!ACS Poli Timisoara a castigat barajul cu UTA Batrana Doamna si va evolua in sezonul urmator in Liga 1. Dupa victoria cu 2-1 din prima mansa, Timisoara a castigat cu 3-1 si returul ce a avut loc in localitatea Siria, din apropierea Aradului.
Aradenii au avut un start excelent de meci si au deschis scorul in minutul 5, prin Curtuius, care a trimis in poarta o reluare cu capul a lui Adrian Petre. Formatia lui Ionut Popa a intors insa imediat rezultatul, prin Cristian Barbut (17) si Octavian Draghici (21). UTA a cazut dupa primirea celor doua goluri si nu s-a mai jucat mare lucru pana la final.

Ultimul gol a fost marcat in minutul 88, Henrique punctand pentru Timisoara cu un lob peste portar. In urma acestui rezultat, Timisoara va ramane si sezonul urmator in prima liga.

Din Liga 2 au promovat Juventus Colentina si Sepsi Sfantu Gheorghe. Din prima liga au retrogradat ASA Targu Mures si Pandurii Targu Jiu.

sursa: ziare.com

Sport / stiri Sport9 vizite[ Stiri Botosani ]

Avalansa de reclamatii la adresa unui depozit de materiale de constructii!

Joi, 15 Iunie 2017, ora 08:01

Avalansa de reclamatii la adresa unui depozit de materiale de constructii!Curg reclamatiile la Comisariatul Judetean pentru Protectia Consumatorului (CJPC) Botosani la adresa unui depozit de materiale de constructii care are punct de lucru si in Botosani si care a intrat in faliment.
Neculai Rata

Stiri.botosani.ro a prezentat la inceputul acestei luni cazul unor botosaneni care au achizitionat materiale de constructii de la depozitul Duo Mat Retail, punct de lucru la Lebada, pentru care au platit sume mari, marfa fiind lasata in custodie. Cand au mers sa recupereze materialele gata platite au avut parte de o surpriza extrem de neplacuta: punctul de lucru de la Lebada al Duo Mat era gol si inchis.
De atunci, oamenii s-ai adresat mai multor institutii, inclusiv la Politie si Parchet. Numai la Protectia Consumatorului au fost depuse cinci reclamatii intr-o singura zi.
"S-au primit in jur de 15 reclamatii referitoare la firma SC Duo Mat din Suceava, punct de lucru in Botosani. Reclamatiile se refera la faptul ca s-au achitat facturi pentru materiale de constructii, produsele au ramas in custodie si sunt valori foarte mari. Sumele sunt intre 8.000 si 38.000 de lei. Din informatiile noastre firma este in faliment, toate reclamatiile le-am dirijat catre CJPC Suceava unde este sediul firmei, urmeaza ca mai departe instanta de judecata, in functie de procedura de faliment, sa se pronunte", a precizat Neculai Rata, comisar in cadrul CJPC Botosani.
Pagubitii au facut investigatii in privinta Duo Mat Retail si au aflat ca a fost cumparata de o firma din ...

Sport / stiri Sport10 vizite[ Stiri Botosani ]

U21: Olimpiu Morutan, pasa de gol in meciul Romaniei cu Liechtenstein - VIDEO

Miercuri, 14 Iunie 2017, ora 17:03

U21: Olimpiu Morutan, pasa de gol in meciul Romaniei cu Liechtenstein - VIDEOReprezentativa Under 21 a Romaniei a castigat primul meci din preliminariile pentru Campionatul European din 2019, competitie ce va fi organizata de Italia si San Marino.
Tricolorii au evoluat in marti seara in Liechtenstein si au reusit sa se impuna cu 2-0, ambele goluri ale noastre fiind marcate de George Puscas, fotbalist care apartine clubului Inter Milano si care sezonul recent incheiat a reusit sa promoveze in Serie A cu Benevento Calcio.

Fotbalistul de la FC Botosani, Olimpiu Morutan, a fost titular in meciul Romaniei si a fost schimbat la pauza cu Ciobanu. Morutan a dat pasa decisiva la primul gol marcat de Puscas, cu o lovitura de cap.

Urmatorul meci al selectionatei U21 va fi pe 1 septembrie, in Bosnia Hertegovina, formatie care in a pierdut, 0-1, in deplasarea din Elvetia. Preliminariile au inceput in luna martie a acestui an, urmand a se incheia in noiembrie 2018, odata cu disputarea meciurilor de baraj.

LIECHTENSTEIN U21 - ROMANIA U21 0-2 A marcat: G. Puscas (45, 72)

Romania U21: 1. I. Radu - 6. Cr. Manea, 5. I. Nedelcearu, 2. Pascanu, 3. A. Radu - 8. Casap (21. Oaida, 77), 18. Dulca - 11. Morutan (22. A. Ciobanu, 46), 10. I. Hagi (Cpt.) (7. Fl. Coman, 69), 20. Al. Matan - 9. G. Puscas.
Selectioner: Daniel Isaila.

Rezerve: 23. Tordai, 4. Olteanu, 13. Screciu, 16. Sintean.

sursa: frf.ro

Life Show / stiri Sport20 vizite[ Stiri Botosani ]

Locativa aplica noile chirii pentru locuintele ANL. La ce valoare au ajuns!

Miercuri, 14 Iunie 2017, ora 14:02

Locativa aplica noile chirii pentru locuintele ANL. La ce valoare au ajuns!Societatea Locativa, care administreaza locuintele ANL din municipiul Botosani, a inceput deja sa aplice noile chirii recalculate, dupa ce a fost modificat la nivel national actul normativ care stabileste cuantumul chiriilor pentru acest tip de locuinte.

Potrivit directorului Locativa, Florinel Gornea, au fost recalculate chiriile in cazul chiriasilor care si-au reinnoit contractele, ca urmare a expirarii celor vechi.
Principalul criteriu care sta la baza calculului acestor chirii sunt veniturile obtinute de chiriasi, pe fiecare membru de familie. Gornea a precizat ca este in interesul chiriasilor sa aduca mai repede documentele care sa ateste veniturile, pentru a li se calcula noile chirii.
"Avand in vedere ca aceste chirii presupun calculul veniturilor care vin in ultimele 12 luni pe fiecare membru, vor aparea niste reduceri de 10-20% fata de chiriile anterioare. Pentru cei care aduc documente justificate calculam si noile chirii, daca aduce in luna decembrie nu putem recalcula din urma. Este interesul chiriasului sa aduca in timp util. Am recalculat contractele care expira luna aceasta", a specficat directorul Locativa.
Chiriile pentru doua camere vor varia intre 200 si 240 de lei, dar pot ajunge si la un maximum de 270 de lei. Valorile maxime se vor aplica in cazul chiriasilor care nu aduc documentele privind veniturile.
La o camera, chiriile vor fi de la 130 la 200 de lei. La trei camere chiria porneste de la 190 de lei pana la aproape 300 de lei, dar poate ajunge la ...

Sport / stiri Sport11 vizite[ Stiri Botosani ]

Aflat in discutii cu FC Botosani, Andrei Dumitras a ales sa joace in Champions League!

Marti, 13 Iunie 2017, ora 21:02

Aflat in discutii cu FC Botosani, Andrei Dumitras a ales sa joace in Champions League!Viitorul Constanta a anuntat pe site-ul oficial transferul botosaneanului Andrei Dumitras, ramas liber de contract dupa ce s-a despartit de CSU Craiova.
foto: fcviitorul.ro

Andrei Dumitras a fost contactat si de FC Botosani si chiar au existat discutii avansate intre cele doua parti, insa pana la urma acesta a ales sa mearga la campioana Romaniei, Viitorul Constanta, echipa care va juca in preliminariile Champions League.

Alaturi de Dumitras a ajuns la Viitorul si fostul jucator al celor de la ASA Targu Mures, Marius Constantin. In varsta de 29 de ani, Andrei Dumitras a evoluat pana in prezent la Laminorul Roman, Ceahlaul Piatra Neamt, Steaua Bucuresti si CSU Craiova.

Sport / stiri Sport19 vizite[ Stiri Botosani ]

S-a lasat cu amenzi la meciul FC Botosani - Pandurii! Roman si Chiribici au fost suspendati!

Marti, 13 Iunie 2017, ora 14:03

S-a lasat cu amenzi la meciul FC Botosani - Pandurii! Roman si Chiribici au fost suspendati!Meciul din ultima etapa a Ligii 1, dintre FC Botosani si Pandurii Targu Jiu, scor 2-1, s-a lasat cu suspendari si cu amenzi.
Foto: Ionut Tabultoc

Comisia de Disciplina din cadrul FRF a decis ca jucatorul Mihai Roman sa fie suspendat pentru doua jocuri si o penalitate de 3.000 lei, dupa cartonasul rosu incasat la finalul partidei. Tot doua etape de suspendare a primit si preparatorul fizic al botosanenilor, Ovidiu Chiribici, precum si o amenda de 360 de lei.

Chiribici si-a reziliat contractul cu FC Botosani, in timp ce Mihai Roman a promis ca va continua alaturi de botosaneni si in sezonul urmator. Asta inseamna ca va rata primele doua etape.

Maseurul de la Pandurii, Pavel Ungureanu, a primit un "Avertisment", dar si o amenda de 1500 de lei.

Sport / stiri Sport16 vizite[ Stiri Botosani ]

FC Botosani a mai transferat doi jucatori! Popa vine sub forma de imprumut, iar un jucator de la Poli Iasi a semnat pe 5 ani! VIDEO

Marti, 13 Iunie 2017, ora 11:01

FC Botosani a mai transferat doi jucatori! Popa vine sub forma de imprumut, iar un jucator de la Poli Iasi a semnat pe 5 ani! VIDEODupa ce i-a transferat pe portarul Eduard Pap si mijlocasul Tiberiu Serediuc, conducerea FC Botosani a mai reusit inca doua transferuri.
Marian Tarsa - CSM Poli Iasi

Botosanenii au obtinut semnatura atacantului Daniel Popa, in varsta de 22 de ani, de la Dinamo Bucuresti, care va veni sub forma de imprumut, dar si pe cea a mijlocasului central Marian Tarsa, in varsta de 19 ani, de la CSM Poli Iasi.
Daca Popa va evolua la FC Botosani pentru un sezon, urmand ca la final sa se intoarca la Dinamo, juniorul Marian Tarsa a semnat pentru o perioada de un an de zile.

Tarsa a bifat 7 meciuri in Liga 1, reusind sa marcheze si un gol, dupa care a suferit o accidentare in cantonamentul echipei nationale U19 a Romaniei, revenind abia in aceasta primavara.

Sport / stiri Sport57 vizite[ Stiri Botosani ]


Prima   1   2   3   4   5   6   >>   Ultima